Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Sat Mar 23, 2019 9:04 am

    zanimljiv podatak za filipenka

    izbori ubosni 1990 u novembru

    najveci % projugoslovenski kandidat je dobio na srpskoj listi - nenad kecmanovic, 19.3%, zatim na hrvatskoj - franjo boskovic, 11.8% dok je bošnjački kandidat džemal sokolović dobio 5.7% glasova. kecmanoviću je falilo 56,000 glasova da pretekne nikolu koljevića.

    verovatno smo zaboravili da je umereni fikret abdić dobio skoro 50,000 glasova ili 5% više od alije izetbegovića ali mu je "ustupio" mesto na čelu precedništva BiH.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Sat Mar 23, 2019 10:23 am

    Sta je to cudno?
    Pa nekadasnji Muslimani, danasnji Bosnjaci, nisu bili za Jugoslaviju. Oni su podrzavali Broza jer ih je priznao kao naciju mislim 1971-otac nacije.
    Oni do tada nikada nisu to bili. Za vreme Osmanlija drzava se odredjivala religijski a ne nacionalno pa su islamizirani po BiH smatrani nastavkom Osmanlija.
    Nakon ulaska A-U u BiH 1878, bilo je pokusaja da se fomira nekakva posebna nacija u BiH ali ona nije iskljucivo bila vezana za islam.
    U Kraljevini SHS-Jugoslaviji, islam je dobio veliki autonomiju, sa sve priznavanjem serijatskog zakona, ali muslimani u BiH nisu bili priznati kao posebna nacija, vise su vezivani za jugoslovenstvo, najjaca stranka muslimana u Kraljevini Jugoslaviji-Jugoslovenska muslimanska organizacija. Pa su bile situacije da su brojni poznati ljudi islamske vere se izjasnjavali nacionalno kao Srbin, Hrvat...cak mislim da je to bio slucaj sa mladim Alijom Izetbegovicem.
    Za vreme Drugog svetskog rata, uglavnom hrvatsko cvece.
    Nakon 1945 pa do sredine '60ih isto nije bio priznat status posebne nacionalne zajednice za muslimane u BiH.
    Onda je tokom '60-ih, sa pocetkom bujanjem nacionalizma kroz tzv. liberalizam, i smaknucem centralista u vidu Rankovica, krenula prica iz Sarajeva da se Muslimani priznaju kao posebna naciija u SFRJ.
    Smrt Dzevada Bjedica je igrala tu ulogu.
    Tako je i bilo.

    Na kraju je Alija Izetbegovic, mislim 1993, aklamacijom rekao vise nismo Muslimani vec Bosnjaci, PR postupak rebrendiranja da bi zapad lakse progutao saveznistvo sa Sarajevom.

    Danas je to metastaziralo opasno, treba slusati muftiju Zukorlica kakve su to sve teorije o nastanku Bosnjaka...to je u Sarajevu jedno opako ludilo.

    Dakle, Broz je stvaralac nacija, drugovi moji koji ste protiv nacionalizma. To je Brozov najveci uspeh-nacija i nacionalizam.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sat Mar 23, 2019 10:50 am

    Mnogo napisa, ne znam šta bih sve pitao.... evo, ko je "Dzevad Bjedic"?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Sat Mar 23, 2019 10:51 am

    dževad, džemal, potato, potejto

    moja keva plakala kad se srušio avion

    isto kad je umro veljko vlahović

    beat that


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Sat Mar 23, 2019 11:13 am

    Covek mora nekad da u brzii pogresi.
    Informacije samo cure.



    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Filipenko Sat Mar 23, 2019 12:20 pm

    Kondo wrote:zanimljiv podatak za filipenka

    izbori ubosni 1990 u novembru

    najveci % projugoslovenski kandidat je dobio na srpskoj listi - nenad kecmanovic, 19.3%, zatim na hrvatskoj - franjo boskovic, 11.8% dok je bošnjački kandidat džemal sokolović dobio 5.7% glasova. kecmanoviću je falilo 56,000 glasova da pretekne nikolu koljevića.

    verovatno smo zaboravili da je umereni fikret abdić dobio skoro 50,000 glasova ili 5% više od alije izetbegovića ali mu je "ustupio" mesto na čelu precedništva BiH.


    Znam ja sve te podatke. Upravo i govorim da su u suprotnosti sa voljom naroda vodjstva hrvatskih, bosnjackih i drugih ustanika isla na zatezanje situacije, oruzane sukobe, provokacije, kako bi radikalizovale sopstveno stanovnistvo i podstakle ga na ustanak. Mislim, za neovisnost Hrvatske se na referendumu izjasnilo 10-ak procenata stanovnistva. Sta u tom trenutku ostaje Franji, A) da promeni politiku i digne ruke, B) da kroz institucije i drzavne okvire promovise ideju konfederacije i eventualne nezavisnosti ili C) da krece da salje paravojske da opsedaju kasarne i ubijaju vojnike, dok on napada i preuzima jednu po jednu drzavnu instituciju, uz podrsku otto katz-a jer su toboze pod okupacijom.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Sat Mar 23, 2019 12:25 pm

    Na referendum u Hrvatskoj 1991 je izaslo mnogo vise ljudi i glasalo za nezavisnost ali tada je vec situacija bila na ivici pucanja.
    Vec izbori 1990 su drugacija prica iako ne izgleda tako u mandatima u saboru.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Ferenc Puskás Sat Mar 23, 2019 2:20 pm

    Kondo wrote:dževad, džemal, potato, potejto

    moja keva plakala kad se srušio avion

    isto kad je umro veljko vlahović

    beat that
    Haha +1 mater. A kad je Tito umro morali smo Titovi omladinci ići van s komšijom gastosom i gledati portabl tv na baterije, jer se u kući od silng ridanja nije moglo živjeti.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Sat Mar 23, 2019 2:41 pm

    Kad je Tito umro moja majka je govorila na ispraćaju ispred zagrebačkog kolodvora i stajala pored sanduka u skupštini, dočim je otac bio sasvim nezainteresovan.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Sat Mar 23, 2019 2:51 pm

    Zuper wrote:
    U Kraljevini SHS-Jugoslaviji, islam je dobio veliki autonomiju, sa sve priznavanjem serijatskog zakona, ali muslimani u BiH nisu bili priznati kao posebna nacija, vise su vezivani za jugoslovenstvo, najjaca stranka muslimana u Kraljevini Jugoslaviji-Jugoslovenska muslimanska organizacija. Pa su bile situacije da su brojni poznati ljudi islamske vere se izjasnjavali nacionalno kao Srbin, Hrvat...cak mislim da je to bio slucaj sa mladim Alijom Izetbegovicem.
    Izvini, tebi kanda nije poznato da si u KJ mogao da se izjasniš samo kao Jugosloven? Ergo čemu ovakvo lupanje?
    Isto važi i za DSR.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Sat Mar 23, 2019 2:53 pm

    JMO je osnovana 1919.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sat Mar 23, 2019 3:49 pm

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 D2WcKt5XgAAuZfB

    konacno jedna istinita vest u srpskim sranjoidima






    In his manifesto, Breivik calls war criminal Radovan Karadzic an "honourable crusader".
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by kondo Sat Mar 23, 2019 6:19 pm

    zapravo je moja majka mislila da je jugoslavija gotova kad je umro veljko vlahovic. kada je umro tito mislim da je emocije nisu toliko ophrvale, doduse ona je provela 15 poslednjih godina jugoslavije radeci u SIV i videla je iz prve sta se zaista desava na terenu. u sustini njene emocije su ostale vezane za jugoslovene najstarijeg kova, neumrljane politikom. kao sto je bio veljko.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 23, 2019 8:34 pm

    otto katz wrote:
    Kondo wrote:dževad, džemal, potato, potejto

    moja keva plakala kad se srušio avion

    isto kad je umro veljko vlahović

    beat that
    Haha +1 mater. A kad je Tito umro morali smo Titovi omladinci ići van s komšijom gastosom i gledati portabl tv na baterije, jer se u kući od silng ridanja nije moglo živjeti.

    Ima jedan covek sa mnom u srodstvu koji je rekao uplakanima - vi placete sada, a ja cu za jedno 10-15 godina
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Sat Mar 23, 2019 8:36 pm

    Vucic reko - cuvacemo RS. Radujte se narodi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 23, 2019 8:37 pm

    Quincy Endicott wrote:Kad je Tito umro moja majka je govorila na ispraćaju ispred zagrebačkog kolodvora i stajala pored sanduka u skupštini, dočim je otac bio sasvim nezainteresovan.

    Jes, najbolje da će 1 Dorćolac da plače za Titom. U stvari, za bilo kojim političarem Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 23, 2019 8:38 pm

    William Murderface wrote:Vucic reko - cuvacemo RS. Radujte se narodi.

    A posebno oni u samoj RS. Koga su ovi čuvali...
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sat Mar 23, 2019 9:34 pm

    znaci rs nestaje uz najebavanje vecinske nacije tamo, cim su clanovi centralne otazdbinske uprave resili da je cuvaju.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 12:09 am

    srecan nulti dan racunanja vremena i istorije za srbe svima koji slave
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 12:20 am

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 NASLOVNA243
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Mar 24, 2019 12:26 am

    čestiti milan galović 
    jača moj unutrašnji gari


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 12:26 am

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 54518550_1193778064115598_5218596242023514112_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fbeg5-1

    nananannaa havijer solana
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2019 12:28 am

    kuku wrote:čestiti milan galović 
    jača moj unutrašnji gari
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Sun Mar 24, 2019 1:41 am

    jaoo pa sad vidim to je obrad stevanovic, do jaja gari zlocinca slobodana milosevica i njegov pomocnik ministra, profesor koji dan danas predaje na policijskoj akademiji, u cijim spisima je bilo upisano cuveno "nema lesa, nema zlocina", kada su organizovali dubinu 2. 

    i kako ne postati ja u zlocinackoj nakaznoj drzavi kuku, reci Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 1399639816
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Mar 24, 2019 1:54 am

    jedina nada za izlazak na zelenu granu srp naroda je drugi dolazak


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 27 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:08 pm