Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sat Nov 12, 2016 1:58 pm

    plavaivy wrote:
    Kondo wrote:pecena cvekla tesko da je LC



    nije lc ako imas 20kila za skinuti ili  ti je cilj ketoza i tih 20g secera na dan..


    inace se moze pojesti..ja jos nisam videla da se neko od pecene cvekle ugojio..

    sve zavisi kako ti izgleda ostatak ishrane. mozda se nije ugojio ali sigurno nije ni smrsao, to se odnosi na svo povrce koje se termickom obradom pretvara u neku formu prostih secera. sa druge strane cvekla moze biti delimicni izuzetak jer za razliku od recimo krompira, ima visok GI a mali GL, drugim recima se verovatno moze istolerisati saka cvekle uz komad mesa i nesto bogato vlaknima sto ce da je uspori. my 2 cents.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 2:12 pm

    ok,ja govorim iz ugla nekoga ko jede lc vec godinama pa mi je ostatak lc jelovnika podrazumevan
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sat Nov 12, 2016 2:33 pm

    ne brini, isto tako i ja jedem (kad me rezultati priteraju uza zid, npr sada)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 2:36 pm

    Ja sam odlucila da po drugi put u zivotu krenem sa LCHF (ja to zovem Ajvina ishrana). Prvi put sam za oko mesec dana skinula 3kg i nem pojma sto sam prestala.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by bela maca Sat Nov 12, 2016 2:41 pm

    ja nemam živaca za dijete, iako bi mi realno trebala
    im weak


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 3:01 pm

    Kondo wrote:ne brini, isto tako i ja jedem (kad me rezultati priteraju uza zid, npr sada)


    ne,ja jedem lchf kao izbor,stalno.. vec 5godina..doduse to je sada prilicno opusteni rezim gde leti jedem voce,pojedem proso,ponekad krompir jer to mogu sebi da dozvolim ali u principu je to u vecini vremena je lc..


    sejlor wrote:Ja sam odlucila da po drugi put u zivotu krenem sa LCHF (ja to zovem Ajvina ishrana). Prvi put sam za oko mesec dana skinula 3kg i nem pojma sto sam prestala.


    super,ako ti treba pomoc vici
    mada imaj u vidu da sam doosta olabavila sa stavovima i strogocom  Na trpezi - Page 5 3579118792
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 3:04 pm

    e da,super je kupus salata kad se narenda mrva djumbira u nj
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 3:10 pm

    bela maca wrote:ja nemam živaca za dijete, iako bi mi realno trebala
    im weak

    Ni ja isto, a nekad sam mogla.. Ovo nije dijeta u uzem smislu, nego rezim ishrane. Samo sto nam pojma da li je prilagodljiv vege ishrani.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Nov 12, 2016 3:16 pm

    bela maca wrote:ja nemam živaca za dijete, iako bi mi realno trebala
    im weak

    Јер си ослабила?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 3:20 pm

    plavaivy wrote:
    sejlor wrote:Ja sam odlucila da po drugi put u zivotu krenem sa LCHF (ja to zovem Ajvina ishrana). Prvi put sam za oko mesec dana skinula 3kg i nem pojma sto sam prestala.


    super,ako ti treba pomoc vici
    mada imaj u vidu da sam doosta olabavila sa stavovima i strogocom  Na trpezi - Page 5 3579118792

    Thanks Na trpezi - Page 5 1143415371 

    Super sto si olabavila, haha. Ja planiram 1 relaksiran LCHF, jer znam da kod mene previse uskracivanja vodi u prejedanje. Planiram da jedem voce ponekad, crnu cokoladu kada je bas kriza, planiram da pijem vino, itd. Pa polako. Cilj mi je da skinem 5-6kg, ali i da ostanem na relaksiranom rezimu posle toga. Ustvari, cilj mi je samo da prekinem period povremenih prejedanja, jer me je to dovelo do toga da sad imam 6kg vise nego u avgustu. Znam da sam 7. avgusta imala 60.3kg, onda sam otisla u PZ i mislim da sam tamo smrsala bar jos 1kg, secam se da sam pisala nesto drugu u fazonu, ovo je prvi put u zivotu da ne zelim da smrsam ni gram. Ali onda sam upala u neku emo. krizu/stresan period i evo me sad ugojene. Na trpezi - Page 5 1949538119
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 3:21 pm

    Nego, vec danas sam imala fail. Ne u smislu da sam prekrsila pravila, nego sam pokusala da napravim hleb od lanenog brasna i ostaje mi ziv unutra koliko god da ga pecem. U cemu je fora? Isti takav hleb sa heljdinim brasnom mi odlicno uspeva.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 3:50 pm

    speaking of kiselo, keva mi dala teglu ljutih pecenih paprika ukiseljenih, otrovo sam se nadajuci se da nisu preljute, ali je nivo kiselosti taman odlican.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 4:07 pm

    sejlor wrote:Nego, vec danas sam imala fail. Ne u smislu da sam prekrsila pravila, nego sam pokusala da napravim hleb od lanenog brasna i ostaje mi ziv unutra koliko god da ga pecem. U cemu je fora? Isti takav hleb sa heljdinim brasnom mi odlicno uspeva.


    fora je sto lan sluzavi kad se pokvasi

    kakav ti je to recept?


    mozes praviti pogacice/hlepcice od npr
    sameljes
    5-6 kasika susama
    5-6 kasika suncokreta
    moze i 5-6 kasika lana
    3-4kasike ovsenih mekinja
    so,malo praska za pecivo
    dodas 1jaje i mozda 2dl jogurta da bude zitka do gusca smesa
    mokrim dlanovima oblikujes(ako je redje vadis kasikom) oblike po zelji i peces dok ne porumene i dok ne budu gotovi(oko 20tak min na 200c)

    za deo sa pecenjem nemam pojma brojeve jer moja rerna nema temp. nego samo brojeve od 1-4 za koje imam samo empirijsko shvatanje koliko greju i sta rade koje se ne moze preneti
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 5:30 pm

    Recept je manje-vise iz glave, tj ja pravim hleb od heljdinog brasna vec dugo, pa sam sad samo zamenila brasno.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Nov 12, 2016 6:25 pm

    ММммм... строганов од белог меса. Знам да иде говедина, ал' моја госпоја већ рутински прави рибљу чорбу од свињетине, тако да ово није необично. Ал' је добро.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 19, 2016 9:10 pm

    slanince i kiselog kupusa,prvi put sam sad probala moj ribanac i odlican je bas se radujem :p
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Nov 28, 2016 10:04 pm

    grilovani mirocki

    super sir sorte skripavac, blag, ne(pre)slan kao vecina domacih halumija

    ima u prsutani kod kalenic parka a verovatno i u drugim slicnim, nesto tipa 800 kilo

    uz super hot masline iz bil'ina u palestini. bice mi zao kad ih pojedem, ko zna da li cu ikada otici tamo ponovo u zivotu, verovatno ne.

    i neki ajvar iz sumadije. tesko mi je priznati koliko god da je dobar ajvar mi je prilicno dokurcio iako sam prvu teglu ove godine tek otvorio.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 10:30 pm

    jel sad stalno imaju miročki tamo? Matalj je u fazonu da ga retail ne zanima gotovo uopšte
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Nov 28, 2016 11:47 pm

    ne znam da li je stalno, ja sam ga spazio prosli vikend i uzeo 2 vakum pakovanja. teta kaze da ce ga biti. moram da kazem da izgleda ima neki falsifikat jer sam jeo neki bezumno slani skripavac u skarpeti u novom sadu, ovaj je blag i nezan na nepcu kao decija guza. skoro da je dosadan ali je zapravo super, ima taj mlecni impakt kao dobra mocarela i ne pomera se od originalne forme kod grilovanja ni za pedalj. mislim da bi bio strava za neke zajebane sendvice sa tonom kvalitetnog susenog mesa i nekom pikantnijom salsom


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by plachkica Mon Jan 16, 2017 9:56 pm

    Od subote mi ostalo pola pakovanja kora za lazanju, danas krenem da bacam svašta iz 
    frižidera, pođem da bacim i njih, ugledam slaninu, pogledam pavlaku, jaja i sir
    i predomislim se.
    Propržim slaninu, dodam pavlaku, začine (beli luk, biber, peršun...),
    umutim jaja i sir, složim u tepsiju jedno po jedno i stavim da se peče,
    sat vremena na 200 stepeni, pokriveno, i još 15 minuta na 180 otkriveno da dobije lepu boji.
    Fenomenalno je ispalo. 

    Mislim da više nikad neću koristiti klasične kore za pitu.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Wed Feb 08, 2017 7:27 pm

    Bosanski lonac, popularni drnč. Fak jea.

    Na trpezi - Page 5 16665975_1867344063547264_963224074334583550_o
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Wed Feb 08, 2017 7:53 pm

    preljepo, za uz hanku paldum


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Wed Feb 08, 2017 8:22 pm

    Pa unutra je već, vidiš komadiće mesa.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Xexoxical Endarchy Sun Apr 16, 2017 4:45 pm

    ja mogu da se odbranim od ustipaka kada:

    - treba da ih napravim (jer kroz sam postupak pravljenja i prolazenja kroz spisak no-no sastojaka koji mi treba za njih i nezdravih procedura reinforsujem predstavu o tome kolko su socijalno djubre od hrane)
    - kada su u pekari i kada treba da zamisllim ko zna koliko dodatno nezdravo izgleda postupak u odnosu na to kako ih ja pravim kuci i jos dam novac za to
    - kada su mi u kuci a kada zbog neke druge osobe moram da prikazem dozu stoicizma i empatije u ishrani with the other person's fight ('eto vidis kako ti ne jedes to, tako ni ja ne jedem ustipke jer smo oboje snazni karakteri on a mission')

    ali kada su vec napravljeni ustipci u kuci i ja sam pritom sam, ja postanem neka cudna osoba, ustipak-usisivac koje se plasim. molim vas, pomozite mi.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Apr 16, 2017 4:49 pm

    Који бре нездрави састојци?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Na trpezi - Page 5 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:14 am