Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Thu Jan 23, 2020 7:10 pm

    Bluberi wrote:Najjače je da postavljeni urednik RTS kult. umetničkog programa kenja nekom o kompetencijama.

    pa ono tatin sin. mediokritetski pisac.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Thu Jan 23, 2020 8:18 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    Janko Suvar wrote:moram reci da ne razumem oko cega je ceo sukob 

    ja ne razumem mnogo više od tebe

    jedino mislim da je teofil bolji kao književni kritičar nego kolumnista


    +1

    A zapravo je najbolji kao pisac. Kao koluministu ga je vreme potpuno pregazilo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Solus_Rex Fri Jan 24, 2020 12:48 am

    AZ-5 wrote:prvoj srbiji nobel, drugoj srbiji nin
    NINova nagrada - Page 18 Handke11
    Александар Шешељ (СРС) говорио је више о стању у нашој култури, наводећи да се новац у култури троши на невладине организације које „делују антисрпски, добијају средства и на конкурсима државних органа, финансирани су антисрпски филмови ’Турнеја’, ’Парада’, имали смо прилику да видимо хистерију невладиног сектора кад је Петер Хандке добио Нобелову награду , само зато што је српски пријатељ”. Истакао је да СРС није добио одговор на своју иницијативу да влада објави сабрана дела Хандкеа. Министар Вукосављевић му је одговорио: „Чекао сам да потпишемо уговор, па да то објавимо, а добра вест је да је Министарство културе и информисања обезбедило средства и постигло договор са једним нашим угледним издавачем за штампање сабраних дела Петера Хандкеа. Биће одштампана ове године и, боже здравља, појавиће се на сајму књига у Београду”.



    NINova nagrada - Page 18 1848198029 xD
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Solus_Rex Fri Jan 24, 2020 7:53 pm

    Biki wrote:
    U novoj epizodi Remarkerovog podkasta „Zadovoljstvo u tekstu”, pod nazivom „Srećni ljudi” Biljana Keller i Vladimir Cerić, govore o romanu „Pas i kontrabas“ Saše Ilića, nagrađenim NIN-ovom nagradom Roman godine. 
    Kompleksna priča obuhvata veliki vremenski period od Kraljevine Jugoslavije, SFRJ, SRJ pa do RS, a centralno mesto je bolnica za psihijatrijske bolesti u Kovinu. Traume sadašnjosti i bliske prošlosti vezani su uglavnom za život protagoniste romana, kontrabasiste Filipa Isakovića, dok dalju prošlost i kontinuitet institucionalnog i društvenog nasilja pripovedaju drugi likovi među kojima je najznačajniji doktor Julijus.
    Veoma važna komponenta romana je džez koji u samom tekstu i dodatnom spisku soundtrack-a na kraju knjige intertekstaulno obogaćuje čitavo čitalačko iskustvo.

    Ovde


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Bluberi Fri Jan 24, 2020 9:47 pm

    Ovo je horor od prikaza.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 12:13 am

    NINova nagrada - Page 18 01-bg-830x0


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 27, 2020 12:18 am

    Bazdulj nekoga optužuje za kič jugoslovenstvo
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 12:19 am

    Promako nam i ovaj genije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Daï Djakman Faré Mon Jan 27, 2020 12:27 am

    KinderLad wrote:Bazdulj nekoga optužuje za kič jugoslovenstvo
    ko o cemu bazdulj o kic jugoslovenstvu


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 27, 2020 12:28 am

    Inace, prilicno ludilo od naslovnice
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Filipenko Mon Jan 27, 2020 12:35 am

    KinderLad wrote:Bazdulj nekoga optužuje za kič jugoslovenstvo


    NINova nagrada - Page 18 286371741
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Solus_Rex Mon Jan 27, 2020 2:51 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Bluberi Mon Jan 27, 2020 5:22 pm

    Kič jugoslovenstvo i Ninova nagrada

    Može li gluplje i podlije od ovog? Po Bazdulju je više jugoslovenstva u njima iz peticije, jer su se, pazi sad, pre 30 godina oni borili za Jugoslaviju.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by beatakeshi Mon Jan 27, 2020 9:54 pm

    Kakav buzdovan!
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by kapetanm Mon Jan 27, 2020 9:58 pm

    Prilcno ogavan text
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 27, 2020 10:00 pm

    Tekst je pre svega neizrecivo glup
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 27, 2020 10:00 pm

    dupli


    Last edited by KinderLad on Mon Jan 27, 2020 10:26 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 10:11 pm

    +1

    Besmislenost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Mon Jan 27, 2020 10:35 pm

    etimolosko pisanje imena. je ne znam sta to znaci. valjda je hteo napisati izvorno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Esterházy Márton Mon Jan 27, 2020 10:43 pm

    KinderLad wrote:Tekst je pre svega neizrecivo glup

    Sad sam to bas hteo da kazem, boli me lobanja od nategnutih pa ismirglanih analogijica vezanih besmislom.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 11:09 pm

    Solus_Rex wrote:


    Mrzi me da slušam celo, pustio sam samo par minuta i hoću samo da kažem da su baš simpatična ova dva nikad-pojeli-užinu literary geek-a NINova nagrada - Page 18 1143415371. Sviđa mi se što se ne plaše da budu ozbiljni, što nisu kreteni, što ne hvataju na buku, itd, nego sve fino, smireno. Baš osveženje nakon onih frikova što je disident kačio. A vidi se i da ih stvarno zanima tema, da imaju potrebe o tome da pričaju, da nisu pozeri.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Somlói Galuska Mon Jan 27, 2020 11:13 pm

    William Murderface wrote:
    Solus_Rex wrote:


    Mrzi me da slušam celo, pustio sam samo par minuta i hoću samo da kažem da su baš simpatična ova dva nikad-pojeli-užinu literary geek-a NINova nagrada - Page 18 1143415371. Sviđa mi se što se ne plaše da budu ozbiljni, što nisu kreteni, što ne hvataju na buku, itd, nego sve fino, smireno. Baš osveženje nakon onih frikova što je disident kačio. A vidi se i da ih stvarno zanima tema, da imaju potrebe o tome da pričaju, da nisu pozeri.

    I meni su bili ok. Doduše, ne mogu baš da ocenim njihovu kompetentnost kad ništa od tih romana iz užeg izbora nisam čitao, ali potrudili su se da pročitaju dosta od toga, znači vredni čitaoci, to je najvažnije.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 11:21 pm

    Sviđa mi se i i što ne fraziraju, što pokušavaju o svemu da zauzmu neki promišljen i argumentovan stav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Bluberi Mon Jan 27, 2020 11:25 pm

    Ovaj desno je urednik u FMK.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 27, 2020 11:34 pm

    Eeee, izgledaju mlađe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    NINova nagrada - Page 18 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:45 am