Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:08 am

    to da su ove akcije premestanja leseva civila pocele istovremeno kad i bombardovanje, dovoljno govori da je zlocinac znao od prvog dana ishod, u smislu potpunog povlacenja srbije sa kosova, samo je koristio vreme nato intervencije da pokusa da prikriva tragove zlocina, sto su do tada naviknuti na nekaznjeno cinjenje zlocina njegovi saradnici radili prilicno aljkavo. i onaj vlastimir djordjevic bi danas bio na visokoj funkciji da ga nisu uhapsili i osudili u hagu. takodje ne zaboravimo i gurija radosavljevica danas uglednog clana gl odbora sns.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by beatakeshi Sun Mar 24, 2019 11:38 am

    Slušam prigodne emisije na radiju pa sam zakačio Ž. i V. Jovanovića. Njihovo viđenje se svodi na to da je Gargamel napao selo Štrumfova. Ne sumnjam da će to biti dominantno viđenje  srpskog javnog mnjenja u budućnosti.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 11:58 am

    venexiana stevenson wrote:to da su ove akcije premestanja leseva civila pocele istovremeno kad i bombardovanje, dovoljno govori da je zlocinac znao od prvog dana ishod, u smislu potpunog povlacenja srbije sa kosova, samo je koristio vreme nato intervencije da pokusa da prikriva tragove zlocina, sto su do tada naviknuti na nekaznjeno cinjenje zlocina njegovi saradnici radili prilicno aljkavo. i onaj vlastimir djordjevic bi danas bio na visokoj funkciji da ga nisu uhapsili i osudili u hagu. takodje ne zaboravimo i gurija radosavljevica danas uglednog clana gl odbora sns.

    Loš ti je narativ. Ogromna većina albanskih civila je ubijena u periodu bombardovanja. (u odnosu na period od recimo početka '98. do početka bombardovanja). Taj odnos je verovatno i 6:1 (skoro 7k ubijenih tokom bombardovanja i oko 1k ubijenih civila ukupno pre toga)

    Prema podacima FHP i FHP Kosovo, u periodu od 20. marta do 14. juna 1999. godine, srpske snage su pod parolom „odbrana srpske teritorije od NATO agresije i šiptarskih terorista“ ubile 6.901 Albanca koji nisu učestvovali u neprijateljstvima. U istom periodu, pripadnici OVK su ubili 328 srpskih civila i 136 Roma i drugih nealbanaca koji nisu učestvovali u oružanom sukobu. U sukobima između VJ/MUP-a i OVK poginulo je 1.204 pripadnika OVK i 559 pripadnika VJ i MUP-a Srbije.


    http://www.hlc-rdc.org/?p=34890
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 12:55 pm

    one ubijene pre toga su poceli da sklanjaju od prvog dana bombardovanja, nisam nista pogresno rekao. i nisam ni pominjao odnos ubijenih pre ili u toku, ubijanje se samo intenziviralo kad je pocelo bombardovanje, jer su zlocinci dodatno pobesneli.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 12:58 pm

    srpske ubice su bar bile svesne da čine zlo, pa su skrivali tragove svojih zločina

    ostale je boleo kurac
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Ferenc Puskás Sun Mar 24, 2019 1:01 pm

    Mr. Moonlight wrote:srpske ubice su bar bile svesne da čine zlo, pa su skrivali tragove svojih zločina

    ostale je boleo kurac
    Pravda za srpske zločince! Opasan si bolesnik.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 1:11 pm

    podsetimo i da je 5 miliona gradjana glasalo za ne damo te zemljo obilica ne damo te bez krvoprolica, tacno 11 meseci pre bombardovanja. #1od5miliona
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by паће Sun Mar 24, 2019 1:21 pm

    Статистика, наша дика...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 1:26 pm

    otto katz wrote:
    Mr. Moonlight wrote:srpske ubice su bar bile svesne da čine zlo, pa su skrivali tragove svojih zločina

    ostale je boleo kurac
    Pravda za srpske zločince! Opasan si bolesnik.

    za svaki forum postoji jedno univerzalno pravilo - prema svecu i tropar
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Ferenc Puskás Sun Mar 24, 2019 1:38 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    otto katz wrote:
    Pravda za srpske zločince! Opasan si bolesnik.

    za svaki forum postoji jedno univerzalno pravilo - prema svecu i tropar
    Nisam shvatio šta želiš reći, ali za svaki slučaj puši kurac.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Ferenc Puskás Sun Mar 24, 2019 1:39 pm

    Onaj što si ga mećo na avatar.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by beatakeshi Sun Mar 24, 2019 1:42 pm

    Asanacija terena kao olakšavajuća okolnost? Ako neko vidi Zdenka Tomanovića  ili Petronijevića neka im prišapne ovo (za odgovarajuću svotu). Možda im se posreći na sudu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 1:42 pm

    venexiana stevenson wrote:podsetimo i da je 5 miliona gradjana glasalo za ne damo te zemljo obilica ne damo te bez krvoprolica, tacno 11 meseci pre bombardovanja. #1od5miliona

    #1od180hiljada  Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 1:48 pm

    haha i ja sam bio da glasam da
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 1:51 pm

    venexiana stevenson wrote:haha i ja sam bio da glasam da

    Navalio komšija SPS-ovac (očigledno "zadužen" za zgradu) na ćaleta - mora da se izađe, ovo je ovo, ovo je ono, mi rekli bolje vam je da ne izlazimo Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 1233199462 Doduše, mene nije trebalo da nagovaraju, ja sam i bez konsultacija odlučio da je veća "pobuna" izaći i glasati "za" strane posrednike Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 1233199462
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by plachkica Sun Mar 24, 2019 1:54 pm

    moja majka je glasala i za sestru i za mene, tad kad je se nismo odrekli, nećemo nikad.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 1:57 pm

    plachkica wrote:moja majka je glasala i za sestru i za mene, tad kad je se nismo odrekli, nećemo nikad.

    ogroman je pritisak bio. 

    i na kraju šta je bilo? Ne samo posrednici nego cela 1 misija.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Sun Mar 24, 2019 1:59 pm

    Taking back control!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 2:00 pm

    To Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:07 pm

    otto katz wrote:
    Mr. Moonlight wrote:

    za svaki forum postoji jedno univerzalno pravilo - prema svecu i tropar
    Nisam shvatio šta želiš reći, ali za svaki slučaj puši kurac.

    Onda da ti objasnim - post se nikako nije ticao srpskih zločinaca, u paklu goreli, nego srpskih žrtava, koje nisu važne.

    I ti puši 2 (dva) kurca, poreklom iz pacovskih kanala.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Ferenc Puskás Sun Mar 24, 2019 2:17 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    otto katz wrote:
    Nisam shvatio šta želiš reći, ali za svaki slučaj puši kurac.

    Onda da ti objasnim - post se nikako nije ticao srpskih zločinaca, u paklu goreli, nego srpskih žrtava, koje nisu važne.

    I ti puši 2 (dva) kurca, poreklom iz pacovskih kanala.
    2:1 za tebe? Čestitam na pobjedi i fer i sportskoj borbi. Okrećem se obavezama u domaćem privenstvu.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:17 pm

    ekipica koja je organizovala zlocine i povela rat sa nato 

    Predsednik: Slobodan Milošević

    Premijer: Mirko Marjanović (SPS) 
    Potpredѕednіci:
    Milovan Bojić (JUL)
    Ratko Marković (SPS)
    Dragan Tomić (SPS)
    Vojislav Šešelj (SRS)
    Tomislav Nikolić (SRS)
    Ministri:
    Vlajko Stojiljković (SPS), ministar unutrašnjih poslova
    Borislav Milačić (JUL), ministar finansija
    Dragoljub Janković (JUL), ministar pravde
    Gordаnа Рор-Lazić (SRS), ministаrka za lokalnu samoupravu
    Jovan Babović (SPS), ministar poljoprivrede i šumarstva
    Luka Mitrović (SRS), ministar industrije
    Života Ćosić (SPS),ministar rudarstva
    Dragan Todorović (SRS), ministar za saobraćaj i veze
    Dejan Kovačević (SPS), ministar građevinarstva
    Zoran Krasić (SRS), ministar trgovine
    Slobodan Čerović (JUL), ministar turizma
    Jorgovanka Tabakovic (SRS), ministarka za ekonomsku i vlasničku transformaciju
    Tomislav Milenković (SPS), ministar za rad, boračka i socijalna pitanja
    Rada Trajković (SRS), ministarka za brigu o porodici
    Branislav Ivković (SPS), ministar nauke
    Jovo Todorović (SPS), ministar prosvete
    Nada Popović – Perišić (SPS), ministarka kulture
    Leposava Milićević (JUL), ministarka zdravlja
    Branislav Вlаžić (SRS), ministar za zaštitu životne sredine
    Zoran Anđelković, ministar sporta
    Miroslav Minčić (SRS), ministar za veze sa Srbima izvan Srbije
    Milovan Radovanović (SRS), ministar vera
    Aleksandar Vučić, (SRS), ministar informisanja 
    Ministri bez portfelja:
    Milan Beko (vanstranačka ličnost)
    Čedomir Vasiljević (SRS)
    Maja Gojković (SRS)
    Paja Momčilov (SRS)
    Đura Lazić (SPS)
    Slobodan Tomović (SPS)
    Ivan Sedlak (JUL)


    Last edited by venexiana stevenson on Sun Mar 24, 2019 2:36 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Sun Mar 24, 2019 2:18 pm

    Munalajte, ne uspevam da shvatim sa kim ili čim se raspravljaš. Na ovom forumu niko nikada nije napisao da srpske žrtve nisu važne.

    Tvoj prethodni post se ipak ne tiče srpskih žrtava, već upravo srpskih zločinaca koji su (valjda za razliku od drugih) bili svesni da čine zlo. Apsolutno sam ubeđen da su svi zločinci iz prethodnih ratova bili sasvim svesni da čine zlo, mada su neki od njih to pravdali višim dobrom (tj, dobrom sopstvene nacije). Ne vidim na osnovu čega tvrdiš da su srpski zločinci u tom pogledu bili išta drugačiji od drugih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:22 pm

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 11010574_10152864337649582_1457782708671243077_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 2:31 pm

    Koga briga šta ko o žrtvama tvrdi na ovom ili ko zna kom forumu? Niti je tu važno tvoje niti moje mišljenje, svet ne funkcioniše na osnovu toga šta piše zuper, filipenko, ti ili otto. Ja zato imam ironijski otkon kada su u pitanju zločini. Ne žrtve. Prvo što meni smeta je što sretnem na bulevaru Boru Jovića. Drugo što meni smeta je što Milošević nikada nije odgovarao za zločine prema stanovništvu zemlje koju je vodio. Pa posle toga, gomila njegovih satrapa, koji su danas ugledni tajkuni, ugledni zlikovci ili ugledni medijski radnici ili ljudi koji voze e jebi ga ne mogu da setim koji ono beše ljimuzin u kojoj sam video radomana. Niko nikada neće biti osuđen.

    Onda imaš ove ubice koje će se koristiti uspešno da ni deca moje dece ne budu sa ok reputacijom, nego kao jbg oni su iz Srbije, tamo žive ubice, a sve presude su tako vođene da srpske žrtve ne postoje, bez obzira na vekovni razvoj događaja. Ja neću da živim dovoljno dugo, tako da me boli kurac u suštini, nesreća je što jedine kontakte sa ljudima van posla imam po forumima, a pičke ste neviđene, pa moram da se uklapam u društvo, jebo vas no kantri. Sve žrtve od kada postoji svemir su uzaludne, jedino zlikovci imaju svrhu. I vi ste ovde takvi. TJ ja vas takvima doživljavam. Stavi na ignor, ako smeta.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 28 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:26 am