Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Mar 13, 2022 9:10 pm

    bilo je takvih restorana u beogradu pre 5. oktobra a onda je počelo tranzicijsko kurčenje

    juče sam baš komentarisao sa drugarom koji voli da ide tamo na potpuno istim koordinatama, čak mu ni prašina i povremeni miris memle (jedan od onih koji se više vide nego što se osećaju) ne smetaju, o operetisanju da ne govorimo.

    dupe bi dao za stari klub književnika (minus sve ružne konotacije koje je poprimio) iz ranih 90-tih, u ručak varijanti, kada se prođe pored otškrinute kuhinje na čijoj je sredini bio masivni smederevac. 

    teleće pečenje sa prelivom od moče na krompir pireu, zelena salata. pre toga goveđa supa s knedlama...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Mar 28, 2022 3:47 pm

    I imamo šampione aktuelne bolesti divljanja sa cenama - 6 Topola kod sajma na obali.

    Beef Wellington, 15,300. Ne kapiram šta mu dođe tih 300, što nisu zaokružili.

    Beogradski restorani - Page 39 277322165_3159288367650404_6379077866332470101_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=KQx1dtwx9RcAX8p6frT&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Mon Mar 28, 2022 3:55 pm

    А па како то у истом јелу и гриловано поврће и веџис, па не иде то.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Mon Mar 28, 2022 3:56 pm

    To sa kartom do NZ
    $rb$ka (G)astronomija
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 9:38 am

    ne volim taj restoran, ali u ovom slučaju zapravo i ne divljaju: to je za šestoro ljudi, pošto je cena za  kilo i trista grama mesa. dakle, ceo biftek je u pitanju.

    usput, s obzirom na to da je cena kukuruza u otkupu prošle nedelje otišla na 33 dinara - što seljaci ne pamte i skače od sreće onaj koji ga do sada nije prodao (imam takvog u blizini), tek očekujte skok cena mesa. i tu mesari i restorateri neće biti ni najmanje krivi.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 11:09 am

    pokusao sam da shvatim racunicu. to jeste ceo biftek ali sa ociscenim viskovima koji ce da odu u druga jela od bifteka koja isto kostaju bezumno, 2500-2800.

    meni je kad nisam na dijeti 220g bifteka nedovoljno, narocito za te pare. 6 ljudi na 1,3kg dobro spremljenog bifteka moze ako su 3 zene, mrsavije.

    ja ovo sa mesom ne razumem. u februaru sam otisao na ostrvo ocekujuci da cu da zateknem haos sa cenama u mesarama i ribarnicama jer grci isto onoliko zapomazu, od NG je struja otisla 65% gore. i da, od decembra 2021. san pjer je otisao sa 15 na 15.50, dok se meso nije pomerilo, barem ono koje sam gledao. za svinju ne znam ali junetina je i dalje na 9-10e kao sto je oduvek i bila, s tim da su neke bizarnosti skuplje nego kod nas, tipa juneci rep je 8e a ne 4.5-5e kao ovde. biftek stoji postojano na 20e (i seku ga!), obrazi su 10e, petkom kod mnogih bude popust na neke delove zivotinje pa se dobra junetina kupuje i za 7.5-8e. 

    ne sumnjam da ce jednog dana poskupeti ali evo do sada nije, a pritom nemaju izbore kao mi.

    ovde vlada strahovita manipulacija svih koji se bave nekom proizvodnjom. srbija ce pre ili kasnije preci na uvoz svega, narocito ako se ne bude agresivno i protiv ekonomske logike privilegovana branila domaca proizvodnja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 1:18 pm

    kondo wrote:

    6 ljudi na 1,3kg dobro spremljenog bifteka moze ako su 3 zene, mrsavije.

    fakat nije za šestoro ako smo nas dvojica u društvu Beogradski restorani - Page 39 1399639816

    sramim se priznati, žena i ja spustimo jače kilo jage s ražnja ko ništa i pride po zaponjak ili dva, po golemu salatu. ona mazne i slatko za kraj, ali ja izdominiram sa mesinom. istina, sve bez 'leba


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 1:44 pm

    počeo sam da na roštiljima jedem bez leba ali mi treba mnogo salate da se ne bih osećao uskraćeno.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 1:45 pm

    što funkcioniše dok ne dođem do moče u šerpi  Beogradski restorani - Page 39 298304839
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Erős Pista Tue Mar 29, 2022 2:10 pm

    To je najveci izazov. Ali uvek mozes prosto da je pokusas s kasiku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Tue Mar 29, 2022 2:30 pm

    Cousin Billy wrote:što funkcioniše dok ne dođem do moče u šerpi  Beogradski restorani - Page 39 298304839

    Сачуваш мало леба само за ту прилику, кажеш му „момци, знате шта треба да радите, за ово смо се спремали“ и удри.

    Мада, ето, изгурао сам и онај ћурећи батак синоћ на самом кромпиру и мешаном компоту, деликатно зачињеном каранфилићем.
    Мислим да ме докусурило оно 1 парче колача после тога, нема шта да га видиш, типа 3х3х6цм. После сам пазио у ком ћу положају заспати.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 2:40 pm

    prodacu vam foru, ohladjena salata od krompira ili jos bolje hladno tzv dalmatinsko varivo. sad smo za vikend pravili rostilj cije ste slike videli a ja sam na nekoj nazovi dijeti i nejedem hleb sem za dorucak. zena skuvala krompir na kockice, i odvojeno pola kile spanaca pa i to sitno naseckala sa vezicom sremusa. sirce, mulje i saka kapara. pomesali i - u ovome je kunst - ohladili.

    ohladjeni kuvani krompir ima mnogo nizi glikemijski index kao i manje kalorija od vruceg. objasnjavala mi je jagoda jorga o cemu se radi, neka interakcija u organizmu koja mu snizava negativne kvalitete. proverio sam na sebi, par kasika ovoga uz rostilj radi posao - necete naskoditi a zasitice vas narocito ako vam stomak ne trpi samo meso salatu i alkohol.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 3:27 pm

    ja jedem i špagete sa hlebom
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Tue Mar 29, 2022 3:30 pm

    To je fora iz vojske, to se ne racuna
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 3:33 pm

    ne znam, meni ništa ne može da zameni dobar hleb
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Tue Mar 29, 2022 3:35 pm

    Dobro je da nisi primoran da menjas
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Tue Mar 29, 2022 3:38 pm

    Talason wrote:ne znam, meni ništa ne može da zameni dobar hleb

    Ех, кад би га било.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 3:43 pm

    Talason wrote:ja jedem i špagete sa hlebom


    udrobljeno ili na parce da ne kazem krisku?

    najvise sam nekada voleo da udrobim babinu supu sa rezancima ali ono sto ostane na dnu kada se naduju ko spageti


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Tue Mar 29, 2022 4:31 pm

    12 godina ne jedem hleb..meso,cvarke,slaninu sve jedem bez hleba ali sa salatom..mocu od pecenja jedem kasikom ili prstom ako je gusta Beogradski restorani - Page 39 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Mar 29, 2022 4:35 pm

    kondo wrote:prodacu vam foru, ohladjena salata od krompira ili jos bolje hladno tzv dalmatinsko varivo. sad smo za vikend pravili rostilj cije ste slike videli a ja sam na nekoj nazovi dijeti i nejedem hleb sem za dorucak. zena skuvala krompir na kockice, i odvojeno pola kile spanaca pa i to sitno naseckala sa vezicom sremusa. sirce, mulje i saka kapara. pomesali i - u ovome je kunst - ohladili.

    ohladjeni kuvani krompir ima mnogo nizi glikemijski index kao i manje kalorija od vruceg. objasnjavala mi je jagoda jorga o cemu se radi, neka interakcija u organizmu koja mu snizava negativne kvalitete. proverio sam na sebi, par kasika ovoga uz rostilj radi posao - necete naskoditi a zasitice vas narocito ako vam stomak ne trpi samo meso salatu i alkohol.
    ja to gotovo redovno nosim na roštilje, iz dva razloga - ljudima prija više nego leba, može se više i pojesti i popiti bez obeznanjivanja, a drugi je taj što to u kući samo ja volim i treba mi izgovor da napravim prostačku krompir salatu, od krompira kuvanog u kori i polako hlađenog, da što bolje upije sirće, peršun i crni luk
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Mar 29, 2022 5:36 pm

    Cousin Billy wrote:što funkcioniše dok ne dođem do moče u šerpi  Beogradski restorani - Page 39 298304839

    moča me uvek sačeka iza ćoška Beogradski restorani - Page 39 298304839  ja ne mogu da odolim ni moči od šopske salate, kad odvugne dobar makedonski ovčiji sir u saft od paradajza i cluka... lellleee. pa ti nemoj da močiš domaću lepinju u to. o mesnim močama da ne govorim.

    glede ladnog krompira, krompir salatu ič ne ljubim, ali zato dalmatinskog variva mogu da jedem dok ima. probaću hladno, koliko za vikend.

    inače, sad imate po pijacama crvenu blitvu - tamno zeleni listovi i crvene stabljike i žilice. ta je preukusna, aromatična, bez gorčine, savršena na svaki način (usput, nedavno sam saznao da su cvekla i blitva ista istacka biljka - Beta vulgaris na latinskom, samo drugačji kultivari. jedni idu u koren, drugi u list)


    _____
    zvona i praporci
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Tue Mar 29, 2022 5:47 pm

    i secerna repa
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Tue Mar 29, 2022 5:51 pm

    plavaivy wrote:i secerna repa

    Која иде у... пекмез?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Mar 29, 2022 7:03 pm

    ja bukvalno sve listove koje smo nauceni da bacamo kuvam kao varivo/salatu. cveklu ne kupujem bez lista (plod ne kuvam, ili sirovo narendano ili ispeceno u rerni al dente) a isto i karfiol. sve se to savrseno skuva, kad ima blitve i sa njom. listovi karfiola se odlicno slazu sa prokeljom.


    nazad na temu, javite ako turci iz podruma iznesu stolove napolje, da konacno mozemo da jedemo kao ljudi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Tue Mar 29, 2022 8:37 pm

    Kultura? Upravo prosao tuda, jos uvek nema nista napolju.

    Beogradski restorani - Page 39 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 2:51 pm