Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Feb 02, 2017 12:20 pm

    Ne verujem da će još dugo potrajati, predaće Putin Donbas Ukrajincima.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 12:23 pm

    hm ovo je out of character za tebe.
    zašto to misliš?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Feb 02, 2017 12:26 pm

    Pa da je hteo da ga zaštiti, ili da je želeo da narod i infrastrukturu sačuva od uništenja, to bi već odavno uradio. Njemu je trebao neko sa druge strane, voljan da napravi neki dil. Mislim da će dati Donbas u zamenu za neko spuštanje tenzija, raspisivanje izbora u celoj Ukrajini i dolazak na vlast nekog kompromisnog kandidata, tipa ove Savčenko. Do sada nije imao sa kime da trguje Donbasom, sada ima.

    Mislim, znaš već moj stav, sa teroristima nema pregovora, a Ukrajina mora ostati jedinstvena jer je u istoriji Rusija skupo i krvavo plaćala karpatske prelaze na zapadu Ukrajine da bi ih se sada tek tako odrekla, plus bi onda samo Mađarska delila nas i rodinu. Nažalost, Putin ima preča posla, valja bušiti Arktik.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Zuper Thu Feb 02, 2017 12:41 pm

    Izbori u Ukrajini su za malo vise od godinu dana. Ako u Kijevu dodje neko ko je kooperativan sa Rusijom, sto je velika sansa, Donbas ce biti ukljucen u Ukrajinu. Porosenko je jako uplasen za svoju buducnost jer zna da postoje dogovori Moskva-Vasington koji njega iskljucuju, a on ako padne bice razvaljen. Zato ove napetosti.
    To i Nemci govore, tacnije Süddeutsche Zeitung.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Zuper Thu Feb 02, 2017 12:51 pm

    Filipenko wrote:Pa da je hteo da ga zaštiti, ili da je želeo da narod i infrastrukturu sačuva od uništenja, to bi već odavno uradio. Njemu je trebao neko sa druge strane, voljan da napravi neki dil. Mislim da će dati Donbas u zamenu za neko spuštanje tenzija, raspisivanje izbora u celoj Ukrajini i dolazak na vlast nekog kompromisnog kandidata, tipa ove Savčenko. Do sada nije imao sa kime da trguje Donbasom, sada ima.

    Mislim, znaš već moj stav, sa teroristima nema pregovora, a Ukrajina mora ostati jedinstvena jer je u istoriji Rusija skupo i krvavo plaćala karpatske prelaze na zapadu Ukrajine da bi ih se sada tek tako odrekla, plus bi onda samo Mađarska delila nas i rodinu. Nažalost, Putin ima preča posla, valja bušiti Arktik.

    Plan Rusije nikada nije bilo da odvoje Donbas, da su to hteli uradili bi isto kao sa Krimom. Cilj sa Donbasom je da udje u sastav Ukrajine kao ruska autonomija, tako da u Kijevu ne mogu vise da dizu pobune i tako obaraju ruske interese oni sa zapada Ukrajine vec da i Donjeck ima jak uticaj na poltiiku Ukrajine i gde bi bilo mnogo teze izvesti nekakve Majdane i slicno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Feb 02, 2017 12:53 pm

    Sve što Nemci kažu - lažu. Njima ne treba verovati. Istina je na drugoj strani.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Feb 02, 2017 12:54 pm

    Zuper wrote:
    Filipenko wrote:Pa da je hteo da ga zaštiti, ili da je želeo da narod i infrastrukturu sačuva od uništenja, to bi već odavno uradio. Njemu je trebao neko sa druge strane, voljan da napravi neki dil. Mislim da će dati Donbas u zamenu za neko spuštanje tenzija, raspisivanje izbora u celoj Ukrajini i dolazak na vlast nekog kompromisnog kandidata, tipa ove Savčenko. Do sada nije imao sa kime da trguje Donbasom, sada ima.

    Mislim, znaš već moj stav, sa teroristima nema pregovora, a Ukrajina mora ostati jedinstvena jer je u istoriji Rusija skupo i krvavo plaćala karpatske prelaze na zapadu Ukrajine da bi ih se sada tek tako odrekla, plus bi onda samo Mađarska delila nas i rodinu. Nažalost, Putin ima preča posla, valja bušiti Arktik.

    Plan Rusije nikada nije bilo da odvoje Donbas, da su to hteli uradili bi isto kao sa Krimom. Cilj sa Donbasom je da udje u sastav Ukrajine kao ruska autonomija, tako da u Kijevu ne mogu vise da dizu pobune i tako obaraju ruske interese oni sa zapada Ukrajine vec da i Donjeck ima jak uticaj na poltiiku Ukrajine i gde bi bilo mnogo teze izvesti nekakve Majdane i slicno.


    Donbas, sve i da ga vrate, nikada neće imati takav uticaj. Privreda je razorena, mnogo stanovništva je pobeglo, da mogu da obuzdavaju više ukrošiste sa zapada to bi učinili pre nego što su svrgli predsednika. Ovo sada je samo prisiljavanje više od milion ljudi na povratak u zemlju u kojoj ne žele da žive i gde će imati status malo bolji od besnih pasa.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Thu Feb 02, 2017 3:50 pm

    Ukrajinski tenkovi u Avdejevki. Kao što rekoh, ovo neće još dugo...

    Putin očekivano oštro, dok ubijaju Ruse po Donbasu, on se bavi smenom 16 generala...
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:05 pm

    Minsk 2 je dead as dodo. Gruvaju po Donjecku Grad raketama cele večeri.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bluberi Thu Feb 02, 2017 11:09 pm

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:10 pm

    BREAKING: Amb. Haley: Crimea-related sanctions "will remain in place until Russia returns control over the peninsula to Ukraine."
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:10 pm

    ko bi rekao...

    (ja)
    Erős Pista

    Posts : 81471
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Thu Feb 02, 2017 11:13 pm

    Rat u Ukrajini - Page 22 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:20 pm

    Politika prema RU & UA je ista do dalje, tj dok ne sednu i vide da li će šta da menjaju. Sumnjam da su potrošili i 5 minuta vremena skupa (npr Tramp i Tilerson) ozbiljno razmatrajući neke korake drugačije od dosadašnjih.

    Za sada - autopilot.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:22 pm

    mislim stidljivo je ovo. nema tvitova...čekaj kako bi glasio:

    "Russia totally guilty of escalation in Ukraine. Sad! I won bigly in Florida. Me tremendous!"

    no, inercija je ogromna. da bi podržali Rusiju ili barem potpuno ćutali o Ukrajini treba da pokidaju celokupnu mrežu savezništva napravljenu poslednjih 70 godina. imam teoriju da će se formirati jedna vrsta paralelne izvršne diplomatije, koju je Mekejn praktično već počeo, i koja će imati za cilj da objašnjava saveznicima da Tramp nema saglasnost Kongresa i Senata da ruši ono što je građeno od Ajzenhauera do danas.
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Thu Feb 02, 2017 11:24 pm

    russia escalating war. unfair!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8079
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Daï Djakman Faré Thu Feb 02, 2017 11:27 pm

    Photino Bird wrote: imam teoriju da će se formirati jedna vrsta paralelne izvršne diplomatije, koju je Mekejn praktično već počeo, i koja će imati za cilj da objašnjava saveznicima da Tramp nema saglasnost Kongresa i Senata da ruši ono što je građeno od Ajzenhauera do danas.
    tesko, previse je to elegantno resenje za trampovu administraciju. bice neko preduzetnicko resenje.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:34 pm

    Spoljna politika je zeznuta jer za neke stvari predsednik ima odrešene ruke a za neke stvari mu treba saglasnost kongresa (budžeti, spoljna pomoć, ratifikacija ugovora itd).

    Caka je u nečem drugom - hedžovanju. Neće svi strpljivo čekati da im pojedinci iz Vašingtona objašnjavaju da Tramp nije tako mislio i da će im Amerika ostati drugar nego će a) shvatiti promenu okolnosti, b) nakon tog shvatanja razmotriti svoje opcije i c) gledati da odigraju nešto drugačije.

    Ako nema poverenja mnoge napismene stvari su samo mastilo na papiru a ne funkcionalna stvarnost.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:39 pm

    Ama kakvo hedzovanje. On je direktno izabrani sef drzave i sef egzekutive. To je kao da kad bi sad Sutanovac i Martinovic isli okolo i objasnjavali svetu da Toma i Vucic nisu bas tako mislili.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:41 pm

    Mekejn upravo to radi.

    A glavni alati spoljnopolitickog pritiska su u rukama Kongresa a tu Tramp nema carte blanche da skida i namece sankcije kome hoce.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:48 pm

    Kongres je sekundaran u spoljnoj politici. Neke stvari ne mogu bez njega (deo sankcija, nisu sve sankcije nominalno u formi zakona, postavljenja), ali dnevna operatika je u rukama Stejt departmenta a planiranje se vrši na liniji predsednik-NSC-SD.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Zuper Thu Feb 02, 2017 11:51 pm

    Mekejn moze samo da ode u preranu penziju ako ne bude slusao. Totalno nebitan osim da izvrsava zadatke predsednika, kao za vreme Obame. Ionako ga vecina ljudi u SAD smatra za budalu.
    Sto se tice Ukrajine, tu traju pregovori direktno Moskva-Vasington, verovatno neka trgovina koja je malo slozenija od same Ukrajine. Zato je Porosenko nervozan.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Thu Feb 02, 2017 11:55 pm

    Kakvi pregovori?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bluberi Thu Feb 02, 2017 11:58 pm

    O kamatnoj stopi.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bluberi Fri Feb 03, 2017 12:15 am

    Rat u Ukrajini - Page 22 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 1:26 pm