Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Sun Mar 24, 2019 2:34 pm

    U gornjem spisku ministara pored imena Slobodana Čerovića, ministra turizma, treba da stoji JUL (pre toga SSJ). Tadašnji direktor hotela Metropol.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:37 pm

    Quincy Endicott wrote:U gornjem spisku ministara pored imena Slobodana Čerovića, ministra turizma, treba da stoji JUL (pre toga SSJ). Tadašnji direktor hotela Metropol.


    dodato
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Sun Mar 24, 2019 2:58 pm

    Mr. Moonlight wrote:Koga briga šta ko o žrtvama tvrdi na ovom ili ko zna kom forumu? Niti je tu važno tvoje niti moje mišljenje, svet ne funkcioniše na osnovu toga šta piše zuper, filipenko, ti ili otto. Ja zato imam ironijski otkon kada su u pitanju zločini. Ne žrtve. Prvo što meni smeta je što sretnem na bulevaru Boru Jovića. Drugo što meni smeta je što Milošević nikada nije odgovarao za zločine prema stanovništvu zemlje koju je vodio. Pa posle toga, gomila njegovih satrapa, koji su danas ugledni tajkuni, ugledni zlikovci ili ugledni medijski radnici ili ljudi koji voze e jebi ga ne mogu da setim koji ono beše ljimuzin u kojoj sam video radomana. Niko nikada neće biti osuđen.

    Onda imaš ove ubice koje će se koristiti uspešno da ni deca moje dece ne budu sa ok reputacijom, nego kao jbg oni su iz Srbije, tamo žive ubice, a sve presude su tako vođene da srpske žrtve ne postoje, bez obzira na vekovni razvoj događaja. Ja neću da živim dovoljno dugo, tako da me boli kurac u suštini, nesreća je što jedine kontakte sa ljudima van posla imam po forumima, a pičke ste neviđene, pa moram da se uklapam u društvo, jebo vas no kantri. Sve žrtve od kada postoji svemir su uzaludne, jedino zlikovci imaju svrhu. I vi ste ovde takvi. TJ ja vas takvima doživljavam. Stavi na ignor, ako smeta.


    Ne smeta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Sun Mar 24, 2019 3:02 pm

    +1 na Munlajta.
    Cenim kad neko napiše traktat zašto neko drugi da puši kurac, a ne samo onako u dve reči s nogu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Sun Mar 24, 2019 3:30 pm

    munlajt kenja, naravno da je posteni ICTY presudjivao ni po babu ni po stricevima i da su i srpske zrtve dobile pravicu. evo cela lista presuda u hagu:

    http://www.icty.org/bcs/cases/spisak-presuda

    znaci rasim delic sto nije zaustavio muhadzedine u logoru pod njegovom kontrolom torturu civila, silovanja i ubistva odsecanjem glave, 3 godine, umro

    i ona trojica iz logora celebici, oni su malo gore prosli

    ovi ostali sto su oslobodjeni valjda nisu bili krivi - naser, ante, ramush i ostali - tako da dabome.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by No Country Sun Mar 24, 2019 5:22 pm

    Mr. Moonlight wrote:Koga briga šta ko o žrtvama tvrdi na ovom ili ko zna kom forumu? Niti je tu važno tvoje niti moje mišljenje, svet ne funkcioniše na osnovu toga šta piše zuper, filipenko, ti ili otto. Ja zato imam ironijski otkon kada su u pitanju zločini. Ne žrtve. Prvo što meni smeta je što sretnem na bulevaru Boru Jovića. Drugo što meni smeta je što Milošević nikada nije odgovarao za zločine prema stanovništvu zemlje koju je vodio. Pa posle toga, gomila njegovih satrapa, koji su danas ugledni tajkuni, ugledni zlikovci ili ugledni medijski radnici ili ljudi koji voze e jebi ga ne mogu da setim koji ono beše ljimuzin u kojoj sam video radomana. Niko nikada neće biti osuđen.

    Onda imaš ove ubice koje će se koristiti uspešno da ni deca moje dece ne budu sa ok reputacijom, nego kao jbg oni su iz Srbije, tamo žive ubice, a sve presude su tako vođene da srpske žrtve ne postoje, bez obzira na vekovni razvoj događaja. Ja neću da živim dovoljno dugo, tako da me boli kurac u suštini, nesreća je što jedine kontakte sa ljudima van posla imam po forumima, a pičke ste neviđene, pa moram da se uklapam u društvo, jebo vas no kantri. Sve žrtve od kada postoji svemir su uzaludne, jedino zlikovci imaju svrhu. I vi ste ovde takvi. TJ ja vas takvima doživljavam. Stavi na ignor, ako smeta.
    Имаш ти и добрих момената, т.ј. тај твој намћорлук уме да буде забаван. Него си негде покусао ту Ћосићевску патетику, и олизао чинију. Што је помало out of character. Но сви имамо те идиосинкрезије, а твоја је да си темељно разочарани нацош. Те ми је у том смислу не мало задовољство да те изнова подсећам како у ратовима 90-тих математика злочина баш као ни математика жртава - не иду у српску корист. А ти урлај до неба, то што из тебе урла има добро познату дијагнозу.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 5:29 pm

    Jedi govna majmune.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by No Country Sun Mar 24, 2019 5:30 pm

    Урлај, стоко!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 5:34 pm

    Gargantua wrote:


    Prema podacima FHP i FHP Kosovo, u periodu od 20. marta do 14. juna 1999. godine, srpske snage su pod parolom „odbrana srpske teritorije od NATO agresije i šiptarskih terorista“ ubile 6.901 Albanca koji nisu učestvovali u neprijateljstvima. U istom periodu, pripadnici OVK su ubili 328 srpskih civila i 136 Roma i drugih nealbanaca koji nisu učestvovali u oružanom sukobu. U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.


    http://www.hlc-rdc.org/?p=34890


    gargantua je lepo okacio link na kojem sve precizno pise, jer se srpska drzava nikada nije potrudila da utvrdi tacan broj ni svojih stradalih, pa vidimo i matematiku, ako se vec insistira na "a sta su oni nama radili". dakle, zlocini i zrtve daleko od toga da su isti, a nepobitni podaci su sledeci: u NATO napadima život je izgubilo ukupno 754 ljudi, i to 454 civila i 300 pripadnika oružanih snaga. Među civilima je 207 srpske i crnogorske nacionalnosti, 219 civila Albanaca, 14 Romskih civila i 14 drugih nacionalnosti. Ukupno je stradalo 274 pripadnika VJ/MUP, i 26 pripadnika Oslobodilačke vojske Kosova (OVK). 


    dalje, imamo i podatke o ubijenm albancima koji nisu bili aktivni u bilo kakvim oruzanim akcijama i sukobima: 


    Prema podacima FHP i FHP Kosovo, u periodu od 20. marta do 14. juna 1999. godine, srpske snage su pod parolom „odbrana srpske teritorije od NATO agresije i šiptarskih terorista“ ubile 6.901 Albanca koji nisu učestvovali u neprijateljstvima. U istom periodu, pripadnici OVK su ubili 328 srpskih civila i 136 Roma i drugih nealbanaca koji nisu učestvovali u oružanom sukobu. U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.



    hvala na paznji svim harperima koji su se prelili na ovaj forum.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Filipenko Sun Mar 24, 2019 7:07 pm

    Dakle, intervencija je dosla da zaustavi etnicko ciscenje koje se navodno desavalo pre intervencije, a kada je zapravo ginulo neuporedivo manje ljudi nego tokom intervencije? Interesantno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Sun Mar 24, 2019 7:20 pm

    Da ne otvaram link sa telefona, koliko fhp navodi szrafalih Albanaca u borbenim dejstvima?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 7:23 pm

    Pravo pitanje (za nas) je zašto smo pravili masovno etničko čišćenje kada je intervencija počela. I to poveće, oko 300-400k ljudi. To je najveći srpski zločin na Kosovu tokom rata. Mislim, to je neko "moralno" pitanje. Ok, i krivično. 

    A političko pitanje je kako smo uspeli da zaratimo sa jebenim NATO paktom. Nisu bitne okolnosti, svi imaju "okolnosti", nego jedna država veličine Srbije to prosto ne sme da dozvoli da joj se desi.


    Last edited by KinderLad on Sun Mar 24, 2019 7:26 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 7:26 pm

    U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.

    @Sotir Evo cijeli tekst sa linka:

    754 žrtve NATO bombardovanja
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Logo-FHPFond za humanitarno pravo (FHP) i Fond za humanitarno pravo Kosovo (FHP Kosovo) objavili su 2014. godine poimenični popis žrtava koje su stradale od posledica NATO bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije. Prema ovom popisu, u NATO napadima život je izgubilo ukupno 754 ljudi, i to 454 civila i 300 pripadnika oružanih snaga. Među civilima je 207 srpske i crnogorske nacionalnosti, 219 civila Albanaca, 14 Romskih civila i 14 drugih nacionalnosti. Ukupno je stradalo 274 pripadnika VJ/MUP, i 26 pripadnika Oslobodilačke vojske Kosova (OVK).
    Na teritoriji Srbije stradalo je 260 ljudi, u Crnoj Gori 10, a 484 na Kosovu. Među poginulim pripadnicima VJ/MUP-a 108 je bilo mlađe od 25 godina – većinom su to bili vojnici na redovnom odsluženju vojnog roka. U Srbiji je najviše civila poginulo u Surdulici (29 žrtava u dva napada); 16 radnika RTS-a u Beogradu; 19 civila u Nišu (u nekoliko napada); 15 u Aleksincu (ukupno); 15 u Grdeličkoj klisuri, kada je NATO pogodio voz u kretanju, uključujući i 3 NN žrtve. Među žrtvama NATO napada na Kosovu je 77 albanskih civila koji su poginuli u Koriši, kada je NATO gađao bivši vojni objekat u kojem su se, po naredbi srpskih snaga, zadržali tokom noći na putu prema Albaniji; 64 Albanaca, stradalih u Bistražinu dok su, po naredbi srpskih snaga, u koloni išli prema Albaniji; i 29 Albanaca, 7 Srbina i 6 pripadnika VJ koji su stradali na mostu u selu Lužane, dok su autobusom putovali za Prištinu.
    Prema podacima FHP i FHP Kosovo, u periodu od 20. marta do 14. juna 1999. godine, srpske snage su pod parolom „odbrana srpske teritorije od NATO agresije i šiptarskih terorista“ ubile 6.901 Albanca koji nisu učestvovali u neprijateljstvima. U istom periodu, pripadnici OVK su ubili 328 srpskih civila i 136 Roma i drugih nealbanaca koji nisu učestvovali u oružanom sukobu. U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.
    Podaci nedvosmisleno pokazuju da je vođstvo Republike Srbije na napade NATO odgovorilo teškom i masovnom odmazdom nad albanskim civilnim stanovništvom, koja se manifestovala proterivanjem, ubijanjem civila i spaljivanjem sela i kuća. U periodu NATO napada, jedinice VJ i MUP-a Srbije samo u opštini Đakovica ubile su 909 albanskih civila, u opštini Orahovac 577, u Mitrovici 362, Vučitrnu 389, Peći 496, Glogovcu 640, Prištini 413, Prizrenu 414, Suvoj Reci 351, itd. Samo u jednom danu, 27. aprila 1999. godine, srpske snage su u selu Meja ubile 349 albanskih seljaka čija su tela, u najvećem broju, nađena u masovnim grobnicama na policijskom poligonu u Batajnici kod Beograda. Više od 260 seljaka koji su se skrivali u šumama Šutice, Vrbovca i Čikatova, ubijeno je tokom „pretresa terena“ 30. aprila i 1. maja 1999. godine, koji su izvršili pripadnici 37. mtbr VJ, čiji je komandant bio današnji načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general Ljubiša Diković. U istom periodu, pripadnici OVK u Suvoj Reci ubili su 32 srpska civila, u Đakovici 25, u Prištini 22, u Orahovcu 4, u Gnjilanu 5 – ukupno 328 civila srpske nacionalnosti i 136 civila Roma.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 7:27 pm

    fikret selimbašić wrote:
    U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.

    A, to je već pojava dugog trajanja. Srpske trupe nikad nisu "jeftino" prolazile na Kosovu. Jedini način da se "jeftino" prođe da spaljuješ sela redom artiljerijom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Sun Mar 24, 2019 7:40 pm

    sukob 2 sustinski primitivne i neobucene vojske, ocekivani veliki gubici iako je sukob bio realno niskog intenziteta po objektivnim parametrima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 7:49 pm

    Filipenko wrote:Dakle, intervencija je dosla da zaustavi etnicko ciscenje koje se navodno desavalo pre intervencije, a kada je zapravo ginulo neuporedivo manje ljudi nego tokom intervencije? Interesantno.


    etnicko ciscenje je inace samo ubijanje naravno. ministarstvo informisanja iz 99 da ti pozavidi.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 7:53 pm

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 D2cfzEzWwAAvmIc
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 8:06 pm

    KinderLad wrote:


    A, to je već pojava dugog trajanja. Srpske trupe nikad nisu "jeftino" prolazile na Kosovu. Jedini način da se "jeftino" prođe da spaljuješ sela redom artiljerijom.

    Ovo je bio prvi odgovor na Sotirovo pitanje, kasnije sam postavio cijeli tekst.

    Što se tiče "jeftinog" načina zauzimanja naselja, niti je ovde izmišljen niti prvi put primijenjen, koristi se i dalje (ko ima i može) širom svijeta jer radi poso. Strijeljanja civila i zarobljenika, masovna protjerivanja, asanacija(TM)... to ipak ne rade svi.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 8:16 pm

    ko je samo proteran dobro je proso
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Sun Mar 24, 2019 8:35 pm

    Kondo wrote:sukob 2 sustinski primitivne i neobucene vojske, ocekivani veliki gubici iako je sukob bio realno niskog intenziteta po objektivnim parametrima.

    Ne bih se slozio.
    Tokom leta 1998 su VJ i MUP odvalille OVK sa dosta manje zrtava medju albanskim civilima nego li 1999.
    Nemoj da zaboravis da je tada VJ i MUP usao u Drenicu, Orahovac, Junik, tamo srpska vlast nije bila pa nikada.
    OVK je bila totalno razbucana nakon one velike ofanizve OVK od smrti Jasarija do kraja jula 1998. Kada je OVK drzala pa mozda preko 50% Kosova.
    Za mesec-dva danas su ih sveli na minimum, tamo prema albanskoj granici u Prokletijama i to bez upotrebe avijacije.

    Druga stvar je ponovno pojavljivanje OVK sve do Podujeva nakon dolaska Vokera i OEBS misije.

    Nakon pocetka nato akcije su na Kosovo pusteni neki stari drugari iz ratova u BiH i Hrvatskoj a to se zna sta znaci...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Filipenko Sun Mar 24, 2019 10:20 pm

    venexiana stevenson wrote:
    Filipenko wrote:Dakle, intervencija je dosla da zaustavi etnicko ciscenje koje se navodno desavalo pre intervencije, a kada je zapravo ginulo neuporedivo manje ljudi nego tokom intervencije? Interesantno.


    etnicko ciscenje je inace samo ubijanje naravno. ministarstvo informisanja iz 99 da ti pozavidi.


    Naravno da nije. Ali koji god zlocin da pogledas, jasno je da je sve eskaliralo i bilo vece za redove velicina tek nakon pocetka intervencije, kada je gro ljudi stradao/bio proteran. Brojke pre rata su prilicno male, a i pre rata sa Natoom se de fakto vodio rat na terenu izmedju VJ i OVK u kome bi se dalo ocekivati daleko vise zrtava, ako je suditi po pricama o intenzitetu sukoba.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 10:46 pm

    Braća :love:

    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Mon Mar 25, 2019 8:02 pm





    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Mon Mar 25, 2019 11:00 pm

    Disi otkrio TV Palmu Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 1399639816
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4342
    Join date : 2016-09-29

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Mar 25, 2019 11:01 pm

    nije jos zapoceo polni zivot kad je palma bila aktuelna


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 29 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 8:00 pm