Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Informer

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 04, 2023 4:44 pm

    ono što je posebno interesantno je da se članak pojavio neposredno nakon što je završena ceremonija u Prijedoru

    Jasn, trebalo je da izveste o događaju pre nego što se - dogodio.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Tue Aug 08, 2023 1:31 pm

    Kreni-promeni sa srn expresa


    04.08.2023 11:15

    Merlin će morati da otkaže koncerte?! Brojka vrtoglavo raste, desetine hiljada ljudi ne želi srbomrsca u Srbiji

    Broj potpisnika peticije koja se zalaže da se bosanskom pevaču Dinu Merlinu zabrani ulazak u Srbiju vrtoglavo raste.

    Kompromitovani bosanski pevač Edin Dervišhalidović, alijas Dino Merlin, zakazao je četiri koncerta u beogradskoj Areni, što je izazvalo sveopšte gađenje javnog mnjenja u Srbiji, a pokrenuta je i peticija kojom se traži zabrana ulaska mudžahedinskom izvođaču.

    Zasad je peticiju potpisalo više od 33.000 ljudi, a brojka vrtoglavo raste iz časa u čas. Za samo jedan dan potpisalo je preko 10.000 ljudi peticiju protiv Merlinovog ulaska u Srbiju, od toga je oko 9.600 ljudi iz Beograda, 2.220 iz Novog Sada, 900 iz Niša i ostalo je iz drugih mesta u Srbiji i regionu.

    Peticiju možete potpisati OVDE.

    Podsetimo, u jeku negodovanja oko najavljenih nastupa Dina Merlina u Srbiji, na društvenim mrežama isplivao je video-zapis iz 1993. godine, na kome Dervišhalidović peva pesmu "Da te nije Alija", i to ratnim zločincima, pripadnicima Armije Bosne i Hercegovine.


    08.08.2023 14:30

    Neviđena bruka, ne mare za desetine hiljada ljudi! Peticija protiv Dina Merlina obrisana, oglasili se sramnim saopštenjem

    Peticija koja je pokrenuta protiv pevača Dina Merlina, a koju je potpisalo skoro 60.000 ljudi, obrisana je sa sajta peticije.online.

    Bosanski pevač Edin Dervišhalidović, poznatiji kao Dino Merlin, našao se u središtu pažnje nakon što je zakazao četiri koncerta u beogradskoj Areni. Najavljeni nastupi u srpskoj prestonici naišli su na veliki odjek, pa je ubrzo pokrenuta i peticija kojom se traži zabrana ulaska osvedočenom srbomrscu u Srbiju.

    Nakon što je skoro 60.000 ljudi pristalo da se Merlinu udari embargo, peticija je danas naprasno nestala sa sajta, a dato je sledeće objašnjenje:

    - Odgovorni smo za sadržaj koji naši korisnici objavljuju na našoj veb stranici. Ova peticija ima jake optužbe i nemamo resurse da proverimo da li su tvrdnje tačne - istakli su na sajtu Peticije.online.


    08.08.2023 14:49

    Ekspresno pokrenuta nova peticija protiv Merlina, potpisnici istakli: "Imamo dostojanstvo, nekome ko pljuje Srbe nije mesto ovde"

    Protiv Dina Merlina je, nakon brisanja prethodne, pokrenuta nova peticija kojom se pevaču traži zabrana ulaska u Srbiju.

    Dino Merlin zakazao je četiri koncerta u beogradskoj Areni, a pored povećeg odziva posetilaca, pevač je naišao na još veće negodovanje javnog mnjenja u Srbiji.

    Kako je javnost naširoko upoznata sa sramnim uvredama kompromitovanog Merlina, pokrenuta je i peticija kojom se traži zabrana ulaska u Srbiju ovom osvedočenom srbomrscu.

    Nakon što je preko 60.000 ljudi dalo saglasnost da se Dinu udari embargo, peticija je sa pomenutog portala naprasno nestala, a svega nekoliko minuta kasnije, pojavila se nova, sa identičnim zahtevom.

    Prvi potpisnici su se brže-bolje oglasili, te kao razlog saglasnoti istakli sledeće:

    - "Nije mu mesto u Srbiji", "Dostojanstvo, ko hoće da ga sluša, neka ide u Bosnu", "Zato što se ne slažem da neko ko pljuje Srbe kao narod i zemlju Srbiju uđe, a kamoli održi koncert."

    Peticiju protiv Dina Merlina možete potpisati OVDE.


    _____


    Uprava napolje!

    konjski nil

    Posts : 2512
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by konjski nil Wed Aug 09, 2023 3:11 am

    ovde cilj opravdava sredstvo tkd je sevap potpisat Informer - Page 5 2304934895


    _____
    Informer - Page 5 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Informer - Page 5 2692
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Thu Aug 24, 2023 1:20 pm

    Ponor NVO u Evropi! Kuknjava za Sorošem: Ko će sad da nam daje pare?!

    Nevladinim organizacijama u Evropi preti ponor nakon odluke Fonda za otvoreno društvo koju je osnovao tajkun Džordž Soroš da se povuče sa starog kontinenta, navodi Politiko.

    Kako navodi Politiko, odluka Fonda za otvoreno društvo da prekine sa finansiranjem raznoraznih NVO praktično se značiti i njihovo gašenje.

    - Zbog nedostatka alternativnog finansiranja, među onima koji su najviše izloženi riziku su nevladine organizacije koje se bave temama povezanima s tehnologijom - od pokušaja suzbijanja štetnih sadržaja na internetu uz pomoć veštačke inteligencije do praćenja prekomernog državnog nadzora i upotrebe špijunskih softvera - kao i one usmerene na tabu pitanja poput roda, prava manjina i migranata - navodi se u analizi evropskog portala uz ocenu da Soroševa odluka dolazi u najgorem mogućem trenutku.

    - Soroševo povlačenje nije moglo doći u gorem trenutku, s obzirom na to da u Evropi jačaju nacionalističke i populističke stranke koje odbacuju temelje "otvorenog društva" - ističe se u članku.


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by plachkica Thu Aug 24, 2023 1:38 pm

    Preparing for a post-Soros Europe
    What Europe will look like in the next five years will depend on how EU civil society organizes after the Open Society Foundation’s departure.

    https://www.politico.eu/article/preparing-for-a-post-soros-europe/

    (najava o povlačenju ide već neko vreme, samo mislim da su non eu zemlje evrope izuzete iz povlačenja)
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Erős Pista Thu Aug 24, 2023 2:10 pm

    Pa da, trebalo bi da Srbija u toj podeli dobije vise.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 2512
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by konjski nil Thu Aug 24, 2023 2:18 pm

    građanizam propo bez štake kapitalizma ←ko← bi reko Informer - Page 5 2304934895


    _____
    Informer - Page 5 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Informer - Page 5 2692
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Улични ходач Thu Aug 24, 2023 11:21 pm

    Informer je, barem jedno vreme  bio zakacen na Soroseve fondove.
    Nova fora za trebljenje u gradu su fondovi za bofbu protiv "malignog" uticaja Rusije i Kine. Zato nema brige. Inace masa nvo i pojedinaca, tipa navodnih desnih uticajnika na yt, je zakacena.
    To vam kazem da vi niste oni na koje oni stvarno racunaju, nego simbolika.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Erős Pista Thu Aug 24, 2023 11:27 pm

    Ako si nam reko. Mi to, naravno, nismo znali.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-03

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Del Cap Thu Aug 24, 2023 11:33 pm

    Post Soros EU (a ne Europe)
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Улични ходач Thu Aug 24, 2023 11:40 pm

    Erős Pista wrote:Ako si nam reko. Mi to, naravno, nismo znali.

    Cenjeni autoritetu naravno da znam da si ti sa tim cinjenicama vise nego upoznat, daleko bilo da nisi, vec bih se zabrinuo.
    Ali mozda ipak neko ne zna jer cenim da ti ipak nisi celo cenjeno elektronicko zboriste, mada mislim da te ima dosta. Mada to su samo moje misli.

    Ali posto kazes da ti je sve poznato, da te priupitam: kako je Informer vadio novac od Sorosevog fonda(a radio je to)?
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Erős Pista Thu Aug 24, 2023 11:43 pm

    Kakve su ti misli, takav ti je i zivot!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Улични ходач Thu Aug 24, 2023 11:47 pm

    Dobro zboris.
    A sto se tice mojih reci: gresan sam oce Pista
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by boomer crook Fri Aug 25, 2023 12:26 am

    ja znam kako i kafa. ajd sad nam ti reci.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by boomer crook Fri Aug 25, 2023 12:28 am

    mislim normalni ljudi se ne igraju samozadovoljnog propitivaca koji raspolaze parcijalnim informacijana


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 26, 2023 10:07 am

    Ukrajina napala Rusiju

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 26, 2023 10:08 am

    Valjda "vazneli"
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by паће Sat Aug 26, 2023 11:51 pm

    Mór Thököly wrote:Valjda "vazneli"

    То кад Шешељ чита наглас.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Thu Aug 31, 2023 5:30 am

    Dramatično predviđanje najvećeg svetskog novinara! Taker Karlson: Sledeće godine imaćemo pravi rat SAD i Rusije!


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Filipenko Thu Aug 31, 2023 5:39 am

    Da se ja pitam, vec bismo ga imali.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Wed Sep 13, 2023 8:48 am

    Klasičan nokaut! Hrkalovićeva razvalila Božovića: Nikad brutalniji komentar!

    Bivši poslanik Demokratske stranke Balša Božović pridužio se horskim napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog snimka sa parizerom, ali mu je brutalno odgovorila bivša državna sekretarka u MUP Srbije i članica Srpske napredne stranke Dijana Hrkalović.

    Viralni snimak na kome su predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ministri Tomislav Momirović i Siniša mali doručkovali "zidarski" sendvič sa parizerom, majonezom i jogurtom, zahvaljujući bezidejnoj opoziciji postao je politička tema broj jedan, a u sve se umešao i Balša Božović.

    - Ni na jednom snimku se ne vidi kako Vučić stvarno jede parizer u sava hlebu, za razliku od ministara Momirovića i Malog. Zato molimo da Vučić ponovi sve i to u direktnom prenosu na RTS-u prilikom sledećeg važnog obraćanja javnosti. Hvala - izlupetao se Božović, a njegova besprizorna provokacija naišla je na brutalan odgovor Hrkalovićeva.

    - Al' tebi se, za razliku od njega, u svakom trenutku vidi da jedeš govna - bez pardona napisala je Hrkalovićeva.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 13, 2023 8:49 am

    izlupetao se Božović
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Ferenc Puskás Wed Sep 13, 2023 9:06 am

    Ova Hrkalović, zar ona nije nešto bila s krimosima i pod nekakvom istragom?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Wed Sep 13, 2023 9:11 am

    Nista ozbiljno, samo je bila veza kavcanima u mup. Po pisanju istog lista je radila sitnice kao npr. ubistvo advokata zato sto je, prisluskujuci ga, cula da komentarise njen ves, i tome slicno.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by ficfiric Sun Oct 01, 2023 2:24 pm

    Mariniki vise ne prebacuju da je Rumunka

    Najgnusnije širi albanske laži! Marinika Tepiçi još jednom udarila na Srbiju i Srbe sa KiM (FOTO)


    _____


    Uprava napolje!

    Informer - Page 5 Empty Re: Informer

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 2:32 pm