Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista 01.06.15 11:44

    plachkica wrote:Ja se plašim da nas u EU ne prime, ovakve kakvi smo, samo da nas Rusija ne bi uzela "pod svoje".
    U tom slučaju bi bili stalni kamenčić u cipeli, njima, nama ništa bolje ne bi bilo a nezadovoljstvo Evropom bi toliko naraslo da bi neko sranje nalik ratovima 90ih bilo neminovno.
    (Sreća pa nas Rusi neće.)

    Ma gle, u EU je faking Orbanova Mađarska, koja je po većini relevantnih merila gora od Srbije. Stvar je u tome da ulazak u EU sam po sebi više ne znači puno. Kntradikcije koje mi vidimo kao pod uveličanim staklom u Srbiji, postoje i tamo, samo se manje vide. S jedne strane, famozne institucije, s druge, njihovo potkopavanje i pretvaranje u prazne ljušture koje služe kapitalu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће 01.06.15 11:50

    За те институције (ака установе) је потребна само политичка воља. Указом се прогласи да то и то тело од данас има та и та овлашћења и онда се тај закон спроводи строго.

    Прц је у томе што не постоји та воља за строгоћом којом би политичка класа самој себи везала руке. А пошто нико од њих још није изгубио изборе због рушења институција, ето га.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by plachkica 01.06.15 12:01

    Za mene je EU bila okvir u kom će se kretati vlast. Ni manje ni više.
    Ograničavanjem svoje moći, pristajanjem na pravnu državu, običnom građaninu bi bilo bolje.
    (U smislu neke pravne sigurnosti, ne nužno i ekonomske.)
    Pitanje od milion dolara, zašto bi bilo koja vlast pristala na to?!


    edit: zanemarujem činjenicu da je taj okvir odavno proširen i da više nije garant ničega.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер 01.06.15 12:05

    Vucic je Вучић.
    I to je svima, manje - vise, jasno.
    Ali, ako se za ocenu posledica bilo cijeg politickog delovanja u Srbiji od 2000. na ovamo штеточинство uzme kao mera, Kostunica je apsolutni sampion.
    Mislim da smo zahvaljujuci srecnom sticaju okolnosti postojanja relativne имаштине tokom njegove vladavine na neki nacin podsvesno gurnuli u stranu stepen devastacije svega, institucija narocito, tokom njegove vladavine.
    Radi se o jednom od najumetnickijih spinova na koje je naselo srpsko takozvano biracko telo: primilo se na pricu o relaciji DS - Vucic i to tamo gde se obe strane deklarativno slazu: Evropa, itd, itd i to u tolikoj meri da bi danas svaki pripadnik vrha DS mogao 'ladno da udje u Vucicevu vladu bez da bude optuzen za formalno odstupanje od nacele programa DS.
    Otuda svi Krletovi(tm), sva obletanja oko Vucica...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo 01.06.15 12:12

    ama nije se glasacko telo ninasta primilo. toma je dobio svoju standardnu kvotu a DS-ovci su otisli na majski izlet i zabolelo ih je da glasaju inace bi tadic imao svojih 10% iznad grobara. promena vlasti u srbiji je bila cista slucajnost, izmedju ostalog zato sto u njoj nije bilo promene politike, sem sto je smenjen jeremic.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер 01.06.15 12:22

    Kondo wrote:ama nije se glasacko telo ninasta primilo. toma je dobio svoju standardnu kvotu a DS-ovci su otisli na majski izlet i zabolelo ih je da glasaju inace bi tadic imao svojih 10% iznad grobara. promena vlasti u srbiji je bila cista slucajnost, izmedju ostalog zato sto u njoj nije bilo promene politike, sem sto je smenjen jeremic.
    Tako gledano, u Srbiji nije bilo promene politike od pada Milosevica, mozda cak i pre.
    A da je promena vlasti u Srbiji bila cista slucajnost - ne verujem.
    Bila je samo prirodan sled, nastavak neprekinute linije, procesa koji jos uvek traje i ciji je Vucic prirodni nastavak.
    Mislim da je prica o DS-ovcima koji su odlaskom na izlet doveli Vucica na vlast politicki izuzetno opasna i da je ona jedan od razloga sto uopste i razgovaramo o mogucnosti da nas okolnosti nateraju da podrzimo Vucica.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo 01.06.15 12:33

    шумидер-модер wrote:
    Mislim da je prica o DS-ovcima koji su odlaskom na izlet doveli Vucica na vlast politicki izuzetno opasna i da je ona jedan od razloga sto uopste i razgovaramo o mogucnosti da nas okolnosti nateraju da podrzimo Vucica.

    slazem se za opasnost ali sa druge strane od tvoje. nije to bio odlazak na izlet nego im je bilo svejedno za politiku koja je bila toliko trivijalizovana da je njena formalna pobeda bila nebitna. 

    sta bi mi ziveli danas da je pobedio tadic? isto ovo samo malo diskretnija dominacija nasilja u javnom diskursu. iste mere stednje, isto PR kurcenje, ista potemkinova sela, isti tabloidi. arapi bi svejedno bili tu, ionako ih nije doveo vucic nego dinkic, to su sve njegove kombine koje je ovaj preoteo. eto vam prave alternativne istorije koja nam je zaista bitna a ne ovo sta bi bilo da su srbi katolici.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by boomer crook 01.06.15 12:40

    potpuno tacno. usudio bih se reci da je s nasiljem pocelo vec pod tadicem. naravno daleko diskretnije. od progona ugricica do slucaja malagurski zapravo nije i tako dalek put.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер 01.06.15 13:36

    Kondo wrote:
    шумидер-модер wrote:
    Mislim da je prica o DS-ovcima koji su odlaskom na izlet doveli Vucica na vlast politicki izuzetno opasna i da je ona jedan od razloga sto uopste i razgovaramo o mogucnosti da nas okolnosti nateraju da podrzimo Vucica.

    slazem se za opasnost ali sa druge strane od tvoje. nije to bio odlazak na izlet nego im je bilo svejedno za politiku koja je bila toliko trivijalizovana da je njena formalna pobeda bila nebitna. 

    sta bi mi ziveli danas da je pobedio tadic? isto ovo samo malo diskretnija dominacija nasilja u javnom diskursu. iste mere stednje, isto PR kurcenje, ista potemkinova sela, isti tabloidi. arapi bi svejedno bili tu, ionako ih nije doveo vucic nego dinkic, to su sve njegove kombine koje je ovaj preoteo. eto vam prave alternativne istorije koja nam je zaista bitna a ne ovo sta bi bilo da su srbi katolici.

    ostap bender wrote:potpuno tacno. usudio bih se reci da je s nasiljem pocelo vec pod tadicem. naravno daleko diskretnije. od progona ugricica do slucaja malagurski zapravo nije i tako dalek put.
    Pa demokratizacija nasilja i jeste taj uzlazni kvalitet srpske politike posle 2000-te: izaslo je na ulicu, postalo смеђије, bremenitije(tm) porukom takozvanom malom coveku koga nije potrebno ubijati u sacekusi, dovoljno ga je zaplasiti cinjenicom da su batine i batinasi tu, oko njega.
    Razvoj je prirodan i ocigledan: DS-ovci su bili samo skrupulozniji, urbaniji na neki nacin, sada je po svoje dosla radikalska, prigradska i vecinska Srbija, kojoj je Vucic sa svojim udaranjem rukom o sto i prodavanjem cvrste ruke dovoljna kompenzacija za prihvatanje onog sto se mora prihvatiti, takozvanog evropskog puta, gej parada, itd, itd...
    Slobina politika poznata 'ne dati nista, da bi na kraju dao sve i vise od toga', samo vodjena drugim sredstvima i obucena u neke druge kostime, ali i ilustracija cinjenice da se u srpskom drustvu promenilo vrlo malo toga.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Mr.Pink 01.06.15 13:39

    srpska politika je na ulice izašla osamdes i neke.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Margit Savović 01.06.15 13:40

    Ja bih glasala za Vučića ukoliko bi mu protivkandidat bio Vuk Jeremić.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер 01.06.15 13:56

    Mr.Pink wrote:srpska politika je na ulice izašla osamdes i neke.

    Ja se bojim da je – zahvaljujuci izmedju ostalog i uspesnom prepariranju od strane zainteresovanih – srpska ulicna politika mrtva, da je s njom gotovo.
    Atomizacija srpskog drustva kroz prodavanje stranackih magli je dostigla toliki stepen da o snazi/povodu koji bi mogao da na ulice izvede iole znacajan broj ljudi okupljenih oko iole definisanog cilja nema ni govora.
    Moguce su eksplozije nasilja, nekontrolisanog, neka vrsta masovnog afekta, ali bi od toga rezim imao samo koristi: ‘snage haosa i bezumlja’ su dobrodosle svakom rezimu, a prosecnom srpskom gradjaninu ubijenom u pojam strahom od jos malo vise nesigurnosti i nasilja ne bi bilo nista milije nego da podrzava obracun sa takvima.
    V


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by No Country 01.06.15 16:24

    O
    паће wrote:Па та бургија коју је преживео му је оставила опаке рупе по глави... Али да, то што кажеш, није прц у томе шта ради него како. Он није само пуки извођач радова на ширењу државне буље да што лакше уђе неолиберално дивљање/пљачка/реколонизација/allyourbasearebelongtous; когод да је устоличен на том месту би имао исти опис посла. Могао би исто да носи и бурек и јогурт по амбасадама, не би одударало.

    Прц је у томе како он то ради. То поменуто разарање институција - почев од скупштине која је малтене побачена, коју су СПС, СРС од самог почетка претворили у циркус (онда онај део што нисам нешто много пратио), преко судства, мурије, локалне управе... ма свега. И исти онај метод, отворићу се странцима да слободно пљачкају, ал' да ме пусте да узмем свој део, нећете да ме преварите, хоћу све што ви не узмете. Та комбинација патолошке психологије и агресивне рекламе (како рече, таблоидиотизација) је изгледа четврто турбо дугме - јес сваки следећи луђи од претходног, исправ'те ако сам се забројао.

    U sridu. No ipak se treba pozabaviti specificnostima Vucicevog lika, jer se upravo tu mogu procitati znaci njegove (a to na zalost znaci i nase) buducnosti. Za razliku od svih svojih prethodnika, Vucic ne deluje ni najmanje "drzavnicki". Kod njega se stalno cuje to "vidi me, mama, ja jasem, popeo sam se, mama, ja mogu, ja umem", sve je jedna mimikrija, persiflaza i karikatura. Vucic je autoritarac bez stvarnog autoriteta. On je dokaz da Srbi i od krpe mogu sebi da stvore vodju, jerbo su takav jedan narod, vodjotvoran.

    Takodje za razliku od svih svojih prethodnika Vucic nema ama bas nikakvu ideologiju. Njegova ideologija je sam Vucic, t.j. ta jedna "vidi me mama" projekcija Vucica. Trenutno je njegov poremecaj licnosti prerastao u kolektivnu traumu: to je vec domen kralja Ibija. To ne moze dugo da traje.

    Vucicev pad ce biti brz i lak. Cak me ne bi iznenadilo da sam sebe na neki nacin ukine. Ziveti u toj kolicini privida je zbilja nepodnosljivo.
    Anonymous
    Guest

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Guest 01.06.15 20:56

    Ja bih podrzao Vucica kada bi napustio tzv. Evropski put i priklonio se SSSR Rusiji.  U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 2304934895




    Ali ipak ne. Ne bih ga ni tada podrzao, ni u bilo kom slucaju vezanom za politiku. Ne podnosim ga prvenstveno kao coveka. On je antipod svega onoga sto ja smatram vrlinom.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће 01.06.15 21:05

    Слоба је имао идеологије колико му Мира напише и колико му је требало тог млека за замазивање очију масама и збуњивање странаца. Овај млатара празним тетрапаком, и то сваки дан новим.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by No Country 01.06.15 22:09

    Sloba ™ mozda nije bio autenticni/ originalni predstavnik doticne, ali on jeste sprovodio ideologiju velikosrpskog imperijalizma, to the "t".

    Ironicno je da Vucic jeste taj (autenticni, originalni nacosh), ali je sve to sa upravo nepodnosljivom lakocom odbacio, kao upotrebljeni kondom. Gives you some idea of the real worth of that ideology.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Guest 01.06.15 23:20

    Ideoloski, Vucic je sinteza triju najgorih pojava u srpskoj politickoj ravni:

    - Srpski sovinizam
    - Srpska mediokritetska uravnilovka i umerenjastvo (i Rusi i Ameri, i partizani i cetnici. ko nas bre zavadi, itsl.)
    - Srpsko europejstvo (nema vise fesovi, od sad samo cilindri)

    Nekako je to sastavio, i jebe sa svih strana.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo 01.06.15 23:47

    pa nema to europejstvo takvo kako si ga postavio. nije on nista evropsko ovde uveo, cilindar i slicno a zabranio fes. ja bi se kao stovalac cvrste ruke u emancipovanju nacija prvi tome obradovao ali jok. koju je on to radikalnu progresivnu meru sproveo? zabranio cucavac? svercovanje u autobusu? hate speech medija?

    to je ono sto je jaukala plachkica da se boji da ce ovako nikakve da nas prime.


    Last edited by Kondo on 01.06.15 23:48; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista 01.06.15 23:47

    Ja mislim da je Vučićeva ideoolgija oduvek bila ista - nacionalizam+neoliberalizam. Tačer i Regan, to su bili uzori mladog desničara koji se formirao kasnih osamdesetih. To je bio i ostao program njegove stranke i kada se ona zvala SRS, a i sada kada se zove SNS. Ono što se promenilo jesu okolnosti, odnosno činjenica da je Srbija poražena i da više nema čime da ratuje. Umesto Tačer je došla Merkel, ali to i nije baš neka promena (i Nemačka je bila poražena, a vidi je sad!)

    Dodaj tome i činjenicu da je u pitanju udžbenički primer autoritarne ličnosti, politički odgajan u duhu potčinjenosti i straha prema jačima i pokazivanja sile prema slabijima, i to je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista 01.06.15 23:52

    Mau wrote:Ja bih glasala za Vučića ukoliko bi mu protivkandidat bio Vuk Jeremić.

    E, to da. Protiv Jeremića i sa crnim đavolom U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo 01.06.15 23:55

    verovanje da ce nakon njega doci neki "pozitivan" lider kao sto je obama u americi temeljim upravo na ovoj WM-ovoj lucidnoj analizi njegovog karaktera koji vucic nepogresivno seje oko sebe i prenosi na celo drustvo pa tako u javnom zivotu imamo razne aplikacije ovog njegovog nasilnickog ponasanja. ja mislim da taj lonac javne mrznje ne moze vecito da se puni a on ne ume drugacije da se odnosi ni prema cemu do histerije i sile. u jednom trenutku ce se ljudi zasititi i pozelece da pobegnu od toga. i on je svestan toga svako jutro kada prinese ustima saku lekova za samokontrolu i zato je ceo njegov sistem tako zastrasujuce agresivan prema svemu sto bi moglo da ima primisao opozicije, od zivkovica preko pajtica do jankovica.
    Anonymous
    Guest

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Guest 02.06.15 1:01

    Samo da se ne složim ni sa čim što je Kondo rekao U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 1143415371

    Prvo od kako se Cornel West razočarao u Obamu, razočarao sam se i ja U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 1399639816 (šalim se , ja ga nisam ni podržavao nešto mnogo nikad).

    Drugo, ovo što mi ovde doživjavamo kao agresivan javni nastup i nasilničko ponašanje , to srpski glasač doživljava kao liderstvo , imanje muda i kod Tita se znao red. Ne pali kod nas happy warrior, pali baš ovo... Nemam ni malo optimizma...


    Edit : Od čega taj Jeremić još uvek putuje po svuda i ne radi ama baš ništa, meni nije jasno... Jel mu država plaća taj trip da će biti gensek, pošto neće stvarno...
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista 02.06.15 1:10

    Šuvar i varivo wrote:

    Drugo, ovo što mi ovde doživjavamo kao agresivan javni nastup i nasilničko ponašanje , to srpski glasač doživljava kao liderstvo , imanje muda i kod Tita se znao red. Ne pali kod nas happy warrior, pali baš ovo... Nemam ni malo optimizma...

    Ovo je najdrugosrbijanskiji post koji sam u životu pročitao U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 1844795956

    Ne, čekaj!

    Spoiler:

    E, tako U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 1861198401


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће 02.06.15 1:15

    У том смислу он је можда наш веселкоРЖ, забавља нас и замајава тако да нам после њега увале стварног извођача радова кога ћемо једва дочекати јер ће бити углађен, фин, речит и са пореклом из некаквог енвеоа, и који ће онда на фињака да нам узме и оно што овај није умео. Отприлике као што је после Ђ. Њ. Буша дошао Обама (који исто, УБР, нема пет минута радног стажа осим што је био активиста у месној заједници).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista 02.06.15 1:17

    Znam i koga!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 3 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 10.05.24 0:06