pomoc

Share

Re: pomoc

Post by паће on Mon Aug 21, 2017 11:02 pm

Ћелија има вредност, зарез, тачка. Та вредност може да буде списак - дакле тако, раздвојено зарезима. Али онда, јебига, кад ти буде требало да видиш који су лекови повучени из продаје у некој од њих, бери кожу на шиљак, јер немаш ниједну ћелију са појединачном земљом.

Тј не можеш од спречитаРЖ правити релацију 1:н; можда да свака таква ћелија буде веза ка неком именованом опсегу који ће садржати списак - онолико ћелија колико има земаља, па онда колико лекова толико таквих опсега - ал' то ће онда да буде нечитљиво и веома зајебано за попуњавање. Евентуално да имаш три чаршава, један са лековима, други са земљама, трећи са паровима (дакле линк на лек у једној колони, линк на земљу у другој). Што ће рећи да си почео да правиш базу података егзактном методом штапа и канапа.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Hubert de Montmirail on Mon Aug 21, 2017 11:17 pm

hvala, jasno

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by  on Mon Aug 21, 2017 11:57 pm

What paće said, tebi treba obična veza u bilo kojoj bazi podataka. Napraviš tabele Medicine (ID, Name, Code...) i Country (ID, Name, ISO3, Population...), pa onda tabelu WithdrawnFrom sa dve kolone u kojima pamtiš ID-jeve (IDMedicine, IDCountry) iz prve dve tabele i tako kreiraš many to many parove. Toj trećoj tabeli onda možeš dodavati i dodatne kolone tipa DateOfWithdrawal, WithdrawnAmount, WithdrawnBy (ovo poslednje može i da sadrži samo ID organizacije koja je povukla lekove, a da te organizacije držiš u tabeli Organizations). Before you know it, postao bi junior database developer.

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 12:01 am

У случају да треба превод, добар или намерно лош, знате где ме можете наћи .

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Sep 20, 2017 1:15 pm