Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер Tue Feb 10, 2015 3:24 pm

    Filipenko wrote:Porediš situaciju sistematskog rušenja grada gde je nacistička divizija ukopana u i oko grada, sa sve teškom artiljerijom, tenkovima, uz podršku avijacije, sa par džakova na putu postavljenim od strane Strelkova i njegovih 150 avanturista?


    Predajem se ja, nemoj se ti predavati.
    To se zove spremnost na kompromis  Rat u Ukrajini - Page 4 4101625831

    Samo jos jedno: ako igde, sa obe strane granice, sa ukrajinske posebno, postoji nesto sto bi se ma i ekstremno nategnuto moglo da nazove divizijom, izistinskom, po formaciji i po snazi...
    Nema sanse, ni u ludilu, osim ako one djeneralove cuvene korpuse zaista ne smatras korpusima  Rat u Ukrajini - Page 4 2849097393.

    I, zezanje na stranu: mislim da se prilicno neopravdano i neutemeljeno, a u krajnjoj liniji i opasno, koristi izraz nacisti i nacizam kad je ukrajinska kriza u pitanju.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Roger Sanchez

    Posts : 124
    Join date : 2012-06-20

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Roger Sanchez Tue Feb 10, 2015 7:16 pm

    Filipenda ovo apsolutno mora vidjeti.. a i čut..

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue Feb 10, 2015 7:35 pm

    Odjednom mi one bradonje sa prosle stranice pocele da deluju simpaticno.  Rat u Ukrajini - Page 4 2304934895
    Roger Sanchez

    Posts : 124
    Join date : 2012-06-20

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Roger Sanchez Tue Feb 10, 2015 7:45 pm

    Aha, ovo je onaj dio kad se pravimo da ti nisu bili simpatični već na prošloj stranici. Rat u Ukrajini - Page 4 2304934895

    Spoiler:
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue Feb 10, 2015 7:54 pm

    Zašto se na ovom forumu dozvoljava puštanje rimejkova ustaških pesama?
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue Feb 10, 2015 7:56 pm

    Ova drndanje u akustičnu gitaru i pevuckanje je nesnosno! Tako se ne brani Ukrajina!

    E, ovako već...




    Rat u Ukrajini - Page 4 10929243_10154982923305487_4136053604410611765_n


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue Feb 10, 2015 8:01 pm

    Rat u Ukrajini - Page 4 679240662
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue Feb 10, 2015 8:10 pm

    Preterano dobra pesma, jbg.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue Feb 10, 2015 8:15 pm

    Napad proameričkih trupa iz pravca Mariupolja odbijen, saopštili prorusi. Proamerikanci prinuđeni da se vrate na polazne položaje.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by ficfiric Tue Feb 10, 2015 9:10 pm

    Ne volim rep ali verujem da ce se Filipu svideti



    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Feb 10, 2015 9:23 pm

    nervni slom boruta pahora na RT

    OB: While we are continuing this dialogue, both sides, both Russia and NATO countries, continue ramping up their military spending. And your own country Slovenia is doing the same. You committed to doubling your military spending over the course of the next decade to 2% of the GDP. And given that both Slovenian and European economies haven't fully recovered from the crisis, given that 14% of your people live below the poverty line – do you think that is money well spent? Is Russia really such a huge threat for Slovenia to prioritise military spending before, let's say, job creation?  

    BP: You know what, if there will be a space for a peaceful solution, as a President of the Republic of Slovenia, I would be very pleased. I would support such an attempt. I would do what is in my capacity for a peaceful solution of all problems, also this crucial one. But in case this will not happen, I will do my best to defend my country. No doubt about it. No doubt about it. So, let us seek for a peaceful solution. If not, then I have to protect. This is task number one for me and for my office, to protect my people -  

    OB: (crosstalk) And you're the commander in chief of your country...  

    BP: (crosstalk) And I will do it with my partners within NATO. No doubt about it.  

    OB: But there [are] many other aspects to the problem that we...  

    BP: (crosstalk) You know, just a moment. You've mentioned social problems, unemployment rates, all that stuff. Absolutely. I would like to focus on those issues. If, and in case of peaceful solution, I could focus on that problems. That is why I do support peaceful solution to the problems. But no doubt about our commitment to NATO in case world would go wrong way.  

    OB: Well, Mr President, unlike you I don't speak for my country, but something tells me there's no will or intention on the part of the leadership in Russia to attack Slovenia.

    http://rt.com/shows/worlds-apart-oksana-boyko/230319-ukraine-crisis-slovenia-pahor/
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue Feb 10, 2015 9:25 pm

    uh...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue Feb 10, 2015 9:27 pm

    Rat u Ukrajini - Page 4 3579118792 Rat u Ukrajini - Page 4 3579118792 Rat u Ukrajini - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Feb 10, 2015 9:28 pm

    uzasno me plasi ovo poturanje pred ruski tenk koji jos nije ni krenuo. to ce biti teze da se prica normalno ako neko zaista pocne da razmislja o paljenju motora.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue Feb 10, 2015 9:33 pm

    ja mislim da ruski tenk nema ni gorivo ni posadu i da je ovo što gledamo, pa recimo puta pet, maksimum koji ta zemlja u ovoj fazi istorije može da pruži.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер Tue Feb 10, 2015 9:34 pm

    Nije ovde problem u poslovicnim ruskim tenkovima, njih odavno nema niti danas imaju mogucnosti da se dokopaju neke tamo Slovenije; uostalom, u vremena kad je to bilo moguce, ponekad i izgledno radilo se o sovjetskim tenkovima.
    Problem je u odvratnom malogradjanskom, purgerskom mentalitetu koji se ne libi da za neprijatelja, sotonu takoreci, proglasi ne stvarnu pretnju nego frazu, stereotip, a jos je veci problem kad to plasira javnosti kao politiku pa jos i smislenu.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Feb 10, 2015 9:34 pm

    ideje nase, benzin vas Rat u Ukrajini - Page 4 2304934895


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Roger Sanchez

    Posts : 124
    Join date : 2012-06-20

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Roger Sanchez Tue Feb 10, 2015 9:37 pm

    Pohvalno je to da RT bar belosveckim nerusima ne propovijeda pašnju trave zbog ponosa & slave. Osim ako je i to dio specijalnog svjeckog rata, a bojim se da je..
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер Tue Feb 10, 2015 9:40 pm

    Gusztav Vege wrote:ja mislim da ruski tenk nema ni gorivo ni posadu i da je ovo što gledamo, pa recimo puta pet, maksimum koji ta zemlja u ovoj fazi istorije može da pruži.
    Ma ni toliko: Rusija danas ne bi, sve i kad bi htela, da na granice Ukrajine izvede vise od nekih 200,000 problematicno obucenih i opremljenih vojnika i jos problematicnije opremljeno i za tamburanje osposobljeno vazduhoplovstvo.
    Ne kazem da je nemoguce da se dogodi tako nesto, ali bi ruski vlastrodrsci morali da imaju itekako suvisliju politiku od dosadasnje da bi se snagama kojima raspolazu u tako nesto upustili.
    Dohvatna im je ogranicena intervencija sa jasno odredjenim ogranicenim politickim i vojnim ciljevima kojih nema ni u naznaci.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue Feb 10, 2015 9:49 pm

    Izgleds da je postignut nekakav dil. Videćemo.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Feb 10, 2015 9:52 pm

    Roger Sanchez wrote:Pohvalno je to da RT bar belosveckim nerusima ne propovijeda pašnju trave zbog ponosa & slave. Osim ako je i to dio specijalnog svjeckog rata, a bojim se da je..

    ma ovde je RT nebitan vec je bitan borut koji je vec postavio na cosak kod presernove tenkovske prepreke i izvukao staru TO opremu. sumanuto.
    Roger Sanchez

    Posts : 124
    Join date : 2012-06-20

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Roger Sanchez Tue Feb 10, 2015 10:00 pm

    ostap bender wrote:
    Roger Sanchez wrote:Pohvalno je to da RT bar belosveckim nerusima ne propovijeda pašnju trave zbog ponosa & slave. Osim ako je i to dio specijalnog svjeckog rata, a bojim se da je..

    ma ovde je RT nebitan vec je bitan borut koji je vec postavio na cosak kod presernove tenkovske prepreke i izvukao staru TO opremu. sumanuto.
    Mislim da se oficiruši medijske sekcije ruske Službe trebalo odgovoriti upravo tako. RT se radi i za domaću publiku, vjerovali ili ne, čak i na engleskom. Ne trebaju valjda čuti da ih još netko u Europi smatra za teletubbiese, a da im ne vjeruju samo Leh, Balt i Ukr te Veliki Satane preko bare.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Tue Feb 10, 2015 10:06 pm

    mislis da pomaze kada se sef male alpske drzave ponasa kao viktor von doom? ovo je klasicna ruritanija.

    mene ovo podseca na onu pricu kada je jedan srbijanski profesor politickih nauka putovao u SAD, jos u doba SFRJ, i tamo ga nesto trkeljisali na nekom skupu te se on uskopistio i rekao da mu je drago sto se tako velika drzava poput SAD boji njegove male jugoslavije. na to su mu se domacini krenuli izvinjavati posto su greskom pomislili da je iz SSSR.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue Feb 10, 2015 10:15 pm

    Rat u Ukrajini - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sergen Yalçın Tue Feb 10, 2015 10:31 pm

    Gusztav Vege wrote:
    William Murderface wrote:Pa jasno, u ratu s nacistima sve je dopušteno. Zar to isto ne tvrdi i Timoti Garton Eš u onom stupidnom članku.

    +1
    inače nema nikakve "lažne ekvivalencije". ovo je klasični imperijalistički rat sa izuzetno prljavim motivima sa obe strane. niti je Ukrajina nacistička zemlja, niti je Putin novi Hitler. za sada. ali obema stranama je izgleda u interesu da to zaista i postane tako. navijanje za bilo koju stranu u ovom sukobu smatram znakom da onome ko to radi nije baš stalo do sopstvenih interesa i da na sve to gleda kao na igricu i spektakl u kome se opredeljuje na osnovu površnih ideoloških afiniteta.

    pa sad... navijam definitivno za ruje upravo iz sopstvenih interesa (bar tako verujem). da slucajno ne bude zabune, neces naci coveka koji se manje lozi na bratsku rusiju i srpsko kosovo od mene, jednostavno neces. stvar je u tome sto mi je:

    1) dosta americkog ekspanzionizma i bahatosti koji drzi celu evropu u saci kao taoce, toboze osudjuje rusiju, a druzi se sa glavosecama iz KSA, svakodnevno ubija decu dronovima, ne podleze nikakvom sudu i uvodi "kolateralnu stetu" kao nesto sasvim prihvatljivo
    2) ne verujem u hegemoniju jedne sile ni u vrli novi svet
    3) smatram da su pro-rusi u pravu sa svojim zahtevima da se odvoje od zemlje koja je de facto raskinula sa vladavinom prava i presla na vladavinu ulice. ako moze kosovo (nesto sto sam oduvek podrzavao), ne vidim zasto ne mogu rusofonski delovi ukrajine.
    4) smatram da su UKR snage prve pocele sa ubijanjem sopstvenih gradjana i izazvale gradjanski rat.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

    Rat u Ukrajini - Page 4 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:23 am