Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Indy Sat Oct 27, 2018 11:45 am

    Šalim se ja. Evo baš ti dobro ide taj brend(tm) mačak u šeširu sa šeširom.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 11:54 am

    meni tu neke stvari nisu jasne

    stalno imamo neke webex konferencije sa 50-100 učesnika

    slika ide lepo preko neta dok za glas okrećem telefonski broj i ukucavam broj sastanka sa tarabom na kraju

    zašto mora odvojeno, zašto se tu uopšte koristi telefon?
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 2:41 pm

    Mr. Moonlight wrote:meni tu neke stvari nisu jasne

    stalno imamo neke webex konferencije sa 50-100 učesnika

    slika ide lepo preko neta dok za glas okrećem telefonski broj i ukucavam broj sastanka sa tarabom na kraju

    zašto mora odvojeno, zašto se tu uopšte koristi telefon?

    Imam i ja to. Telefon je grafički prikazan, na laptpopu, fizički ne postoji. Tamo ukucaš sve to, na ekranu.

    Novembra 2011. su sve fizičke telefone odneli, samo senior managers imaju aparat (Cisco).

    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sat Oct 27, 2018 3:09 pm

    Indy wrote:Šalim se ja. Evo baš ti dobro ide taj brend(tm) mačak u šeširu sa šeširom.

    Ово је вд, док ми ћерка не донесе нови лептоп са пипкалицом и писалицом, па да урадим наново. Досадашњи урадак је одлично изнео године, ал' фали му Резолуција (и историјско јок).

    Иначе на аватару је Јохана; сад је њен Јохан испунио план па изгледа тачно онако како смо се надали да ће она. Ал' каже госпоја да је боље да ископам неку фотку јунака Далтона, он је био принц. Још недељу-две...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Oct 31, 2018 11:20 pm

    Trebace mi silni folderi u gmailu da bih mogao da organizujem sheet-ove po zemljama. 

    create new label - folderi 


    nest label under - subfolderi?


    _____
    Belaj Boy
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Thu Nov 01, 2018 7:15 am

    Iskreiraš labele i ugnježdene labele, da, a onda za svaku počevši od pretrage inboxa iskreiraš filter po proizvoljnom kriterijumu i u sledećem koraku štikliraš ono skip inbox, apply label i also apply to XY matching conversations.

    Ako koristite G Suite, taj deo sa kreiranjem labela možeš i da scriptuješ, a za filtere izgleda nemaju API, što je baš lazy ass momenat sa njihove strane.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Indy Thu Nov 01, 2018 7:49 am

    Seo poznavaoci (ako vas ima)...

    Jel ima neki način (bez plaćanja, ili barem bez velikog plaćanja) da se moj sajt pojavi u rezultatima Google srča barem bilo gde na prvoj stranici rezultata? Makar i na dnu.

    Naravno, znam da mogu da platim da mi to urade, al... jbg daleko sam ja od tih profita.

    Jel ima neki HTML tagovi koje mogu da ubacim u stranicu ili nešto tome slično?
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by ficfiric Thu Nov 01, 2018 8:17 am

    Da postoje, svi bi to ubacili pa bi svi bili na prvoj strani pomoć - Page 11 1844795956 Naravno, kod treba da bude jasan, garant se moze uraditi nesto.

    Na poziciju mnogo vise utice popularnost - koliko linkova vodi ka tom sajtu, koliko puta je serovan na mrezama, itd

    Probaj neki onlline seo tester pa vidi sta ce ti reci


    _____


    Uprava napolje!

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Indy Thu Nov 01, 2018 8:20 am

    ficfiric wrote:Da postoje, svi bi to ubacili pa bi svi bili na prvoj strani pomoć - Page 11 1844795956

     

    Ja sam mislio da ima neki tajni tagovi, samo za mene. pomoć - Page 11 1233199462


    OK, počeću da šerujem URL po komentarima i gde god stignem... mogu i ja da spamujem, što da ne.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Thu Nov 01, 2018 8:42 am

    ♏️ wrote:Iskreiraš labele i ugnježdene labele, da, a onda za svaku počevši od pretrage inboxa iskreiraš filter po proizvoljnom kriterijumu i u sledećem koraku štikliraš ono skip inbox, apply label i also apply to XY matching conversations.

    Ako koristite G Suite, taj deo sa kreiranjem labela možeš i da scriptuješ, a za filtere izgleda nemaju API, što je baš lazy ass momenat sa njihove strane.
    Hvala puno.


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by паће Thu Nov 01, 2018 11:50 am

    Indy wrote:Seo poznavaoci (ako vas ima)...

    Jel ima neki način (bez plaćanja, ili barem bez velikog plaćanja) da se moj sajt pojavi u rezultatima Google srča barem bilo gde na prvoj stranici rezultata? Makar i na dnu.

    Naravno, znam da mogu da platim da mi to urade, al... jbg daleko sam ja od tih profita.

    Jel ima neki HTML tagovi koje mogu da ubacim u stranicu ili nešto tome slično?

    Док је Гугао још објављивао у линковима на ком те месту нашао, био сам са доста страница тако на првој страни, ал' не са оним са којима сам хтео. Напросто нема правила. Могу ја да се трудим и скупљам материјал за нпр. поређења, ал' јок, главнину промета ми донесу погрде. А има дана кад АМ/ПМ носи и преко половине посета. Јер људи то користе као подсетник, има их који наврате и по десетак пута у истом месецу. Јебига, кад ту нема правила, нема логике, него боље се ни не трудити, постоји списак.

    Тако да... срећно кречење.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Nov 28, 2018 12:08 pm

    Kako najlakse da pobrisem sve fajlove osim OS-a sa kompa sa win 7? Hocu da prodam netbuk.

    Moram da ga formatiram pa da instaliram svez win?


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by паће Wed Nov 28, 2018 12:54 pm

    Ако има ону спасилачку партицију (раздељак pomoć - Page 11 1143415371), из ње ће он сам све да ти врати на фабричко. Има негде кад се бутира та опција, бемлига кад сам то последњи пут видео, ал' сећам се да су скоро сви лептопови то имали.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Nov 28, 2018 3:02 pm

    Skoro sam siguran da nema. Ja sam mu instalirao tu sedmicu na prazan hard.

    Formatiracu ga sutra, nije to ne znam koliko zezanje.


    _____
    Belaj Boy
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Fri Nov 30, 2018 7:46 pm

    Ne mogu da prebacim neki tablet/laptop sa nemackog na engleski. Odradio mu i reinstalaciju windowsa i izabrao english i samo je uredno nastavio da smara na nemackom  pomoć - Page 11 1848198029

    Windows 10

    A moram jos da mu osposobim i dock/tastaturu....

    edit: skidam mu language pack pa cmo se valjda konacno sporazumeti posle.

    Jel ima neko ideju kako da mu aktiviram tastaturu?

    https://www.chiligreen.com/shop/configurator.asp?cart=268864943&action=change&config=616992228

    Najgore sto su mu i usb portovi u docku. Sad cu ovde da okacim neke drajvere sto sam dobio pa da skinem sa njega.

    https://mega.nz/#F!i05g0A4L!pD8GFqvjsM1gaQwvWIW24g

    edit: jezik sam resio/ Jos da osposobim dock i da vidim zasto je baterija zaglavljena na 48%....


    https://mega.nz/#!bxAnDQhJ!m-O4YMuIUZEDTYS5_dGHXUy7aF1iZSvu1WUVQd1vsaQ


    _____
    Belaj Boy
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 9:29 am

    Zna li tko nešto više o ovome?

    Fairphone 2
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:04 am

    preskup za specifikacije koje nudi, ali kul ako si into the whole thing pomoć - Page 11 1143415371 možda je isplativ na duže staze sa zamenom delova. ali opet, ne kupuje se zbog specifikacija nego iz socio-ekonomskih razloga.

    kao paze kako, od koga kupuju materijale za telefon, na uslove proizvodnje itd. ja sam se zanimao za to pre par meseci



    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:16 am

    ja se generalno zanimam za sustainability već neko vreme. imam trenutno telefon i ne verujem da ću ga menjati uskoro ali sam zainteresovan da to bude ovako nešto kada dođe vreme.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:27 am

    npr da bi telefon trajao duže, kućište bi moglo da bude od materijala koji pretvara kinetičku u toplotnu energiju, u svim delovma koji su izloženi pri padu telefona, takav materijal je izuzetno efikasan, a košta manje od 10 eura po kilogramu

    u drugim delovima bi mogla da se koristi plastika sa antracitom, kako bi se efikasno odvodila toplota i hladio uređaj

    cena tog materijala je 5-6 evra po kilu

    naravno, ako je predviđen vek proizvoda 2 godine, šta ih boli kurac
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:31 am

    pa ne znam, ja se u to ne razumem, da li ovaj proizvod nudi to? ima li ko da nudi? šta je na tržištu najpribližnije tome?
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:31 am

    ma tebi će raditi posao.

    bio je oko 500€ kad sam ja gledao pre par meseci (vidim da je ta cena precrtana sada). možda je najbolje sačekati da izbace #3 (ako je u planu) pa to kupiti.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:31 am

    mislim ako toga nema, hajd da pokrenemo biznis
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:32 am

    Quincy Endicott wrote:pa ne znam, ja se u to ne razumem, da li ovaj proizvod nudi to? ima li ko da nudi? šta je na tržištu najpribližnije tome?

    mislim da to ne nudi niko od mejnstrim proizvođača
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:33 am

    Gargantua wrote:ma tebi će raditi posao.

    bio je oko 500€ kad sam ja gledao pre par meseci (vidim da je ta cena precrtana sada). možda je najbolje sačekati da izbace #3 (ako je u planu) pa to kupiti.

    da, to je verovatno najbolja ideja

    generalno gledam da se što je više moguće prebacin na bio/lokalno/etičko, i da smanjim novac koji ostavljam velikim korporacijama
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:33 am

    Mr. Moonlight wrote:
    Quincy Endicott wrote:pa ne znam, ja se u to ne razumem, da li ovaj proizvod nudi to? ima li ko da nudi? šta je na tržištu najpribližnije tome?

    mislim da to ne nudi niko od mejnstrim proizvođača

    ne treba da bude mejnstrim, štaviše bolje je ako nije

    pomoć - Page 11 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 5:42 am