Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kulinarski upomoć

    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:21 am

    dimitrije iz čakova wrote:
    kondo wrote:Da li je neko radio sa mariniranim svinjskim rebrima iz LIDL-a?

    Da li to može na roštilj direktno, uz duže roštiljanje ili je planirano da se peče u rerni?

    slažem se sa Bilijem. prvo vidi odakle je meso, sve iz Hrvatske i iz uvoza je goli k. postajem nervozan po pitanju svinjetine kod nas, piletinu odavno ne jedem. meso je lutrija, jer je problem hemijska kastracajia koja se primenjuje zbog, je li, prava životinja, ali ne odradi posao kako bi trebalo, pa se ugojenii brav nepodnošljivo (kako kome, meni nepodnošljiov) oseća. puno svinjetine iz lidla je takvo.

    što se tiče rebara na roštilju - ipak može, ali treba da budu mesnata i prošarana, i mora polako. takođe, biber so i ulje, nikake paprike i ili šećeri, ješ će pocrneti i biti gorka. šteluješ vatru, kad nož prolazi lako uz kost, pojačaš (spustiš) da pocrvene, a ivice zagore. onda, na kraju, ako hoćeš maži senfovima, medovima, paprikama.
    ja pekao tako. poptuno je drugačje od sporo pečenih u rerni, kosti se glabaju, ali nije žilavo i odličnog je ukusa.


    ima fora i da se do pola ispeku u rerni, pa onda dovrše na roštilju, ali nisam probao. moraću i novi smoker da overim, da vidim radi li to.

    Cousin Billy wrote:e imam i ja kulilnarski S.O.S.
    kupio u Šicku izvrsne teleće ribiće, ali sam se zajebo i stavio ih zajedno u zamrzivač, ima toga kilo i po a realno ćemo to jesti četvorogodišnjak i ja. trebalo je da podelim na dve porcije, ali sada je dockan.
    šta s tim da radim da može da se podgreva, dakle otpada klasični ribić na kajmaku sa krompirom?

    lagano, perkelt bez paprike, domaće knedlice sa mileramom uz to.

    Baby back rebarca, ili domaćinska debela rebra?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:22 am

    Cousin Billy wrote:Može u kantu direktno. Mirišu kao kurac napaljenog vepra.

    jbga ne bum se predal bez borbe. a i ja ŠKK očekujem od LIDL-a, jebo me on

    nasaftaću još raznijeh sosova koji se vuku po kuhinji pa šta mi bog da

    što je najgore imam i njihove neke dimljene vešalice ili šta je već i neke kao premium kobaje

    Cousin Billy wrote:a inače nikakva rebra ne mogu na roštilj direktno. marinirana služe za pečenje u rerni, kao i klot rebarca koja se prvo mogu skuvati pa začiniti i staviti u pleh, radi kraćeg rada.

    druga opcija je smoker, ko ima.

    nemam smoker ali mi je roštilj s poklopcem pa su rebra ionako bila viđena za duže čvarenje u poklopljenoj spravi. tako će i biti pa šta mi bog da, rernu ne palim

    a možda ih zamotam u aluminijum pa nek se krčkaju sa strane dok se ostali roštilj peče, na kraju zapečem


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:25 am

    Taj Lidlov dimljeni vrat sam kupio svojevremeno i bio vrlo zadovoljan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:26 am

    sad sam video, sve je srpsko sem ako ne lažu
    SZTR đurđević, pećinci
    sem ako nisu druga ruka, ne bi me iznenadilo
    dimljeno nije vešalica nego medaljoni od vrata


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:27 am

    E to, medaljoni. Jako su mi se dopali.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:28 am

    i mene su dojmili, pritom nisu presušeni i deluju sočno, zato sam ih i uzeo
    dobro, preživećemo. izvestiću za marinirana rebra šta sam napravio od njih...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by dimitrije iz čakova Fri Apr 15, 2022 11:28 am

    @billy - a jbg, rebra s mesom i masnoćom, i koskom. dakle, ne ono što se skine kad se obrađuje slanina.

    @kondo - pekao ja taj njihov dimljeni vrat za roštilj (onou vakumu, tri parčeta zajedno), bilo je sasvim dobro. sočno, ne preslano, sečeno kako bob zapoveda, na dva cola. to Đurđević pravi, dakle, domaća svinja.


    Last edited by dimitrije iz čakova on Fri Apr 15, 2022 11:28 am; edited 1 time in total


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:28 am

    sad sam se naložio da roštiljam rebra na selu.
    neka se pripremi Šicko
    fikret selimbašić

    Posts : 9577
    Join date : 2020-06-19

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 15, 2022 11:32 am

    dimitrije iz čakova wrote:
    kondo wrote:Da li je neko radio sa mariniranim svinjskim rebrima iz LIDL-a?

    Da li to može na roštilj direktno, uz duže roštiljanje ili je planirano da se peče u rerni?

    slažem se sa Bilijem. prvo vidi odakle je meso, sve iz Hrvatske i iz uvoza je goli k. postajem nervozan po pitanju svinjetine kod nas, piletinu odavno ne jedem. meso je lutrija, jer je problem hemijska kastracajia koja se primenjuje zbog, je li, prava životinja, ali ne odradi posao kako bi trebalo, pa se ugojenii brav nepodnošljivo (kako kome, meni nepodnošljiov) oseća. puno svinjetine iz lidla je takvo.

    što se tiče rebara na roštilju - ipak može, ali treba da budu mesnata i prošarana, i mora polako. takođe, biber so i ulje, nikakve paprike i ili šećeri, jer će pocrneti i biti gorka. šteluješ vatru, kad nož prolazi lako uz kost, pojačaš (spustiš) da pocrvene, a ivice zagore. onda, na kraju, ako hoćeš maži senfovima, medovima, paprikama.
    ja pekao tako. poptuno je drugačje od sporo pečenih u rerni, kosti se glabaju - meso ne spada, ali nije žilavo i odličnog je ukusa. recimo, kao kad uporediš strukturu vrata sa roštilja i pečenog u rerni.

    ima fora i da se do pola ispeku u rerni, pa onda dovrše na roštilju, ali nisam probao. moraću i novi smoker da overim, da vidim radi li to.

    Cousin Billy wrote:e imam i ja kulilnarski S.O.S.
    kupio u Šicku izvrsne teleće ribiće, ali sam se zajebo i stavio ih zajedno u zamrzivač, ima toga kilo i po a realno ćemo to jesti četvorogodišnjak i ja. trebalo je da podelim na dve porcije, ali sada je dockan.
    šta s tim da radim da može da se podgreva, dakle otpada klasični ribić na kajmaku sa krompirom?

    lagano, perkelt bez paprike, domaće knedlice sa mileramom uz to.

    Ja roštiljam rebra (flam takođe) ovako i silnih sam pohvala do sad uknjižio za to. Nasoljena i nauljena odmiruju dan do pet u frižideru i onda prvih dvadeset minuta ide na jači žar, da se stvrdne površina koja u narednh sat i po do dva na laganom žari ima ulogu folije, zadnjih pola sata opet jača vatra za baklava ten i hrskavost koja savršeno ide u paru sa puterastim unutrašnjim dijelom. Zajebancije je to od skoro tri sata ali ja merakam u tome. Samo so do kraja pečenja, plus malo dima od bukovine koja cijelo vrijeme tinja u ćošku žarišta. Sosevi, premaći, šećer, biber i ostali začini mogu i pred sam kraj ili nakon pečenja.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:34 am

    nemarinirana rebra na roštilju, sa više, manje ili skroz bez kosti se lagano rade, taj komad mesa je inače malo žilaviji pa sad kako ko voli. grci seku tanko i umeju da ga prepeku da hrska, u to spada i panceta takozvana kao masniji deo ispod rebara, ja to ne volim naročito.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:34 am

    au kakvu rupu u znanju imam! hvala drugari, otvorili ste mi vratnice novog sveta
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:35 am

    fikret selimbašić wrote:
    dimitrije iz čakova wrote:

    slažem se sa Bilijem. prvo vidi odakle je meso, sve iz Hrvatske i iz uvoza je goli k. postajem nervozan po pitanju svinjetine kod nas, piletinu odavno ne jedem. meso je lutrija, jer je problem hemijska kastracajia koja se primenjuje zbog, je li, prava životinja, ali ne odradi posao kako bi trebalo, pa se ugojenii brav nepodnošljivo (kako kome, meni nepodnošljiov) oseća. puno svinjetine iz lidla je takvo.

    što se tiče rebara na roštilju - ipak može, ali treba da budu mesnata i prošarana, i mora polako. takođe, biber so i ulje, nikakve paprike i ili šećeri, jer će pocrneti i biti gorka. šteluješ vatru, kad nož prolazi lako uz kost, pojačaš (spustiš) da pocrvene, a ivice zagore. onda, na kraju, ako hoćeš maži senfovima, medovima, paprikama.
    ja pekao tako. poptuno je drugačje od sporo pečenih u rerni, kosti se glabaju - meso ne spada, ali nije žilavo i odličnog je ukusa. recimo, kao kad uporediš strukturu vrata sa roštilja i pečenog u rerni.

    ima fora i da se do pola ispeku u rerni, pa onda dovrše na roštilju, ali nisam probao. moraću i novi smoker da overim, da vidim radi li to.



    lagano, perkelt bez paprike, domaće knedlice sa mileramom uz to.

    Ja roštiljam rebra (flam takođe) ovako i silnih sam pohvala do sad uknjižio za to. Nasoljena i nauljena odmiruju dan do pet u frižideru i onda prvih dvadeset minuta ide na jači žar, da se stvrdne površina koja u narednh sat i po do dva na laganom žari ima ulogu folije, zadnjih pola sata opet jača vatra za baklava ten i hrskavost koja savršeno ide u paru sa puterastim unutrašnjim dijelom. Zajebancije je to od skoro tri sata ali ja merakam u tome. Samo so do kraja pečenja, plus malo dima od bukovine koja cijelo vrijeme tinja u ćošku žarišta. Sosevi, premaći, šećer, biber i ostali začini mogu i pred sam kraj ili nakon pečenja.


    jbate nateraćete me da prljam rernu  bounce


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Apr 15, 2022 11:36 am

    a šta, hteo si da ti na grobu piše "Imao je čistu rernu"?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Apr 15, 2022 11:43 am

    ma zajebavam se. pritom ova električna ni blizu ne štrokavi kao plinska, kada sam nakon prve godine korišćenja ove druge krenuo da malo čistim, bukvalno sam zidarskom špahtlom skidao garež od ugljenisanih sadržaja


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Sat Apr 16, 2022 3:24 pm

    Juče sam ipak ubacio rebra u rernu, u staklenu pokrivenu posudu na oko 2h na 180C, realno im posle toga grill nije ni trebao. Nisu baš smrdela kako je Bili prokleo ali neću ponoviti ovu kupovinu, pošto će se sve to mnogo bolje uraditi u domaćoj radinosti, premda po mesarama baš divljački cepaju cenu za slično obrađena sveža svinjska rebra (ne znam da li sam juče na Kaleniću video 820 ili 920, i jedno i drugo je besmisleno). U očaju da im brzinski bez preteranog unošenja u materiju popravim ukus, premazao sam bbq Heinz sosom, gosti su coktali dok su jeli, ja nisam komentarisao jer me je nerviralo to što se meso raspadalo sa kostiju - volim to kod nekih stvari ali pošto sam se juče nabaždario na grill, onda mi je to bila promašena tema.

    Ostalo je bilo standardno dobro, roštilj ko roštilj, mada stvarno treba paziti na mleveno meso za ćevape, i dalje ništa ne prilazi ovima što valjaju robu iz Sandžaka/Peštera. Juče sam uzeo iz neke mesare iz Srema, Kotlenik, mjaaah, kako se prohladilo tako se skamenilo ko ladan kurac. Usuđujem se da kažem da je samo meso koje nije mleveno a iz sigurnog izvora danas pouzdana kupovina, kao što je juče to bio LIDL-ov medaljon od dimljenog vrata, to je pokidalo, slično kao jagnjeći kotletići prošli put. Juče je iznenađujuće dobra bila neka LIDL tanka roštiljska iz njihove premium serije za grill, mnogo bolje od uglavnom đubreta koje zavaljuju po mesarama (a u čemu prednjači Lenče u Njegoševoj). 

    I to vam je tako.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by dimitrije iz čakova Sat Apr 16, 2022 3:56 pm

    Pa da, rekoh ti za vrat.
    Glede ćevapa, meni Moravini bez premca, jedu se i ladni.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Notxor Mon Mar 06, 2023 2:18 pm

    Malo nauke za nas profesionalne kuvare amatere.


    (inspirisane diskusijom odozgo)


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by паће Mon Mar 06, 2023 2:27 pm

    Професионални аматер је шта... воли паре? Љубитељ посла? Напола трудноћа?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Notxor Mon Mar 06, 2023 2:30 pm

    E baš to!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by dimitrije iz čakova Sat Mar 11, 2023 8:41 pm

    Kulinarski upomoć - Page 20 Receiv20

    Kriv sam i jebiga. Znam da je u zabrani, ali bio je tako svež smuđ dvokilaš, pa reko, kad je već ubiven...

    Buere blanc sos mi je divno ispao, smuđ filiran, pa lagano na puteru. I fini, sveži beli sovinjon da zaokruži


    _____
    zvona i praporci
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Sat Mar 11, 2023 8:57 pm

    ne treba mi pomoc samo se hvalim?  Kulinarski upomoć - Page 20 1233199462 Kulinarski upomoć - Page 20 286371741
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by dimitrije iz čakova Sat Mar 11, 2023 9:27 pm

    Ahahahah Kulinarski upomoć - Page 20 1399639816

    Ono jes, promašio sam topik Kulinarski upomoć - Page 20 1399639816


    _____
    zvona i praporci
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50139
    Join date : 2017-11-16

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 07, 2023 11:59 am

    Kako da pečem ćuretinu u rerni bez poklopca i bez alu folije, dal to uopće može?
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Zus Fri Apr 07, 2023 12:06 pm

    Stavi neku manju tepsiju preko u prvom delu pečenja?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50139
    Join date : 2017-11-16

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 07, 2023 12:08 pm

    Aj probacu, hvala. Da.pečem na nizoj temp?

    Kulinarski upomoć - Page 20 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 10, 2024 7:45 pm