Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 1:19 am

    A sada da pustimo sve to i vratimo se na temu - jel stvarno ne kapirate koliko je Sajber luda i sujetna? Jel stvarno ne kapirate koliki su blam oni tvitovi?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Veletin Thu Sep 03, 2015 1:20 am

    fernoux-h wrote:
    Pokušava da bude kul, kao nema frke, nema, samo ću da usput postavim svoje slike sa modricama i kukam malo (i usput tražim od Mimi da se određuje prema nečemu što nikakve veze sa njom nema).

    kako nema veze sa mimi.
    koncert je njen , nasilnica je njena drugarica, pojavljuje se u spotovima.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 03, 2015 1:23 am

    prvo par generalnih ocena:

    - mimi mercedeZ je u ophodjenju prema sajber postupila kao potpuni kreten i maloumnik (maloumnik zbog anti-feminizma i anti-liberalnog naboja)

    - u sajberinoj reakciji je evidentno postojanje sour grapes efekta i potpuno je nekako porazavajuca cinjenica da je nadrogirana srednjoskolka na pravom mestu u pravo vreme bila dovoljna da sajberka bas za 180% promeni misljenje o mimi. tu bih parafrazirao vasu i njegovu opasku o licnom iskustvu kao najvecem neprijatelju saznanja.

    - ovo sto pise fernoux zadnja dva dana po forumu o kurvama, opasnim psiho kuckama koje zive na ivici i prirodi realnosti je do te mere naivno da je apsolutno nemoguce polemisati sa njim, a da se decko ne uvredi.

    u levo-liberalnim krugovima se, u atmosferi desnicarskog zastrasivanja, svako malo kuka i snatri na temu kako bi bilo fantasticno imati neku vrstu ulicne podkulture sa levim nabojem; svi bi da se to nekako magically stvori a da niko prstom ne mrdne. ekipa koja je originalno stojala iza projekta mimi mercedeZ, bombi devedesetih i sl, pokusava da deluje na tom sire shvacenom polju (mada iskreno ne znam u kakvim su odnosima mimi i njen 'guru' danas). cena koju su oni odlucili da plate zarad ostvarivanja svog cilja jeste da se razvezu od svih hallmarka levice u srbiji, svega sto nosi ime levice te da se inkognito infiltriraju i pocnu da generisu tu levicu na ulici. dobijanje ulicnog kredibiliteta nije mala stvar i svaki split personality disorder koji se moze fasovati usput je mala cena za taj podvig.

    e sad, to sve znamo fernoux i ja zato sto pomno pratimo lik i delo doticne ekipe, a kada suvar i sailorman (javnost) koji nemaju inside infos priupitaju sta je dodjavola toliko emancipatorno u vezi mimi mercedeZ, to pitaju sa punim pravom jer mi stvarno jos uvek nismo dobili nista od tog obecanog mozambika u samom miminom radu. plus ovo sto rece kim za kriptovucicevstvo 'nemackog kvaliteta i srpskog mentaliteta'.

    ja bih isao na mimi mercedeZ jednako kao sto bih isao i na deponiju iz cicevca ili bitlste u matrijarsiji. to je taj neki postmoderni front na domacoj sceni koji bih uvek ispratio. doris tu ne ubrajam.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by kondo Thu Sep 03, 2015 1:24 am

    fernoux-h wrote:A sada da pustimo sve to i vratimo se na temu - jel stvarno ne kapirate koliko je Sajber luda i sujetna? Jel stvarno ne kapirate koliki su blam oni tvitovi?

    pa ne, ne mozes to da uteras. to mozes sa nekim ko nema privatnu afilijaciju. 

    mada nije ni to nuzan preduslov. jbga, ja vise volim da svom ortaku kada zasere nesto kazem magarce saberi se nego care najjaci si. i obrnuto, da to meni kazu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by boomer crook Thu Sep 03, 2015 1:29 am

    @fernoux: pa i dalje nije tacno to za lumpene. da ponovim: nisam ovde ja ili neka fantomska liberalna levica oni koji izmisljaju radnicku klasu. u toj fetisizaciji mimi i lumpena izmedju tebe i sajberke nema nikakve razlike.

    i sada kada sam vec povucen za jezik: naravno da je potpuno normalno i da je mimi bivsa ldp aktivistkinja i da se na to uhvate i sajberka i maljkovic i dizel-levica. i zato je potpuno logicno da danas u reprezentaciji rada i radnicke periferije imamo egzotizam maje milos ili ikicevu sociologiju s jedne strane i s druge film decka koji je zaista deo radnicke sredine i koji je svestan kako izgleda radnicka kreativnost koju vi potcenjujete i s kojom se nehotice sprdate.

    over & out. idem da spavam.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 1:37 am

    Ongnonlou Dolo wrote:u levo-liberalnim krugovima se, u atmosferi desnicarskog zastrasivanja, svako malo kuka i snatri na temu kako bi bilo fantasticno imati neku vrstu ulicne podkulture sa levim nabojem

    To u levo-liberalnim krugovima, kao što si sam rekao. To je upravo ona romantizacija ulice o kojoj sam ranije govorio. To je romantizacija ulice, a ne ono što ja pišem.

    svi bi da se to nekako magically stvori a da niko prstom ne mrdne. ekipa koja je originalno stojala iza projekta mimi mercedeZ, bombi devedesetih i sl, pokusava da deluje na tom sire shvacenom polju (mada iskreno ne znam u kakvim su odnosima mimi i njen 'guru' danas). cena koju su oni odlucili da plate zarad ostvarivanja svog cilja jeste da se razvezu od svih hallmarka levice u srbiji, svega sto nosi ime levice te da se inkognito infiltriraju i pocnu da generisu tu levicu na ulici. dobijanje ulicnog kredibiliteta nije mala stvar i svaki split personality disorder koji se moze fasovati usput je mala cena za taj podvig.

    Ništa ne kapiraš. To uopšte nema veze sa Bombama, bombe nikada nisu imale takve aspiracije.

    A što se tiče "razvezivanja od svih hallmarka levice u Srbiji" to nema veze sa ovom temom, i to je urađeno davno, mada je proces koji još uvek traje. "Hallmarksi levice" su bili posledica nemogućnosti da se ta levica poveže sa radnicima (štrajkovima, protestima itd) i veze sa liberalima koja je uspostavljena da bi se nadomestio taj nedostatak i da bi postojao neki okvir u kojem će se delovati. Na kraju je to (činjenica da je građanski milje zapravo bio jedini milje u kojem je levica delovala) rezultovalo time da su sva obeležja levice obeležja građanske ideologije. Čitava levica se bazirala na izuzetno konfuznim i nedorečenim teorijskim pozicijama, teorijska rasprava je u duhu antiintelektualizma bila stavljena van dnevnog reda jer je to "mlaćenje prazne slame", a građanski autluk je samo produbio jaz između ove levice i naroda.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Bluberi Thu Sep 03, 2015 1:44 am

    Ovo što se pojavljuje kao levica je mnogo dosadno. Dosadno pišu, dosadno predstavljaju stvarnost. Dosadna levica čeka svog Godoa pesnika.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Indy Thu Sep 03, 2015 1:53 am

    A to ako vi imate radničku klasu u Srbiji, je l' to znači da neko nešto radi? Izvinite na pitanju, ali treba mi objašnjenje.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 1:55 am

    ostap bender wrote:@fernoux: pa i dalje nije tacno to za lumpene. da ponovim: nisam ovde ja ili neka fantomska liberalna levica oni koji izmisljaju radnicku klasu. u toj fetisizaciji mimi i lumpena izmedju tebe i sajberke nema nikakve razlike.

    i sada kada sam vec povucen za jezik: naravno da je potpuno normalno i da je mimi bivsa ldp aktivistkinja i da se na to uhvate i sajberka i maljkovic i dizel-levica. i zato je potpuno logicno da danas u reprezentaciji rada i radnicke periferije imamo egzotizam maje milos ili ikicevu sociologiju s jedne strane i s druge film decka koji je zaista deo radnicke sredine i koji je svestan kako izgleda radnicka kreativnost koju vi potcenjujete i s kojom se nehotice sprdate.

    over & out. idem da spavam.

    Ali Mimin pristup sasvim sigurno ne podrazumeva nikakav egzotizam, i da bi se to videlo dovoljno je poslušati te njene stvari. Ovo da i dizelaši i liberali izmišljaju neku radničku klasu (dizelaš je kao romantizuje, a liberali je demonizuju) je jedan jako izlizan argument, ništa novo za mene, čuo sam ga milion puta do sada, i iz nekog razloga svako ko mi to kaže misli da je prvi došao na tu ideju. To zvuči uverljivo, ali onda uzmeš da pročitaš analize za koje se tvrdi da romantizuju ulicu - i ispostavi se da nikakve romantizacije tu nema (tačno je samo ovo da liberali, i to samo jedan deo liberala - demonizuju lumpene).

    Normalno je da je Mimi nekada bila LDP aktivistkinja prvenstveno iz razloga što smo svi nekada bili LDP aktivisti o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 1241126653 Ajde da se ne foliramo, i ne izigravamo lumpenproletere jer u tome uopšte nije poenta ovde. Među ovim aktivistima, neki su počeli ozbiljno da se bave politikom i istovremeno pristali na rizik koji nosi teorijska rasprava o postulatima savremene levice; dok su neki drugi zaostali za tim. To je razlika koja postoji u tom miljeu, a ne to što je neko bio LDP aktivista a neko nije. Stvarno je glupo da bivši LDP aktivista proziva drugog bivšeg LDP aktivistu.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 1:56 am

    Bluberi wrote:Ovo što se pojavljuje kao levica je mnogo dosadno. Dosadno pišu, dosadno predstavljaju stvarnost. Dosadna levica čeka svog Godoa pesnika.

    bla bla truć truć


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Indy Thu Sep 03, 2015 1:59 am

    Sve go filozof do golog filozofa.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by boomer crook Thu Sep 03, 2015 2:06 am

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:@fernoux: pa i dalje nije tacno to za lumpene. da ponovim: nisam ovde ja ili neka fantomska liberalna levica oni koji izmisljaju radnicku klasu. u toj fetisizaciji mimi i lumpena izmedju tebe i sajberke nema nikakve razlike.

    i sada kada sam vec povucen za jezik: naravno da je potpuno normalno i da je mimi bivsa ldp aktivistkinja i da se na to uhvate i sajberka i maljkovic i dizel-levica. i zato je potpuno logicno da danas u reprezentaciji rada i radnicke periferije imamo egzotizam maje milos ili ikicevu sociologiju s jedne strane i s druge film decka koji je zaista deo radnicke sredine i koji je svestan kako izgleda radnicka kreativnost koju vi potcenjujete i s kojom se nehotice sprdate.

    over & out. idem da spavam.

    Ali Mimin pristup sasvim sigurno ne podrazumeva nikakav egzotizam, i da bi se to videlo dovoljno je poslušati te njene stvari. Ovo da i dizelaši i liberali izmišljaju neku radničku klasu (dizelaš je kao romantizuje, a liberali je demonizuju) je jedan jako izlizan argument, ništa novo za mene, čuo sam ga milion puta do sada, i iz nekog razloga svako ko mi to kaže misli da je prvi došao na tu ideju. To zvuči uverljivo, ali onda uzmeš da pročitaš analize za koje se tvrdi da romantizuju ulicu - i ispostavi se da nikakve romantizacije tu nema (tačno je samo ovo da liberali, i to samo jedan deo liberala - demonizuju lumpene).

    Normalno je da je Mimi nekada bila LDP aktivistkinja prvenstveno iz razloga što smo svi nekada bili LDP aktivisti o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 1241126653 Ajde da se ne foliramo, i ne izigravamo lumpenproletere jer u tome uopšte nije poenta ovde. Među ovim aktivistima, neki su počeli ozbiljno da se bave politikom i istovremeno pristali na rizik koji nosi teorijska rasprava o postulatima savremene levice; dok su neki drugi zaostali za tim. To je razlika koja postoji u tom miljeu, a ne to što je neko bio LDP aktivista a neko nije. Stvarno je glupo da bivši LDP aktivista proziva drugog bivšeg LDP aktivistu.

    ja nisam nikada bio ldp aktivista niti romantizujem ulicu. ja sam citao ransijerove radnicke noci i verujem u ljudsku zelju za obrazovanjen i znam kako izgledaju ljudi iz radnicke klase i kakva interesovanja imaju posto s njima igram igice, idem na utakmice i pijem pivo. ovo sto ta klinka radi je cisti egzotizam.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by boomer crook Thu Sep 03, 2015 2:14 am

    citam ovaj post i sada mi tek nije jasno: ko romantizuje ulicu? kakva crna istrazivanja?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Mr.Pink Thu Sep 03, 2015 2:16 am

    ju, preznojih se ostape ne znam samo da li od vina ili ove furunaške patke da si bio u ldp-u . sad kad sam pročitao tvoj odgovor mogu mirno da spavam.

    a sad kad malo bolje razmislim, vidi se da je ova mala don makarone škola. 

    noćka!


    Last edited by Mr.Pink on Thu Sep 03, 2015 2:25 am; edited 1 time in total
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 2:25 am

    ostap bender wrote:
    fernoux-h wrote:

    Ali Mimin pristup sasvim sigurno ne podrazumeva nikakav egzotizam, i da bi se to videlo dovoljno je poslušati te njene stvari. Ovo da i dizelaši i liberali izmišljaju neku radničku klasu (dizelaš je kao romantizuje, a liberali je demonizuju) je jedan jako izlizan argument, ništa novo za mene, čuo sam ga milion puta do sada, i iz nekog razloga svako ko mi to kaže misli da je prvi došao na tu ideju. To zvuči uverljivo, ali onda uzmeš da pročitaš analize za koje se tvrdi da romantizuju ulicu - i ispostavi se da nikakve romantizacije tu nema (tačno je samo ovo da liberali, i to samo jedan deo liberala - demonizuju lumpene).

    Normalno je da je Mimi nekada bila LDP aktivistkinja prvenstveno iz razloga što smo svi nekada bili LDP aktivisti o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 1241126653 Ajde da se ne foliramo, i ne izigravamo lumpenproletere jer u tome uopšte nije poenta ovde. Među ovim aktivistima, neki su počeli ozbiljno da se bave politikom i istovremeno pristali na rizik koji nosi teorijska rasprava o postulatima savremene levice; dok su neki drugi zaostali za tim. To je razlika koja postoji u tom miljeu, a ne to što je neko bio LDP aktivista a neko nije. Stvarno je glupo da bivši LDP aktivista proziva drugog bivšeg LDP aktivistu.

    ja nisam nikada bio ldp aktivista niti romantizujem ulicu. ja sam citao ransijerove radnicke noci i verujem u ljudsku zelju za obrazovanjen i znam kako izgledaju ljudi iz radnicke klase i kakva interesovanja imaju posto s njima igram igice, idem na utakmice i pijem pivo. ovo sto ta klinka radi je cisti egzotizam.

    Naravno da nisam mislio na tebe, nikada ne bih potezao RL podatke u diskusiji. Sticajem okolnosti i sam znam da nisi nikad bio član LDP, ali to uopšte nije bitno.

    Ovo da narod, "ljudi iz radničke klase" ne izgledaju "tako" je isto jedan pravaziđen argument. Kao, liberali su demonizovali radničku klasu, a ti (Fernouxe) si se samo nadovezao na tu demonizaciju. Takođe zvuči uverljivo, ali jebiga ne pije vodu. Postoji itekakav politički jaz (još uvek) između roditelja i dece unutar radničke klase, ali da me neko ubeđuje da su individualizam, nasilje, kultura preterivanja, droga, prostitucija, uopšte pervertirana logika neoliberalizma stvari koje uopšte nemaju veze sa današnjom omladinom, već su ih liberali izmislili, a ja ih eto prihvatio i dao im neku "pozitivnu" konotaciju - pa ne znam, nije to baš neka fora, znam da nekome ovo može biti uverljivo, ali meni nije nimalo. Mislim, svaka teza o "dve strane iste medalje" ima tu neku varljivu privlačnost, i dobar je trik u debati, ali ne dovoljno dobar...


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by boomer crook Thu Sep 03, 2015 2:32 am

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:

    ja nisam nikada bio ldp aktivista niti romantizujem ulicu. ja sam citao ransijerove radnicke noci i verujem u ljudsku zelju za obrazovanjen i znam kako izgledaju ljudi iz radnicke klase i kakva interesovanja imaju posto s njima igram igice, idem na utakmice i pijem pivo. ovo sto ta klinka radi je cisti egzotizam.

    Naravno da nisam mislio na tebe, nikada ne bih potezao RL podatke u diskusiji. Sticajem okolnosti i znam da nisi nikad bio član LDP, ali to uopšte nije bitno.

    Ovo da narod, "ljudi iz radničke klase" ne izgledaju "tako" je isto jedan pravaziđen argument. Kao, liberali su demonizovali radničku klasu, a ti (Fernouxe) si se samo nadovezao na tu demonizaciju. Takođe zvuči uverljivo, ali jebiga ne pije vodu. Postoji itekakav politički jaz (još uvek) između roditelja i dece unutar radničke klase, ali da me neko ubeđuje da su individualizam, nasilje, kultura preterivanja, droga, prostitucija, uopšte pervertirana logika neoliberalizma stvari koje uopšte nemaju veze sa današnjom omladinom, već su ih liberali izmislili, a ja ih eto prihvatio i dao im neku "pozitivnu" konotaciju - pa ne znam, nije to baš neka fora, znam da nekome ovo može biti uverljivo, ali meni nije nimalo. Mislim, svaka teza o "dve strane iste medalje" ima tu neku varljivu privlačnost, i dobar je trik u debati, ali ne dovoljno dobar...

    mislim da se ne razumemo. brkas potkulturu i radnicku klasu. to je cist egzotizam. nema dve strane medalja ili nista tako. jednostavno je to netacno i opet je potpuno ocekivano, na primer, da u umetnosti tu zamenu naprave ljudi poput maje milos. egzotizam. izmedju mimi mercedez i klipa nema razlike.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 2:35 am

    Nego da se vratimo na temu (ne znam zašto svaka rasprava samnom skrene u ideološka pitanja).

    Kondo wrote:
    fernoux-h wrote:A sada da pustimo sve to i vratimo se na temu - jel stvarno ne kapirate koliko je Sajber luda i sujetna? Jel stvarno ne kapirate koliki su blam oni tvitovi?

    pa ne, ne mozes to da uteras. to mozes sa nekim ko nema privatnu afilijaciju. 

    mada nije ni to nuzan preduslov. jbga, ja vise volim da svom ortaku kada zasere nesto kazem magarce saberi se nego care najjaci si. i obrnuto, da to meni kazu.

    +1 za ovo zadnje, a za privatnu afilijaciju i Sajber, pa ne znam, u politici recimo ovakva sranja se dešavaju bukvalno svaki dan. Možda bez masnica, ali manje-više si u istoj situaciji, i ako neko ne zna drugačije sa time da se nosi nego ovako stvarno mi je neverovatno da bar pola ovog foruma pretenduje na to da se bavi politikom.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 3:15 am

    ostap bender wrote:egzotizam. izmedju mimi mercedez i klipa nema razlike.

    Ok, već sam odgovorio na ovo, ali Sajber ne govori to i ti to dobro znaš. Ona kaže "ova Mimi se loži da je neka lumpenka hahaha a bila je član LDP hahahhaha". (Imajući u vidu da je pre samo par dana pisala kako je Mimi super) To je sujeta, zar ne?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by No Country Thu Sep 03, 2015 3:47 am

    Јебо дискусију у којој је Миралем најпаметнији.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by fernoux-h Thu Sep 03, 2015 4:02 am

    sejlor wrote:Ma to nije proletersko nasilje, šta vam je. Objasnio je ostap da je reč o čistom desničarskom nasilju. Proletersko nasilje bi bilo usmereno na institucije i njihove reprezente

    Otkud ti ovo? Ja sam recimo 2011. prisustvovao neredima u Londonu i tamo su mete bile uglavnom male prodavnice (retko veliki lanci, jer toga u tim krajevima ni nema sem Tesco možda) i razbijalo se sve bez nekog kriterijuma. Bilo je i dosta okršaja i otimačine među samim protestantima. To i jeste jedan savremeni fenomen kojim se i Žižek bavio u onom svom članku o tim neredima -- baš se ne napadaju institucije, nema programa i nekih artikulisanih zahteva itd.

    A ulični protesti radničke omladine proteklih godina u Srbiji baš i jesu uzimali desničarski oblik. To je realnost.

    Ali na stranu to, možeš li mi objasniti kako je to prebijanje Sajber od strane nadrogirane klinke na koncertu "desničarsko nasilje"?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Thu Sep 03, 2015 6:49 am

    Objasnio ti je Ostap, sjasi vise. Masa koja preuzima ulogu pandura nasilnika. Izivljavanje nad nezasticenima i - ono sto je najvaznije - cutanje i zavlacenje u misju rupu pred autoritetima uspostavljenim od strane represivnog sistema. Jaka emancipacija. Survival of the fittest ne moze biti emancipatorski niti levicarski koncept u sest narednih zivota. To je neka Ejn Rend na steroidima o cemu ti pricas.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by boomer crook Thu Sep 03, 2015 7:38 am

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:Ma to nije proletersko nasilje, šta vam je. Objasnio je ostap da je reč o čistom desničarskom nasilju. Proletersko nasilje bi bilo usmereno na institucije i njihove reprezente

    Otkud ti ovo? Ja sam recimo 2011. prisustvovao neredima u Londonu i tamo su mete bile uglavnom male prodavnice (retko veliki lanci, jer toga u tim krajevima ni nema sem Tesco možda) i razbijalo se sve bez nekog kriterijuma. Bilo je i dosta okršaja i otimačine među samim protestantima. To i jeste jedan savremeni fenomen kojim se i Žižek bavio u onom svom članku o tim neredima -- baš se ne napadaju institucije, nema programa i nekih artikulisanih zahteva itd.

    A ulični protesti radničke omladine proteklih godina u Srbiji baš i jesu uzimali desničarski oblik. To je realnost.

    Ali na stranu to, možeš li mi objasniti kako je to prebijanje Sajber od strane nadrogirane klinke na koncertu "desničarsko nasilje"?


    ne, tvoja interpretacija tome daje desnicarski spin. tu je problem. ne kod mimi, ne kod sajber.
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Thu Sep 03, 2015 8:32 am

    Da. Mislim, to je jedna od dve interpretacija koje ja imam - sajber i ferveks- Sajber se realno izlupetala u svom saopštenju, a kod ferveksa je dobro što je ona dobila po nosu, jer šta ima da se buni što ju je neko popišao kad zna gde je došla (primetite izvesnu podudarnost sa uskokovim stavom - otišla je među 'polusvet', šta je očekivala).
    Anonymous
    Guest

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Guest Thu Sep 03, 2015 8:41 am

    fernoux-h wrote:
    Normalno je da je Mimi nekada bila LDP aktivistkinja prvenstveno iz razloga što smo svi nekada bili LDP aktivisti o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 1241126653
    Pričam vrlo često s ljudima koji mrze egalitarne ideje i hoće da im naškode na svakom koraku , al nisam do sad video da neko ovako jezgrovito objasni zašto ono malo levice što ima u Srbiji mora i treba da propadne.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by ficfiric Thu Sep 03, 2015 8:43 am

    fernoux-h wrote:iz razloga što smo svi nekada bili LDP aktivisti

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 1931448533


    _____


    Uprava napolje!

    o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ - Page 9 Empty Re: o lord won't you buy me (mimi) mercedeZ

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:48 pm