Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prajd 2016

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Filipenko Sun Sep 18, 2016 5:08 pm

    Namesnik Skot

    Prajd 2016 - Page 2 107872_skot_f




    Obergrupenadministrator Davenport

    Prajd 2016 - Page 2 107869_devenport_f




    Vučićevi uzbuljnici

    Prajd 2016 - Page 2 107867_brnabic_f

    Prajd 2016 - Page 2 107874_tasovac_f



    Tajkun Jovanović, Vučićev uzbuljnik u pokušaju

    Prajd 2016 - Page 2 107868_ceda_f
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by boomer crook Sun Sep 18, 2016 5:11 pm

    @stjuartlitl: kakve odvratne cipele. da su ovo pravi gejevi samo bi ga zbog toga oterali.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Xexoxical Endarchy Sun Sep 18, 2016 5:19 pm

    ostap bender wrote:@stjuartlitl: kakve odvratne cipele. da su ovo pravi gejevi samo bi ga zbog toga oterali.
    +1
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ♏ Sun Sep 18, 2016 5:20 pm

    ++
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Filipenko Sun Sep 18, 2016 5:34 pm

    Filipenko wrote:Prajd 2016 - Page 2 171959614757de6baa4908a258743684_v4_big


    zastitnik gotama wrote:odo da pičujem.


    obuko sam crvene cipele Prajd 2016 - Page 2 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Guest Sun Sep 18, 2016 5:39 pm

    Filipenko wrote:Namesnik Skot

    Prajd 2016 - Page 2 107872_skot_f




    Obergrupenadministrator Davenport

    Prajd 2016 - Page 2 107869_devenport_f




    Vučićevi uzbuljnici

    Prajd 2016 - Page 2 107867_brnabic_f

    Prajd 2016 - Page 2 107874_tasovac_f



    Tajkun Jovanović, Vučićev uzbuljnik u pokušaju

    Prajd 2016 - Page 2 107868_ceda_f

     Iako je drug Murderfejs u pravu, mislim da ću se ipak još malo valjati u vučićupederizmu.
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by No Country Sun Sep 18, 2016 6:16 pm

    William Murderface wrote:Pa nisi natrčao, za jednu tako skandaloznu vest, ova je bila prilično dobro pometena pod tepih, objavio samo Kurir i Danas, ostali ni slovca.

    Da u Srbiji postoji bilo kakva javnost vredna tog imena, ovaj čovek bi morao da bude smenjen pod pritiskom iste, čak i u režimu kao što je Vučićev. Toliko je neverovatnih afera nanizao za tako kratko vreme da je to čudo. Ali javnost ne postoji, pa stoga, nije ni bitno.
    Пе ето, ту и јесте клизавица: јавност не да не постоји, него је систематски уништена од стране Великог Штеточине и свих његових ученика (и њихових подрепаша, и тако даље...), а сада треба стоички гледати како се ти исти шверцују у ове стидљиве покушаје рестаурације, у Прајд и НДБ? Мислим, разумем ја и Васу, донекле. Но то је то, ако пристајемо да нас Вучић води у Европу, онда има да пристанемо и на Малог на Прајду, и још има да му забележимо плус. Мислим, и онај први Глембај је у једном тренутку (дабоме када се нафатирао) престао да пљачка путнике и купио деци клавир. Јеби га, било би кудикамо угодније да су га обесили на Јелачића плацу...

    Тако да ту ипак треба да ради неки генерални цивилизацијски компас, ако игла иоле скрене на праву страну добродошли су, па ма ко био у питању. Али када Шешељ дође на Прајд знаћемо да нас зајебава.
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2016 6:27 pm

    Balerina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by plachkica Sun Sep 18, 2016 7:03 pm

    Леја Келер
    moj glavni utisak sa [ltr]#belgradepride2016[/ltr] je da je policija bila mnogo, mnogo kul. svi ljubazni, nenamrsteni, zezaju se, a mnogo dobro rade svoj posao. ova policajka mi je bila zvezda prajda, a upucujem i poseban pozdrav za SAJ, iber simpa ekipa, a stanes mirno koliko su mocni. ljubavljubavljubav!


    Леја Келер još da dodam: svako ko tvrdi da prajd ne znači ništa i ne menja ništa, nije bio na ulici danas, pa da vidi živu promenu. jeste i dalje sablasno i tuzno gledati prazan grad, zamandaljene radnje s četiri katanca (u strahu od huligana, valjda), devedeset posto prozora zatvorenih i tek poneko na terasi maše. ali ko ne vidi kakva je to razlika u odnosu na SVAKU prethodnu godinu, taj laže ili ne zna ništa. takodje, svako ko osudjuje lgbt što se nije u većem broju pojavila na prajdu, argumentom "zar da se za njih borimo mi strejteri" je homofobična budala. nit su lgbt "oni", nit su svi aktivisti, nit su obavezni da dodju, a posebno ne u večem broju od "nas" strejtera. pitanje prajda je pitanje slobode i za nju se borimo SVI. kad počneš da deliš tu obavezu na "njih" i "nas" ti si deo problema, a ne rešenja i nemoj ni da dolaziš više. kao što ne očekujem da samo žene protestuju protiv nasilja nad ženama, ni crnci protiv nasilja nad crnicima, tako ne razumem zašto bi "njih" moralo biti više od "nas". šta više, mislim baš suprotno. ne brane pederima pederi da šetaju, nego brate "mi", strejteri. tako da "nas" MORA da bude više, u svakom slučaju. 
    i poslednje podsećanje: lgbt identitet nije seksualni čin. strah od "sodomije" je za psija, popers, masažu ili apstinenciju, a ne za transparente i poziv na "kriminalizaciju". niko brate neće tvoju bulju!
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by zvezda je zivot Sun Sep 18, 2016 7:10 pm

    slovenacki filozof slavoj zizek wrote:Transgender subjects who appear as transgressive, defying all prohibitions, simultaneously behave in a hyper-sensitive way insofar as they feel oppressed by enforced choice (“Why should I decide if I am man or woman?”) and need a place where they could recognize themselves. If they so proudly insist on their “trans-,” beyond all classification, why do they display such an urgent demand for a proper place? Why, when they find themselves in front of gendered toilets, don’t they act with heroic indifference–“I am transgendered, a bit of this and that, a man dressed as a woman, etc., so I can well choose whatever door I want!”? Furthermore, do “normal” heterosexuals not face a similar problem? Do they also not often find it difficult to recognize themselves in prescribed sexual identities? One could even say that “man” (or “woman”) is not a certain identity but more like a certain mode of avoiding an identity… And we can safely predict that new anti-discriminatory demands will emerge: why not marriages among multiple persons? What justifies the limitation to the binary form of marriage? Why not even a marriage with animals? After all we already know about the finesse of animal emotions. Is to exclude marriage with an animal not a clear case of “speciesism,” an unjust privileging of the human species?

    verovatno je vec neko kacio ovaj provokativan tekst. al vredi se podsetiti.


    _____
    ova zemlja to je to
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Margit Savović Sun Sep 18, 2016 7:11 pm

    Znači i Bilja šmeknula mog Punishera. Prajd 2016 - Page 2 1399639816
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by plachkica Sun Sep 18, 2016 7:15 pm

    mene je iznervirala i Marinika Tepić: "Zbog vas je pomeren derbi! Malo li je!"
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by plachkica Sun Sep 18, 2016 7:16 pm

    Mau wrote:Znači i Bilja šmeknula mog Punishera. Prajd 2016 - Page 2 1399639816


    Onaj sa zastavicom ili neki drugi?
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2016 7:21 pm

    Ček bre, ne reče li BS pre koji mesec kako ne ide na proteste na koje mož se ide s decom i kučićima, nego živi za fajt?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Margit Savović Sun Sep 18, 2016 7:21 pm

    Prajd 2016 - Page 2 F3w9xk
    Prajd 2016 - Page 2 Bj19g
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun Sep 18, 2016 7:23 pm

    ja kao dezurni antiprotivnik ovde da dodam plus jedan na benija dok se valja u blatu vucic pederizma. dosta je porazavajuce da je najbolji zapravo naispravniji komentar dala luda jelena milic, jos juce, upravo poentirajuci time da srbija 2016 nije mesto za male i uske sebicne interese koji ne uzimaju u obzir sve sto se desava u srbiji. ovo je otvoreni kolaboracionizam koji ce imati smisla tek onda kada se dese zakonske promene a dotle ostajem u trnovom zbunu vucicpederizma zajedno sa benijem. 

    e da, nisam otisao i vise ni necu, barem dok dobrica ne dodje na vlast.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by plachkica Sun Sep 18, 2016 7:28 pm

    Ovaj u crnoj košulji ili ovaj debeli u bermudama? Prajd 2016 - Page 2 1143415371
    Hm, meni je bolji crnokošuljaš.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun Sep 18, 2016 7:42 pm

    Dragi Prajdovci,
    Sretno vam sutra, al bez mene...Znam da na srecu to ne menja nista, ali jednostavno ne mogu u kolonu sa ministarkom kojoj je najbolji poslovini ortak tip protiv koga druga polovina "mog Beograda" seta il se sudi.... To sto je neko LGBT whatever jos ne znaci da je aktivista za ljudska prava. A i pevanje Natino a tamo u MJUZIKLU o brutlanom ubistvu....Koja to ljubav pobedjuje, leba vam.... Mnogo mi to sa ljubavlju arbitrarno, sorry. I kako se to povecava i prema kome tolernacija u srpskom drustvu, kako neko od vas rece pre neki dan. Tolernacija prema nacionalizmu, nekaznjivosti za ratne zlocine, lazima, antiglobalizmu, Putinu, uzimanju pravde u svoje ruke, iliberalizmu....
    Nesto sam u tripu da mislim da su single issue movements trenutno kontraproduktivni, da ne vide jedni druge, da doprinose fragmentaciji drustava, da ubijaju ideologiju..... Ne mogu da legitimisem poliicju kojoj se svake godine slihtate, dok se ne zavrsi ovo sa Savamalom.
    Sve najbolje. MIR.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Margit Savović Sun Sep 18, 2016 7:46 pm

    plachkica wrote:Ovaj u crnoj košulji ili ovaj debeli u bermudama? Prajd 2016 - Page 2 1143415371
    Hm, meni je bolji crnokošuljaš.
    Pa Archer iz BGD. Prajd 2016 - Page 2 1399639816
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by beatakeshi Sun Sep 18, 2016 7:58 pm

    Kako je Prajd završio na Beogradu na vodi? Ima li neko ovde trezven i trezan?
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2016 8:10 pm

    Pa počelo je od onog FB posta NDB-a, pa valjda zato.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Margit Savović Sun Sep 18, 2016 8:25 pm

    beatakeshi wrote:Kako je Prajd završio na Beogradu na vodi? Ima li neko ovde trezven i trezan?
    Pa vidiš da je ovde teza ta da je sve ovo jedan Beograd na vodi, kao Vučićev projekat. 

    Mislim da većina ljudi tamo nije neko ko je legitimisao Malog, AirBnb, establišment et al, već su u pitanju ljudi koji će da budu na Prajdu jer se oseća inkrementalni napredak u javnom prostoru po pitanju desenzibilisacije debila, kao i to da se političari trte sve više da se tu pojave, pa se nadam da će istu tu egzaltiranost da prenesu i u parlament. U pravu je BS, moj utisak je takodje da je puno manje policije na ulicama. Isto tako, nisu ti ljudi neki tupsoni, pa da će da nešto politički trguju sa Vučićem, u smislu da će sad posetioci Prajda da glasaju za njega. Jebote, baš sam beloj maci danas rekla da se Prajd vratio na onu veličinu protesta tipičnog za BG, gde poznaješ sve ljude (tipa godišnjica Srebrenice) i to definitivno nisu neki što prave kompromise u pogledu Vučića. Štaznam, nisam sigurna ni da se njemu čini neka usluga, budući da ovo danas nije popularno kod njegove prirodne glasačke baze. 

    Druga je stvar ono na šta Vasa opominje, a to je da se klasna borba izvitoperila u identitetsku, ali to je nezavisno od prisustva Aleksandra Vučića i navodne kolaboracije s njim.
    Anonymous
    Guest

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Guest Sun Sep 18, 2016 8:30 pm

    Kondo wrote:Dragi Prajdovci,
    Sretno vam sutra, al bez mene...Znam da na srecu to ne menja nista, ali jednostavno ne mogu u kolonu sa ministarkom kojoj je najbolji poslovini ortak tip protiv koga druga polovina "mog Beograda" seta il se sudi.... To sto je neko LGBT whatever jos ne znaci da je aktivista za ljudska prava. A i pevanje Natino a tamo u MJUZIKLU o brutlanom ubistvu....Koja to ljubav pobedjuje, leba vam.... Mnogo mi to sa ljubavlju arbitrarno, sorry. I kako se to povecava i prema kome tolernacija u srpskom drustvu, kako neko od vas rece pre neki dan. Tolernacija prema nacionalizmu, nekaznjivosti za ratne zlocine, lazima, antiglobalizmu, Putinu, uzimanju pravde u svoje ruke, iliberalizmu....
    Nesto sam u tripu da mislim da su single issue movements trenutno kontraproduktivni, da ne vide jedni druge, da doprinose fragmentaciji drustava, da ubijaju ideologiju..... Ne mogu da legitimisem poliicju kojoj se svake godine slihtate, dok se ne zavrsi ovo sa Savamalom.
    Sve najbolje. MIR.
    Izvinjavam se, nemam nekog iskustva sa izdajom nase nesrecne otadzbine , te sa slanjem njene dece u smrt za potrebe imperije, pa me zanima:

    Da li taj njen posao iziskuje da periodicno sastavlja izvestaje o svom radu, uspesima, dostignicima ili problemima? I da li neko ko dobija te izvestaje iz njih potom donosi zakljucke o buducim delovanjima u Otadzbini nam?

    Pitam jer pise kao da je posledni put bila trezna kad je pripremala zastavice da mase oslobodiocima 99te.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Bluberi Sun Sep 18, 2016 8:31 pm

    Ima kod te klasne osvešćenosti koja stenje pod identitetskim borbama, jedan bag koji kaže- sačekajte da klasna svest dopre, pa će sa njom nestati i identitetski jaz. To je bre žvaka za decu.
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by zvezda je zivot Sun Sep 18, 2016 8:35 pm

    cuveni slovenacki filozof slavoj zizek wrote:
    Insofar as the other great antagonism is that of classes, could we not also imagine a homologous critical rejection of the class binary? The “binary” class struggle and exploitation should also be supplemented by a “gay” position (exploitation among members of the ruling class itself, e.g., bankers and lawyers exploiting the “honest” productive capitalists), a “lesbian” position (beggars stealing from honest workers, etc.), a “bisexual” position (as a self-employed worker, I act as both capitalist and worker), an “asexual” one (I remain outside capitalist production), and so forth.


    _____
    ova zemlja to je to

    Prajd 2016 - Page 2 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 01, 2024 11:17 pm