Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Solus_Rex Mon Jan 23, 2023 7:12 pm

    Notxor wrote:...Ovo je nekakva poetska improvizacija koliko vidim bez hronologije, možda i cut-up, ko zna.
    Posle Milene Marković očekivao sam neku priču a ne ovo. Uostalom, nije bitno šta sam ja očekivao samo mi je malo žao nagrade. Iju, šta joj se desilo?
    NINova nagrada - Page 33 1233199462
    Prema rečima Milene Đorđijević, „Unutrašnje more“ govori da je teorija kapitulirala pred romanom, da je roman kao što je Mihail Bahtin o romanu svojevremeno govorio anarhičan, da je nedisciplinovan – podsetila je ona dodajući da je osnovno pitanje kako „Unutrašnje more“ kroz negaciju romana kao književne forme istovremeno postaje roman i to u najsnažnijem i u najispravnijem smislu te reči.

    – U jednom segmentu u priči Danice Vukićević, u ovom romanu kaže se duša je jedna velika tema, kaže se da ona, odnosno junakinja ne daje dušu u zamenu za kikiriki. „Unutrašnje more“ ne prodaje svoju dušu za kikiriki – istakla je između ostalog Milena Đurđijević.



    Last edited by Solus_Rex on Mon Jan 23, 2023 7:14 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Notxor Mon Jan 23, 2023 7:14 pm

    Tima pokraden



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Filipenko Tue Jan 24, 2023 12:45 am

    Летећи Полип wrote:Joj, kako je bezvezna ova tetka.


    Ja se uplasio, deluje mi ko trandza.
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

    Post by beatakeshi Tue Jan 24, 2023 10:13 am

    Sve go Klačar ovde.

    NINova nagrada - Page 33 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 7:03 am