Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista Sun May 31, 2015 10:02 pm

    Ma daj, šumi, čovječe, eno ti Rumunije i Bugarske u EU sa bezbednosnim strukturama intact.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by plachkica Sun May 31, 2015 10:04 pm

    William Murderface wrote:Moša!

    [list="expanded-conversation expansion-container js-expansion-container js-navigable-stream"]
    [*]
    [*]U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Twittt_biggerBojan Djuric@BojanDjuric78  5m5 minutes ago

    @antioksidantao ne zagovaram ja, ovo je bio citat Zorana Djindjica











    [/list]

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 1143415371 A baš se lepo uklopilo, kao da prati topik i komentariše.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер Sun May 31, 2015 10:07 pm

    William Murderface wrote:Ma daj, šumi, čovječe, eno ti Rumunije i Bugarske u EU sa bezbednosnim strukturama intact.
    Nisu bas toliko intact.
    To pod 1.
    A pod 2. sto se srpskih tice, tikva puca na onome sto su Rumuni i Bugari uradili bez da trepnu: pripustili unutra, pre svega mislim na arhive ali ne samo arhive, koga treba.
    Ovde to ne bi islo bez teskih lomova: Srbije je jedina zemlja koja se nije ni primakla rasciscavanju stanja koje je, po znacaju, na samom vrhu cinilaca koji koce bilo kakav put dalje.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista Sun May 31, 2015 10:11 pm

    Ma kakve arhive, Šumi, ne zezaj, moja koleginica je pisala tezu o rumunskim arhivama. To još uvek kontrolišu isti ljudi iz Sekuritate.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер Sun May 31, 2015 10:18 pm

    William Murderface wrote:Ma kakve arhive, Šumi, ne zezaj, moja koleginica je pisala tezu o rumunskim arhivama. To još uvek kontrolišu isti ljudi iz Sekuritate.
    Nisam siguran da, mojom greskom, govorimo o istim arhivama: vise sam imao na umu текуће arhive, ono sto se podvodi pod onaj odvratni izraz 'operativni rad'...
    Pa jos na terenu U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 3274312807

    Ljudi iz Sekuritatea-e imaju, sa zapadne tacke gledista, mnogo manje putera na glavi nego ekipe iz srpskih strukutura koje itekako imaju razloga da zentuju od te vrste otvartanja, ali i otvaranja materijala vezanih za poslednjih 1/4 veka U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 3274312807 .
    Nece njih da  zanima Jovo Kapicic i njegove nepodopstine, zanimace ih mnogo фришкије i opipljivije stvari.

    Uostalom ode ovo u Off: neka pitanja naceta jos gore na Bazdulju glede odnosa prema Vucicu ostaju, sta god i kako god.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista Sun May 31, 2015 10:24 pm

    Aha, ok, nesporazum.

    Pa šta ja znam. Nek radi on to što radi, od nekih stvari sigurno bude i neka korist. Opet ne mislim da preteže nad štetom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40145
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће Sun May 31, 2015 10:29 pm

    Кад би хтео да да оставку.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by шумидер-модер Sun May 31, 2015 10:42 pm

    William Murderface wrote:Opet ne mislim da preteže nad štetom.
    Pa to i jeste glavni problem: margina za politicko delovanje u Srbiji je toliko suzena i to pre svega zahvaljujuci parlamentarnim strankama koje su pristale na srozavanje i minimalizovanje uloge Parlamenta i to sve do karikature, da prostora za iole efikasno opoziciono politicko delovanje zapravo i nema.
    Politika u Srbiji se svela, redukovala na pitanje za ili protiv Vucica i - sto je najgore - nije (samo) Vucic za to kriv.
    Ne vidim kako zamena predvucicevskog sablona poznatog kao 'manje zlo' moze da ima smisla postvucicevskim 'skuplja dara nego mera' na sta se, ako sam dobro razumeo, svodi ovo tvoje sto sam kvotovao.

    Da ne bude zabune oko jednog: ne razara Vucic opoziciju i mogucu opoziciju. One, sta god da su i gde god da su, razaraju same sebe i - kako sada stvari stoje - Vucicu danas ne treba pomoc nikakvih sluzbi da sjebe svaku iole znacajnu opoziciju.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Guest Sun May 31, 2015 11:18 pm

    шумидер-модер wrote:Zajebano.
    Ne pratim lika, ti si mi prvi skrenuo paznju na njega, pa povremeno, kad naletim, protrcim kao i ovo sto si postavio danas.
    Konfuzija kao osnovna karakteristika Srbije danas, to, hajde, nije nista novo, ali:
    nebitno je da li je lik iskren ili je samo oportunista koji je usao u modu, bitnije su neke druge stvari koje, ce, bojim se da na red dodju poprilicno brzo.
    Jedna od tih stvari ce mozda da bude i neophodnost podrske Vucicu kao eksponentu pojava koje cemo, hteli ili ne, bili gadljivi na Vucica i sve sto on jeste ili sto predstavlja ili ne:
    - takozvano evropsko usmerenje i sve sto uz njega ide; ovde se ne radi samo o ulasku u EU i manipulacijama u vezi s tim;
    - izgledan otklon od Rusije i da ne nabrajam dalje...

    Pokusavam da kazem sledece: da ce se deo Srbije koji se moze nazvati naprednim, nezaludjenim, itd, itd, mozda uskoro da nadje u situaciji da mora da podrzi Vucica jer ce sve drugo biti daleko opasnije.

    Dakle, sta cemo i kako cemo?


    Edit: i Bazdulja U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 3274312807

    pa neka bude šta biti mora. ne bih ga podržao pa daje sa druge strane sam pakao.
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by boomer crook Sun May 31, 2015 11:29 pm

    kada ga hella podrzi U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 2304934895


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Mr.Pink Mon Jun 01, 2015 1:33 am

    +1


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by No Country Mon Jun 01, 2015 5:08 am

    William Murderface wrote:
    Dakle, mislim da šumider razmišlja realpolitički i da sa te pozicije postavlja i pitanje.

    Da budem sasvim precizan: verovati da ce Vucic Srbiju odvesti u Evropu je za nijansu manje racionalno od verovanja u deda-Mraza. Jerbo ce petogodisnji klinja koji veruje u deda-Mraza ipak pod jelkom zateci nekakve poklone a vi cete dobiti - Beograd na vodi.   U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 3579118792  Upravo u smislu real-politike je sasvim nedopustivo, nezamislivo, beyond-infantilno nadati se bilo kakvom pozitivnom rezultatu vladavine Aleksandra Vucica. Zar zaista treba da po tackama dokazujem kolika je ljudska katastrofa u pitanju, od vrlo zabavnih poremecaja licnosti, preko leadership stila zvanog "ja popizdim, pa se derem", do svih lako-izrecenih-nikad-ispunjenih-obecanja i detinjastog zidanja kula u oblacima? Postoji samo jedan razlog zbog koga ce stetocinstvo Aleksandra Vucica biti manje od onoga koje je pocinio Milosevic: to sto je Srbija u medjuvremenu propala, pa ne moze vise da pravi belaj po susedstvu. 

    Kakva crna podrska? Bice njemu drska, od metle, ili kakva motka, to je jedini moguci rezultat katastrofalne opcije koja je uzjahala vlast u Srbiji.
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by No Country Mon Jun 01, 2015 5:14 am

    шумидер-модер wrote:Da ne bude zabune oko jednog: ne razara Vucic opoziciju i mogucu opoziciju. One, sta god da su i gde god da su, razaraju same sebe i - kako sada stvari stoje - Vucicu danas ne treba pomoc nikakvih sluzbi da sjebe svaku iole znacajnu opoziciju.

    Da ne bude zabune? Pa ima li te iole znacajnije opozicije, igde - sta god da je i gde god da je?

    Pasus zvani " kupala se voda u bunaru"...
    Anonymous
    Guest

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Guest Mon Jun 01, 2015 5:16 am

    mislim da je najveći problem što "odvesti u Evropu" nije najbolje definisano - i što izgleda neki stvarno misle da je uvesti u EU isto što i evropeizovati.

    Mislim to je stvarno zabluda na nivou jednog Prokića...
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by No Country Mon Jun 01, 2015 5:20 am

    Samo da se razumemo: ja tvrdim da ce biti nokat po obe te stavke. I upravo zbog Vucica i njegove epohalne pogresnosti.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista Mon Jun 01, 2015 10:46 am

    Pa da. Mislim Vučić definitivno radi na tome da uvede Srbiju u EU - u tome je Šumider u pravu - prosto nema drugih opcija. To ima i svojih dobrih strana. Ali to ne znači da istovremeno neće raditi sve ovo što radi, a to je razaranje institucija. (Slično su radili i prethodni, setimo se samo izbora sudija).

    Mislim, ja sumnjam da je tzv. evropski put Srbije naročito ugrožen, iz jednog prostog razloga - drugih puteva praktično i nema. Stvar je samo u tome što to ne rešava najbitnija pitanja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo Mon Jun 01, 2015 10:53 am

    pa sustinski problem sa vucicem nije sta radi nego kako to radi. BNV ne bi bio tako dramaticno uznemiravajuci da nije ovakav kakav je. ne znam kome ideja sredjivanja jednog vekovnog urbanistickog fuckupa moze da smeta. to isto vazi za 99% njegove politike. s obzirom da sam romanticne mitove o politice otprilike napustio 9. marta 1991, prilicno mi je nebitno da mi se politicar licno dopada ili da u srbiji ima briljantnu personalnu istoriju ako vodi ispravnu politiku. tako da je za mene ova tema usiljena. zasto ga ne bi podrzao ako bi radio dobre stvari kao lider drzave? sto je najgore ja sam mislio da je on pre dolaska na vlast zaista preziveo neki opak dril i da ce vladati u nekoj politickoj kiborg varijanti kad ono kara banana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by boomer crook Mon Jun 01, 2015 11:05 am

    pa dobro sada ozbiljno: nije vucic zapravo toliko razlicit od onoga sto se naziva politickom elitom u srbiji. na kraju krajeva i DS ga oznacava kao vece zlo u poredjenju s sobom (oni su malo zlo). to je kao ono kada homeini zove UK malim a SAD velikim satanom.

    no mislim da shumiderovo pitanje jeste sta cemo kada se pojavi vece zlo u liku putinizovanog tome ili neceg slicnog a ne da mastamo o hipotetickoj situaciji u kojoj se alek iz korena menja..


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40145
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће Mon Jun 01, 2015 11:09 am

    Па та бургија коју је преживео му је оставила опаке рупе по глави... Али да, то што кажеш, није прц у томе шта ради него како. Он није само пуки извођач радова на ширењу државне буље да што лакше уђе неолиберално дивљање/пљачка/реколонизација/allyourbasearebelongtous; когод да је устоличен на том месту би имао исти опис посла. Могао би исто да носи и бурек и јогурт по амбасадама, не би одударало.

    Прц је у томе како он то ради. То поменуто разарање институција - почев од скупштине која је малтене побачена, коју су СПС, СРС од самог почетка претворили у циркус (онда онај део што нисам нешто много пратио), преко судства, мурије, локалне управе... ма свега. И исти онај метод, отворићу се странцима да слободно пљачкају, ал' да ме пусте да узмем свој део, нећете да ме преварите, хоћу све што ви не узмете. Та комбинација патолошке психологије и агресивне рекламе (како рече, таблоидиотизација) је изгледа четврто турбо дугме - јес сваки следећи луђи од претходног, исправ'те ако сам се забројао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Erős Pista Mon Jun 01, 2015 11:11 am

    Tačno, ali i situacija je svaki put sve gora - para sve manje, EU sve dalje (iz bar delom objektivnih razloga), itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by plachkica Mon Jun 01, 2015 11:14 am

    Evropski put, za građane, ima smisla samo ako ga prate uređene institucije.
    Ono što je sigurno jeste da Vučić i ekipa nikad neće raditi na građenju i jačanju institucija.
    паће

    Posts : 40145
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће Mon Jun 01, 2015 11:24 am

    Како да неће, ево направили су жардињерију...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by plachkica Mon Jun 01, 2015 11:30 am

    Ja se plašim da nas u EU ne prime, ovakve kakvi smo, samo da nas Rusija ne bi uzela "pod svoje".
    U tom slučaju bi bili stalni kamenčić u cipeli, njima, nama ništa bolje ne bi bilo a nezadovoljstvo Evropom bi toliko naraslo da bi neko sranje nalik ratovima 90ih bilo neminovno.
    (Sreća pa nas Rusi neće.)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by kondo Mon Jun 01, 2015 11:34 am

    ja ne verujem u pojavu veceg zla od vucica, pre verujem u obrnuto ali tek kada dodje vreme a to nije skoro. on ce odraditi taj neki zivotni ciklus politicara u srbiji koji su pre njega imali i milosevic i ono sto je vladalo od 2000 do 2012 (sto manje vise smatram jednom politikom). mislim da ce posle njega u srbiji doci nesto sto ce po vajbu liciti na obamu u americi posle busha. bice veselo i pozitivno ali ce imati svoje politicke limite posto se ovo drustvo i njegova drzava nisu izborili za nekakvu nezavisnu, autenticnu politiku. o tome dovoljno govori da nema sustinske politicke razlike izmedju politike prejeremicevske DS i ove danasnje koja je samo narodnjacki trivijalizovana DS politika kastrirana od jeremiceve spoljnopoliticke ludosti u koju su poverovali krle i tadic jer ionako nisu imali pojma niocemu, sem o dobrim ribama iz kruga dvojke. e da, eto ga krug dvojke (neko je pisao o tome neki dan...)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40145
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by паће Mon Jun 01, 2015 11:39 am

    Паралела са Обамом ми делује погођено. Биће неки други манекен са неким другим царевим рухом, ал' ће бити на истом радном месту, са истим описом.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    U kom slučaju biste podržali Vučića? - Page 2 Empty Re: U kom slučaju biste podržali Vučića?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 11:40 am