Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ekologija

    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Dec 19, 2019 9:31 am

    Počinje epoha kopanja po dnu okeana u potrazi za rudnim blagom. Ogromne cevi usisavaju sediment na brodove za preradu, sve što je lepo se vadi, đubre od prerade se vraća u okean. What could go wrong. Sve se dešava pod budnim nadzorom UN u vidu opskurne, od Boga zaboravljene agencije na Jamajci.

    https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/01/20000-feet-under-the-sea/603040/
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Thu Dec 19, 2019 9:55 am

    Neki biolozi kažu da će do kraja veka nestati otprilike 50% postojećih vrsta.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Thu Dec 19, 2019 10:18 am

    Ekologija - Page 26 FB-IMG-1576747040975
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Dec 21, 2019 10:50 am

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Sat Dec 21, 2019 11:18 am

    Дочекали сте да вам с неба падају печене шеве, и опет нисте задовољни. Тск, зарез, тск.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Dec 21, 2019 10:45 pm

    Mora biti da sam ja operisan od tog humora.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Dec 21, 2019 10:46 pm

    bolje i taj humor nego kada počnu sa to su normalni ciklusi u istoriji zemlje

    ne mnogo bolje, doduše
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Dec 21, 2019 10:53 pm

    +1
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Sat Dec 21, 2019 11:00 pm

    Лако је мени да се зајебавам одавде. Ево краткодневница а излазим напоље у џемперу, не треба јакна.

    Мада, сећам се како је било 31. августа и 1. септембра, и да сам оба дана провео ложећи казан. Јер 1 Правопис неће да чека. Кад сам то издржао, имам оправдање за сваки пут кад се урадим а не запљунем се на онај тиждамикажеш топицктј.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Sat Dec 21, 2019 11:29 pm

    Ekologija - Page 26 Bradshaw-poem
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by ontheotherhand Sun Dec 22, 2019 9:29 pm

    Ekologija - Page 26 80245313_2543474155702260_5857887241971433472_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=29WLEcHYr_IAQkKZ73XCbxhrdm4iAVCy8Er7cTXSosPh1jJ7eOklNTIlQ&_nc_ht=scontent-dus1-1




    Zimski period je najrizičniji period godine za preživljavanje ptica, pre svega zbog nedostatka hrane u prirodi. Postavljenjem hranilice njima povećavamo šanse da prebrode ovaj težak i hladan period. Učešćem u takmičenju pticama olakšavate, a sebi ulepšavate život. Takođe,  pomažete Društvu za zaštitu i proučavanje ptica Srbije da sakupi korisne podatke o pticama, njihovom ponašanju i ishrani tokom zime. Takmičenje traje simbolično, dok kalendarski traje i zima, od 22. decembra 2019. godine do 21. marta 2020. godine, ukupno 13 nedelja. U takmičenje se možete uključiti u bilo kom trenutku!


    http://pticesrbije.rs/2019/12/21/ptice-moje-hranilice/
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 10:03 pm

    uz sve dužno poštovanje, ali užasno me nerviraju sve akcije u kojima sam ja kao neki aktivista i borim se da bubašvaba ona gore levo ne umre zbog onoga što radi svetski kapital

    boli me kurac da čuvam moj deo zemlje, on i onako ne postoji
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by ontheotherhand Sun Dec 22, 2019 10:47 pm

    Ovo bi se radilo i bilo korisno i da nema klimatskih promena.

    Puno si negativan Munlajte
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 10:55 pm

    jesam negativan i to hiv negativan

    ja slušam jutub obično na 1.25 - 1.50

    a ti tražiš od mene da se foliram, sve što radimo mi mali miševi je potpuno nebitno

    But this time it was his blood on her
    She wore it like a badge of honor

    danas mi je supruga skrenula pažnju da nikada nijednu ženu nisam opisao njenim vizuelnim nego isključivo karakternim osobinama

    tako sam shvatio da sam najveći feminista na balkanu

    to je strašno, možda sam peder
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Јанош Винету Sun Dec 22, 2019 11:09 pm

    Како то да је у Немачкој све чисто, у Француској, Италији, кад одеш тамо и видиш да људи живе у селима и градовима као са разгледнице, а да је код нас језиво?
    На аутобуским станицама имају извештаје о чистоћи ваздуха, уче децу о ПМ10 и ПМ2.5, за 10 година решиће тај проблем.

    Само код нас паметњаковићи пропагирају нихилизам.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 11:10 pm

    pitaš to zato što si glup kao 1/2 kurca
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Indy Mon Dec 23, 2019 2:38 am

    U Italiji zna da bude i messy, podsetilo me ponekad na Balkan. A i jednako su ljubazni. Ekologija - Page 26 1233199462

    Samo, naravno, "čiste ulice" nisu nužno indikator zdrave životne sredine.

    Gosn Munlajte, slabo mi šta možemo da uradimo po pitanju toga šta globalni kapital radi... Ako možemo da sačuvamo neku šumicu, potok, jezero, pticu ili bubu... Nije ni to za baciti.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Mon Dec 23, 2019 11:21 am

    Мрзи ме сад да копам, да ли сам то сфоткао 2007 или 2009, беше ли пролеће или касна јесен... ал' поток пун пластичних боца и лименки протиче кроз град, јер нико није плаћен да га чисти. С једне стране стамбено насеље, паркинг и травњаци су чисти, оданде се не види. С друге стране парк, то је градско, кад прођеш парком све ок. Једино кад приђеш мостићу видиш над чим је.

    А и за пут одавде до БГ, да пријавим да је чистији него што је био. Било је места поред пута (нпр дуж шумице код скретања за Ковилово и Бесни Фок) где је увек било блато, од моторног уља, ал' се није баш видело од канистерчића, лименки и кеса. Отприлике као што је било дуж Е5 свуда. Није ми јасно како су људи губили толико уља на тим местима. Или можда и није толико ама слабо испарава, а земљиште се брзо засити.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by ontheotherhand Mon Dec 23, 2019 1:09 pm

    Utvara wrote:Како то да је у Немачкој све чисто, у Француској, Италији, кад одеш тамо и видиш да људи живе у селима и градовима као са разгледнице, а да је код нас језиво?
    На аутобуским станицама имају извештаје о чистоћи ваздуха, уче децу о ПМ10 и ПМ2.5, за 10 година решиће тај проблем.

    Skoro sva прљава proizvodnja njenog veličanstva Робе izmeštena u Kine, Bangladeše i ostale Srbije, gde su ekološka regulativa i troškovi energije i rada na pogodnom minimumu minimuma.

    Francuska svoju čistu nuklearnu energiju dobija od vojskom čuvanog resursa bivše kolonije.

    Ostaje im samo da pokrenu novi ciklus Потрошње za električna vozila i da njeno veličastvo Држава od ubiranja poreza imperijalizmom zaštićenih pozicija većih plata i profita u svetskom robnom sistemu poboljšava javni prevoz i infrastrukturu, i na konju su.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by ontheotherhand Mon Dec 23, 2019 1:19 pm

    Mr. Moonlight wrote:tako sam shvatio da sam najveći feminista na balkanu

    to je strašno, možda sam peder

    možda si žeMsko što kaže Pinče, pitaj njega on je ekspert
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Mon Dec 23, 2019 1:21 pm

    ontheotherhand wrote:
    Mr. Moonlight wrote:tako sam shvatio da sam najveći feminista na balkanu

    to je strašno, možda sam peder

    možda si žeMsko što kaže Pinče, pitaj njega on je ekspert

    Шта да га пита, нек му се нацрта на гајбу, па ако се кресну, то је.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Mon Dec 23, 2019 2:13 pm

    Indy wrote:U Italiji zna da bude i messy, podsetilo me ponekad na Balkan. A i jednako su ljubazni. Ekologija - Page 26 1233199462

    Samo, naravno, "čiste ulice" nisu nužno indikator zdrave životne sredine.

    Gosn Munlajte, slabo mi šta možemo da uradimo po pitanju toga šta globalni kapital radi... Ako možemo da sačuvamo neku šumicu, potok, jezero, pticu ili bubu... Nije ni to za baciti.

    Poštujem ja svaki individualan napor, samo ne volim kada se on stavlja u prvi plan, zato što je često u pitanju stvaranje alibija za one koji bi stvarno mogli da urade mnogo uticajnije stvari.

    Kada su počeli da izdižu pitanje kesa kao jako veliki pomak po pitanju korišćenja plastike, meni se digla kosa na glavi. Da, to je razuman i opravdan korak, međutim, on je i malo bitan korak. Koliko plastike, dupleksa, tripleksa ćemo staviti u torbu prilikom svake kupovine i koji je % plastična kesa koju više nećemo koristiti?

    Pored toga, PET flaše se često stavljaju kao jedan problem koji je posledica potrošačkog društva, često lakonski, najviše zato što je to lako vidljiv problem.

    Dva litra tečnosti spakujemo u 24-32 grama ambalaže. Po svakom šleperu trošimo manje goriva, zato što je ta ambalaža značajno lakša od staklene. Ne trošimo detergente i vodu prilikom pranja staklene ambalaže. Problem je što taj PET posle ne recikliramo i što trošak te reciklaže nije pravilno pozicioniran. Sama ambalaža košta malo i čini proizvode lakše dostupnim itd. Druga je stvar šta nam je od tih proizvoda stvarno potrebno. To je pitanje koje nema univerzalan odgovor. Manipulacija otpadom je ključ dobrog dela problema. Drugi ključ leži u društvu, tj u načinu kako se odnosimo prema potrebama koje su stvorene, tačnije koliko je neophodno da zavisimo od rasta, za koji ja mislim da je osnovni problem ekologije. Nemoguće je imati stalan rast, a da se pritom ne ugrožava svet u kome živimo. Da bi to promenili, morali bi da promenimo suštinski ekonomski sistem. Ja radim u firmi koja svake godine mora da isplati više akcionarima nego prethodne, pa čak i kada je ta godina realno lošija zbog ekonomske situacije i narastajuće nesigurnosti. To je neodrživo, baš kao što je neodrživo ono što radimo poslednjih decenija. Bez obziro što je neodrživo, to je imperativ investiranog kapitala. Iz tog začaranog kruga ne možemo da izađemo bez potpune promene sistema, a za to ne postoji način, zato što je skoro sve što bi ga omogućilo opet u rukama tog kapitala.

    Sve što radimo na mikro planu je lepo i čini da se bolje osećamo, ali je i potpuno donkihotovski.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Mon Dec 23, 2019 2:23 pm

    Капитализам је само разблажен ланац светог Антуна (енгр. Понзијева шема).

    Кад би за почетак престали да кољу фирме које су престале да расту.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Јанош Винету Mon Dec 23, 2019 2:25 pm

    Mr. Moonlight wrote:pitaš to zato što si glup kao 1/2 kurca
    Да се ви школовани и препаметни шта питате, отишла би и Србија и Срби у курац одавно.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Јанош Винету Mon Dec 23, 2019 6:07 pm

    ontheotherhand wrote:
    Utvara wrote:Како то да је у Немачкој све чисто, у Француској, Италији, кад одеш тамо и видиш да људи живе у селима и градовима као са разгледнице, а да је код нас језиво?
    На аутобуским станицама имају извештаје о чистоћи ваздуха, уче децу о ПМ10 и ПМ2.5, за 10 година решиће тај проблем.

    Skoro sva прљава proizvodnja njenog veličanstva Робе izmeštena u Kine, Bangladeše i ostale Srbije, gde su ekološka regulativa i troškovi energije i rada na pogodnom minimumu minimuma.


    Francuska svoju čistu nuklearnu energiju dobija od vojskom čuvanog resursa bivše kolonije.

    Ostaje im samo da pokrenu novi ciklus Потрошње za električna vozila i da njeno veličastvo Држава od ubiranja poreza imperijalizmom zaštićenih pozicija većih plata i profita u svetskom robnom sistemu poboljšava javni prevoz i infrastrukturu, i na konju su.

    Паметни људи. Људи имају паре и не морају да се трују. Или ћеш да радиш нормално, да поштујеш еколошке стандарде, или нећеш да радиш уопште. Ради код оне будале која те пусти да затрујеш целу државу.

    Причао сам скоро са Немцом из Саксоније, каже : ”Ми нећемо велике инвестиције и огромне фабрике. Траже од птице млеко, разне уступке, загађују, мало плаћају радике, никако не плаћају порезе на приход јер су регистровани напољу. Нама требају мала, локална, Немачка предузећа која овде плаћају порез.”

    Ekologija - Page 26 Empty Re: Ekologija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 11:02 pm