Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Fri Feb 23, 2024 1:58 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Feb 26, 2024 2:14 pm

    https://www.politika.rs/scc/clanak/601232/Zoran-Kesic-izvredao-Dodika-i-Nestorovica-Oni-su-glupan-i-tupan-video


    IzVrEdJaO


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Uncle Baby Billy Mon Mar 04, 2024 7:14 am

    https://www.politika.rs/scc/clanak/602442/Okultni-tragovi-na-tragediji-u-Novom-Sadu

    У недостатку званичних информација, бројни медији овај случај доводе у везу са окултизмом. Према њиховим наводима, тела малишана затечена су у дневном боравку прекривена чаршафом, а полицајци су током увиђаја пронашли симболе египатског загробног живота. Сектолог Димитрије Пастуовић каже за наш лист да, уколико су ови наводи тачни, нема сумње да се ради о сатанизму.
    Према његовим речима, сваки уплив паганских божанстава у хришћанство је сатанизам. Он сматра да велики број људи у медијима пропагира египатска божанства и магију, и на тај начин врши синкретизам (комбинацију елемента различитих религија како би створила нека нова веровања). Што је опасно, посебно по омладину.

    „Потребна нам је цензура и законска забрана таквих ствари у јавности”, закључио је Пастуовић.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Mon Mar 04, 2024 7:23 am

    Malo sam guglao ovu Isidoru M. - kakvi smutljivci.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Uncle Baby Billy Mon Mar 04, 2024 7:25 am

    jebote kakav tekst

    ova iz "odseka borbe protiv sekti centra za bezbednost, istrage i odbranu DBA" naravno nema nikakve veze sa nekom državnom institucijom nego sa ovim


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Mon Mar 04, 2024 7:26 am

    A Pastuović - Udruženje za stabilizaciju omladine. Kada kažem novine... - Page 10 1233199462
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Mon Mar 04, 2024 7:27 am

    Ono što je dobro je to da u Politici ima toliko stida da niko ne potpisuje tekst.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Janko Suvar Mon Mar 04, 2024 7:52 am

    Pristupnica za prijem u Centar DBA
    Molimo Vas da tražene podatke unesete tačno. Molimo Vas da koristite sva slova azbuke (uključujući č, ć, š, ž) pri unosu podata. Veoma je bitno da fotografija koju šaljete bude kao za pasoš, jer se te fotografije ubacuju na članske kartice.

    Članarina na godišnjem nivou iznosi 4.000 dinara, dok je za studente KPA, bezbednosti, prava, policajce, vatrogasce članarina na godišnjem nivou 1.500 dinara.

    NAPOMENA: Pojedini browseri prave problem prilikom popunjavanja pristupnice (tesko prihvataju fotografiju), pa ukoliko Vam se dogodi da imate problem prilikom popunjavanja pristupnica, možete sve tražene podatke zajedno sa fotografijom da nam pošaljete na mejl za članstvo clanovicentra@gmail.com

    Kada kažem novine... - Page 10 1336943286
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Mon Mar 04, 2024 8:28 am

    Brate!!!Kada kažem novine... - Page 10 3137070404 Kada kažem novine... - Page 10 3579118792
    One Eyed Bob

    Posts : 1457
    Join date : 2015-08-13

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by One Eyed Bob Mon Mar 04, 2024 8:29 am

    Pravilo "treći dan sekta" ovde je postalo "prvi dan sekta", u sklopu potpuno svesne akcije šarlatanskog orgijanja nad telima mrtve dece. Bukvalno svi ti ljudi u lancu znaju šta rade i boli ih kurac.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    паће

    Posts : 40215
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Mon Mar 04, 2024 8:40 am

    Не видим како египатски симболи могу бити сотонизам, то је старије. Да би нешто било сотонизам, мора настати унутар хришћанства, као чиста контра, дакле фотка са истог негатива само обратним поступком. Шта је била египатска религија пре појаве хришћанства, док сотона још није био измишљен? Протосотонизам у припреми и ишчекивању свог предмета?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    One Eyed Bob

    Posts : 1457
    Join date : 2015-08-13

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by One Eyed Bob Mon Mar 04, 2024 8:43 am

    Nemoj se uopšte truditi oko toga. To su budalaštine direktno preuzete od američkih "boraca protiv sekti", u osnovi lov na veštice i podbadanje maloumne rulje.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-15

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 04, 2024 8:59 am


    Према његовим речима, сваки уплив паганских божанстава у хришћанство је сатанизам

    Krsna slava, recimo
    паће

    Posts : 40215
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Mon Mar 04, 2024 9:30 am

    Пре тога се звала харе крсна слава.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    No Country

    Posts : 11136
    Join date : 2015-05-15

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by No Country Mon Mar 04, 2024 9:40 am

    Nektivni Ugnelj wrote:

    Према његовим речима, сваки уплив паганских божанстава у хришћанство је сатанизам

    Krsna slava, recimo
    Или Божић, Ускрс…
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by ficfiric Tue Mar 05, 2024 3:00 am

    One Eyed Bob wrote:Pravilo "treći dan sekta" ovde je postalo "prvi dan sekta", u sklopu potpuno svesne akcije šarlatanskog orgijanja nad telima mrtve dece. Bukvalno svi ti ljudi u lancu znaju šta rade i boli ih kurac.

    "Treci dan ukleto naselje"

    Informer wrote:Ukleto naselje u Novom Sadu! Darijan izlomio manekenku, sektaši skočili u smrt (FOTO)

    Tri bela betonska solitera na Uglu Fruškogorske ulice i Bulevara cara Lazara u novosadskom naselju Liman 2, kriju jezive i mračne tajne, a da "zidovi mogu da pričaju" otkrili bi niz tragičnih događaja koji su se u poslednjih 15 godina dogodili ovde.

    ...

    Ta tragedija je samo jedna u nizu, u istoj zgradi pre desetak godina, stariji komšija sa desetog sprata pucao je sebi u glavu iz vatrenog oružja, nakon čega je preminuo u bolnici, a na isti način život je sebi pre tri godine oduzeo mladić koji je živeo nekoliko spratova niže.

    ...

    Zločin koji je potresao celu Srbiju dogodio se pre 12 godina u soliteru naspram ovog, kada je Darijan Musić na svirep način ubio svoju devojku, manekenku Vladislavu Červenko.

    ...

    U tom soliteru takođe su se u poslednjih 15 godina događala samoubistva skokom sa prozora stana, a pre nekoliko godina jedna žena pala je sa prozora dok je najverovatnije sređivala stan, ona je preminula u bolnici.

    Stanari kažu da u srednjem soliteru živi i čovek koji ima psihičke probleme, pa policija često interveniše kada on baca stvari iz stana na pločnik ispred zgrade. Takođe pre nekoliko godina u soliteru u kom je ubijena Vladislava, došlo je do požara u jednom stanu

    Ubrzo nakon toga uhapšen je serijski piroman koji je izazvao požar u ovoj i u još nekoliko zgrada u gradu. U poslednjih nekoliko godina zabeleženo je i više manjih požara sa materijalnom štetom bez žrtava.

    Srednji soliter je prošle godine tokom junskog nevremena pretrpeo ogromnu štetu, a sanacija još uvek traje. Tada je soliter potpuno ostao bez krova i dela fasade.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-15

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 05, 2024 3:35 am

    Nema, prekrdašilo, mora crkva da se gradi
    паће

    Posts : 40215
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Tue Mar 05, 2024 3:38 am

    Ало бре, знаш ти где је Лиман 2 где је Штранд? Има 2км барем. Ко ће бре да пешачи до тамо, забо га...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-15

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Mar 05, 2024 3:43 am

    A dobro jbg, Liman 1, Liman 2, Liman u Ukrajini...
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by ficfiric Tue Mar 05, 2024 3:44 am

    Nema veze koliko ima da se pesaci. Koliki je domet crkve? Da li domet zavisi od povrsine i visine?


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 1457
    Join date : 2015-08-13

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by One Eyed Bob Tue Mar 05, 2024 4:00 am

    To zavisi od aktivnog elementa crkve. Dlaka Svetog Avakumija ima domet od 2km, a naočari oca Tadeja bacaju i na 50km.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by beatakeshi Tue Mar 05, 2024 4:02 am

    Brte, nisam znao da je onaj muzičar iz 90ih tolika faca.
    паће

    Posts : 40215
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Tue Mar 05, 2024 4:37 am

    ficfiric wrote:Nema veze koliko ima da se pesaci. Koliki je domet crkve? Da li domet zavisi od povrsine i visine?

    Пре од калибра и угла, као и пуњења.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Mar 10, 2024 10:35 am

    Но, упркос томе што се на основу реченог чини да нови избори у сваком погледу иду на руку владајућој странци, они имају и своје наличје. Оно се, шире посматрано, огледа у томе што је мало вероватно да ће нови избори довести до смиривања политичке ситуације. Напротив, ако победи блок око СНС то неће значити крај политичких тензија. Већ сада се може с великом вероватноћом тврдити да би опозиција у том случају довела у питање изборну победу тврдњама да нису испуњене све препоруке на које је у свом извештају указао ОДИХР и да, сходно томе, ни ови избори нису били фер и поштени, односно да су, што је за њих исто, покрадени. У том случају се поставља питање зашто су онда нови избори били заказивани ако ће Србију довести у исту позицију у којој би била и да је власт формирана већ сада.
    С друге стране, ако би резултат био тесан или у корист опозиционог блока то не би довело до смиривања тензија већ би дало крила опозицији да са боље позиције оспори резултате републичких избора и започне борбу за нове ванредне изборе.

    Дакле, једини исход који би Србију увео у релативно мирне воде и дао одрешене руке председнику и новој влади да воде политику која је промовисана кроз платформу „Србија 2027” јесте да блок око СНС победи на београдским изборима са убедљивом већином од 10 до 20 процентних поена, што свакако неће бити лако. Тада би се за извесно време политичке тензије пригушиле – мада ни тада не би згасле с обзиром на то да им извор и није у Србији. Нема сумње да овде суверенистички принцип има већу подршку од глобалистичког, али баш зато мора бити доведен у питање, било тако што ће му се властодршци покорити или што ће бити замењени. То сви знају. Власт се зато поклања Бриселу али му се не покорава. Опозиција, с друге стане, пада ничице на ЕУ двору, али то није довољно ако не покаже да има подршку у Србији.
    https://www.politika.rs/scc/clanak/602801/Pogledi/Praznik-demokratije-ili-povod-za-tenzije


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Mar 10, 2024 10:50 am

    Kada kažem novine... - Page 10 Scree445


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Kada kažem novine... - Page 10 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:26 am