Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by plachkica Thu Nov 26, 2015 3:12 pm

    Može ateizam da upakuje u tradiciju.
    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Thu Nov 26, 2015 3:12 pm

    plachkica wrote:Kakav odnos Radulović ima prema svecima?
    Sad je trend, trenutni, zbog slava, da se prosvetiteljski ™ citati stavljaju uz slike svetaca.
    Možda bi to bolje prošlo...
    otkrio Dokinsa, to je možda i gore nego da tura svece po fejsbuku.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 3:23 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    William Murderface wrote:

    A čime je zavredio kolumnu u Politici, Nedeljniku, gostovanja na RTS-u, knjigu u Kecmanovoj novoj ediciji za SG, i šta to govori o dubini naših nacionalista?

    Inače, Vreme nikad nije raskrstilo sa nacionalizmom (uporedi ga sa Peščanikom, npr), zapravo će pre biti da je nakon polemike Popović-Cerović raskrstilo sa antinacionalizmom, odnosno da je stalo na poziciju liberalnog nacionalizma. U njemu još uvek ima mesta i za Đoku i za Slobu i za Vladetu Jankovića i za mladog Jeremiju i Marš na Drinu, pa čak i za onog nesrećnog Nenada Popovića. Hvalospeve Putinu iz pera brata Cerovića, da ne pominjem.

    Ne znam čemu ta opetovana potreba da se iznose tako bombastične gerneralizicije (o liberlima, jel), dočim će se o desnici uvek insisitirati na finim distinkicijama, kako god one neopažljive bile za neuvežbano oko, ili inkonsekvencijalna za političk stvarnost. Mislim, razumem da simplifikacije olakšavaju život, ali valjda bi smo nešto i da razumemo, ne?
    To je na osnovu "svaka čast Vučiću" mada i tu pomaže što je (Srbin) musliman.

    Kako se raskšta sa nacionalizmom, a da se time isključe veberijanac Antonić, klasični liberal Vukadinović , ministar spoljnih poslova i pesma iz prvog svetskog rata?

    Eo ti i generalizacija za desnicu : 90 posto fašisti.


    Ne znam kakvi fašisti te spopali i ko je to napisao. Ljilja Smajli koja je uvela Vazdu u Politiku je, podsećam te, Koštuničin kadar.


    A u tu zbrku sa liberalizmom si se sam upleo, ako su ti sad i Antonić i Vukadinović liberali, onda i Čavoški liberal, jel tako (preveo Loka)? I Koštunica, ofkors. Ali jel si onda hteo da kažeš da su i Koštunica i Vukadinović  plitki kad si rekao da su naši liberali plitki? Ili si pojam liberalizam upotrebio u drugom smislu? (Kao kontrastni termin "desničarskom" ili "nacionalističkom"). Ako je ovo potonje, onda ti Vreme nije liberalno u tom smislu, to ti pričam. Ako je ovo prvo, onda ti liberali uključuju i Koštunicu i Čavoškog. o which is it?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Thu Nov 26, 2015 3:28 pm

    samo sekund, da izem sladoled.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by uskok i ajduk Thu Nov 26, 2015 3:35 pm

    William Murderface wrote:

    A ispod isto tako neki citati Meše Selimovića i Mike Antića, mede, zeke i jednorozi, jućub Vlage Georgieva i Galijine "Ma digni ruku, digni obadve", i neki statusi tipa: najviše mrzim laž. Ispod drugari lakuju - to care!

    Да ли сам то осетио снобизам-елитизам у твом гласу? :фернукссмејуљак
    А ти рецимо кад оћеш да будеш кул окачиш ово са: "Флеш аааааааа сејвер оф д јуниверс" ?
    (не зезам, симпа ми је песма)  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 4101625831


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Thu Nov 26, 2015 3:41 pm

    William Murderface wrote:

    Ne znam kakvi fašisti te spopali i ko je to napisao.
    To zašto pišemo u doskočicama umesto da lepo razgovaramo Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 1143415371 ja sam kriv.

    Kažeš sklon sam da generalizujem za liberale, ali ne za konzervativce, pa odgovaram : Može se i za konzervativce generalizovati, ogromna većina srpskih konzervativaca su fašisti. I nemam problem da to napišem , isto kao što nemam problem da napišem da su ga stavili da piše u Vreme jer su hteli da imaju maskotu muslimana, jer su mnogo iznad svega toga. Pa makar musliman bio debil.
    Ljilja Smajli koja je uvela Vazdu u Politiku je, podsećam te, Koštuničin kadar.

    Ona je svačiji kadar.
    A u tu zbrku sa liberalizmom si se sam upleo, ako su ti sad i Antonić i Vukadinović liberali, onda i Čavoški liberal, jel tako (preveo Loka)? I Koštunica, ofkors. Ali jel si onda hteo da kažeš da su i Koštunica i Vukadinović  plitki kad si rekao da su naši liberali plitki? Ili si pojam liberalizam upotrebio u drugom smislu? (Kao kontrastni termin "desničarskom" ili "nacionalističkom"). Ako je ovo potonje, onda ti Vreme nije liberalno u tom smislu, to ti pričam. Ako je ovo prvo, onda ti liberali uključuju i Koštunicu i Čavoškog. o which is it?

    Ovako, kažeš da Vreme nije raskrstilo sa nacionalizmom, jer za njih pišu Antonić i Vukadinović , i Vuk Jeremić i onda nešto oko Marša na Drinu (ne znam na koji tekst misliš? ono u "asambleji" Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 899159439 ). Odgovaram : ideološka pozicija Antonića i Vukadinovića (pa ni Koštunice i Vladete Jankovića) se ne završava sa nacionalizmom. Niti ih samo bivanje nacionalistima isključuje iz javnosti, pa ni tog dela javnosti koje Vreme pretenduje da zastupa.

    Zašto bi se moralo raskrstiti sa pesmom iz Prvog svetskog rata da bi se raskrstilo sa nacionalizmom? Sad smo u realmu druge Srbije.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 3:47 pm

    Tvoja tvrdnja je bila: to što Bazdulj piše za Vreme pokazuje "dubinu" naših liberala. Ja pitam - zašto pokazuje baš to od svih stvari (a ne recimo, niske grane na koje je Vreme spalo, ili - što ja najpre mislim, niske grane na koje se srozala naša javna sfera uopšte)? Vreme nije = liberalizam, i ne znam u kom smislu koristiš liberalizam kada tvrdiš da jeste.

    Ovo sa fašizmom nema veze sa temom, tu se ti nešto raspravljaš sa samim sobom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by паће Thu Nov 26, 2015 3:50 pm

    Šuvar i varivo wrote: "asambleji" Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 899159439

    А, сам блеји.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by uskok i ajduk Thu Nov 26, 2015 3:54 pm

    А на моје питање шта је колумнистичка класа изнад Баздуља, ти си Вилијаме понудио, екипа А: Теофил и Живков, екипа Б: Вукадин и Антонић. Ако поредимо твог колумнисту прве гласе, по годинама, формалном и неформалном образовању, стилу писања, итд, никако не видим да је Теофил интелектуално надмоћан над Баздуљом (осим што је старији и искуснији). Па ми преостаје закључак да је Баздуљ овде на злом гласу као националиста, иако ни то није, него просрпски интелектуалац, или још блаже про-југословенски интелектуалац који вуче на српску страну. Али и то је довољно да се стрпа у фолдер етикету национализам.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 3:57 pm

    Nisma pominjao nikakve klase a i b, niti se iz onoga što sam napisao može zaključiti to što ti zaključuješ Pročitaj ponovo šta sam napisao, bio sam vrlo jasan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Thu Nov 26, 2015 4:02 pm

    William Murderface wrote:Tvoja tvrdnja je bila: to što Bazdulj piše za Vreme pokazuje "dubinu" naših liberala. Ja pitam - zašto pokazuje baš to od svih stvari (a ne recimo, niske grane na koje je Vreme spalo, ili - što ja najpre mislim, niske grane na koje se srozala naša javna sfera uopšte)? Vreme nije = liberalizam, i ne znam u kom smislu koristiš liberalizam kada tvrdiš da jeste.

    Ovo sa fašizmom nema veze sa temom, tu se ti nešto raspravljaš sa samim sobom.
    Pa Vreme je na tim pozicijama (koherentno koliko jedna redakcija , koju ipak čini razni ljudi može biti) : Protivljenje etno-nacionalizmu, zagovaranje evro integracija, vera u tržišne odnose kakvie u ostatku sveta nije bilo od osamdesetih.

    To su ti liberali kod nas...
    uskok i ajduk wrote:А на моје питање шта је колумнистичка класа изнад Баздуља, ти си Вилијаме понудио, екипа А: Теофил и Живков, екипа Б: Вукадин и Антонић. Ако поредимо твог колумнисту прве гласе, по годинама, формалном и неформалном образовању, стилу писања, итд, никако не видим да је Теофил интелектуално надмоћан над Баздуљом (осим што је старији и искуснији). Па ми преостаје закључак да је Баздуљ овде на злом гласу као националиста, иако ни то није, него просрпски интелектуалац, или још блаже про-југословенски интелектуалац који вуче на српску страну. Али и то је довољно да се стрпа у фолдер етикету национализам.
    To je nekakoi moj stav Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 1143415371

    samo ono kukavno srpstvo ugašeno ako nam je ostao Bazdulj da nam bude prosrspki intelektualac
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Thu Nov 26, 2015 4:45 pm

    uskok i ajduk wrote:Данас, можда.... ипак и такав је шармантнији од конкуренције. 

    manje zlo hoces reci  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 2304934895
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by No Country Thu Nov 26, 2015 5:21 pm

    ostap bender wrote:patetika. trosi jugoslaviju ko papirne maramice.
    Патетика стоји, Баздуљ је јефтин, и стилски (нпр. она референца на Годоа, потпуно непотребна ал' срачуната да ће сваки свршени средњошколац да је препозна и задовољно климне главом) и идејно, и у том смислу му пре свега не треба веровати када је тема Југославије и Југословена у питању. Али да је текст потписао неко други, и ако би мало зажмурили на елементе кича... што је у приципу могуће када се добра воља одврне на максимум... Мени нпр. нимало не смета реч "народ" коју је Убилице болдовао. Наравно да Баздуљ (као и Андрић? Или макар овај каквог нам "званично" тумаче?) под тим мутним појмом "југословенског народа" пре свега препознаје/ подводи српски, али то је опет тумачење "из лика", а текст као такав је могуће читати и из другачијег кључа.

    Међу исељеничким "народом" се та реч наглашено избегава, као што се избегава и реч "Југославија", али је у великој употреби једна мала реч која на понешто тужан начин замењује оба ова изгубљена појма. Наш. As in: "наш језик", а поготово "наши људи". Некад се, ретко, чује и "наша земља", премда обично у давно-прошлом контексту. Хоћу да кажем, та ствар у неку руку ипак постоји. У некаквом нпр. Торонту, два матуранта, Жика и Суљо, имају идеју да су "наши". Сад, мало им је теже да то изразе са андрићевском елоквенцијом, поготову на језику који обојица једва говоре, а и у једном промењеном свету у коме се тема "будућности нације", или било какве далекосежне будућности - напросто не отвара, или макар не својевољно. И ту је негде мој одговор на андрићевско-баздуљевску дилему: још увек смо "наши", ал' проћи ће нас. Увелико нас пролази.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by паће Thu Nov 26, 2015 5:58 pm

    А па зна се то, кад се сретну двојица нашијенаца, како ће да говоре него Нашки.

    Осим што сам једном случајно сео поред једне Словенке, па је у првом минуту пао договор да свако говоре своје а ко шта не разуме да пита. У трећем минуту се споменула реч "зракомлат" и праснули смо у смех.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 6:28 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    William Murderface wrote:Tvoja tvrdnja je bila: to što Bazdulj piše za Vreme pokazuje "dubinu" naših liberala. Ja pitam - zašto pokazuje baš to od svih stvari (a ne recimo, niske grane na koje je Vreme spalo, ili - što ja najpre mislim, niske grane na koje se srozala naša javna sfera uopšte)? Vreme nije = liberalizam, i ne znam u kom smislu koristiš liberalizam kada tvrdiš da jeste.

    Ovo sa fašizmom nema veze sa temom, tu se ti nešto raspravljaš sa samim sobom.
    Pa Vreme je na tim pozicijama (koherentno koliko jedna redakcija , koju ipak čini razni ljudi može biti) : Protivljenje etno-nacionalizmu, zagovaranje evro integracija, vera u tržišne odnose kakvie u ostatku sveta nije bilo od osamdesetih.

    To su ti liberali kod nas...

    U trenutku kada je Bazduljara počeo da piše za Vreme, dakle negde 2005., ovaj opis je (ja bih rekao bez etno-nacionalizma, ali slutim da ti ne bi dodao čak ni tu kvalifikaciju) obuhvatao ceo bivši DOS, pa samim tim i DSS . Slutim da bi obuhvatao i danas da se nisu najlutkali oko kosova i seli u ćošak da se durkaju. Ili je Koštunjavi imao neki drugi koncept ekonomije? Aleksandar Popović sa Pinočeom na zidu? Parivodić koji stoji mirno pred Nedićem? Baš me zanima koji!

    Kao što verovatno znaš, pre toga se već odigrala polemika Tačka razlaza, u kojoj su se s jedne strane našli svi oni koji ne smatraju da je kolektivna odgovornost bitna stavka u srpskoj poltiici, da je 5. oktobar predstavljao clean break i da sad počinjemo iz početka, dakle da malo "dobrog" nacionalizma ne može da škodi, jer to nije "onaj" nacionalizam koji je proizveo zločine. S druge su se našli oni koji su bili za raskid sa nacionalizmom, suočavanje sa prošlošću, razgovor o kolektivnoj odgovornosti, itd. Nakon kraja polemike, nastupio je, kao što i samo ime kaže. razlaz i ovi potonji su napustili Vreme.

    Vreme je dakle verno pratilo mejnstrim građanske opozicije koja je uključivala i DSS. Ako hoćeš sve to da nazoveš liberalnim, aferim. Nije to ni pogrešno, cela građanska opozcija i jeste bila u najširem smislu reči liberalna. Ali slutim da to nije smisao u kojem si želeo tu reč da upotrebiš.

    uz sve to, izrazito sumnjam da je Bazdzuljara našo mesta u vremenu "samo zato što je Bošnjak", i ne vidim nijedan razzlog zašto to misliš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by beatakeshi Thu Nov 26, 2015 10:28 pm

    Sad sam "proleteo" Tačku razlaza. Bilo bi zanimljivo sa ovom istorijskom distancom (13 godina) napraviti osvrt - šta je bilo posle, sa idejama, sa ljudima, sa procesima, sa ustanovama. Značajan trenutak srpske intelektualne istorije (jel' može tako da se kaže?).
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 10:31 pm

    Da, bilo bi, slažem se. Pa opet je Bazdulj tu nešto zaprčkao povodom Srđe Popovića, ali bolje da nije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by beatakeshi Thu Nov 26, 2015 11:08 pm

    Mislio sam objektivno i ozbiljno (a ne kao Bazdulj ( Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 286371741) , pa makar i samo taksativno.
    Ako mogu namah jednu opštu ocenu - svi potučeni do nogu. I utisak - koliko pokojnika.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 11:12 pm

    O, da. Pa mislim da Srđa Popović nije bio potučen do nogu, ni u raspravi ni ovako - možda samo u tom smislu što su mu se obistinila najgora nadanja.

    Cerović meni u celoj priči ispao najnaivniji - sve je iza nas, kakva lustracija, kkva loša prošlost, demokratijo evo nas! Nije trebalo dugo čekati da bi se pokazala naivnost ove pozicije  - već naredne godine (usred one druge polemike - o misionarskoj inteligenciji) Đinđića su ubili.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by beatakeshi Thu Nov 26, 2015 11:19 pm

    Da, što se tiče Popovića, predsednik i premijer su izraz tog poraza. Mutanti 90ih.
    A Cerović k'o Fukujama - kraj istorije, (al' do prvog ugla).
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by fernoux-h Thu Nov 26, 2015 11:43 pm

    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:
    Pa Vreme je na tim pozicijama (koherentno koliko jedna redakcija , koju ipak čini razni ljudi može biti) : Protivljenje etno-nacionalizmu, zagovaranje evro integracija, vera u tržišne odnose kakvie u ostatku sveta nije bilo od osamdesetih.

    To su ti liberali kod nas...

    U trenutku kada je Bazduljara počeo da piše za Vreme, dakle negde 2005., ovaj opis je (ja bih rekao bez etno-nacionalizma, ali slutim da ti ne bi dodao čak ni tu kvalifikaciju) obuhvatao ceo bivši DOS, pa samim tim i DSS . Slutim da bi obuhvatao i danas da se nisu najlutkali oko kosova i seli u ćošak da se durkaju. Ili je Koštunjavi imao neki drugi koncept ekonomije? Aleksandar Popović sa Pinočeom na zidu? Parivodić koji stoji mirno pred Nedićem? Baš me zanima koji!

    Kao što verovatno znaš, pre toga se već odigrala polemika Tačka razlaza, u kojoj su se s jedne strane našli svi oni koji ne smatraju da je kolektivna odgovornost bitna stavka u srpskoj poltiici, da je 5. oktobar predstavljao clean break i da sad počinjemo iz početka, dakle da malo "dobrog" nacionalizma ne može da škodi, jer to nije "onaj" nacionalizam koji je proizveo zločine. S druge su se našli oni koji su bili za raskid sa nacionalizmom, suočavanje sa prošlošću, razgovor o kolektivnoj odgovornosti, itd. Nakon kraja polemike, nastupio je, kao što i samo ime kaže. razlaz i ovi potonji su napustili Vreme.

    Ti što se "suočavaju" su se našli na obe strane, kao i oni koji su, pored toga što su bili za toleranciju i pomirenje, bili i za tzv. tradicionalne vrednosti.

    U poslednjih deset i više godina, neinstitucionalizovana Druga Srbija je vodila konstantni rat protiv institucionalizovane Druge Srbije. Ova priča sa "dobrim nacionalizmom" tj. kritikom istog im je bila polazna tačka, ali je tu bilo mnogo banalizovanja i vulgarizovanja cele priče: Đinđić je tako bio četnik koji je ubijao muslimane, Vuk je isto što i Šešelj itd. Tako da treba biti obazriv u čitanju teza koje su sa te strane i u tom periodu lansirane.

    Vreme je dakle verno pratilo mejnstrim građanske opozicije koja je uključivala i DSS. Ako hoćeš sve to da nazoveš liberalnim, aferim. Nije to ni pogrešno, cela građanska opozcija i jeste bila u najširem smislu reči liberalna. Ali slutim da to nije smisao u kojem si želeo tu reč da upotrebiš.

    uz sve to, izrazito sumnjam da je Bazdzuljara našo mesta u vremenu "samo zato što je Bošnjak", i ne vidim nijedan razzlog zašto to misliš.

    Ne može se više svaka kritika mejnstrim Druge Srbije sprovoditi sa tom pričom o "dobrom nacionalizmu". Ta priča je potpuno deplasirana, ovo je 2015. godina i stvarno teško možeš da gurneš Vreme u taj okvir. A sklon si tome kad kreneš da peniš oko institucionalizovane Druge Srbije (ili građanstva koje nije dovoljno "osvešćeno"), kao ono kad si rekao da su Kurir i Politika po kvalitetu na istom nivou.


    Last edited by fernoux-h on Thu Nov 26, 2015 11:52 pm; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by паће Thu Nov 26, 2015 11:45 pm

    beatakeshi wrote:Mislio sam objektivno i ozbiljno (a ne kao Bazdulj ( Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 286371741) , pa makar i samo taksativno.
    Ako mogu namah jednu opštu ocenu - svi potučeni do nogu. I utisak - koliko pokojnika.

    Дуг дан, мада немам осећај да сам се нешто нарадио.

    Мрзим Аријал и сличне фонтове. Прочитао лаксативно.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by beatakeshi Thu Nov 26, 2015 11:48 pm

    Pa čuj, kad malo bolje razmislim, može i tako.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Thu Nov 26, 2015 11:48 pm

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Thu Nov 26, 2015 11:56 pm

    meni vreme tupavo i predosadno vec gotovo deceniju. nin mi je bio zanimljivi i ludji. makar d. jovanovica covek moze da procita. kapiram da onaj pseudo-jungijanski tok misli vise ne moze da se nadje nigde na svetu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 11 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:38 am