Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon 10 Apr - 12:59:43

    hahaha, pa jbt jel kojot citao tvoj cuveni post na fokusu
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon 10 Apr - 13:00:26

    Whahaha da
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Xexoxical Endarchy Mon 10 Apr - 16:14:29

    rustyslaw pokido

    Izborna dijalektika


    Najlakše bi bilo reći da je ovo problem opozicije i njenih glasača. Vlast je svakako pobedila, premijer je postao i „novoizabrani predsednik“ (režimski tabloidi bez izuzetka uz njegovo ime navode obe „titule“), koji tu ne vidi nikakav problem, već samo potvrdu sopstvenog trijumfa. Opozicija je dovedena u stanje u kojem više ne može ni da adekvatno kontroliše izbore – zar to nije san svake vlasti?

    Možda i jeste, ali to je ipak samo san. Na javi, u višestranačkom sistemu opozicija nije samo konkurencija vlasti, već i garant njenog legitimiteta. Izbori koje opozicija ne može adekvatno da kontroliše više nisu legitiman izraz volje građana. Legitimitet izbornih rezultata, razlog zašto su i gubitnici dužni da ih poštuju, zasniva se na činjenici da se do njih došlo transparentnim i nepristrasnim procedurama brojanja glasova. Garant transparentnosti i nepristrasnosti ovog procesa jeste upravo njegova opoziciona kontrola, kao i kontrola od strane nezavisnih agencija. Tamo gde ovih kontrola više nema, nema više ni legitimnih izbornih rezultata.

    Kao što u Hegelovoj priči o gospodaru i robu gospodar plaća potčinjavanje roba time što priznanje koje od njega dobija više ne vredi – samo priznanje slobodnog čoveka je uistinu priznanje – tako i vlast koja je uspela, ne da pobedi opoziciju u fer i slobodnoj izbornoj utakmici, već da je razori zloupotrebom moći, zastrašivanjem i medijskim linčom, plaća cenu totalnog potčinjavanja protivnika gubitkom sopstvenog legitimiteta. Moguće je da „premijer i novoizabrani predsednik“ nije zainteresovan za ovu dijalektiku, ali je, kako je to odavno primetio Trocki, ona zainteresovana za njega.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Filipenko Mon 10 Apr - 16:45:34

    Obratiti pažnju na naslov, đubre jedno pogano Vučić Stanković  Protesti - Page 7 359476144



    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Mon 10 Apr - 16:55:14

    u ns, od meni manje ili vise poznatih ucesnika protesta, svi zive bolje od vucicevih zagrizenih fanova koji prckaju mrvice odusevljeni stanjem u zemlji.
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Notorious Mon 10 Apr - 17:14:08

    Moji studenti idu na proteste, sve sam huligan i neradnik Protesti - Page 7 4135669698  
    Ne iniciram s njima priče o politici, mislim da nemam pravo na sugerisanje svojih uverenja, ali u poslednje vreme nosim pištaljku oko vrata kao modni detalj, pa se tema protesta nekako sama nameće.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Filipenko Mon 10 Apr - 17:54:12

    Protesti - Page 7 Tanja-vojtehovski-pretnje-foto-damir-dervisagic-twitter-1491835802-1155333
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Mon 10 Apr - 18:07:19

    Mass protest is not the end all and be all of political action. It does not necessarily mark going on the offensive or seizing political initiative; it can just as easily be the opposite – an act of desperation or an attempt to create a little space or breathing room to try to recover from a serious blow. It is only the fetish of the Spark that underwrites the default assumption that mass protest or street action equates with radicalization and expansion of the struggle. How many of us have ever really seen (i.e., not simply read or heard about – everybody tells that fish story) a protest action grow entirely on its own to a point where it overwhelms political opposition or converts into a new insurgency?

    I would also commend Corey Robin’s blog posting offering a “Challenge to the Left” to consider what actually attempting to organize a constituency to support an unconventional program requires. For those who want to build a left, that’s the mindset of slow, steady, face-to-face base-building we need, not lurching from one self-gratifying but unproductive action to the next. The point of politics is after all, to resuscitate an old Maoist dictum, to unite the many to defeat the few. Our objective has to be to create that “many,” not merely assume it’s out there already.

    ovo kacim da bih pruzio podrsku ostapu, jer mi se cini da ste se, vi protest-fanatici, ruzno ostrvili na njega

    (ovo doduse vazi za ameriku koja je mnogo veca (i suverenija) od srbije pa su ucinci masovnih protesta unekoliko manji.)


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by beatakeshi Mon 10 Apr - 19:09:57

    Xexoxical Endarchy wrote:rustyslaw pokido

    Izborna dijalektika


    Najlakše bi bilo reći da je ovo problem opozicije i njenih glasača. Vlast je svakako pobedila, premijer je postao i „novoizabrani predsednik“ (režimski tabloidi bez izuzetka uz njegovo ime navode obe „titule“), koji tu ne vidi nikakav problem, već samo potvrdu sopstvenog trijumfa. Opozicija je dovedena u stanje u kojem više ne može ni da adekvatno kontroliše izbore – zar to nije san svake vlasti?

    Možda i jeste, ali to je ipak samo san. Na javi, u višestranačkom sistemu opozicija nije samo konkurencija vlasti, već i garant njenog legitimiteta. Izbori koje opozicija ne može adekvatno da kontroliše više nisu legitiman izraz volje građana. Legitimitet izbornih rezultata, razlog zašto su i gubitnici dužni da ih poštuju, zasniva se na činjenici da se do njih došlo transparentnim i nepristrasnim procedurama brojanja glasova. Garant transparentnosti i nepristrasnosti ovog procesa jeste upravo njegova opoziciona kontrola, kao i kontrola od strane nezavisnih agencija. Tamo gde ovih kontrola više nema, nema više ni legitimnih izbornih rezultata.

    Kao što u Hegelovoj priči o gospodaru i robu gospodar plaća potčinjavanje roba time što priznanje koje od njega dobija više ne vredi – samo priznanje slobodnog čoveka je uistinu priznanje – tako i vlast koja je uspela, ne da pobedi opoziciju u fer i slobodnoj izbornoj utakmici, već da je razori zloupotrebom moći, zastrašivanjem i medijskim linčom, plaća cenu totalnog potčinjavanja protivnika gubitkom sopstvenog legitimiteta. Moguće je da „premijer i novoizabrani predsednik“ nije zainteresovan za ovu dijalektiku, ali je, kako je to odavno primetio Trocki, ona zainteresovana za njega.
    Dobar tekst, analitičan i tačan.
    Jedna zamerka: nigde se ne razmatra (ne)postojanje uticaja EU, odnosno ne razmatra se njihovo celokupno delovanje, političko i finansijsko, koje ohrabruje ovaj režim. Kratkoća tekst i obimnost problema?
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by No Country Mon 10 Apr - 19:13:35

    diktotar wrote:u ns, od meni manje ili vise poznatih ucesnika protesta, svi zive bolje od vucicevih zagrizenih fanova koji prckaju mrvice odusevljeni stanjem u zemlji.
    Ово и није баш тако ирационално како се може учинити на први поглед. Огроман проценат Вучићевих, Трампових, итд. фанатика је давно напустио сваку наду да ће им икада бити боље, или макар да ће тај бољитак доћи као директна последица њиховог политичког ангажовања. Али су зато итекако свесни да теби може да буде знатно горе, и углавном успешно раде на томе. Конобар вас мрзи.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by MNE Mon 10 Apr - 19:30:36

    No Country wrote:
    diktotar wrote:u ns, od meni manje ili vise poznatih ucesnika protesta, svi zive bolje od vucicevih zagrizenih fanova koji prckaju mrvice odusevljeni stanjem u zemlji.
    Ово и није баш тако ирационално како се може учинити на први поглед. Огроман проценат Вучићевих, Трампових, итд. фанатика је давно напустио сваку наду да ће им икада бити боље, или макар да ће тај бољитак доћи као директна последица њиховог политичког ангажовања. Али су зато итекако свесни да теби може да буде знатно горе, и углавном успешно раде на томе. Конобар вас мрзи.
    u suštini postoji zavjera na globalnom nivou niže i više klase protiv srednje
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Kinder Lad Mon 10 Apr - 19:49:22

    MNE wrote:
    No Country wrote:
    Ово и није баш тако ирационално како се може учинити на први поглед. Огроман проценат Вучићевих, Трампових, итд. фанатика је давно напустио сваку наду да ће им икада бити боље, или макар да ће тај бољитак доћи као директна последица њиховог политичког ангажовања. Али су зато итекако свесни да теби може да буде знатно горе, и углавном успешно раде на томе. Конобар вас мрзи.
    u suštini postoji zavjera na globalnom nivou niže i više klase protiv srednje

    najokvirnije moguce govoreci imas poentu (na globalnom nivou na kom je recimo sirotinja na zapadu srednja globalna klasa). Onda se ona, kao i srednja klasa u okviru jedne zemlje kad pocne da joj izmiče tlo pod nogama) uhvati zajedničkog apsolutno najjačeg oružja. To je skoro zakonistost.


    _____
    alt-lib
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Filipenko Mon 10 Apr - 20:10:48

    Protesti - Page 7 Stripformer_572_stripformer-2017-04-07
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by ontheotherhand Mon 10 Apr - 20:26:54

    ^

    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Mon 10 Apr - 21:32:51

    inace ljudi koji podrzavaju rat kurira protiv vucica treba da znaju da zaposleni u kuriru zbog toga trpe otkaze i smanjenje plata.


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by beatakeshi Mon 10 Apr - 22:21:04

    Irak vs. Iran.
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Notorious Mon 10 Apr - 22:43:39

    Čini mi se da je danas bilo više sredovečnih i starijih ljudi nego ranije. 
    Videla sam Borka (neopozivo neautentičnog, nažalost) i Lutovca, koga viđam i na protestima NdB.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Mon 10 Apr - 22:47:25

    i ja sam video borka i lutovca. lutovca sam video i juce.

    borko dosta neformalno izgleda. pustio i kosu. ne izgleda ko da je zaposlen.


    _____
    ova zemlja to je to
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Notorious Mon 10 Apr - 23:02:17

    Lutovca i ja viđam svakodnevno. 
    Borko mi deluje kao statista, kako mali Perica zamišlja autfit za proteste.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by kondo Mon 10 Apr - 23:02:58

    zvezda je zivot wrote: ne izgleda ko da je zaposlen.

    kako se to tacno prepoznaje?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Mon 10 Apr - 23:06:55

    jbga ne umem da ti objasnim, moras da imas gradsko oko


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by паће Mon 10 Apr - 23:08:13

    Кад се кези, више није бизмис кежуел, само кежуел...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by zvezda je zivot Mon 10 Apr - 23:47:57

    +1

    nosi taj neki dzemper-duks iz devedesetih + farmerke + ta kosa na razdeljak, tako ne izgleda covek koji je izasao u grad posle posla. sem toga u nacinu na koji hoda, kako pozdravlja studentkinje, kako se odnosi prema masi, ima sramote nezaposlenog coveka, i to posebne vrste  beogradske sramote nezaposlenog coveka.


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Tue 11 Apr - 0:23:27

    Protesti - Page 7 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Tue 11 Apr - 12:48:05

    CEAS ima ponudu protestantima:

    Jelena Milic
    1 сат · 

    Videla studentske zahteve. I cipiripi na kraju, il sto bi rekla moja pokojna Nana da neces i nestio u gotovom uz to? Budite ralni trazite nemoguce, cak i ono sto vec ima u Ustavu:)). Moje kljucno pitanja-od kojih para? Kako? Ovo se ne odnosi na deo o REM i RTS... naravno. Cak i svu korupcionasku lovu koju su vucicoidi oteli da vratis, pravedno raspodelis-nedovljno.
    LOKLANI problemi traze GLOBALNE odgovore, a ovde ni jedne reci nema KAKO s kim....Opet, Ms Milic ne marsira sa onim akoji kazu "vrsljanje IMF". Neces da budes jeftina radna snaga. napravis tart up kompaniju, uzmi seed money, bolje to nego da stoti put JA matora preko poreza subvencionisem tranzicione luzere u 2017, a vise ne znam ni ko sam ni sta sam od menjanja poslova, tezgi, prilagodjavanja ...samouki ekspert za Rusiju...
    Pogledajte sjajnu seriju BuzzFeed o Investors state dispute curt. Imate li stav o tome. Da ili ne. Tu leze odgovori lokalnih zajednica, povezali ste se OK, al sta s tim, kako dalje, .....
    Dodatno cemu tolika teznja da se naglasi nepoliticnost i nepratisko? Jel ima alternativa? Sve je politika! U tome je sustina da se svi njome bavimo samo neke delegiramo i da za nas odlucuju.
    Nit su svi studenit divni nit svi penzioneri. Klonim se takvih genralizacija. Samo sam cekala naslov tipa Radnici, sealjci i posetna inteligencija. jebi ja kontra elita, kontra koltura nigde ne fitujem i dlaje:))
    Krug dvojke, Druga Srbija i gradjansko treba da se sklone iz odrednica koje opiisju nase zivote. Pasee . Soooo 2000. O "finoj" Srbiji da ne pricam.
    Protiv diktature? Koliko ono poglavlja imamo sa EU? Protiv klizenja u autokratiju, pa i ajde.....
    Ajd za pocetak,od svih demonstranata da se napravi jak stab za kontrolu svih birackih mesta na bilo kojim iducim izborima recimo.
    CEAS nudi organizatorima protesta skolu tranzicione pravde i medjunarodnih odnosa, elementarno ....mozda kad cuju za Batajnicu i Dikovica, ili IPAP odluce da i tome imaju stav.

    Protesti - Page 7 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri 26 Apr - 19:33:04