Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kulinarski upomoć

    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Tue Mar 19, 2019 4:44 pm

    evo kondo gugl kaze
    https://shop.lilly.rs/srpski/proizvod/dr.beckmann-cistac-frizidera-3240


    a zasto da ne spominjemo sirce?
    pa to je super sredstvo za ciscenje...
    ja prebrisem fridz sa toplom vodom i sircetom ..ponekad koristim deterdzent za sudove za vrata ili police..
    a kul je i ovo univerzalno sredstvo za svasta
    Kulinarski upomoć - Page 7 Frosch_aktiv_soda_univerzalno_sredstvo_787
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by паће Tue Mar 19, 2019 5:29 pm

    Чоек лепо рече све осим сирћета. Ја сам се временом навикао да ми не смета, ал' и даље постоји извесна јачина мириса од које ми постаје непријатно, а јаче од тога ми баш и смета.

    У тамоу смо једно време живели изнад неког лика из Индије који је све, али све кувао са сирћетом. Чудо једно како непробојне америчке дашчаре пропуштају мирис на све стране. Лакнуло нам је кад се одселио.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 7:50 pm

    kondo, creepy da li je realno da ovde ide samo sirce bez ista vode










    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 7:58 pm

    m da, i jos jedno vazno pitanje, da li je u iranu isto sirce kao kod nas, verovatno je neko manjeprocentno mozda i duplo manje nego 9 kod nas? msm to ne znam, lupam onako.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Thu Mar 21, 2019 9:34 pm

    mogu da pitam ortaka iranca inace garija ali da se prvo vrati iz otadzbine sa proslave persijske nove godine


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 9:49 pm

    ako se setis, ne bilo ti tesko. ovo ovako mi deluje da ispadne prekiselo. al probacu svakako luk il krastavce da stavim
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 9:56 pm

    Pitaj Kondo ali znam ovo. obično sirće ide. biće kiselo kiselo, to i jeste ideja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Thu Mar 21, 2019 9:58 pm

    imam ga whatsappu saću vidim kad se vraća (ne samo zbog ovoga nego jery stiže pistaćo najbolji u cijeli svijet po narudžbi), a i usput može da pita tamo, možda i ne zna


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Thu Mar 21, 2019 10:01 pm

    inače letimičnim pogledom na recept mislim da ne - količine sirćeta su nedovoljne da se pokrije povrće. možda krastavac pusti vodu, ne znam, ali sumnjam za karfiol na primer.
    što se tiče recepta za luk pitaću ovu moju ekipu u kafaneju na otoku, oni imaju neka jela uz koja po difoltu ide ukiseljeni luk (hobotnica na grilu na pireu od pasulja na primer)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 10:03 pm

    ma bre sipa se sirće da pokrije i to je cela mera.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 3:01 pm

    pa kontam da nije za onu veliku teglu ali kad se nagura povrce mislim da su casa dve dovoljne da sve pokriju, i sto kaze vasa sipas dok ne prekrije sve. 

    pitaj kondo, pitaj. verujem da i oni imaju recepte dobre, meni bi taj luk bas bio za uz ribu odlican
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Mar 22, 2019 4:58 pm

    javio se ortak kaze da misli da je sirce 100% ali ce pitati sestru koja je nasledila vestine pokojne majke koja je bila majstor za tursiju. odmah sam dobio ponudu za teglu tursije po zelji iz irana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Mar 22, 2019 6:06 pm

    svaka cas'
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu May 23, 2019 7:13 pm

    Koja industrijska paprika je najbliža čuvenoj bezdanskoj? Postoji li tako nešto? Imam kod kuće bar desetak pakovanja raznih proizvođača ali ni jedna mi ne liči na nju. 1. juna je prekid lovostaja na šarana pa da se pripremim.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu May 23, 2019 7:22 pm

    Ova

    https://elakolije.univerexport.rs/online.php?get_p1=jedan&si_art=1193935&naz=Paprika-mlevena-extra-bez-petiljke-100g-
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu May 23, 2019 7:32 pm

    Zahvaljujem Kulinarski upomoć - Page 7 359476144
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Sun Jul 14, 2019 1:39 pm

    doslo je vreme da i ja uzmem liveni tiganj,ne mogu vise da se smaram sa raznim premazima posebno sto vec godinu dana nemam nikakav gril tiganj a tikvice a paprike..

    pa se pitam sta da uzmem,ne znam sta ce mi biti korisnije i zgodnije
    blago naginjem dubokom tiganju..ali se dvoumim

    ovo
    http://gasiks.rs/online_prodaja-564-duboki_liveni_grill_tiganj.html

    ili ovo
    http://gasiks.rs/online_prodaja-362-gril_tiganj_liveni.html


    znaci za kucnu upotrebu na staklenoj ploci..
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Sun Jul 14, 2019 2:08 pm

    duboki svakako...šire područje primene (grilovanje pa dinstanje u istom sudu).
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Sun Jul 14, 2019 2:24 pm

    super hvala 

    jel ga ti imas?
    jel to ok velicina?.. tesko mi je da se orijentisem..
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Sun Jul 14, 2019 2:39 pm

    gledaj da moze da ti stane u rernu, ima ta jedna termicka sekvenca u kojoj prvo peces na ringli pa stavljas u rernu. drugarica uzela tucani vok koji ne moze da stavi u rernu i hoce da se rokne.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Sun Jul 14, 2019 2:47 pm

    e da, vidis to ti je dobar point
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by ontheotherhand Sat Jul 27, 2019 7:38 pm

    O himalajskoj soli.



    HIMALAJSKA SOL I DRUGE BAJKE




    "Himalajsku sol" je popularizirala ezoterika.
    Neki je još nazivaju "sol iz Lahora", no ovdje se radi o čistom zavaravanju potrošača.
    Pozivanje na Himalaje (dok je solana u Punjabu) - najvišeg kraja na svijetu (Karakorum masiv) je marketinški uspješno, a ezoterički značajno.

    I kao što je njemački sud u svojoj presudi naglasio:
    "Prosječni potrošač povezuje Himalaje sa idejom planine sa najvećom nadmorskom visinom na svijetu. On zamišlja snijegom pokriveni masiv ne znajući da je solana u Punjabu udaljena 200 km i u nizini. Potrošač to ne može znati, tim više što se u engleskom tekstu spomije Aleksandar Veliki, Karakorum i Kašmir, konkretno Hindukuš. Jedan dio soli koja se prodaje pod etiketom "Himalajska sol" dolazi iz Poljske."
    Popularnosti Himalajske soli je doprinijeo Peter Ferreiras (pseudonim Peter Druf) u listopadu 2001. svojom knjigom "Voda i sol - Izvori života" u kojoj se ta sol predstavlja kao svemogući lijek za civilizacijske boesti. On to pravda informacijom da ova sol sadrži 84 kemijskih elemenata koliko ih ima u ljudskoj krvi i da sadrži ste "energetske vibracije" kao čovjekov organizam. Sve to u toj knjizi potvrđuje „Institute of Biophysical Research“ sa sjedištem u Las Vegasu. Institut koji nikada nije postojao.
    ISTINA je - da je Peter Ferreiras vlasnik firme "Lichtkraft", firme koja je najveći distributor Himalajske soli. Zato je knjigu napisao pod drugim imenom.
    Bavarski Državni zavod za zdravstvo i sigurnost hrane je istražio 15 vrsta Himalajske soli i u njima našao samo 10 elemenata.
    2006. je Tehničko sveučilište Clausthal u Njemačkoj također istražilo Himalajsku sol. 
    I oni su našli samo 10 elemenata. Njihov rezime:
    "Ova se sol u svojem kemijskom sastavu ne razlikuje nimalo od svih drugih prirodnih kamenih soli. Jedina razlika naspram poznatih kuhinjski soli je da sadrži više nečistoće."
    Udruga nezavisnih zdravstvenih savjetnika:
    "Himalajsku sol prodavati kao "bogatu mineralima" je naprosto pogrešno usmjeravanje potrošača."
    Usprkos svojoj prosječnosti se Himalajska sol prodaje po 20 x višoj cijeni od konvencionalne kuhinjske soli.-.
    Eko-Test i njemačka Zaklada za analizu robe na tržištu to definira najuspješnijom obmanom potrošača.
    Toliko! A vi i dalje kupujte Himalajsku sol.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 7:58 pm

    Himalajska so ima veoma krupne kristale, raskošnu boju i ne sadrži jod. Odlična  je za povremeno kuvanje, naročito u dekorativne svrhe.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 11:52 pm

    znam da napravim kristale bilo koje veličine i mogu da im dodelim koju želite boju

    to će i dalje biti so, kuhinjska so
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 11:55 pm

    Hoće. Kao što i Bucko i Trattoria Campania prave pice. Testo sir meso paradajz, kakvih tu finesa može da ima.

    Kulinarski upomoć - Page 7 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:26 pm