Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PEGIDA

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 1:24 am

    Ma ne potcenjujem forume (upravo smo na forumu PEGIDA - Page 3 1143415371), ali mislim da bi trebalo biti malo obazriviji prema samorazumevanju i samolegitimisanju svih tih likova. To što tvrde da rade (čuvaju tradiciju, čistotu rase itd) nije uvek ono što zaista rade (ne mislim u rl, nego u društvenoj stvarnosti). Te ideološke buzz-words moraju uvek da se tumače u širem kontekstu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 1:26 am

    ...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 2:41 pm

    timur chevket wrote:zanimljivo je kako je kod zapadnoevropske populisticke desnice potpuno istrosen nacizam (od kog se naravno tananim operacijama odvajaju musolini, franko, salazar, peten...) i da je to sada prepusteno marginalcima i onima koji ne znaju pravila igre u kojoj svako ima svoje dobre razloge. 

    vulgarni revizionisti, ljubitelji svastike, otvorene antisemite i combat 18 su deo neke margine koja svojim postojanjem sluzi samo da da legitimitet pegidama, zlatnim zorama, islamofobima i cetnicima i ustasama svih boja i rasa.

    otto katz wrote:
    timur chevket wrote:zanimljivo je kako je kod zapadnoevropske populisticke desnice potpuno istrosen nacizam (od kog se naravno tananim operacijama odvajaju musolini, franko, salazar, peten...) i da je to sada prepusteno marginalcima i onima koji ne znaju pravila igre u kojoj svako ima svoje dobre razloge. 

    vulgarni revizionisti, ljubitelji svastike, otvorene antisemite i combat 18 su deo neke margine koja svojim postojanjem sluzi samo da da legitimitet pegidama, zlatnim zorama, islamofobima i cetnicima i ustasama svih boja i rasa.
    To. Tačno mogu vizualizirati kako se bit fašizma prenosi u mejnstrim, a na tzv. extremnoj desnici ostaje irelevantni prežvakani folklor od simbola i parola. Jedna slika za sve - transparent s bacanjem svastike u koš na maršu za red i rad.

    William Murderface wrote:PEGIDA - Page 3 Badge


    The badge of the Justiciar Knight illustrates a white skull, marked with the symbols of communism, Islam and Nazism on the forehead, impaled on the cross of the martyrs. The background is black. The badge of the Justiciar Knight illustrates our patriotic struggle/ opposition against all three primary hate ideologies of our time: Islam, Multiculturalism (Communism) and Nazism.
    http://www.pardaphash.com/news/badge-of-the-knight-for-oslo-killer-was-made-in-india/678072.html#.VL6Eoy66bDA


    A možda smo ipak promašili...


    Photograph of Germany’s Pegida leader styled as Adolf Hitler goes viral
    Lutz Bachmann, said by German intelligence services to be a target for Islamist terrorists, posted the picture on Facebook


     PEGIDA - Page 3 Lutz-Bachmann-styled-as-A-009  This photo of Lutz Bachmann styled as Adolf Hitler appeared on his Facebook page.  
    A photograph of the leader of a growing “anti-Islamisation” movement in Germany styled as Adolf Hitler has gone viral and raised new questions about the group’s allegiance to the far-right scene.
    Lutz Bachmann, 41, a butcher’s son from Dresden and a co-founder of Pegida, posed as Hitler after a session at his hairdresser’s, complete with a Hitler hairstyle dyed black and parted on the right, and a toothbrush moustache.
    The image, which appeared on Bachmann’s Facebook page, was accompanied by the line “he’s back”, after a bestselling 2012 novel about Hitler, Er ist wieder da, by author Timur Vermes.
    Bachmann deleted his profile shortly after being contacted by the Dresden Morgenpost newspaper.
    A Morgenpost reader uncovered the photograph, along with what appeared to be a closed Facebook conversation between Bachmann and one of his Facebook contacts, in which he described immigrants as “cattle”, “scumbags” and “trash”. The comments were posted on 19 September, around two months before the first Pegida march in Dresden.
    Responding to the picture, Bachmann told Bild: “I took the photo at the hairdresser’s, for the publication of the audiobook of the satire [novel] He’s Back ... you need to be able to joke about yourself now and then.”
    Asked about the derogatory comments he had allegedly made about immigrants, Bachmann replied: “We don’t comment about private matters.”
    Bachmann, who has multiple convictions for burglary, assault and drug possession, was said by German intelligence services to be a target for Islamist terrorists who posted an intention to kill him on social media sites. For that reason, what would have been Pegida’s 13th demonstration on Monday, was cancelled.
    The group, which has been growing and at its last gathering attracted 25,000 supporters, has vowed to meet again next week in Dresden.
    On Wednesday evening Legida, the group’s Leipzig offshoot, will meet, with around 100,000 pro- and counter-protesters expected to gather. Nineteen counter-demonstrations and vigils have been registered with authorities.
    But town officials have banned the Legida marchers from taking the historical route through the city used for the peaceful anti-communist protests of 1989, which started in Leipzig and led to the collapse of the Berlin Wall. Anger is already high among former dissidents that the movement has hijacked the phrase “Wir Sind Das Volk” (“we are the people”) that was chanted 25 years ago.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 2:45 pm

    Lepo je moja baba govorila za Nemce.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 2:49 pm

    Odrastanje je proces shvatanja da je baba bila u pravu za većinu stvari.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Ointagru Unartan Wed Jan 21, 2015 3:55 pm

    PEGIDA - Page 3 286371741

    Odrastanje je proces pretvaranja u babu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 7:48 pm

    Samo da kažem , mislim da ništa novo niste otkrili , naravno da je konzervativizam nastao sa prosvetiteljstvom. Treba uzeti u obzir i predburkovske autore (Hooker, Hallifax, Clarendon, Bolingbrooke ),ali ipak može se reći da moderni konzervativizam počinje sa Reflections on revolution in France.

    Ovo je valjda potpuno prihvaćeno i među srbljem- ne može na primer biti Načertanija bez francuske buržoaske revolucije. Ako i postoji neko ko sanja o smernim gospama i blještavim oklopima i svoj konzervativizam (antimodernizam? ) ne temelji u Burku nego u šta znam Genonu- taj je daleko od svakog mejnstirma i verovatno je bubuljičavi drkoš , što čitao Dejana Stojiljkovića pa se napalio (eventualno gledo Kalajićeve klipove na jutjubu).

    Oko Vajmara, ja bih predložio Nicolausa Sombarta za čitanje...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Filipenko Wed Jan 21, 2015 7:56 pm

    Šuvar i varivo wrote:verovatno je bubuljičavi drkoš , što čitao Dejana Stojiljkovića pa se napalio


    PEGIDA - Page 3 3984128386
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 8:05 pm

    Ali nije tako prosto - ovdašnji antimodernisti nisu to što su iz čista mira, nego iz nužde - naime, engleski  konzervativci konzerviraju vekovne institucije (nije ni tu sve tako prosto, ali da ostavimo to po strani), ali kod nas toga nema. Nije se Koštunica proveo tako kako se proveo samo zato što je krut i nedovoljno pragmatičan, ili koje se već opšte mesto povodom njega upotrebljava - nego zato što zapravo nije jasno kome se obraća i šta radi.

    Kod "zakasnelih" nacija uvek mora da se gleda u daleku prošlost, jer u neposrednoj prošlosti nema ničega. Načertanije? Pa to su nečija snatrenja, a ne institucionalna realnost, posebno ne danas.

    Postavlja se pitanje - šta uopšte u takvim uslovima konzervativizam ima da kaže? Mogu da ti ponudim jedan ozbiljan i netrivijalan odgovor, ali slutim da ti se neće svideti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 8:55 pm

    Koštunica je prošao tako kako je prošao , zato što je insistirao na tome da je Srbija suverena država i da je ustavnost prerogativ za izgradnju nacije. On je (eto ironije) , nesumnjivo predstavnik "evropskih vrednosti" u Srbiji, samo oni koji o tim evropskim vrednostima najglasnije govore, misle da se te vrednosti rezervisane samo za neke. Kosovo je dakle uništilo Koštunicu, a ne Burk ili šta već.

    Ne mislim da mora da se gleda ka srednjem veku u potrazi za legitimacijskom matricom. Ne mogu da zamislim bolju referentu tačku od "srpske revolucije". Sad ja razumem da Davidovićeva kuća u Zemunu  nije Montičelo, ali ipak bi trebalo mnogo više insistirati na toj tradiciji.

    Ponudi PEGIDA - Page 3 1143415371 stičem utisak, da će biti ,da srpski konzervativac mora da završi u poricanju osnovnih prava građana i da se okreće caru Dušanu ,da bi opravdao svoje imperijalističke neke crte...ali ipak ponudi...
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 9:12 pm

    Pa ne, nema car Dušan ništa s tim. Evo jedne priče koju sam svojevremeno čuo od lika koji me ubeđivao da je za mnoge afričke zemlje koje se nalaze u permanentnoj političkoj nestabilnosti, najbolje rešenje konzervativizam. Kako sad pa to, mislim se? Pa moraš da ideš na temeljan proces izgradnje lib-dem institucija, zajedno sa promenom političke kulture, itd. Dok stigneš do konzervativizma, ihahaj. Ama ne, kaže on, nego recimo, imaš problem npr. sa time što su različite forme mita (u smislu bribe, ne u smislu myth) duboko ukorenjene u običajnosti, i jako ih je teško iskoreniti, i sad, umesto da ih iskorenjuješ, ti ih nekako legalizuješ. I tako sa svime.

    Dakle, nije bitno da li govorimo o Gazimestanu ili Davidovića kući - tu za politički konzervativizam ima vrlo malo mesta, jer i jedno i drugo imaju malo veze sa našom političkom realnošću, a ono što je osnovna prednost konzervativizma jeste upravo njegov realizam. Prostor za srpski konzervativizam se nalazi u ozvaničavanju postojećih odnosa moći. Daj svakome da svoju moć upotrebi u domenu u kojem je poseduje (pod uslovom da se u drugim domenima povinuje jačima od sebe), učvrsti hijerarhiju - i eto ti reda iz haosa. Odjedanput institucije rade i sve je na svom mestu. Istina, po cenu pravde jednakosti i nekih drugih stvari, ali konzervativizmu to nikad nije na prvom mestu - na prvom mestu su red i mir.

    I to kažem bez trunke sarkazma. I red i mir su značajne vrednosti i politika koja im teži uvek ima svoje mesto na političkom spektru.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 9:17 pm

    Šuvar i varivo wrote:Koštunica je prošao tako kako je prošao , zato što je insistirao na tome da je Srbija suverena država i da je ustavnost prerogativ za izgradnju nacije. On je (eto ironije) , nesumnjivo predstavnik "evropskih vrednosti" u Srbiji, samo oni koji o tim evropskim vrednostima najglasnije govore, misle da se te vrednosti rezervisane samo za neke. Kosovo je dakle uništilo Koštunicu, a ne Burk ili šta već.

    Kosovo je grdno sudilište.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 11:41 pm

    William Murderface wrote:

    I to kažem bez trunke sarkazma. I red i mir su značajne vrednosti i politika koja im teži uvek ima svoje mesto na političkom spektru.



    Pa dobro, za svaku ideologiju ce uvek i na prvom mestu biti red i mir. Oni su osnova ostvarenja svih drugih prava. Druga je stvar sto sama kovanica "red i mir" ima poseban, represivni kontekst.


    A u potrazi za idejnim korenima lokalne desnice, kao putokaz treba koristiti tezu koja mi nebrojeno puta zaparala usi. a koja glasi da je Francuska burzoaska revolucija "najpogubniji dodadjaj u ljudskoj istoriji". Ovo sam cuo od niza nasih desnicarskih intelektualaca, a izvorno dolazi iz Rusije. Od tog duginosvkog kruga drzavnih intelektualaca.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Wed Jan 21, 2015 11:50 pm

    Ne, nisu za svaku ideologiju na prvom mestu red i mir. Za mnoge leve ideologije, uključujuči i levi liberalizam najvažniji su pravda, jednakost, sloboda i tako te neke zvrčke. Red bez pravde nije red (ili bar nije red vredan imanja), itd.

    Ovo za francusku revoluciju nije nimalo lokalno, već opšte mesto svih konzervativaca i reakcionara od Berka, preko De Mestra i De Bonala, pa nadalje prema Evoli and his ilk.

    Ali ja bih rekao da je kod nas najuspešnija desnica bila upravo ona kojoj nije padalo na pamet da dovodi u pitanje Francusku revoluciju - radikali, naime.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Thu Jan 22, 2015 12:04 am

    William Murderface wrote:Ne, nisu za svaku ideologiju na prvom mestu red i mir. Za mnoge leve ideologije, uključujuči i levi liberalizam najvažniji su pravda, jednakost, sloboda i tako te neke zvrčke. Red bez pravde nije red (ili bar nije red vredan imanja), itd.

    Pa ni pravda bez reda nija pravda. Tj. nije pravda vredna imanja. Red podrazumeva nesmetano funckionisanje drustvenih institucija. A ja ne mogu da zamislim ijednu idologiju koja svoj sistem vrednosti gleda da izgradi na potpunom bezvlascu. Pa i anarhisti predvidjaju resavanje drustvenih konflikata kroz neki univerzalni neformalni sistem pravila. Elementarnog drustvenog dogovora, tj. reda mora biti.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Ointagru Unartan Thu Jan 22, 2015 12:16 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:Ne, nisu za svaku ideologiju na prvom mestu red i mir. Za mnoge leve ideologije, uključujuči i levi liberalizam najvažniji su pravda, jednakost, sloboda i tako te neke zvrčke. Red bez pravde nije red (ili bar nije red vredan imanja), itd.

    Pa ni pravda bez reda nija pravda. Tj. nije pravda vredna imanja. Red podrazumeva nesmetano funckionisanje drustvenih institucija. A ja ne mogu da zamislim ijednu idologiju koja svoj sistem vrednosti gleda da izgradi na potpunom bezvlascu. Pa i anarhisti predvidjaju resavanje drustvenih konflikata kroz neki univerzalni neformalni sistem pravila. Elementarnog drustvenog dogovora, tj. reda mora biti.

    U pravu si. Medjutim, u red u ideoloskom smislu, potovo desnicarskom, obicno znaci nesto vise od funkcionisanja institutucija: odnosi se na postojanje drustvenih pozicija u hijerarhijskom odnosu, dakle sinonim je za nejednakost.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Thu Jan 22, 2015 12:43 am

    Tačno, slažem se sa amandmanom. PEGIDA - Page 3 1143415371

    Mada, kod nekih konzervi (hobsovske vrste) hijerarhija takođe ima samo instrumentalnu vrednost (nije odraz metafizičkog poretka niti ičeg sličnog).

    Vertere, naravno da svaka ideologija na kraju krajeva zamišlja i neki red. Ali levica uglavnom polazi od ideala pravde, jednakosti, itd, pa pitanja reda vidi kao čisto praktična. Konzerve, polazeći od antropološkog pesimizma polaze od pretpostavke da su ovi ideali ili preskupi ili neostvarivi, ili oba, i da su glavne vrline političkog poretka - red, mir, stabilnost. Šta ćeš više? Sedi di si, ni za di si nisi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by boomer crook Thu Jan 22, 2015 9:10 am

    kako smo dosli do burka? ovde je u pitanju jedan jasan i ogranicen iskaz: postoji jasna i politicka i ideoloska veza izmedju desnih, nacionalnih, konzervativaca i hitlerizma. prihvatanje nasilja van zakona nad spartakistima (streljanje roze luksemburg i karla libknihda), legenda o nozu u ledju, luteranski antisemitizam, katolicki anti-komunizam i jedna problematicna teorija suvereniteta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Bluberi Thu Jan 22, 2015 9:05 pm

    U potrazi za vođom.
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Thu Jan 22, 2015 11:15 pm

    Ja sam poceo o Burku, ne znam ni sam kako- moderirajte ,ako mislite da je previse oftopik ..

    Da, mislim da ta teza stoji. Vajmarska desnica , katoilcki centar i svi oni , jesu manje vise paktirali sa Hitlerom i snose odgovornost.

    Smit , koji je podrzavao Slajhera, pise u dnevnik kad je Hitler postao kancelar da je osetio olaksanje jer "napokon odluka". Sta je posle bilo sa njim zna se...
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by boomer crook Thu Jan 22, 2015 11:46 pm

    ma kakav split, dobro je i ovako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Erős Pista Thu Jan 22, 2015 11:50 pm

    Ali ovo za Šmita je carski! Decizionizam in all its glory!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Guest Tue Mar 10, 2015 3:38 pm

    Jedna mala pobeda za nacizam.

    Gradonačelnik mesta u nemačkoj saveznoj državi Saksonija-Anhalt podneo je ostavku zbog pretnji desničarskih demonstranata, saopštili su lokalni zvaničnici, osuđujući "sve oblike ksenofobije i rasizma".
    Markus Nirt, podneo je ostavku na mesto počasnog gradonačelnika Treglica, oko 160 kilometara južno od Berlina, jer su lokalne vlasti odbile da zabrane marš desničarske Nacioalne demokratske partije (NPD).
    Ova stranka protivi se planovima za smeštaj 50 tražilaca azila u tom mestu i zapretila je da će marširati do Nirtove kuće.
    Protest je otkazan pošto je on podneo ostavku.
    Ministarstvo unutrašnjih poslova Saksonije-Anhalt saopštilo je da se protivi "svim oblicima ksenofobije i rasizma".

    PEGIDA - Page 3 Empty Re: PEGIDA

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 12:09 pm