Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 10:44

    haha pa ovo što je ispričao Kuriru je Ana Brnabić drugim sredstvima. da ne kopamo sad po tome šta je ko rekao i uradio nego da se okrenemo budućnosti, ovo je novo vreme, clean slate.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Thu 23 Jan - 10:46

    Da, zato i kazem naprednjacki mladolider.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 10:46

    Pa oni podsvesno zele neki novi sukob u kome ce biti temeljno porazeni, jal unutra jal spoljno. Tj potpuno sam ubedjen da to nije bas na svesnom nivou. Ne znam kako se to strucno zove.
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 10:46

    samo ću ovo ostaviti ovde

    NINova nagrada - Page 17 Kurir
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 10:48

    Papa Lazarou wrote:haha pa ovo što je ispričao Kuriru je Ana Brnabić drugim sredstvima. da ne kopamo sad po tome šta je ko rekao i uradio nego da se okrenemo budućnosti, ovo je novo vreme, clean slate.

    to bi bilo jos i dobro kad bi oni stvarno tako radili. Ali ne rade. Duboka patologija je tu at work. Sta god Vucic pricao na konferencijama za stampu, narativ koji se kreira u drustvu uopste nije "ovo je novo vreme, clean slate.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 10:49

    Papa Lazarou wrote:samo ću ovo ostaviti ovde

    NINova nagrada - Page 17 Kurir

    pa da, toeto
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Thu 23 Jan - 10:50

    Papa Lazarou wrote:samo ću ovo ostaviti ovde

    NINova nagrada - Page 17 Kurir

    NINova nagrada - Page 17 3984128386


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 10:51

    Oni, površinski, rade na uspostavljanju satrapije u kojoj će vreme stajati a svaki društveni zamah će trajati koliko i jedna Blicova hajka. A u dubini se u sve većoj meri kolju oko preostalog društvenog kapitala i spremaju se za veliki, nemilosrdni obračun oko poslednjih mrvica. 

    U sve većoj meri sam uveren da će sledeći veliki odisaj u Srbiji biti na liniji naprednjački feudalci (ovo "naprednjački" shvatiti u najširem smislu) vs. Vučić i čini mi se da se tu polako zauzimaju strane.


    Last edited by Papa Lazarou on Thu 23 Jan - 10:52; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 10:52

    u stvari to se zove debelo nečista savest, do te mere da je njima praktično nemoguće da "idu napred, clean slate" style. Bilo bi u stvari mnogo bolje da je nekako moguće, ali nije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 10:54

    Papa Lazarou wrote:Oni, površinski, rade na uspostavljanju satrapije u kojoj će vreme stajati a svaki društveni zamah će trajati koliko i jedna Blicova hajka. A u dubini se u sve većoj meri kolju oko preostalog društvenog kapitala i spremaju se za veliki, nemilosrdni obračun oko poslednjih mrvica. 

    U sve većoj meri sam uveren da će sledeći veliki odisaj u Srbiji biti na liniji naprednjački feudalci (ovo "naprednjački" shvatiti u najširem smislu) vs. Vučić i čini mi se da se tu polako zauzimaju strane.

    meni tu prestaje politička analiza i prosto osećam da oni svi zajedno sa sobom nose 1 neverovatno lošu karmu.
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 10:56

    KinderLad wrote:
    Papa Lazarou wrote:Oni, površinski, rade na uspostavljanju satrapije u kojoj će vreme stajati a svaki društveni zamah će trajati koliko i jedna Blicova hajka. A u dubini se u sve većoj meri kolju oko preostalog društvenog kapitala i spremaju se za veliki, nemilosrdni obračun oko poslednjih mrvica. 

    U sve većoj meri sam uveren da će sledeći veliki odisaj u Srbiji biti na liniji naprednjački feudalci (ovo "naprednjački" shvatiti u najširem smislu) vs. Vučić i čini mi se da se tu polako zauzimaju strane.

    meni tu prestaje politička analiza i prosto osećam da oni svi zajedno sa sobom nose 1 neverovatno lošu karmu.

    Bukvalno isti osećaj imam.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by beatakeshi Thu 23 Jan - 10:56

    Mučna je pojava ovaj Tabašević. Jel mu i kreativno pisanje takvo?
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 11:01

    beatakeshi wrote:Mučna je pojava ovaj Tabašević. Jel mu i kreativno pisanje takvo?

    Bolje je. Živahno, brzo, disciplinovano. Mene impresionira njegov prozni tempo, ima jedan lep "stakato" u rečenici.
    Tabaške je izmislio pisanje za ovu žgadiju tipa Kecman i Deksa. Šteta što su mu ambicije ovoliko parohijalne.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Thu 23 Jan - 11:07

    William Murderface wrote:Pa da. A ako mislis da ratnu paranoju u Srbiji sire Teofil i Sasa Ilic, a ne naprednjacki tabloidi poput Kurura koji svakog drugog dana najavljuju 'Rat sa Siptarima", ako mislis da Miru Markovic "ozivljava" Sasa Ilic, a ne Vulin u vladi i Vecernje novosti koje je rehabikituju objavljujuci odlomke iz njene nove knjige - iste Novosti koje vam pomazu da zsvrtite celu aferu, onda aferim.

    pa to je prilicno tupava (ili zlobna) upotreba jedne notorne istine a to je ona da ovo sto sada zivimo nije povratak devdesetih vec jedan posve nov politicki fenomen koji se po potrebi koristi tim folklorom. naravno ja mogu da mislim (kao sto i mislim) da teofil to ne moze da vidi i da i dalje vodi iste bitke i na isti nacin iako je situacija sada strukturalno drugacija no reci da teofil odrzava "ratnu tenziju" pored zivog kurira i informera je krajnje neumesno.

    pre se moze reci da se teofil peca na tu udicu. kao na primer arsenijevic kada potpise apel 88.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Thu 23 Jan - 11:11

    bruno sulak wrote:
    William Murderface wrote:Pa da. A ako mislis da ratnu paranoju u Srbiji sire Teofil i Sasa Ilic, a ne naprednjacki tabloidi poput Kurura koji svakog drugog dana najavljuju 'Rat sa Siptarima", ako mislis da Miru Markovic "ozivljava" Sasa Ilic, a ne Vulin u vladi i Vecernje novosti koje je rehabikituju objavljujuci odlomke iz njene nove knjige - iste Novosti koje vam pomazu da zsvrtite celu aferu, onda aferim.

    pa to je prilicno tupava (ili zlobna) upotreba jedne notorne istine a to je ona da ovo sto sada zivimo nije povratak devdesetih vec jedan posve nov politicki fenomen koji se po potrebi koristi tim folklorom. naravno ja mogu da mislim (kao sto i mislim) da teofil to ne moze da vidi i da i dalje vodi iste bitke i na isti nacin iako je situacija sada strukturalno drugacija no reci da teofil odrzava "ratnu tenziju" pored zivog kurira i informera je krajnje neumesno.

    pre se moze reci da se teofil peca na tu udicu. kao na primer arsenijevic kada potpise apel 88.


    Tako je, da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Zuper Thu 23 Jan - 12:23

    Znaci, Omorika namestio ninovu.
    Sramota, ali Omorika je zasticena vrsta i ne sme da dirka tvrdo.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Thu 23 Jan - 12:52

    oglasio se i vasa pavkovic. kaze jedino teofil kompetentan. kaze ostali cl. zirija ne citaju domacinsku knjizevnost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Thu 23 Jan - 12:54

    Da, da, video, ocepio i Kustu i Bazdu u prolazu NINova nagrada - Page 17 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 23 Jan - 12:54

    bruno sulak wrote:ostali cl. zirija ne citaju domacinsku knjizevnost.

    samo kućaničku  NINova nagrada - Page 17 1861198401
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Janko Suvar Thu 23 Jan - 12:55

    moram reci da ne razumem oko cega je ceo sukob i to me jako nervira jer bih hteo da imam stav, da se svadjam s nekim NINova nagrada - Page 17 1949538119 

    u mom kutku interneta atmosfera je "20te, 20te Beton pobedio", a ne vidim zasto i cemu. Jos cu morati i knjigu da procitam na kraju NINova nagrada - Page 17 1949538119
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Daï Djakman Faré Thu 23 Jan - 17:20

    William Murderface wrote:Tabasevica ne vredi ni komentarisati. Jak start naprednjackog mladolidera.

    https://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/3397535/vladimir-tabasevic-za-kurir-o-bojkotu-ninove-nagrade-sasa-ilic-povampiruje-miru-markovic
    jebote, moje spekulisanje o njegovom odnosu prema sasi ilicu od pre par strana jos ispade mega-blagonaklono.

    kakav pajser, on je potpuno nesvestan sta radi.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 17:31

    Da da francuska sobarica
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Bluberi Thu 23 Jan - 17:45

    Najjače je da postavljeni urednik RTS kult. umetničkog programa kenja nekom o kompetencijama.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Daï Djakman Faré Thu 23 Jan - 18:16

    Papa Lazarou wrote:Da da francuska sobarica
    ne znam, ja mislim da on nije izgubljen slucaj. on ima problem sa svojim brendom i svojom izgradjenom pozicijom kao javne licnosti jer je preko svake mere investiran u identitetske politike i uopste ne gleda nista drugo. covek bezeci od drugosrbijanske kultur-hegemonije se obreo se pod velikim satorom prve srbije sa kecmanom, kustom i bazdom. on ovde refleksno brani svoj neki kulturni kapital no stici ce ga reality check mnogo brze nego njegovog mentora delica kad je djus poceo da prica viceve o romima na njegovoj tribini.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Thu 23 Jan - 19:04

    Janko Suvar wrote:moram reci da ne razumem oko cega je ceo sukob 

    ja ne razumem mnogo više od tebe

    jedino mislim da je teofil bolji kao književni kritičar nego kolumnista

    NINova nagrada - Page 17 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon 20 May - 7:45