Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-03

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Indy Wed Dec 02, 2015 12:41 am

    Najsmesnije je sto sam onako u prolazu smotrio restoran, negde malim mozgom sam registrovao (i ignorisao) ono "vegetarian"... Us'o seo unutra, zagledao se u meni (a tamo pise, patka ovakva, pile onakvo, govedina ovako onako...) I porucim taj "chicken", a ljubazna kelnerica mi doda, "a to je vegetarijanski, znate?" Ja, kao tako sam i hteo, rekoh "da da".

    Nije ni lose ispalo, u stvari opet cu. Fino je kad se zaljuti sa chilijem, a zahvaljujuci rizi je i sito. A posle se i lepo osecas jer no chooks were harmed in preparation of this meal.

    E sad je vreme za veceru i imamo pile, ali pravo.  Na trpezi - Page 3 1233199462
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Wed Dec 02, 2015 1:19 am

    William Murderface wrote:Pa nije, nek proba ko šta hoće. Samo ne znam zašto ne bi - može samo da bude malo underwhelming u odnosu na rpavu stvar, ali sigurno nije loše.

    Ја никад и ни за какве новце не бих био тај whelmer. Не знам ни за један случај кад су они трефили - скоро увек пребаце, понекад подбаце, никад у сриду. Као да их је измислио Марсел Фруст.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-28

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by lalinea Wed Dec 02, 2015 6:24 am

    ja sam probala veganski teramisu. i prvi put je bio mindblowing, medjutim drui put, kad sam otisla bas zbog tog prvog puta, je bio drugaciji, mogla je da se oseti soja ili sta vec.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Wed Dec 02, 2015 7:46 am

    William Murderface wrote:Pa nije, nek proba ko šta hoće. 

    a ko neće, neka se ne nameće



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-03

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Indy Fri Dec 11, 2015 9:25 pm

    Na trpezi - Page 3 400_20151212_151858

    Koliko je ovo dobra grickalica. Čak ima i ugrađen mehanizam da se ne pretera (bez obzira što je preukusno). Počneš previše da plačeš, pa moraš da se zaustaviš. Na trpezi - Page 3 1233199462
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Dec 12, 2015 2:53 am

    Дакле вечерас се опет износи она тегла са реном, остало још с прста на дну Na trpezi - Page 3 1143415371.

    Само због рена смо купили ону сецкалицу за клопу, па и тако је тај дан тешко опстати на тераси. Традиционално је то радио ћале, на руке, у дну дворишта, кад заврши очи му ко сарме. Није хтео да вади гас маску из борбеног комплета...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-03

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Indy Sat Dec 12, 2015 10:58 pm

    Na trpezi - Page 3 20151213_162958

    Čine svaku salatu zanimljivijom, a dobri su i sami za sebe. Paradajsčići... Ovi smeđi su posebno ukusni. Žuti su onako malo kiselkastiji (kao što bi se i očekivalo), a oranž su negde između.
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by plachkica Wed Dec 16, 2015 9:07 am

    Uh, kakvu sam sarmu napravila. Savršena.
    Čak je i donji red malo zagoreo, malkice, taman da joj da onaj nenadjebiv šmek podgrevane sarme.

    sad idem da vežbam.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Wed Dec 16, 2015 9:52 am

    plachkica wrote:Uh, kakvu sam sarmu napravila. Savršena.
    Čak je i donji red malo zagoreo, malkice, taman da joj da onaj nenadjebiv šmek podgrevane sarme.

    Шмек подгреване сарме нема везе са загоретином, она је само додатни зачин. Подгрејана сарма га стиче пуким пролажењем времена, то врење се догађа чак и у фрижидеру. Не занима ме како то ради, нека то остане мистерија овог свемира, важно је да ради. Иначе, чему бих се преко зиме обрадовао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-03

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Indy Thu Dec 24, 2015 7:29 pm

    Uh... ogladneh od citanja, i to ne samo za ostrigama i vinom:
    http://www.bbc.com/travel/story/20151210-a-delicacy-that-makes-you-feel-alive
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Jun 04, 2016 2:18 pm

    Predlog za obrok:

    Napravite testo kao za picu. Razvijte u oblik čamca, kao za makedonsku pastrmajliju.
    Namažite testo mešavinom maslinovog ulja i mlevenog kumina.
    Izrendajte dobar tvrdi žuti sir na testo.
    Položite pločice grčke fete.
    Na to naslazite inćune. Dosta je tri fileta po piti.
    Dodajte kapar i prirodno sušene masline.
    Dodajte tanko sečenu zelenu papriku.
    Dodajte sitno sečen sušeni paradajz.
    Dodajte suvu majcinu dušicu.
    Stavite polovine šeri paradajza.
    Preko svega ovog narendajte još dobrog tvrdog žutog sira.
    Pecite 15 minuta na 220 stepeni.
    Na gotove pite stavite svež bosiljak.
    Sluzite sa grčkim suvim crnim vinom.

    Prijatno.


    Na trpezi - Page 3 13320650_1749570588657946_6472593435667044894_o
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Tue Jul 19, 2016 1:51 am

    Švarceneger postao vegan

    Slavni glumac i bivši guverner Kalifornije, Arnold Švarceneger, pozvao je javnost da se odrekne mesa i počne bazirati svoju prehranu na biljnim proizvodima poput vegana, i to „zbog dobrobiti čovečanstva“.

    U saradnji s rediteljem i producentom Džejmsom Kameronom, Švarceneger širi poruku „manje mesa, više života“.

    Arnold Švarceneger je nedavno s Društvom za zaštitu divljih životinja snimio kampanju za podizanje svesti o problemu krivolova. U videu je jasno stavio do znanja da će krivolovci platiti za svoja nedela protiv čovečanstva jer će izlov afričkih slonova zbog kljova gotovo sigurno rezultirati njihovim izumiranjem u sledećoj deceniji.

    Kameron je već duže vreme vegan.

    U videu objašnjavaju kako je uzgajanje životinja odgovorno za 18 posto gasova staklene bašte, više nego od transporta.

    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Mon Aug 08, 2016 1:41 pm

    Jede li neko ovde?

    Kod mene raštan sa butkicom i kišjelim mlekom.

    Na trpezi - Page 3 13958217_1777382262543445_965203998989493182_o
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Aug 08, 2016 3:19 pm

    lijepo. ja sam veceras pravio svoje omiljeno kinesko jelo u kucnoj verziji, ali je pogodno samo za one koji vole dzigu. uzme se jedan veliki roze luk, ako neko moze da dodje do makedonskog jer je velika razlika. isece se na krupnija rebarca, baci na maslinovo ulje, posoli i isprzi na najjacoj vatri. dziga (teleca, juneca, moze i svinjska a verovatno i pileca) se isece ne trakice, moze da se uvalja u brasno ko voli da se malo uhrskavi ili barem uhvati nekakvu koricu, a ne mora. onda se baci u skoro pa gotov luk i proprzi jos par minuta. ako ima belog mlevenog bibera u kuci onda se izdasno baci jedna punija kasicica, promesa, jos malo na punoj vatri u zavisnosti od toga kako volite dzigu, peceniju ili zivlju. kada ja gotovo istrese se ojster sosa preko toga, dobro promesa. ako je prejako tj sos je slan, ima smisla dodati malo tajladnskog ljuto slatkog sosa da se balansira slanost i snaga ojstera. na kraju saka seckanog lista od celera u to, promesati dobro sve, jos minut dva na vatri da se sjedini. ako jedete samo to, onda dodajte i belog luka po zelji, ja sam ga veceras imao u pecenim paprikama pa nisam dodavao. kod ovog jela ima nekoliko suptilnih nivoa, prvo je taj slatki luk koji je nestvarno ukusan, toliko se razlikuje od crnog luka da bi ga trebalo nazvati drugacije. drugi nivo je ta interakcija tog luka i dzige a treci nivo je taj sos, kombinacija ojstera, soka od przenja i celera, to zapravo najvise lici na onaj arhetipski francuski demiglas sos koji se dobija danonocnim pecenjem iskuvavanjemkostiju sa povrcem pa redukcijom. ovo je na 97% od ugodjaja a ready made je iz frizidera. moze se jesti sa pirincem a ja veceras sa podgrejanim komadom smrznutog hleba koji je posle 10 min u rerni bio kao brand new made. ovo se pravi sve za 10-12 minuta, kinezi u to ture perja nekog povrca koje je njihov beli luk ili bolje sremus sa duguljastijim i tanjim liscem, ima i to smisla.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Mon Aug 08, 2016 3:38 pm

    Јучерашњи сатараш, ладан из фрижидера, као да је салата а у ствари главно јело (после прекјучерашње чорбе од јунећег мочинга и бораније, са домаћим резанцима). За крај, кнедле са сиром преливено пекмезом од шљива. Осим меса и бораније, све из сопствене производње.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by plachkica Mon Aug 08, 2016 3:39 pm

    Danima se satiremo od kruški, čovek ih slučajno kupio u Idei, izgledaju
    neugledno, flekavo, ali mislim da bolje nikad nisam jela. Tope se u ustima.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Mon Aug 08, 2016 3:47 pm

    u kuci ima przeni tofu s crnim pecurkama, tako da cu otici sutra u Petrovac po kulen.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Erős Pista Mon Aug 08, 2016 3:54 pm

    Oče kulenčinele!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Aug 08, 2016 4:02 pm

    zastitnik gotama wrote:u kuci ima przeni tofu s crnim pecurkama, tako da cu otici sutra u Petrovac po kulen.

    bog ti daje signale da udelis kurcinele tvojoj pacijentkinji doktorki a ti nista, sledeci put ces nabasati na kinou i avokado


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 2:23 pm

    upravo pretvaram ovo u pitu.

    Na trpezi - Page 3 An28fl
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Kinder Lad Fri Aug 26, 2016 3:14 pm

    Kako mozete tu heljdu da jedete


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 3:21 pm

    Znači, stigla isporuka, uprkos vrludanju!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 3:37 pm

    Kinder Lad wrote:Kako mozete tu heljdu da jedete

    Ovako:

    Na trpezi - Page 3 14124911_1786021831679488_1775781731942202042_o
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 3:38 pm

    William Murderface wrote:Znači, stigla isporuka, uprkos vrludanju!

    Stigla, ali su to no name piva Na trpezi - Page 3 1143415371 Westmalle je kupljen posebno za pitu, a ekipa od koje kupujemo pravi mnogo dobra kraft piva. Najbolje je to što smo im prošli put pisali kritiku na 2.000 slovnih znakova, i posle su znatno unapredili IPA seriju.

    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 3:40 pm

    Što reko ZG - pa vi ste zajednica!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Na trpezi - Page 3 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:11 am