Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tribute to Batman

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:14 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Filipenko Sat Nov 26, 2016 10:35 am

    otto katz wrote:
    No Country wrote:Ми смо живели у својеврсном "крају историје". Постојала је само званична комунистичка нарација, поједностављена, у многоме нетачна и са белим мрљама - али није било упутно доводити је у питање. Тако да се нико није претерано ни бавио историјом. А онда је дошло до "провале историје", одједном се у том ваакуму појавила глад, коју су кренули да хране/ подјарују разноразни Ћосићи, Мулутини, Драшковићи и слични. То се све дешава охо-хо пре Милошевића и његовог "расплета". Може се рећи да је то у ствари почетак заплета...
    Tako sam i ja to doživio. Vi znate kakav sam ja poštovalac NOP s drugom Titom na čelu. Ali istina je da sam jednom bio na popravnom, u 8. osnovne kad nisam želio ništa znati o istoriji radničkog pokreta ni o NOB. One lekcije su me prosto ubijale i odbijao sam ih čitati. Tako su ih grozno prezentirali. Odbio sam prijam u SKJ kad se to ohoho smjelo i ponovno sam obratio pažnju na slavnu istoriju borbe naših naroda i narodnosti za oslobođenje kad je izašao Vukov intervju u Startu. Još se češkam po glavi.


    Beleži se za komitet... Tribute to Batman - Page 3 29297947
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by kondo Mon Nov 28, 2016 9:12 pm

    First they came for the Muslims, and I said nothing, because I was busy filing my 47th article about Rust Belt white men's feelings.
    Then they came for the undocumented immigrants, and I said nothing because, you know, both sides.
    Then they came for the journalists, and who knows what happened to everybody else.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by kondo Thu Dec 08, 2016 2:29 pm

    vreme je da nas drugar udju kvalitetno ozivi topić


    Uroš Đurić

    2 ч. · 

    ono što je najinteresantnije u vezi sa raspadom jugoslavije je to da su u ovih četvrt veka narodi koji su je sačinjavali s odličnim uspehom položili sve stereotipe koji o njima postoje, pogotovo one negativne.
    rezultati poslednjeg PISA testa su samo zakucali očigledno. slovenci u vrhu, hrvati u sredini, crnogorci pri dnu, makedonci i kosovo na dnu, a srbi i bosanci ko fol, a zapravo namerno kasnili s procedurama kako ne bi bili obuhvaćeni istraživanjem, jer su prošli put imali katastrofalne rezultate, pa makar da na ovaj način prikriju bruku.
    porazno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Ferenc Puskás Thu Dec 08, 2016 2:35 pm

    Jel ima kod vas ono da neki političar pravi experiment s životnom praxom na financijskom minimumuj, u invalidskim kolicima itsl.? Ovdje svako malo. Sad jedna zastupnica iz neolib stranke živjela 5 dana na 4€ dnevno. I naravno na kraju i prištedila za crne dane.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Thu Dec 08, 2016 2:40 pm

    Bilo je davno nesto slicno tome, nisma siguran da li je na minimalcu ili na prosecnoj plati. Secam se samo da je Vucic odustao prvi Tribute to Batman - Page 3 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Thu Dec 08, 2016 2:41 pm

    Od ukupno pet poslanika koji su prihvatili da u eksperimentu TV produkcije VIN pokušaju da umesto od poslaničke mesec dana žive od prosečne srpske plate, samo je Branka Bošnjak, poslanik G17 plus, na putu da izdrži ceo mesec.

    Aleksandar Vučić iz Srpske radikalne stranke sa 12.700 dinara uspeo je da preživi samo deset dana i on je prvi izašao iz eksperimenta. 'Sa dvoje male dece ne može duže ako nećete da ih ostavite da gladuju', kaže Vučić.




    edit : taj je jos bio pravoslavan, sad bi mozda i mogao.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by uskok i ajduk Thu Dec 08, 2016 5:56 pm

    Kondo wrote:vreme je da nas drugar udju kvalitetno ozivi topić


    Uroš Đurić 2 ч. ·


    То онај сликар? Гледао га како разбија у квизу Потера, компјутерском брзином даје у делићу секунде одговоре из свих могућих области, па хтедох да себи признам да сам га жестоко потценио, да утисак вара...Међутим, онда прочитам да су руски научници експериментално доказали да људи са таквом компјутерском меморијом имају врло закржљалу интелигенцију, која не уме да квалитетно обради податке и да пружи неке нове синтезе.  Tribute to Batman - Page 3 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by kondo Fri Dec 09, 2016 12:57 am

    evo betmenov zemljak, o sukobu sela i grada u globalnoj politici, trampu i tomi nikolicu. 

    javite kakav je tekst, zabagovao sam se kod ovog pasusa

    Na primer, "Ratovi zvezda". U ovoj kultnoj svemirskoj operi i epskoj alegoriji, Luk Skajvoker je običan dečak sa sela, dok "loši momci" poput Darta Vejdera žive u blještavim i nalickanim svemirskim stanicama. DŽedaji, evoksi i drugi "dobri momci" takođe su mahom prosti seljani koji žive u skladu sa prirodom, dok su negativci robotoliki "jurišnici" u belim oklopima. Ili, "Gospodar prstenova". Koji takođe romantičarski jeftino suprotstavlja proste seljane (hobite iz Okruga) sa urbanom i industrijskom dekadencijom Mordora. Pa "Hrabro srce", u kojem seljak Vilijam Volas diže pobunu protiv dekadentne urbane ekipe u zamku glavnog grada. Slično rade čak i ruralni Asteriks i Obeliks protiv napirlitanih "civilizovanih" Rimljana, odnosno (za današnju omladinu) Ketnis Everdin iz seljačkog i siromašnog "Distrikta 12" protiv odurnog Kapitola u "Igrama gladi". Poenta ovog motiva je arhetipska i rusoovska podela na "plemenite divljake" i "iskvarene civilizovane", odnosno trajna napetost između primitivnih i naprednih, prostih i prefinjenih, siromašnih i bogatih, čistih i dekadentnih, tradicionalnih i nastranih. A sve je ovo varijacija na drevnu temu podele na - selo i grad. 


    http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=333616&title=Selo+uzvraća+udarac

    nesto sam kao probo da citam, ipak vredi izdrzati do kraja gde se krije hit lajt motiv: "nije muva kriva što smo mi govna"


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 1:37 am

    bilo na kolumnistickim lupetanjima


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 7:53 am

    Pa dobro, ima tu nesto. GoT je takav. Neiskvareni gorstaci Starkovi protiv govana iz velikih gradova. Dina isto. Atreidi su ruralna plemicka porodica, da bi konacno Pol stao na celo pustinjskih plemena. Sa druge strane su Harkoneni sa industrijske planete, bizantinski carski dvor i dehumanizovane organizacije. Avatar je takav.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 8:34 am

    avatar nije bas o seljacima vec o divljacima. dina - nomadi vs settled ekoloska prica. atreidi su sa visoko civilizovanog kaladana i bivaju izmesteni u pustinju. harkoneni su iz nekog galaktickog bora.

    missim, to je kao da kazes da je konan 'ruralan'. nije. on je varvarin. nemusti autsajder.

    na stranu sto je teza glupa i zanemaruje urbani proleterijat poput onog u detroitu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 8:41 am

    E vidis, nije! Kaladan je ruralna planeta, koja izvozi pirinac i drvnu gradju. Konan je varvarin zato sto je gorstak, odgojen u ruralnoj, stocarskoj Cimeriji.


    Nategnuto ti je ovo ostape. A i navedi mi jedan super film gde urbani proleterijat nesto uradi.Tribute to Batman - Page 3 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Erős Pista Fri Dec 09, 2016 8:43 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 8:44 am

    Meni pale na pamet Bande Njujorka, ali necu da vam kazem.  Tribute to Batman - Page 3 2304934895
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 8:53 am

    Pržun wrote:E vidis, nije! Kaladan je ruralna planeta, koja izvozi pirinac i drvnu gradju. Konan je varvarin zato sto je gorstak, odgojen u ruralnoj, stocarskoj Cimeriji.


    Nategnuto ti je ovo ostape. A i navedi mi jedan super film gde urbani proleterijat nesto uradi.Tribute to Batman - Page 3 2304934895

    konan je varvarin zato sto se nalazi izvan granica civilizovanog sveta. seljaci su oni mucenici koje kimerijska horda pregazi kod venariuma. mislim idi reci atili da je seljak.

    kaladan je, u najboljoj lukasovskom maniru, 'vodena' planeta nastavljajuci na taj nacin atreidsku vezu s grckom.

    metropolis.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Erős Pista Fri Dec 09, 2016 8:56 am

    U Kisjuhasovom tekstu je pre svega glupo sto se uopste hvata za tu distinkciju urbano-ruralno. Ti "ruralni" su bivsi proleteri cije su fabrike otplovile za Meksiko i Kinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 9:01 am

    @Ostap


    Ah, pa tebi su onda pola Bosne i Crne Gore varvari. To je sve haralo, pljackalo i kralo stoku. Sto medju sobom, sto od Turaka i Mletaka.

    A Kaladan moze biti vodena i bilo kakva planeta, ali je u sustini ruralni svet.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 9:02 am

    ma da ne ulazim u to. to je kao da kaze da je mad max ruralni junak.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 9:08 am

    Pržun wrote:@Ostap


    Ah, pa tebi su onda pola Bosne i Crne Gore varvari. To je sve haralo, pljackalo i kralo stoku. Sto medju sobom, sto od Turaka i Mletaka.

    A Kaladan moze biti vodena i bilo kakva planeta, ali je u sustini ruralni svet.

    ne, oni su bili banditi s manje ili vise integrisanim drustvima u neku siru civilizaciju. varvari su kroz istoriju ultimativni drugi. ne druga civilizacija, ne gorostacki banditi vec anti-civilizacija. gog i magog upopularnoj uobrazilji. pogledaj kod haurda -akvilonski farmeri naseljavaju istocnu obalu crne reke i oni su 'seljaci', pikti s druge strane su 'varvari' koji ce jednog dana unistiti svet. 

    vikinzi varvari, saksonski jeomeni - seljaci. 

    tom logikom su i sardukari 'seljaci'.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 9:23 am

    Pa nigde ne pise da su Sardaukari sa sela. Samo da idu na onu zajebanu planetu da se celice. Odrasli su u jednoj profesionalizovano - militarizovanoj sredini. Naspram njih, Slobodnjaci su odgojeni kao ratnici na jedan autentican, prirodan nacin. 

    Ti se sad hvatas za semantiku. Poenta odlomka teksta nije vezana za seljastvo u najuzem smislu, vec sukob izmedju ruralnog/prirodnog i urbanog/vestackog.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 9:27 am

    nije semantika (mada je sve tzv. semantika) - vinetu je divljak, cale iz sejna je seljak. s te strane nema nista prirodno kod 'seljaka' vec 'tradicionalno'. varvarin (konan posto o njemu pricam) odnosi pred sobom i seljaka i plemica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Erős Pista Fri Dec 09, 2016 9:34 am

    Dobro mu eje i ovo za Evokse, proste seljane koji žive u džungli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Guest Fri Dec 09, 2016 9:36 am

    Jeste, ruralna tradicionalnost protiv gradskih novotarija. I to je jos jedna linija sukoba. 


    Medjutim, sta je sad moja poenta. Vikinski varvari i saksonski jeomeni mozda mogu privredjivati na drugaciji nacin, ali su opet deo iste ruralne, tradicionalne, kakogod kulture. Isto kao sto su onaj lumpen geta, sto se bavi sitnim kriminalnom, i onaj IT hipster deo iste urbane kulture.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by boomer crook Fri Dec 09, 2016 9:38 am

    ma slobodan selenic koji se nagutao pop kulture. btw, kod selenica je jasnine - seljak je dobar na selu, kada se pokrene (odnosno kada se varvarizuje) postaje problem. tada lomi klavire i jebe gospodje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Tribute to Batman - Page 3 Empty Re: Tribute to Batman

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:45 am