Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 2:06 pm

    plachkica wrote:Šta znači veriti u kontektu WWI veka i Istoka?
    Prstenovao je? Pa to objavio na mrežama?
    metio je lajf ivent na fejsu, da Tupan dana - Page 18 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 2:27 pm

    Kupio sam prsten
    Kupio sam ajped
    Jedno od ta dva
    baciću u reku


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Dec 01, 2016 11:50 am

    Tupan dana - Page 18 15319043_1136881819758517_7757761389924515700_n
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Fri Dec 02, 2016 11:07 am

    (Priznajem da nisam stigao dalje od naslova, ali i to mi je dovoljno.)


    MIRJANA BOBIĆ MOJSILOVIĆ: Naše mame su bile stroge, a mi smo popustljive. I čija su deca bolja?
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Fri Dec 02, 2016 1:11 pm

    Neki Slaviša Tasić sa Tržišnog rešenja tvrdi da je svako državno obrazovanje zlo i da ne postoji korelacija između ulaganja u obrazovanje i ekonomskog rasta.

    Zašto je Kastro ulagao u obrazovanje?


    Odgovor je možda u sledećem isečku iz moje nove knjige "Šta je kapitalizam?", koja u izdanju Heliksa uskoro kreće u štampu:

    "Ne treba smetnuti s uma ni da su centralizovani državni sistemi obaveznog obrazovanja nekada, od Prusije do Japana, neskriveno nastajali u cilju stvaranja odanog i poslušnog građanstva. To su svrhe dijametralno suprotne razvoju ličnog integriteta, nezavisnog mišljenja i kreativnosti. Lent Pričet, vodeći istraživač ekonomije obrazovanja s Harvarda, primećuje da su u 20. veku svi svetski diktatori, uključujući i najozloglašenije među njima, sprovodili masovne programe obrazovanja u okviru centralizovanih državnih obrazovnih sistema. Ponekad se u odbranu Titovog komunističkog režima u bivšoj Jugoslaviji kaže da su komunisti, ako ništa drugo, gradili škole i omasovili obrazovanje. Ali jednako su u isto vreme radili svi, od demokratskih država do najgorih diktatora. I dok se to prebrzo predstavlja kao nešto činjeno iz krajnje benevolentnih namera, Pričet postavlja logično pitanje: zašto su čak i notorni zločinci, diktatori koji su otvoreno pljačkali i ubijali sopstveno stanovništvo, u isto vreme bili tako zainteresovani za obrazovanje tog stanovništva? Kako je moguće da je Staljin, sprovodeći genocid u Ukrajini, u isto vreme i na istom mestu gradio škole? 


    Razlog zbog kojeg su i pristojne i kriminalne i demokratske i autoritarne vlade jednako opsesivno gradile obrazovne sisteme nije bio želja za većom produktivnošću stanovništva jer, nasuprot uvreženom mišljenju, ulaganja u obrazovanje i ekonomski rast ne pokazuju pozitivnu korelaciju – to su pokazale brojne studije. Razlog je, zaključuje Pričet, to što je centralizovano obrazovanje oblik indoktrinacije. Indoktrinacija se teže sprovodi direktno. Ali ako se uvije u obrazovanje, onda se uz matematiku, jezik i druge korisne predmete, lakše može progurati i indoktrinacija u svrhe podizanja lojalnosti državi, ideološke saglasnosti ili prezentacije sopstvene verzije istorijskih događaja. Privrženost klasičnih liberala izboru u obrazovanju treba staviti u ovaj kontekst. Ekonomska efikasnost ili rezultati testova su manji deo celog argumenta. Važnija je sloboda izbora jer je ona osnov ličnog integriteta, intelektualne nezavisnosti, kritičkog razmišljanja, različitosti i kreativnosti." 
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Fri Dec 02, 2016 1:12 pm

    Slaviša Tasić je neki profesor na nekom katoličkom univerzitetu u usa.
    Kvalitetna budala.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Fri Dec 02, 2016 1:30 pm

    Ah, da, ekonomski rast kao mera svega.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Dec 02, 2016 2:03 pm

    Bas to. Obrazovanj sluzi ili ekonomskom rastu ili indoktrinaciji, treceg nema.

    Jadne li pameti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Fri Dec 02, 2016 2:30 pm

    Kvalitetan kandidat za dodelu godišnje nagrade.
    Spavaš li mirno Parune?
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Dec 02, 2016 4:58 pm

    Iako su ovi libertarijanci već kaparisali ovogodišenjeg Srebrnog Krleta, da unesemo malo ideološke raznovrsnosti. Milena Marković:

    Иако сам неко ко мало кокетира са анархо-синдикализмом, нисам ја то. Ја сам уметница, не може уметник да припада ниједној линији. Додуше, сад кад су се појавили ови громадни писци као што је Прилепин и кад је настао тај израз националбољшевик, то ми се свидело, па сам рекла — ето, ја сам националбољшевик.
    http://novipolis.rs/e-hronika/30626/urbane-etikete-su-duboko-provincijalne.html

    Ne sme čovek da pripada nijednoj liniji, osim nacoškoj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by No Country Fri Dec 02, 2016 5:04 pm

    Писци су, онако чисто статистички гледано, велико зло.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Fri Dec 02, 2016 5:06 pm

    plachkica wrote:Slaviša Tasić je neki profesor na nekom katoličkom univerzitetu u usa.
    Kvalitetna budala.

    sreca pa crkva ne indoktrinira.

    inace gadafi je ukinuo skole uz reci: svaki ucenik ce naci svog ucitelja. podrzavam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Dec 04, 2016 12:09 am

    dobar je Parun oko reakcija na Kastrovu smrt...
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Dec 04, 2016 12:17 am

    William Murderface wrote:Iako su ovi libertarijanci već kaparisali ovogodišenjeg Srebrnog Krleta, da unesemo malo ideološke raznovrsnosti. Milena Marković:

    Иако сам неко ко мало кокетира са анархо-синдикализмом, нисам ја то. Ја сам уметница, не може уметник да припада ниједној линији. Додуше, сад кад су се појавили ови громадни писци као што је Прилепин и кад је настао тај израз националбољшевик, то ми се свидело, па сам рекла — ето, ја сам националбољшевик.
    http://novipolis.rs/e-hronika/30626/urbane-etikete-su-duboko-provincijalne.html

    Ne sme čovek da pripada nijednoj liniji, osim nacoškoj.
    Malo sam čitao neke priče tog Prilepina (ne razumem zašto nije Priljepin) - meni to odlično.
    Inače je MM popriličan komad budale. Naleteo sam na neki njen monolog na radiju gde je objašnjavala kako je Amadeus tupav film i to je glup tekst i nume Forman a onda je u 5  minuta pričala još o 3-4 različite stvari. Ozbiljne munje njoj sevaju kroz glavu.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Dec 04, 2016 12:59 am

    NIsam čitao Prilepina, ali čitao sam Limonova, umeju fašovi u književnost, tu se valjda slažemo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Sun Dec 04, 2016 1:07 am

    beatakeshi wrote:
    William Murderface wrote:Iako su ovi libertarijanci već kaparisali ovogodišenjeg Srebrnog Krleta, da unesemo malo ideološke raznovrsnosti. Milena Marković:


    http://novipolis.rs/e-hronika/30626/urbane-etikete-su-duboko-provincijalne.html

    Ne sme čovek da pripada nijednoj liniji, osim nacoškoj.
    Malo sam čitao neke priče tog Prilepina (ne razumem zašto nije Priljepin) - meni to odlično.
    Inače je MM popriličan komad budale. Naleteo sam na neki njen monolog na radiju gde je objašnjavala kako je Amadeus tupav film i to je glup tekst i nume Forman a onda je u 5  minuta pričala još o 3-4 različite stvari. Ozbiljne munje njoj sevaju kroz glavu.


    Ahem...



    Zakhar Prilepin is a Russian writer, and a member of Russia's unregistered National Bolshevik Party since 1996.

    Prilepin is a member of Russian National Bolshevik Party, a supporter of the coalition "The Other Russia". In July 2012 he published a short essay titled "A Letter to comrade Stalin", a Stalinist critique aimed against modern Russian "liberal society"  Tupan dana - Page 18 3826186726 , which some claim has an antisemitic innuendo.


    Tupan dana - Page 18 29297947 

    Prilepin je iz onoga što sam pročitao odličan pisac (nisam čitao to "Pismo drugu Staljinu"), a trenutno je u Donjecku, gde se preselio, formalno ga je angažovao Zaharčenko koji mu je dao neku poziciju u ministarstvu kulture (možda čak i samog ministra, nisam siguran?) i preuzeo na sebe da kreira uberknjigu sećanja na agresiju ukrajinske neonaci soldateske. Ide po mestima DNR i LNR i zapisuje sećanja stanovnika. Mislim da je u pitanju projekat "Hronike rata u Donbasu", tako nešto.


    Pre neki dan su i pevali za narod (da li kao odgovor na ova silna pevanja sovjetskih i ruskih po stanicama privremeno-ukrajinskih gradova, nemam pojma):




    P.S.  

    Tupan dana - Page 18 29297947


    Tupan dana - Page 18 CKkrzhPUsAAEh6n
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by zvezda je zivot Sat Dec 10, 2016 3:32 am

    znam da takmicenje nije internacionalnog karaktera ali nema niko jaci

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte
    When looking at the increase in mortality, remember that’s correlated more with economic recovery than recession: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2734206/ …



    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte 12h12 hours ago
    This matters, because people will be tempted to blame Trump's victory on economic anxiety and use increase mortality as evidence.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte 12h12 hours ago
    But increased mortality is not evidence of economic anxiety, but the opposite. That suggests complacency was a factor in Trump's win.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte 12h12 hours ago
    I know mine is an unpopular analysis, but I think it's true: People turned out to vote for Obama because they were desperate.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte 12h12 hours ago
    That desperation has declined, and with it declined voter turnout, especially for Democrats.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Dec 10, 2016 4:34 am

    Ima li ova žena neke prijatelje da joj kažu koliko je odvratno to što piše i da pod hitno mora da prestane?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Dec 10, 2016 4:35 am

    zvezda je zivot wrote:znam da takmicenje nije internacionalnog karaktera ali nema niko jaci

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte
    When looking at the increase in mortality, remember that’s correlated more with economic recovery than recession: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2734206/ …



    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte  12h12 hours ago  
    This matters, because people will be tempted to blame Trump's victory on economic anxiety and use increase mortality as evidence.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte  12h12 hours ago
    But increased mortality is not evidence of economic anxiety, but the opposite. That suggests complacency was a factor in Trump's win.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte  12h12 hours ago
    I know mine is an unpopular analysis, but I think it's true: People turned out to vote for Obama because they were desperate.

    Amanda Marcotte@AmandaMarcotte  12h12 hours ago
    That desperation has declined, and with it declined voter turnout, especially for Democrats.
    Tupan dana - Page 18 QMKXZKh
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Sat Dec 10, 2016 4:50 am

    Ima ona i sasvim dobre tweets. Ovde je otišla u PM sa ovom "teorijom".
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Dec 10, 2016 9:11 am

    obamini glasači mogu biti i očajni ali društvo je napredovalo pa ih to nije izvuklo na glasanje, a trampovi su samo bigoti, oni lažu da su očajnici Tupan dana - Page 18 1399639816
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Thu Jan 05, 2017 10:51 pm

    Kad poželiš da se razlikuješ od svih ostalih:


    Ivan Tasovac
    ‏@IvanTasovac
    Пожелети свима срећну Нову годину није само лицемерно већ је неопрезно и прилично опасно. Жеље се могу и остварити.
    #happynewyear2017

    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Fri Jan 06, 2017 12:26 am

    Zašto Vas nije bilo tviteru neko vreme gospodine Tasovac? (Mada, pravićemo ga od blata, samo kad se još razmaše VV)
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 07, 2017 8:02 am

    Fejgelj preporučuje:


    Либерали су заиста агресивни, чак дивљачни. То им је обележје од Вендеје до данас. Разлог за толики бес је, по моме, што дубоко у себи још нису доказали да Бога нема, а то их распомамљује, доводи до јарости, па кидишу на верујуће и/или традиционално опредељене који им пречесто окрећу други образ не бранећи се.
    http://скк.срб/2017/01/06/ostoja-simetic-da-li-je-liberal-obavezno-ateista/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 07, 2017 8:21 am

    Zoća shvatio

    Srbi jesu emocionalno pismeni, vrlo je visok procenat onih koji razumeju i sebe i druge, mnogo viši nego u nekim severnijim kulturama. S tim da i mi imamo svoju patologiju, a to je da smo sirovi... Mi spadamo u narode koji vrlo lako ispoljavaju emocije. Moj tata je, kad se naljuti, to vrlo jasno pokazivao. Kad sam kao student treće godine išao na praksu na psihijatriju u Mančesteru, tek posle šest meseci po povratku shvatio sam da me je moj mentor kritikovao. On me je pitao u jednoj situaciji: "Da li biste vi to možda drugačije uradili?" Ja sam rekao - ne, iako je on imao neki čudan izraz lica. Tek pola godine kasnije sam shvatio da je hteo da mi kaže da je trebalo nešto da uradim drukčije.
    http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/dr-zoran-milivojevic-mi-smo-nacija-zabrinutih-i-ljutih-a-pravimo-se-da-smo-jaki/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Tupan dana - Page 18 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 12:15 pm