Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Star Wars

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Fri Dec 18, 2015 10:33 pm

    PS. Pitao je Vasa za onu priču o ocu budisti i sinu hinduisti. Ni ja se ne sećam detalja, bilo je davno i svi smo bili pijani. Mislim da je to bilo u onoj (bivšoj?) Atini tamo na Terazijama, gde smo došli da se potkrepimo posle nekog silnog pijenja, pa smo zatekli ovog tipa kako jede ostatke iz tuđih tanjira. Pričao je kako je bio budista i putovao i po Indiji, ali eto sin mu je postao hinduista (ne znam tačno koja sorta), i bio je onako sav tužan i razočaran. Pa nam je zaplićući jezikom na kraju više puta poručio "nemojte nikad da napustite budizam" (pošto smo izrazili naše simpatije za isti). Star Wars - Page 3 1233199462
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Ointagru Unartan Fri Dec 18, 2015 10:33 pm

    ostap bender wrote:ja ne vidim sta je tu lupetanje. naprotiv.  onda je i levi-stros lupetao. mislim nije u pitanju teoloski tekst vec, nazovimo to tako, filozofska spekulacija. a nije zizek ni prvi filozof koji teologiju koristi kao trampolinu. to se moze reci i za benjamina i levinasa pa i kjerkegora.

    narocito je promaseno uvodjenje zoroastera u igru. on cak i ne postoji u hriscanskom horizontu paganstine i zapravo je homologan, za hriscane, islamu. inace u svom izvornom znacenju paganin je rimska uvreda. nesto kao 'seljak'. u istocnom hriscanstvu nije se koristilo. umesto toga je za visebozca izraz bio hellen ili ethnios sto zapravo bolje suprotstavlja hriscansku univerzalnost paganskom partikularizmu. ukoliko to nije tacno u svakoj instanci ipak je tacno kao odredjeno 'pravilo'.

    Zoroaster je nesto kao preteca hriscanstva i verovatno posredna inspiracija, nasuprot Zizekovoj tezi o hriscanstvu kao najoriginalnijoj i najizuzetnijoj religiji u istoriji multiverzuma. Ne postoji paganski partikularizam, jer ne postoji paganizam. Univerzalnost je sa druge strane svojstvena odredjenom broju nehriscanskih doktrina, pocevsi sa "vrednosnom revolucijom" koja se odigrala u razlicitim sredistima civilizacije od 6. veka pre nove ere nadalje: budizmu naravno, konfucijanizmu, posebno u Meng Zi-jevoj interpretaciji, kao i recimo stoicizmu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Ointagru Unartan Fri Dec 18, 2015 10:34 pm

    Indy wrote:PS. Pitao je Vasa za onu priču o ocu budisti i sinu hinduisti. Ni ja se ne sećam detalja, bilo je davno i svi smo bili pijani. Mislim da je to bilo u onoj (bivšoj?) Atini tamo na Terazijama, gde smo došli da se potkrepimo posle nekog silnog pijenja, pa smo zatekli ovog tipa kako jede ostatke iz tuđih tanjira. Pričao je kako je bio budista i putovao i po Indiji, ali eto sin mu je postao hinduista (ne znam tačno koja sorta), i bio je onako sav tužan i razočaran. Pa nam je zaplićući jezikom na kraju više puta poručio "nemojte nikad da napustite budizam" (pošto smo izrazili naše simpatije za isti). Star Wars - Page 3 1233199462

    Star Wars - Page 3 1233199462


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by boomer crook Fri Dec 18, 2015 10:44 pm

    Radagast wrote:
    ostap bender wrote:ja ne vidim sta je tu lupetanje. naprotiv.  onda je i levi-stros lupetao. mislim nije u pitanju teoloski tekst vec, nazovimo to tako, filozofska spekulacija. a nije zizek ni prvi filozof koji teologiju koristi kao trampolinu. to se moze reci i za benjamina i levinasa pa i kjerkegora.

    narocito je promaseno uvodjenje zoroastera u igru. on cak i ne postoji u hriscanskom horizontu paganstine i zapravo je homologan, za hriscane, islamu. inace u svom izvornom znacenju paganin je rimska uvreda. nesto kao 'seljak'. u istocnom hriscanstvu nije se koristilo. umesto toga je za visebozca izraz bio hellen ili ethnios sto zapravo bolje suprotstavlja hriscansku univerzalnost paganskom partikularizmu. ukoliko to nije tacno u svakoj instanci ipak je tacno kao odredjeno 'pravilo'.

    Zoroaster je nesto kao preteca hriscanstva i verovatno posredna inspiracija, nasuprot Zizekovoj tezi o hriscanstvu kao najoriginalnijoj i najizuzetnijoj religiji u istoriji multiverzuma. Ne postoji paganski partikularizam, jer ne postoji paganizam. Univerzalnost je sa druge strane svojstvena odredjenom broju nehriscanskih doktrina, pocevsi sa "vrednosnom revolucijom" koja se odigrala u razlicitim sredistima civilizacije od 6. veka pre nove ere nadalje: budizmu naravno, konfucijanizmu, posebno u Meng Zi-jevoj interpretaciji, kao i recimo stoicizmu.
    pa niko i ne tvrdi da nije svojstvena nekim (pa ni zizek) ali mi zivimo u svetu koji je u velikoj meri odredjen bliskoistocnim religijama. postoji nemali broj ljudi koji bi cak i odredjene aspekte komunizma ili liberalizma povezali sa ovom 'abrahamskom revolucijom' pa tako i kina i indija takodje participiraju u ovoj tradiciji makar posredno.

    danas su zoroastrijanci  manjina, konfucijanstvo ne postoji osim u onoj meri u kojoj je inkorporirano u odredjene vrednosne sisteme i narodnu tradiciju a stoicizam je poslednje utociste libertarijanaca i nekrofila.
    ne tvrdi zizek nista sto je toliko radikalno ili sto ne tvrde mnog istoricari religije.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Ointagru Unartan Fri Dec 18, 2015 10:53 pm

    ostap bender wrote:
    Radagast wrote:

    Zoroaster je nesto kao preteca hriscanstva i verovatno posredna inspiracija, nasuprot Zizekovoj tezi o hriscanstvu kao najoriginalnijoj i najizuzetnijoj religiji u istoriji multiverzuma. Ne postoji paganski partikularizam, jer ne postoji paganizam. Univerzalnost je sa druge strane svojstvena odredjenom broju nehriscanskih doktrina, pocevsi sa "vrednosnom revolucijom" koja se odigrala u razlicitim sredistima civilizacije od 6. veka pre nove ere nadalje: budizmu naravno, konfucijanizmu, posebno u Meng Zi-jevoj interpretaciji, kao i recimo stoicizmu.
    pa niko i ne tvrdi da nije svojstvena nekim (pa ni zizek) i na neki nacin ali mi zivimo u svetu koji je u velikoj meri odredjen bliskoistocnim religijama. postoji nemali broj ljudi koji bi cak i odredjene aspektre komunizma ili liberalizma povezali sa ovom 'abrahamskom revolucijom' pa tako i kina i indija takodje participiraju u ovoj tradiciji makar posredno.

    zapravo su danas zoroastrijanci  manjina, konfucijanstvo ne postoji osim u onoj meri u kojoj je inkorporirano u odredjene vrednosne sisteme i narodnu tradiciju a stoicizam je poslednje utociste libertarijanaca i nekrofila.
    ne tvrdi zizek nista sto je toliko radikalno ili sto ne tvrde mnog istoricari religije.

    Al zato patkometrise sa Budizmom, iako su obe doktrine podjednako univerzalne, eticne i podjednako podlozne zloupotrebi, recimo legitimizaciji vlasti (cime se hriscanstvo vekovima bavilo, sto je verovatno istorijska slucajnost i potpuno nepovezano sa porukom "vratite Cezaru Cezarovo").


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by boomer crook Fri Dec 18, 2015 10:59 pm

    ne poznajem dovoljno budizam ali mislim da zizek ne poelmise sa budizmom kao takvim vec pokusajima da se on predstavi kao superioran vrednosni sistem u odnosu na hriscanstvo. komunalnost, participativnost, stvararnje zajednice vernika, paskalovsko 'moli i verovaces; te radikalna materijalnost verovatno jesu zanimljivi slavoju.

    ne znam dovoljno o organizovanju zajednice vernika u buduzmu mimo bertolucija da bih polemisao s tim, no mislim da je budizam odabran kao 'meta' u ovoj prici o ratovima zvezda bas zbog odredjenog new age smeka istocne mudrosti koji taj serijal neguje. kako god o tome se da polemisati. sama tvrdnja o jednom dogadjaju koji je bio revolucionaran nije zizekova. badiou na kraju krajeva tretira svetog pavla kao politickog militanta i nije daleko od istine. stavise logika revolucionarnog delovanja mimo oruzane borbe u uslovima apsolutne dominacije carstva bi trebala i nama danas da bude interesantna.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Guest Fri Dec 18, 2015 11:35 pm

    Indy wrote:PS. Pitao je Vasa za onu priču o ocu budisti i sinu hinduisti. Ni ja se ne sećam detalja, bilo je davno i svi smo bili pijani. Mislim da je to bilo u onoj (bivšoj?) Atini tamo na Terazijama, gde smo došli da se potkrepimo posle nekog silnog pijenja, pa smo zatekli ovog tipa kako jede ostatke iz tuđih tanjira. Pričao je kako je bio budista i putovao i po Indiji, ali eto sin mu je postao hinduista (ne znam tačno koja sorta), i bio je onako sav tužan i razočaran. Pa nam je zaplićući jezikom na kraju više puta poručio "nemojte nikad da napustite budizam" (pošto smo izrazili naše simpatije za isti). Star Wars - Page 3 1233199462
    e to  Star Wars - Page 3 3579118792
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Fri Dec 18, 2015 11:36 pm

    @ostap

    Pa, da, svodi se na to što sam i ja rekao, (pop-)budizam je jednostavno ultrapopularan u liberalnim i holivuckim krugovima, i kao takav se zgodno namestio Žižeku za degažiranje. EDIT. To je više slučaj ono guilty by association, barem ja imam tendenciju da tako to razumem. Ne mislim da je Žižek neki proponent "hristijanizma" taman ni koliko Laibach ne promovišu totalitarizam.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by boomer crook Fri Dec 18, 2015 11:43 pm

    ma naravno da nije. mislim nije ni ovo propagiranje hristijanizma. samo koristi hriscanstvo i njegovu logiku radikalnog prekida.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Margit Savović Sat Dec 19, 2015 12:06 am

    Hocete vi gledati film ili sta?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Sat Dec 19, 2015 12:11 am

    Ne, isto kao na seksu, mi samo pričamo o tome, i filozofiramo.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by boomer crook Sat Dec 19, 2015 12:21 am

    otprilike. meni je dete kod babe ali je partnerka gripozna.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by паће Sat Dec 19, 2015 12:45 am

    Mau wrote:Hocete vi gledati film ili sta?

    Ја сам засад за или. Филм? Кад буде на јућубету или на киоску.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Margit Savović Sat Dec 19, 2015 12:51 am

    Film je super. Meni divan, ali ne mora biti svakome.
    Kako je samo kul novi pali andjeo u ruke tamne strane sile. Ima divan kostim, divnu ritmiku glasa i sav je nervozan i usran, pa tek mogu da zamislim kakva ce da bude zver kad uznapreduje.

    Star destroyer mora da se gleda u biskicu u 3D.
    Anonymous
    Guest

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Guest Sat Dec 19, 2015 12:51 am

    Mau wrote:Hocete vi gledati film ili sta?


    Bacicu pogled kada bude na RTSovom novogodisnjem maratonu.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by zvezda je zivot Sat Dec 19, 2015 1:19 am

    ja sam gledo pa sam napravio salu o budjanju sile i Viliju bilo smesno


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by zvezda je zivot Sat Dec 19, 2015 1:26 am

    a taj adam drajver ja tajpkastovan, kako se kaze, jer on igra prevrtljivca u girls, tako mi kaze devojka, ona malo gledala to sranje od serije, ja jedva par minuta, odmah sam prozreo kakva je osoba lena danam, pa posle igro prevaranta i pickicu kod noe baumbaha i to mu je karijera. bolje da su uzeli nekog pravog komicara za tu ulogu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Ointagru Unartan Sat Dec 19, 2015 1:32 am

    Indy wrote:Ne, isto kao na seksu, mi samo pričamo o tome, i filozofiramo.

    Ja sam pristalica taoizma, pogotovu principa wu-wei, odnosno nedelanja.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Sat Dec 19, 2015 4:52 am

    Star Wars - Page 3 Grumpy_cat_part1_2_08_092020192
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Sun Dec 20, 2015 1:04 am



    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by lalinea Sun Dec 20, 2015 12:18 pm

    ok, I'm converted. 
    nek ide sve dodjavola, ja bi ovo gledala ponovo (a mozda i hocu).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Sun Dec 20, 2015 12:33 pm

    A jel si gledala sve, ili samo ovo sad?


    EDIT. OK, setio sam se SW maratona, dakle sve. Star Wars - Page 3 1233199462
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Indy Mon Dec 21, 2015 1:15 pm

    Ipak sam gledo, i zabavno mi bilo.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Ferenc Puskás Mon Dec 21, 2015 1:38 pm

    Mau wrote:
    Kako je samo kul novi pali andjeo u ruke tamne strane sile. Ima divan kostim, divnu ritmiku glasa i sav je nervozan i usran, pa tek mogu da zamislim kakva ce da bude zver kad uznapreduje.

    Jest. Dojmio me se također ostarjeli H. Ford, iste kretnje kao prije 30 godina, samo u usporenom staračkom tijelu; iste mangupske grimase, samo na omlohavljenoj faci. Imao sam isti osjećaj kao drug Koba kad bi gledao Chaplina; on je kao ja, pomislio sam. 
    Radagast wrote:

    Ja sam pristalica taoizma, pogotovu principa wu-wei, odnosno nedelanja.
    To. Decenijama sam mislio da sam prosto lijen kao uš, onda sam shvatio ovaj plemeniti princip.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Erős Pista Mon Dec 21, 2015 1:44 pm

    Star Wars - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Star Wars - Page 3 Empty Re: Star Wars

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:36 pm