Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    stripovi

    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by ćaća Thu Jan 14, 2021 6:13 pm

    Lol moze, to Indijci masovno rade u British Museum
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Sotir Sun Jan 24, 2021 9:43 pm

    Кад сам већ под утиском данашње вакцине и социјалистичке уметности, сећа ли се неко стрипа Пола Жијона (познатог по Космичким путницима) који је о Кинеској револуцији?
    У оригиналу се зове Синови Кине, код нас се не сећам како су га превели. Описује како се кинески комунисти народ борио против издајнички Чанговаца и Јапанаца.

    Сад бих читао тако неки стрип како су Кинези изборили пожртвовање лекара и карантином против короне, а онда и помогли својом науком и медицином и свету да се ослободи болести.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by kondo Sat Jan 30, 2021 2:10 pm

    Obljetnica Srebrnog letača, Ambrozić

    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1911307


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by boomer crook Sat Jan 30, 2021 2:45 pm

    eh kad sam ja ovde pisao da se cita allred/slott silver surfer


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Mon Feb 22, 2021 7:45 pm

    Ana Penyas je autorica stripova iz Španjolske, dobitnica njihove nacionalne nagrade za devetu umjetnost i nedavno je prevedena u nas. "Mi žene smo uvijek dobro" je naslov a riječ je o njezinim dvjema bakama, zapravo je kao neka posveta svim bakama, svim 'nevidljivim' ženama prijašnjih generacija. I stvarno, čitajući prepoznaje se mediteranska 'od jutra nisam stala' ..'sve sam vam omogućila' mater stripovi - Page 13 1233199462  Jako lijepa grafika i sve u svemu jako simpa strip.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Thu Feb 25, 2021 10:28 am

    Nisam nešto blagonaklona Batmanu, loreu sam se približila eventualno s Mooreovim Killing Jokeom i to je otprilike to. Uglavom uzela sam "Crno zrcalo" Scotta Snydera gdje je ulogu Batmana preuzeo Robin, pa je tu još i sin Brucea Waynea i još jedan Robin.
    300 stranica ziceraškog crteža a nije ni scenarij nešto bolji. Batman dosadnjikav, a recimo da su mi opisi pravog protagonista - Gothama i iščekivanje što će novoga projicirati na svoje ulice bili skoro pa zanimljivi. Ili ipak ne. Čak i u pričama s kakvim takvim potencijalom tipa o Petru Panu, autor ostavlja slab dojam pa mu i hororičnost podsjeća na već ustaljeni obrazac. U svakom slučaju stripovi Scota Snydera nisu nešto za čim bi se zaletila.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by boomer crook Thu Feb 25, 2021 3:52 pm

    Bleeding Blitva wrote:Nisam nešto blagonaklona Batmanu, loreu sam se približila eventualno s Mooreovim Killing Jokeom i to je otprilike to. Uglavom uzela sam "Crno zrcalo" Scotta Snydera gdje je ulogu Batmana preuzeo Robin, pa je tu još i sin Brucea Waynea i još jedan Robin.
    300 stranica ziceraškog crteža a nije ni scenarij nešto bolji. Batman dosadnjikav, a recimo da su mi opisi pravog protagonista - Gothama i iščekivanje što će novoga projicirati na svoje ulice bili skoro pa zanimljivi. Ili ipak ne. Čak i u pričama s kakvim takvim potencijalom tipa o Petru Panu, autor ostavlja slab dojam pa mu i hororičnost podsjeća na već ustaljeni obrazac. U svakom slučaju stripovi Scota Snydera nisu nešto za čim bi se zaletila.

    pa sto si to sebi radila?

    betmena vredi citati, pod uslovom da nisi fan mozes uopste svariti specifican superherojski prosede, samo u retro izvodjenju neal adamsa, jim starlina i slicnih ili kroz millerovsku neo-noir intervenciju. to je ono kao opste obrazovanje. pratiti "kontinuitet" danas je cist mazohizam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Thu Feb 25, 2021 8:12 pm

    Nije do kontinuiteta, nasumično sam uzela ne gledajući ni autora ni crtača.

    Doduše, kontinuirano pratim samo autore a ne djela. Nedjela! Naučila s iskustvom stripovi - Page 13 1233199462
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Tue Mar 09, 2021 8:47 pm

    Klasika. Izašla serija Boys i užicali Ennisa da dopiše jedan story arc na orginalni strip. Umjesto da piše War stories stripovi - Page 13 1844795956
    Uglavnom krenula čitati The Boys: Dear Becky, kad ono epistolarna forma! Pravi znalci će se sjetiti da je on vičan ovoj tehnici, pa tako imamo Billyjev dnevnik koji stiže Hughieu, a ovaj se pročitavši par stranica sklupča fetalno kraj wc-a. Ubačeni su aktualni politički elementi, transžene, ljevičari i jedan korporativac koji se sveo na izbezumljeno citiranje Miltona Friedmana, tu je naravno i nezaobilazni pop koji je čak simpa, što se događa s Ennisom?? Uglavnom svi ti popratni elementi su tu ali nikad ne preuzimaju priču, a ni ljude. Odličan je stripovi - Page 13 4101625831
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Mon Mar 29, 2021 1:50 pm

    Iako sam disciplinirani frankofob tu i tamo pokleknem i uzmem nešto prevedeno s francuskoga, očekujući naravno potvrdu moje predrasude. I uglavnom bude smaračina, al ajde "Frances" autorice Joanne Hellgren mi je bio baš jako sladak i simpa strip. Grafika je grafitna, što ima određenu draž, a prati se život jedne djevojčice koja nenadano dospije kod tete i djeda. Ne bi se žalila da je još potrajao pa da imamo coming of age dimenziju, no dobro, možda opet uzmem nešto s frankotržišta stripovi - Page 13 3204619380 stripovi - Page 13 1233199462
    Anonymous
    Guest

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Guest Sun Apr 18, 2021 4:10 pm

    stripovi - Page 13 175300340_2669421326688689_8448316521276859007_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Ur46gtajv0oAX8ACzDl&_nc_ht=scontent.fbeg2-1


    nije strip doduše, jer će ibrakadabra glumiti u novom filmu
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by паће Sun Apr 18, 2021 5:03 pm

    ibrakadabra = Ибро се надувао као дабар?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Janko Suvar Wed May 12, 2021 10:33 am

    Горан Ђукић „Горски“ (Сарајево, 11. јануар 1956 — Нови Сад, 11. 5. 2021) је српски стрипар и илустратор, најпознатији по серијалу „Тарзан“, илустрацијама за Политикин Забавник као и стриповима и филмским концептима за америчка предузећа.
    Рођен је 1956. у Сарајеву, а од 1970. године живи у Новом Саду. Први стрип „Осветници“, по сценарију Светозара Обрадовића, објављен му је у Спунк новостима 1984, а одмах је објављен и у немачкој ревији Schwere Metall. Потом је за издавачку кућу „Дневник“ радио на лиценцном стрипу „Буфало Бил“. Године 1987. за часопис Вал стрип црта „Баладу о Словенима“. За „Дечје новине“ ради стрипове „Легија бесмртних“ и „Велики и мали“ који су објављени у Гиганту и Хорору. Прихвата понуду издавачке куће „Форум - Маркетпринт“ и ради више од 10 епизода „Тарзана“ објављених у више земаља. Раних 1990-их реализовао је двадесетак хорора и магијских стрипова за немачког издавача „Bastei Verlag“.
    За „Malibu Comics“ из Сан Дијега, под псеудонимом George Dove ради серијале „Prototype“, „The Solution“ и „Ultraverse Year Zero: The Death Of The Squad“. За издавачку кућу „Dark Horse“ урадио је епизоду стрипа „Ghost“.
    Сарађивао је са америчком фирмом која се бавила презентацијом филмских пројеката „Platinum Studios LLC“, од којих је најзанимљивији „Cowboys and Aliens“.
    У 21. веку редовно ради илустрације за Политикин Забавник и илуструје књиге везане за историју наших народа. Ове радове потписује као „Горан Горски“.
    На иницијативу Историјског музеја Србије 2015. године, поводом 200-годишњице Другог српског устанка, илуструје јединствену стрип изложбу под насловом Ево мене, ето вас: Сећања кнеза Милоша на Други српски устанак. Изложба је постављена у конаку кнеза Милоша на Топчидеру у Београду, у виду великих стрипских табли на којима су приказани кључни моменти Другог српског устанка кроз присећање кнеза Милоша Обреновића на самртној постељи. Ова стрипска изложба је 2016. године објављена као албум у издању Историјског музеја Србије, у хиљаду примерака.
    Уметник је 2018. урадио насловну страницу, пар илустрација и стрип „Лешинари“ за едицију стрипских књига „Линије Фронта“, посвећено Великом рату 1914-1918, нарочито о судбини српског народа у рату. У стрипу „Лешинари“ се говори о српском војнику који се брине о ратним сирочићима, тако што краде од погинулих војника. Човек долази у вербални сукоб са другим српским војником, који после његове смрти преузима улогу старатеља над сирочади.
    Горан Ђукић је био члан-утемељитељ Удружења стрипских уметника Србије које му је организовало прву самосталну изложбу 2011. године: Горан Ђукић Горски: Стрип и илустрација (Циклус самосталних изложби УСУС 1), Студентски културни центар, Београд; селектор: Светозар Обрадовић. У мају 2019. Ђукић је постао члан Управног одбора Удружења стрипских уметника Србије.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Sun May 23, 2021 12:53 am

    stripovi - Page 13 Dyingi10

    Duuugo nisam čitala Joea Hilla i baš mi je zafalio, pa sam uzela Dying is easy jer kao stand up komičar i ubojstvo. I sad, ima tu baza i bazica jer svi misle da su komičari, ima i misterije oko ubojstva, pa malo i taj '90s štih, ali nema horora. A nakon Locke&Key i još nekih drugih meni se baš dopada kako se on snalazi u horor žanru, pa sam se bar nadala ako ne punokrvnom a onda bar horor elementima unutar murder misteryja. Kme.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by паће Sun May 23, 2021 7:35 am

    Шгјз, мени је хорор ужасан.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Notxor Sun May 23, 2021 7:42 am

    Što? Baš je strava. stripovi - Page 13 1241126653


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by паће Sun May 23, 2021 1:01 pm

    stripovi - Page 13 3579118792 stripovi - Page 13 3579118792


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 7:08 pm

    Nisam ni znala za domaći strip "Machu Picchu" dok nije izašao osvrtić u Novostima. Izlazio je 80ih, jeste čitali? Ja sam počela, postapokaliptičnost je u pitanju, what's not to like stripovi - Page 13 1861198401


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 30, 2021 7:16 pm

    Guglanje mi je potvrdiilo da sam se nekad davno sreo sa njim ali je skroz isparilo iz memorije. Bitiniji dio vijesti sa Novosti mi je onaj o Mort Cinderu stripovi - Page 13 4101625831

    Da dodam kako sam na kiosku™ naletio na Matakovćeve stripove o filmovima.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Sotir Wed Jun 30, 2021 7:35 pm

    Имам скоро целу колекцију старих Стрипотека, и оба стрипа су тамо излазила. О Циндеру сам већ писао овде 

    Мачу Пичу, онако. Сметало ми је што је био развучен. А на крају поче рат па га нису ни завршили.
    А аутор Девлић је онда променио име Радован у Домагој.

    Далеко бољи из тог периода ми је био Кордејев Вам/Вамова деца.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 7:56 pm

    Sotir wrote:Имам скоро целу колекцију старих Стрипотека, и оба стрипа су тамо излазила. О Циндеру сам већ писао овде 

    Мачу Пичу, онако. Сметало ми је што је био развучен. А на крају поче рат па га нису ни завршили.
    А аутор Девлић је онда променио име Радован у Домагој.

    Далеко бољи из тог периода ми је био Кордејев Вам/Вамова деца.
    Na izdanju iz 2009. su oba imena, a Macan ga naziva isključivo Radovanom. A Kordej mu je bojao panele, super izgleda. Ne znam, nekad mi se čini da su mi ti domaći autori draži ko crtači nego ko scenaristi. Nemam pojma.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Guest Wed Jun 30, 2021 8:27 pm

    pahek je keva crtač
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by boomer crook Sat Aug 07, 2021 6:21 pm

    pazario sam integralnu druzinu od vesala u izdanju carobne knjige. plusevi su dobra reprodukcija, fin papir, par pratecih eseja i super kolor "posteri" na kraju druge knjige. lose: prevod (nista od neverovatnog sarma prevoda marije jurele u superstripu) je dosta ravan (cekini su zlatinici, tat je lopuza, tovar je idiot) i na momente mu fali svaka iskricavost. prelom je cudan i prekida tok citanja. na par mesta sam se morao vratiti i uvetiti da li citam u dobrom redosledu. zakljucak ako u hrvatskoj ikada izdaju integral druzine pazaricu ga dok kazes keks.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by boomer crook Sat Aug 07, 2021 6:23 pm

    e da istom prilikom sam se razmisljao da uzmem hermanove tornjeve ali su mi boje bile nekako off. ne znam, glupo mi da kenjam i nije lako ali malo vise urednickog truda.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Guest Sat Aug 07, 2021 7:09 pm

    čk ima neka odlična izdanja, neka tunjava, a ne znaš nikad na čemu će da zakažu. najavili su taličnog toma u knjigama sa po tri priče, kao asteriks.

    stripovi - Page 13 Empty Re: stripovi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:26 pm