Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Wed Jan 04, 2017 11:31 pm

    uskok i ajduk wrote:
    ficfiric wrote:


    Ja ne znam kako ti zamisljas nas. Zar mislis da zivimo na Beverli Hilsu? 

    А? Колико се може видети, реплицирао сам искључиво Вилијаму, и то на његово увредљиво: "лупеташ".

    Nisi ti ništa meni replicirao, jer to što si napisao nije odgovor na bilo šta što sam ja napisao. Nego si po običaju, bez ikakve veze sa temom i razgovorom koji se vodio pre nego što si se u njega uključio, odlučio da istovariš malo svojih nesvarenih misaonih poluproizvoda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Wed Jan 04, 2017 11:40 pm

    Indy wrote:Mene je - k'o doktora poljoprivrednih nauka - skroz pesticidima okupao jedan atomizer koji je, ničim izazvan, iznenada naišao u vinogradu... tako da svako može poginuti na radnom mestu. kako zajebati radnika - Page 5 1233199462

    Да ли је неко одговарао за то? И на мом актуелном радном месту добијам количине отрова (преко убода) који теоријски могу да изазову колапс организма (теоријски, могу и да умрем, никад се не зна) па ипак се тешим да су то природни отрови.  kako zajebati radnika - Page 5 4101625831 Неки пут кад добијем преко 50 убода, проструји ми кроз главу да бих (теоријски) могао да се срушим и да би помоћ стигла прекасно, али одбацим то као малу вероватноћу. Најпаметније би било да држим инекцију адреналина уз себе, (злу не требало) а зашто то не радим, паааа... један од одговора је што се тешко налази у продаји (са ауто-ињекторима) али то је глуп изговор, признајем.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Indy Thu Jan 05, 2017 2:29 am

    Bila je moja greška, nisam se (na)javio. Mislim, koje su šanse da ćeš da upadneš baš usred prskanja. Ali, eto.

    A sad nosim glavu u torbi na poslu svaki dan, ali ni ne pitam šta bi bilo kad bi bilo... srećan sam da uopšte imam posao. Eto kako je u kapitalizmu.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by lalinea Thu Jan 05, 2017 8:37 am

    uskok i ajduk wrote:
    Pržun wrote:to je opasan posao

    То је суштина. Сви који заговарају социјализам замишљају како раде у администрацији, а не у производњи где може да се остане инвалид, умре од повреде или "заради" канцер.
    dok u vrlom kapitalizmu te poslove radi ko? nevidljivi emigranti? radnici sto se guse po sweatshopovima na drugom kontinentu? izvini, ali kako mozes da budes bas toliko nepromisljen da napises ovako nesto?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by boomer crook Thu Jan 05, 2017 10:30 am

    William Murderface wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    А? Колико се може видети, реплицирао сам искључиво Вилијаму, и то на његово увредљиво: "лупеташ".

    Nisi ti ništa meni replicirao, jer to što si napisao nije odgovor na bilo šta što sam ja napisao. Nego si po običaju, bez ikakve veze sa temom i razgovorom koji se vodio pre nego što si se u njega uključio, odlučio da istovariš malo svojih nesvarenih misaonih poluproizvoda.
    kako zajebati radnika - Page 5 Down+%2526+Out+in+Beverly+Hills+00


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 05, 2017 2:57 pm

    lalinea wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    То је суштина. Сви који заговарају социјализам замишљају како раде у администрацији, а не у производњи где може да се остане инвалид, умре од повреде или "заради" канцер.
    dok u vrlom kapitalizmu te poslove radi ko? nevidljivi emigranti? radnici sto se guse po sweatshopovima na drugom kontinentu? izvini, ali kako mozes da budes bas toliko nepromisljen da napises ovako nesto?

    Извињење прихваћено, мада чудо једно како у цитираној реченици (прилично краткој) сви проналазе ствари које нису написане.  kako zajebati radnika - Page 5 1090578128 "Заговарају социјализам" = идеолози и следбеници социјализма као система у коме доминира државна својина. (моја алузија на Азотару која је у државном власништву и на неки начин симбол социјализма) Осим Филипенка мислим да нико није заговарао такав социјализам (Остап и Ото се ваљда зезају са тим ортодоксним левичарењем, па их не сматрам правим заговорницима социјализма) Да ли је сад мало јасније? Или ипак да напишем краћи Манифест  kako zajebati radnika - Page 5 1233199462 :

    1. Нисам мислио на грађански социјализам или ти хумани капитализам, и на његове заговорнике, у које и сам спадам.

    2. Реченица није била усмерена на доказивање да у капитализму нема тешких радних места

    3. Ако би се правило поређење развијени капитализам - ортодоксни социјализам, поента моја би била да док капитализам нуди читав спектар радних места, и опасних и оних мање опасних, у ортодоксном социјализму Индустрија Је Бог, тј. опасан рад у индустрији (пример радника у Азотари) је углавном једини избор сиромашних људи.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by plachkica Thu Jan 05, 2017 3:06 pm

    U kapitalizmu siromašni mogu da biraju?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Thu Jan 05, 2017 3:11 pm

    Нисам то рекао. Само већина послова није везана за прљаву индустрију.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Thu Jan 05, 2017 3:13 pm

    Opet, čemu lupetanje? Bezbednosni uslovi rada su jedna od notornih tema borbe za radnička prava, od kad je sindikalnog organizovanja. Interesi kapitala su uvek išli protiv interesa radnika po ovom pitanju i političari poput Ruzvelta su morali da ođu u ozbiljan sukob sa kapitalom ne bi li prisilili poslodavce da prihvate minimalne bezbednosne zahteve.

    Razlika između kapitlizma i socijalizma nije u broju opasnih radnih mesta - lalinea ti je lepo rekla šta savremeni kapitalizam s njima radi, izvozi ih na mesta gde je život jeftin, a regulacija nepostojeća - nego u zaštiti prava i interesa radnika. Niko se ne zalaže za povećanje broja opasnih poslova, nego za zaštitu ljudi koji ih obavljaju. To nije nešto što će tržište sao da reši, niti je ikada u istoriji samo rešilo.

    Ovo što se desilo u Aztotari, nažalost nije izuzetak, nego pravilo. U privatnim firmama, takve stvari se dešavaju još češće, samo što za njih retko saznajemo. Pritom su u neretko u pitanju radnici koji rade na crno, tako da nakon smrti ili povrede ne dobijaju čak ni nadoknadu za porodice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 3:41 pm

    Ne znam kako vas ne mrzi, ionako neće pročitati.vaše odgovore.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by beatakeshi Thu Jan 05, 2017 3:49 pm

    Ma lupetanje prožeto temeljnim neznanjem.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 4:29 pm

    Indy wrote: k'o doktora poljoprivrednih nauka - 

    zastita bilja ili nesto drugo? 


    moj prvi posao je bio na silosu u ns, prvo uzorkovanje zita na prijemu, a posle sam cistio silos od podruma do krova bukvalno. tu nije bilo nekog preteskog fizikalisanja osim metle i lopate, ali bezbednost jbt, ne znas gde je lakse izginuti, medju onim celijama, transporterima i elevatorima ili kad se popnes na krov silosa a tamo ni proforme ogradice na ivici.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by паће Thu Jan 05, 2017 5:28 pm

    uskok i ajduk wrote:
    у ортодоксном социјализму Индустрија Је Бог

    А тај православни социјализам... где је постојао?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ficfiric Thu Jan 05, 2017 5:32 pm

    у ортодоксном социјализму Индустрија Је Бог

    A Proizvod je Isus


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 6:19 pm

    Uloga države je da se pobrine da vlasniku kapitala bude skuplje da mu radnici rade bez zaštite nego sa zaštitom.

    Rečenica "nije niko kriv, došlo je do eksplozije zbog zamora materijala" ne sme nikako da bude jeftina. I te skrivene mane, kao što je zamor materijala se utvrđuju raznim metodama bez razaranja, tako da je uvek neko kriv - ili zbog nepoštovanja procedure ili zbog nepostojanja procedure. Pored toga što je neko uvek kriv, mora da postoji i onaj koji je odgovoran i koji će da najebe kada neko nešto skrivi.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 6:29 pm

    pa jbt kod nas u "visu silu" spada 80% razloga takvih i slicnih nesreca. al visa sila ili bog obicno su uvek krivci kada se primenjuje strategija "valjda nece"
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 6:32 pm

    Valjda neće, ti što spase
    od propasti dosad nas
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 6:32 pm

    Lev Abalkin wrote:Valjda neće, tištos pase
    od propasti dosad nas

    opravio sam ti malo
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 7:04 pm

    Lev Abalkin wrote:
    Rečenica "nije niko kriv, došlo je do eksplozije zbog zamora materijala" ne sme nikako da bude jeftina. I te skrivene mane, kao što je zamor materijala se utvrđuju raznim metodama bez razaranja, tako da je uvek neko kriv - ili zbog nepoštovanja procedure ili zbog nepostojanja procedure. Pored toga što je neko uvek kriv, mora da postoji i onaj koji je odgovoran i koji će da najebe kada neko nešto skrivi.


    Da se ovako razmisljalo, nikada se siromasne drzave ne bi industrijalizovale. A bogate bi se deindustrijalizovale, jer je jeftinije preneti pogon u Aziju, nego zavoditi bezbednosne mere kao na aerodromu. Oh wait... 


    Levoliberali na delu.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 7:07 pm

    Gde vidiš levoliberala?
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by beatakeshi Thu Jan 05, 2017 7:19 pm

    Nekad nije postojala Azija.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 7:30 pm

    Za državu je skuplje da 12/12 ljudi iz jednog pogona umre od raka nego da sprovede mere koje koštaju manje od jednog lečenja. Druga stvar je što to ne odgovara vlasnicima kapitala, zato i sele pogone u banana države, gde će da kupe inspekciju kada im je to potrebno ili gde odgovarajući zakoni ne postoje.

    Drugo, država se industrijalizuje ako imaš jak sektor usluga koji ima kome da ih pruža - ako nemaš bezbednost, ceo jedan segment kontrole i proizvodnje/distribucije opreme ne postoji.

    Treće, ako nema bezbednosti za radnike, nema ni staranja o okolini. U tom slučaju neka se onda industrijalizuje ko i kako želi.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 8:30 pm

    ovde se najozbiljnije polemiše o tome da li treba da postoji odgovornost za bezbednosne propuste na radnom mestu?
    what the fucking fuck?
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Thu Jan 05, 2017 8:40 pm

    izvini, neću više
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by lalinea Thu Jan 05, 2017 8:54 pm

    uskok i ajduk wrote:
    lalinea wrote:
    dok u vrlom kapitalizmu te poslove radi ko? nevidljivi emigranti? radnici sto se guse po sweatshopovima na drugom kontinentu? izvini, ali kako mozes da budes bas toliko nepromisljen da napises ovako nesto?

    Извињење прихваћено, мада чудо једно како у цитираној реченици (прилично краткој) сви проналазе ствари које нису написане.  kako zajebati radnika - Page 5 1090578128 "Заговарају социјализам" = идеолози и следбеници социјализма као система у коме доминира државна својина. (моја алузија на Азотару која је у државном власништву и на неки начин симбол социјализма) Осим Филипенка мислим да нико није заговарао такав социјализам (Остап и Ото се ваљда зезају са тим ортодоксним левичарењем, па их не сматрам правим заговорницима социјализма) Да ли је сад мало јасније? Или ипак да напишем краћи Манифест  kako zajebati radnika - Page 5 1233199462 :

    1. Нисам мислио на грађански социјализам или ти хумани капитализам, и на његове заговорнике, у које и сам спадам.

    2. Реченица није била усмерена на доказивање да у капитализму нема тешких радних места

    3. Ако би се правило поређење развијени капитализам - ортодоксни социјализам, поента моја би била да док капитализам нуди читав спектар радних места, и опасних и оних мање опасних, у ортодоксном социјализму Индустрија Је Бог, тј. опасан рад у индустрији (пример радника у Азотари) је углавном једини избор сиромашних људи.
    mozes slobodno da ne prihvatis to 'izvinjenje', bilo je cista stilska figura. vidi, ti ili ne umes da citas ili ne umes da se izrazavas. a ja bi trebalo da znam bolje od toga da ulazim u raspravu sa nekim ko napise nesto a kad mu se skrene paznja na ocigledne nelogicnosti krene sa 'nisam to rekao, nije bilo tako..." - a napisano stoji jasno kao dan.
    ne, nije jasnije. recenica jasno suprotstavlja sadasnje stanje socijalizmu. ja te pitam - zasto je sadasnje stanje ista drugacije po pitanju postojanja opasnih radnih mesta? odakle ti ideja da u socijalizmu ima visa opasnih radnih mesta i manje izbora nego u sadasnjem sistemu? radnici u sweatshopovima imaju izbora? ljudi po zemljama treceg sveta kojima je unistena zivotna okolina imaju izbora? daleko od ociju, daleko od srca ideologije, je li?
    uskok i ajduk wrote:Нисам то рекао. Само већина послова није везана за прљаву индустрију.
    docim u sadasnjem uredjenju lanac proizvodnje nekako cudesno ne polazi i ne lezi na prljavoj industriji? magicaly, sva ova materijalna dobra koja cirkulisu u konzumerizmu se stvaraju od vazduha?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels

    kako zajebati radnika - Page 5 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:10 pm