Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by boomer crook Tue Jun 25, 2019 6:27 pm

    mocnik je uz zizeka najznacajnija intelektualna figura ljubljanske scene i s njim je u sukobu sve ove godine zapravo. covek je i pre zizeka promovisao altisera u ex-yu. znacajna figura.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Tue Jun 25, 2019 6:30 pm

    @utvara

    Izvinjavam se zbog oštrog starta, nisam razumeo da zezaš ondadrhenda. Močnik je pre svega dosledan Jugosloven i kritičar balkanskog postfašizma i nakaznog kapitalizma (dobar predlog za čitanje i upoznavanje sa Močnikom je "Koliko fašizma?"), pa je njegova tezga na Singidunumu vrlo nekonsekventna. Iz poštovanja neću upotrebiti težu reč.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Tue Jun 25, 2019 6:49 pm

    Utvara wrote:
    ontheotherhand wrote:koji vam je k?
    koliko zarađuje ovaj gospodin/gdja/x?

    mislim da je ovo pitanje veoma bitno

    davnih dana sam prvi put dobio odgovor - mi smo fer lokalno

    kasnije sam čuo to isto we are fair locally još puno puta

    nikada se nisam potrudio da objasnim koliko je to nefer

    e tako i među nama lokalnima ima raznih situacija i bitna je svest o tome koliko nas prave različitima i koliko je tomu korenu problema današnjice
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Јанош Винету Tue Jun 25, 2019 8:07 pm

    Treba svakom da piše na čelu koliko zarađuje. Jer je sve ostalo nefer?

    Ne znam koliko ima smisla da se nastavljamo oko toga na temi o Ćirjakoviću, ali ne vidim kako je dobro da se potencira ta priča otoh-ova o tome koliko ko zarađuje. Ne želim da se toliko otvaram i da izazivam i kod sebe i kod drugih materijalnu zavist. To je seljačko gledanje preko plota u tuđ tanjir.

    Diskriminacije u cenama i platama su sastavni deo moderne trgovine, a ne kapitalizma ili socijalizma kao takvog. One tome i služe, da dobiješ više ili da potrošiš manje. 

    Da se izrazim žižekovski - ne interesuje me da se cimam i dajem prosjacima milostinju, neću milostinju da dajem niti da primam, psihološki mi je teško. Hoću da se kao društvo i država staramo oko toga efikasno, tehnokratski i prećutno, kao što čine razvijene kapitalističke zemlje.

    To da li će mene da zakoni poslodavac, da li ću imati platu 50/100 evra više ili manje od nekog sa X iskustva nije relevantno, dok god niko od nas nije ni gladan ni žedan.

    Čak i to može da se uredi, kao što je sređeno u Nemačkoj pa imaš platne razrede kojih moraju da se pridržavaju i privatne firme.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Tue Jun 25, 2019 9:34 pm

    ne mislim da je potrebno da se mi ovde otvaramo, sve i da to uradimo zaključak ne postoji, statistički smo nebitni
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Летећи Полип Tue Jun 25, 2019 10:57 pm

    Utvara wrote:Treba svakom da piše na čelu koliko zarađuje. Jer je sve ostalo nefer?

    Ne znam koliko ima smisla da se nastavljamo oko toga na temi o Ćirjakoviću, ali ne vidim kako je dobro da se potencira ta priča otoh-ova o tome koliko ko zarađuje. Ne želim da se toliko otvaram i da izazivam i kod sebe i kod drugih materijalnu zavist. To je seljačko gledanje preko plota u tuđ tanjir.

    Diskriminacije u cenama i platama su sastavni deo moderne trgovine, a ne kapitalizma ili socijalizma kao takvog. One tome i služe, da dobiješ više ili da potrošiš manje. 

    Da se izrazim žižekovski - ne interesuje me da se cimam i dajem prosjacima milostinju, neću milostinju da dajem niti da primam, psihološki mi je teško. Hoću da se kao društvo i država staramo oko toga efikasno, tehnokratski i prećutno, kao što čine razvijene kapitalističke zemlje.

    To da li će mene da zakoni poslodavac, da li ću imati platu 50/100 evra više ili manje od nekog sa X iskustva nije relevantno, dok god niko od nas nije ni gladan ni žedan.

    Čak i to može da se uredi, kao što je sređeno u Nemačkoj pa imaš platne razrede kojih moraju da se pridržavaju i privatne firme.


    Ni danas niko nije gladan i žedan, samo što se neko tovi salamurom, a neko tunjevinom rio mare. Inače, prikrivanje plate je jedno od glavnih sredstava razbijanja radničke solidarnosti. Ljudi se zakrve zbog dvadeset dinara.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by boomer crook Tue Jun 25, 2019 10:59 pm

    zivot je nekome eva a nekome juhor.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by plachkica Tue Jun 25, 2019 11:04 pm

    a nekom i matijević
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 25, 2019 11:26 pm

    to već nije život nego...suprotnost.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by kondo Wed Jun 26, 2019 5:09 am

    nije loš juhor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 26, 2019 10:53 am

    Cinjenica je da se dosta popravio od vremena kad sam ga ja "upoznao". Medjutim, sta ti je prvi utisak - i dalje imam fundamentalan problem sa kupovinom njihovih proizvoda i redovno preskacem bilo sta od njih.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by ontheotherhand Wed Jun 26, 2019 1:44 pm

    Gladan jeste, žedan nije. Barem ne još, dok nestajanjem izvora voda i privatizacijom preostalih i ne postane hot komoditi.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Filipenko Wed Jun 26, 2019 5:14 pm

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 58691874_368025363815566_5585087510788177920_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQknIGmfxd6wpicOuHbZ8yBQg8m9uhj0dwN6xnSWr5Ck_GGLZAdgCKcv46ggvZWIbpY&_nc_ht=scontent.fbeg2-1
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by паће Wed Jun 26, 2019 5:30 pm

    Два минута бленем како су 1947. успели да тако добро одштампају фотку те величине... и онда укапирам да су то живи месари горе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Wed Jun 26, 2019 5:57 pm

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 3579118792
    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Sat Jun 29, 2019 2:59 am

    Da ne bude da samo šprdam ćirka, evo twita u kome tvrdi da su mu pretili na promociji bakiceve knjige
    https://mobile.twitter.com/politickiqueer/status/1144745878609125378


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Sat Jun 29, 2019 6:36 am

    Nalog mu je zakljucan, slikaj tvit pa okaci.

    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Sat Jun 29, 2019 12:17 pm

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Screen36


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Sat Jun 29, 2019 4:55 pm

    1 linkovao je pogresan post
    2 zivotna zelja mi je da budem analiticar sluzbe, niko mi nije ovako nesto lepo rekao ne pamtim
    3 cosavog ne znam, jovanu jos manje, stim sto o gligorijevicevim debilnim tekstovima cesto prokomentarisem nesto negativno ovde, al cirko ocigledno ne ide dalje od svog obora, tj teme
    4 ovaj treci tvit da se stavi u opis foruma

    Ps ako ti nesto znaci cirko, ja verujem da ti jadnik poput dragojla jeste pretio, jer se to uklapa u taj model šištavca koji pokusava da bude nesto sto nije, pa je docekao svojih pet macho trenutaka

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Screen37


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by паће Sat Jun 29, 2019 5:03 pm

    Меншчини да Ћира чита Бурунди као кроз неку мешавину Фукоовог клатна и Пекићевог "Како упокојити вампира" - где није ствар у оном што је написано, него у томе што ће се наћи неко да каже "јер би писано да", и из тога извуче не знам шта све, толико луд нисам. Ту реч постаје месо, ту папирни авиони бацају бомбе, ту перушка сече главе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sat Jun 29, 2019 5:04 pm

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ferenc Puskás Sat Jun 29, 2019 5:07 pm

    Kad uzmete svu vlast u Srbiji hoću svoj deo, nećete me prevariti! Nisam džaba tu pripremao odstrel i razmenjivao stavove s ostalim ljudima na važnim mestima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by disident Sat Jun 29, 2019 5:12 pm

    паће wrote:Меншчини да Ћира чита Бурунди као кроз неку мешавину Фукоовог клатна и Пекићевог "Како упокојити вампира" - где није ствар у оном што је написано, него у томе што ће се наћи неко да каже "јер би писано да", и из тога извуче не знам шта све, толико луд нисам. Ту реч постаје месо, ту папирни авиони бацају бомбе, ту перушка сече главе.
    Protokol Burundjanskih mudraca


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 29, 2019 5:54 pm

    Slucajna UDBA
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by No Country Sat Jun 29, 2019 6:12 pm

    Из нарцизма у параноју, and back.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 32 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 3:18 am