Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Sat Jan 07, 2017 9:59 am

    odlicno da oni ne treba da dokazuju da boga ima dok mi treba da prilozimo materijal da boga nema.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Sat Jan 07, 2017 10:11 am

    Ne vidim što je onaj Zoća za tupana, tamo je čak rekao par pametnih stvari. Valjda po navici?
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 07, 2017 10:20 am

    Trebalo mu sest meseci da desifruje cudan izraz mentorovog lica, a onda zakljucio da je to zbog kulturnih razlika a ne zato sto je samozivi krele kome ne pada na pamet da bi mu mentor mogao nesto prebaciti.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Indy Sat Jan 07, 2017 10:35 am

    Neverovatno, ti zaista mrziš tog čoveka. Najnormalnije je da se neke stvari shvate tek kasnije, posebno kad si mlad. Drugo, on o tome nije ni morao da priča. Ako se praktično neko ispovedi, i kaže da je uradio nešto što možda izgleda (u najgorem slučaju) malo smešno sada, tvoja reakcija je da ga staviš na tupana dana.

    Svaka čast!
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 07, 2017 10:37 am

    Idi bre, Indy Tupan dana - Page 19 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 07, 2017 10:41 am

    meni zoca nije za tupana vec za zlo dana uvek. ne mrzim ga ali apologetika batina kju inace preprodaje je nesto cemu sam mogao da svedocim u svojoj neposrednoj okolini i kako deca interorizuju roditeljska 'najbolje namere'. that said, ja ga vise ni ne citam. da bih se nekome stalno vracao tog nekog moram malo i voleti. kao krla, teoljuba ili pokojnog dragosa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ointagru Unartan Sat Jan 07, 2017 11:21 am

    ostap bender wrote:that said, ja ga vise ni ne citam. da bih se nekome stalno vracao tog nekog moram malo i voleti. kao krla, teoljuba ili pokojnog dragosa.

    Ja ne mogu da ga citam jer je banalan i dosadan, kao da mu pokret Dosta je Bilo pise clanke. "Bolje je kontrolisati emocije nego ih ne kontrolisati, kad neko ne kontrolise emocije, onda za njega kazemo da je nekontrolisan, sto nije pohvala, pa bi svi trebalo jos u detinjstvu da naucimo da kontrolisemo emocije."


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 07, 2017 11:24 am

    Tupan dana - Page 19 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Sat Jan 07, 2017 11:27 am

    ostap bender wrote:meni zoca nije za tupana vec za zlo dana uvek. ne mrzim ga ali apologetika batina kju inace preprodaje je nesto cemu sam mogao da svedocim u svojoj neposrednoj okolini i kako deca interorizuju roditeljska 'najbolje namere'. 


    a doolo ti je dobar, a? covek slika i prilika zoce u sportu.

    Tupan dana - Page 19 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by bela maca Sat Jan 07, 2017 11:38 am

    a otkud on uopste na psihijatriji? zar nije on psiholog?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 07, 2017 12:22 pm

    Kondo wrote:
    ostap bender wrote:meni zoca nije za tupana vec za zlo dana uvek. ne mrzim ga ali apologetika batina kju inace preprodaje je nesto cemu sam mogao da svedocim u svojoj neposrednoj okolini i kako deca interorizuju roditeljska 'najbolje namere'. 


    a doolo ti je dobar, a? covek slika i prilika zoce u sportu.

    Tupan dana - Page 19 3579118792

    sport nije zivot. to je arena. :thbsdown:

    a i tesko da je. davio je samo jednog igraca u karijeri.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Sat Jan 07, 2017 12:27 pm

    najmanji problem sa njim je davljenje. mnogo veci, barem za mene, je kada posle tekme zadrzi ceo tim i natera da 50 puta trce stepenicama do vrha pionira i nazad. to je zocizam u sportu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 07, 2017 12:29 pm

    nije. to je umetnost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ointagru Unartan Sat Jan 07, 2017 12:29 pm

    Dobro, davuckao je i Andrica, a jednom prilikom ga je i nabo glavom.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 07, 2017 12:32 pm

    ko ne pozeli mlohu da nabode glavom nema ni jednusportskukostutelu


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Sat Jan 07, 2017 12:58 pm

    ostap bender wrote:nije. to je umetnost.

    moguce, samo je nusprodukt tog arta verovatno najveci broj iskidanih prednjih ukrstenih ligamenata u novijoj istoriji ovog sporta. nije ovo samo za njega, ali je steta sto je profesionalni sport forma ropstva pa nijedan klinac cija se karijera osakati na ovakav ili slican nacin, nece posegnuti za odgovarajucim odstetnim zahtevom.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ointagru Unartan Sat Jan 07, 2017 1:01 pm

    Da, imali smo bese cetiri igraca sa tom povredom u isto vreme?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jan 07, 2017 1:17 pm

    Indy wrote:Najnormalnije je da se neke stvari shvate tek kasnije, posebno kad si mlad. Drugo, on o tome nije ni morao da priča. Ako se praktično neko ispovedi, i kaže da je uradio nešto što možda izgleda (u najgorem slučaju) malo smešno sada, tvoja reakcija je da ga staviš na tupana dana.

    Svaka čast!
    +1

    i ne mislim da ga mrzi vilijam, ali ga svakako drzi malko previse u fokusu.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Jan 07, 2017 1:25 pm

    Ja ga mrzim i nemam problem da to priznam. On daje lošim roditeljima moralnu sankciju da se fizički iživljavaju na deci, tome je posvetio karijeru. What's not to hate?

    No, pretera Murderfejs ovde ipak  Tupan dana - Page 19 3579118792 Svako od nas ima poneko takvo iskustvo.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sat Jan 07, 2017 1:26 pm

    Radagast wrote:Da, imali smo bese cetiri igraca sa tom povredom u isto vreme?
    Partizan ima jedan ozbiljan tim igrača sa ozbiljnim povredama.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Jan 07, 2017 1:45 pm

    Photino Bird wrote:Ja ga mrzim i nemam problem da to priznam. On daje lošim roditeljima moralnu sankciju da se fizički iživljavaju na deci, tome je posvetio karijeru. What's not to hate?

    No, pretera Murderfejs ovde ipak  Tupan dana - Page 19 3579118792 Svako od nas ima poneko takvo iskustvo.

    +1

    Ja smatram svojom moralnom obavezom da mrzim Zocu.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by uskok i ajduk Sat Jan 07, 2017 2:01 pm

    Radagast wrote:
    ostap bender wrote:that said, ja ga vise ni ne citam. da bih se nekome stalno vracao tog nekog moram malo i voleti. kao krla, teoljuba ili pokojnog dragosa.

    Ja ne mogu da ga citam jer je banalan i dosadan, kao da mu pokret Dosta je Bilo pise clanke. "Bolje je kontrolisati emocije nego ih ne kontrolisati, kad neko ne kontrolise emocije, onda za njega kazemo da je nekontrolisan, sto nije pohvala, pa bi svi trebalo jos u detinjstvu da naucimo da kontrolisemo emocije."


    Слажем се са Радгостом за Зоћу,(не и за ДЈБ примедбу, Tupan dana - Page 19 298304839 нема ту аналогије, Радуле је вансеријски лик Tupan dana - Page 19 4101625831 ) са тим што овде не узимамо у обзир да Зоћа има пацијенте који су обични, просечни људи, који имају обичне, просечне потребе. Сваки систем треба да служи обичном човеку, да му се једноставним речима (што једноставнијим) представи проблем, не нама надпросечнима, Tupan dana - Page 19 4101625831  нама може да буде досадан, можда нама не би ни умео да помогне Tupan dana - Page 19 1233199462 , обичан пацијент који је дошао на терапију није обавезно неки генијалац, он је неко ко пре свега жели сређен конвенционалан живот.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Ointagru Unartan Sat Jan 07, 2017 2:12 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Radagast wrote:

    Ja ne mogu da ga citam jer je banalan i dosadan, kao da mu pokret Dosta je Bilo pise clanke. "Bolje je kontrolisati emocije nego ih ne kontrolisati, kad neko ne kontrolise emocije, onda za njega kazemo da je nekontrolisan, sto nije pohvala, pa bi svi trebalo jos u detinjstvu da naucimo da kontrolisemo emocije."


    Слажем се са Радгостом за Зоћу,(не и за ДЈБ примедбу, Tupan dana - Page 19 298304839 нема ту аналогије, Радуле је вансеријски лик Tupan dana - Page 19 4101625831 ) са тим што овде не узимамо у обзир да Зоћа има пацијенте који су обични, просечни људи, који имају обичне, просечне потребе. Сваки систем треба да служи обичном човеку, да му се једноставним речима (што једноставнијим) представи проблем, не нама надпросечнима, Tupan dana - Page 19 4101625831  нама може да буде досадан, можда нама не би ни умео да помогне Tupan dana - Page 19 1233199462 , обичан пацијент који је дошао на терапију није обавезно неки генијалац, он је неко ко пре свега жели сређен конвенционалан живот.

    A jel se slazes sa Zocom kad ubedjuje te obicne ljude da su batine dobro vaspitno sredstvo?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 07, 2017 2:41 pm

    nema ta povreda veze sa intenzitetom treninga. good streak of bad luck. npr. berta je tu povredu obnovio izvan partizana. doslovce predispozicije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by uskok i ajduk Sat Jan 07, 2017 2:48 pm

    Radagast wrote:
    uskok i ajduk wrote:


    Слажем се са Радгостом за Зоћу,(не и за ДЈБ примедбу, Tupan dana - Page 19 298304839 нема ту аналогије, Радуле је вансеријски лик Tupan dana - Page 19 4101625831 ) са тим што овде не узимамо у обзир да Зоћа има пацијенте који су обични, просечни људи, који имају обичне, просечне потребе. Сваки систем треба да служи обичном човеку, да му се једноставним речима (што једноставнијим) представи проблем, не нама надпросечнима, Tupan dana - Page 19 4101625831  нама може да буде досадан, можда нама не би ни умео да помогне Tupan dana - Page 19 1233199462 , обичан пацијент који је дошао на терапију није обавезно неки генијалац, он је неко ко пре свега жели сређен конвенционалан живот.

    A jel se slazes sa Zocom kad ubedjuje te obicne ljude da su batine dobro vaspitno sredstvo?

    Не знам, нисам отац још увек, могу само да ти пренесем моја размишљања на ту тему, која су подложна променама, тренутно мислим овако: сваком детету индивидуалан приступ. (не мислим да су деца "табула раза" са рођењем) Ако приметим садистичке тенденције код детета, нпр. мучи вршњаке или кућне љубимце, нема шансе да не бих применио силу.  Е сад, мислим да Зоћа не говори о батинама него о примени мале силе (шљепкање по најмање осетљивом делу тела, затварање у собу, ограничавање кретања и томе слично). Истина је да обични људи нису Бред и Анџелина па да имају по три дадиље на свако дете, него морају нешто сами да предузимају кад се јави конкретан проблем.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    Tupan dana - Page 19 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 3:32 pm