Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 12:38 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Ja sam mislio da je ovo ozbiljan forum.

    Ne postoji tragedija koju Bono nije monetizovao kroz sha-la-la u poslednjih 30 godina. 

    Skoro ono ko demokrate.

    Šta je tačno monetizovao na račun Sarajeva i BiH. Daj neki primjer, meni je to potpuno promaklo, ništa osim par vijesti sa radija o tome da je Bono nešto o ratu u BiH zborio, ne znam. Koncert na Koševu mogu samo da pozdravim, em je bio prava stvar u pravo vrijeme, em teško da je ti bilo neke zarade kad je karta koštala 20 maraka, tri do četiri puta jeftinije nego u drugim gradovima u kojima su svirali tih mjeseci.

    Je li npr, dobio neku bosansku planinu i rezervat na upravljanje poput Kustrice? Je li ga Sarajevo inspirsalo do te mjere da u sebi otkrije književnika kao što je npr. taj koncert i roman o njemu napisan podario čovječanstvu 1 Bazdulja?
    Jasno mi je za Amanpur, i šešeljoid Filipenko i odmjereni i uvijek iznad situacije pozicionrani Notxor u njoj vide sienenovog Ristu Đogu ali stvarno ne znam otkud ispizd na Bonoaoa.

    Da dodam i da je Zooropa sasvim dobar album.


    Last edited by fikret selimbašić on Sun Aug 13, 2023 12:46 pm; edited 2 times in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Sun Aug 13, 2023 12:40 pm

    паће wrote:Сарајево  град доброг рокенрола

    Loša lajks dis
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 12:48 pm

    Nije vredno komentara, zaista Fikrete.

    A ako moram da pravim paralelu izmedju Ukrajine i Yuge.

    Recimo da se ta dva raspada slazu u onom delu gde stari sssr i yugo kadar naivno odlazi u ekspresnu vojnu intervenciju, gde bi nakon par godina fronta i statusa quo ti isti ljudi postali najveci krvnici.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Sun Aug 13, 2023 12:50 pm

    fikret selimbašić wrote: ali stvarno ne znam otkud ispizd na Bonoaoa.

    For hysterical raisins... још од пре двадесетак година, кад је почео да ређа прилике у којима се постављао као љига за сликање сад са овим сад са оним. Ту сам некако трагао за речју, али се сусрамље појавило много касније.

    Нисам злопамтило, тј не прецизно, немам списак. И не мора да је било шта добио из Босне, има одакле.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 12:56 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Nije vredno komentara, zaista Fikrete.

    A ako moram da pravim paralelu izmedju Ukrajine i Yuge.

    Recimo da se ta dva raspada slazu u onom delu gde stari sssr i yugo kadar naivno odlazi u ekspresnu vojnu intervenciju, gde bi nakon par godina fronta i statusa quo ti isti ljudi postali najveci krvnici.

    Vrijedno je jer me zanima, bosansku nesreću je monetizavo ko je stigao, od pljačkaša bijele tehnike do raznih humanitaraca, patriota, političara... Kompletna nova klasa, sama podijeljena u nekoliko kategorija, stvorila se na monetizaciji nesreće ali zaista ne znam šta je tačno i na koji način je Bono na tome profitirao. Slavu, novac, uspjeh, pravljenje dobrih albuma... sve je to imao i prije nego je puklo u Jugoslaviji.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by plachkica Sun Aug 13, 2023 1:10 pm

    bono je u sarajevu jer će na festivalu biti prikazan film o tom koncertu
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 1:12 pm

    Pa zato sto razmisljas u lokalu i u markama, zato ti nije jasno.

    Lik je bukvalno postao globalni fenomen zahvaljujuci nonpartisan pristupu nakon Krvave nedelje.

    Muzicki aktivizam je MTV izmisljotina. Dakle to je ono sto nazivamo imidzom.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Sun Aug 13, 2023 1:16 pm

    Bono monetizovao - do rata u Bosni prodao 50 miliona ploča.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 1:20 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Pa zato sto razmisljas u lokalu i u markama, zato ti nije jasno.

    Lik je bukvalno postao globalni fenomen zahvaljujuci nonpartisan pristupu nakon Krvave nedelje.

    Muzicki aktivizam je MTV izmisljotina. Dakle to je ono sto nazivamo imidzom.

    Moram, nije niko pominjao muzički aktivizam kao takav (baška što ja mislim da je on ipak puno stariji od MTV) već su neke nedefinisane zamjerke upućene na račun Bonovog odnosa prema bosanskom ratu i poraću. Ti si na to dodao i monetizaciju tog angažmana i onda se i moje interesovanje i pitanje odnosi na to. Uopšte se ne zajebavam, sva ta priča mi je promakla, dešavala se u ratu i još godinu.dvije nakon njega, a ja sam tad imao prečih misli i posla.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Sun Aug 13, 2023 1:22 pm

    Krvava nedelja - 1972.
    Bono  rođen 1960.
    Sunday Bloody Sunday 1983.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Sun Aug 13, 2023 1:23 pm

    Imho, Bonu je Sarajevo nešto kao Madonino odraslo usvojeno dete, tu je kad zatreba, ali bi radije radio nešto drugo - u Madoninom slučaju, jebala se po ceo dan sa nekim klincem - nemam pojma koji su Bonovi hobiji, mislim, čovek je sam sebi nadenuo ime Dobar Glas, wtf?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Sun Aug 13, 2023 1:25 pm

    Veoma je bitno da je Bono monetizovo, jer ako nije, možda smo malkice odgovorni za nešto. 

    A Bono nije samo Bono, on je živa ikona kolektivnog Zapada koga smo tako voleli pre nego što nas je ostavio na cedilu još 1991. godine.

    Bono je, zapravo, naše nerazumevanje pada Berlinskog zida.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 1:25 pm

    Notxor wrote:Imho, Bonu je Sarajevo nešto kao Madonino odraslo usvojeno dete, tu je kad zatreba, ali bi radije radio nešto drugo - u Madoninom slučaju, jebala se po ceo dan sa nekim klincem - nemam pojma koji su Bonovi hobiji, mislim, čovek je sam sebi nadenuo ime Dobar Glas, wtf?

    Joj. Nemoj.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 1:28 pm

    Rowley Birkin QC wrote:Veoma je bitno da je Bono monetizovo, jer ako nije, možda smo malkice odgovorni za nešto. 

    A Bono nije samo Bono, on je živa ikona kolektivnog Zapada koga smo tako voleli pre nego što nas je ostavio na cedilu još 1991. godine.

    Bono je, zapravo, naše nerazumevanje pada Berlinskog zida.

    '91. Šešelj nudi dobrovoljce Amerikanciima da pomognu ipri invaziji Iraka.

    '93. Šešelj odlazi u Irak da pomogne i da podršku nepravedno i ničim izazvano napadnutom Sadamu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Sun Aug 13, 2023 1:29 pm

    Ispravka "...kao Madoni njeno odraslo usvojeno dete..."
    Inače ne mislim da je monetizovao, a i ako jeste, ne vidim da je nekom naneo štetu.
    Ima U2 nekoliko stvari koje slušam do kraja, ako naletim. Nije da menjam stanicu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 1:30 pm

    Nije samo Bono u tom krugu. Ima tu i Scorpionsa, Elton Johna, Pet Shop Boysa, itd.

    Ljudi sa ovih prostora se kunu da je Bijelo dugme Udbin projekat, sta bi onda trebalo da bude MTV?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Sun Aug 13, 2023 1:31 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Rowley Birkin QC wrote:Veoma je bitno da je Bono monetizovo, jer ako nije, možda smo malkice odgovorni za nešto. 

    A Bono nije samo Bono, on je živa ikona kolektivnog Zapada koga smo tako voleli pre nego što nas je ostavio na cedilu još 1991. godine.

    Bono je, zapravo, naše nerazumevanje pada Berlinskog zida.

    '91. Šešelj nudi dobrovoljce Amerikanciima da pomognu ipri invaziji Iraka.

    '93. Šešelj odlazi u Irak da pomogne i da podršku nepravedno i ničim izazvano napadnutom Sadamu.

    1991. je te demonstracije u ime SRS organizovao neki lik čijeg se imena ne sećam dok je Šešelj bio u zatvoru, tako nekako je Šešelj kasnije pričao.
    Verujem da nije problem da proveri onaj koga to zanima. Mene ne.

    edit: ja sam prvu polovinu 90-ih proveo sa isteklom ličnom kartom jer su sve sa odgovarajućim mestom rođenja slali preko Drine, a ja osim potpuno slučajnog mesta rođenja nemam nikakve porodične, ni bilo kakve druge veze sa tim krajevima.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 1:40 pm

    beatakeshi wrote:Krvava nedelja - 1972.
    Bono  rođen 1960.
    Sunday Bloody Sunday 1983.


    Da, i da sam Irac iz '83, ja bih Bonu postavio bombu ispod kola. What say u?
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Sun Aug 13, 2023 1:44 pm

    Tebi je to naravno poznato.
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 1:55 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Pa zato sto razmisljas u lokalu i u markama, zato ti nije jasno.

    Lik je bukvalno postao globalni fenomen zahvaljujuci nonpartisan pristupu nakon Krvave nedelje.

    Muzicki aktivizam je MTV izmisljotina. Dakle to je ono sto nazivamo imidzom.

    Moram, nije niko pominjao muzički aktivizam kao takav (baška što ja mislim da je on ipak puno stariji od MTV) već su neke nedefinisane zamjerke upućene na račun Bonovog odnosa prema bosanskom ratu i poraću. Ti si na to dodao i monetizaciju tog angažmana i onda se i moje interesovanje i pitanje odnosi na to. Uopšte se ne zajebavam, sva ta priča mi je promakla, dešavala se u ratu i još godinu.dvije nakon njega, a ja sam tad imao prečih misli i posla.


    Nema aktivizma bez slike. Koracnice, lajv topovi u 1812, itd...to ja ipak ne bih podvodio pod aktivizam.

    To je ipak nesto ozbiljno. MTV je samo lajfstajl.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 2:35 pm

    Notxor wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    '91. Šešelj nudi dobrovoljce Amerikanciima da pomognu ipri invaziji Iraka.

    '93. Šešelj odlazi u Irak da pomogne i da podršku nepravedno i ničim izazvano napadnutom Sadamu.

    1991. je te demonstracije u ime SRS organizovao neki lik čijeg se imena ne sećam dok je Šešelj bio u zatvoru, tako nekako je Šešelj kasnije pričao.
    Verujem da nije problem da proveri onaj koga to zanima. Mene ne.

    edit: ja sam prvu polovinu 90-ih proveo sa isteklom ličnom kartom jer su sve sa odgovarajućim mestom rođenja slali preko Drine, a ja osim potpuno slučajnog mesta rođenja nemam nikakve porodične, ni bilo kakve druge veze sa tim krajevima.

    Ne znam o kojim demonstracijama pišeš, '91. ih je bilo svakodnevno, često i po nekoliko raznih. Ja pišem o Šešeljevim izjavama iz tog vakta, ne sjećam se da li ih je dao iz ćelije ili sa slobode, Lično on je nudio dobrovoljce, možda ih je bilo još ali o mom sjećanju je ostalo da su otvorenu podršku USA intervenciji u Iraki iz Srbije dali Šešelj i Toni Montano. Toni, istina, samo verbalnu, Šešelj je nudio krv, tuđu.

    Nema npr. Šostakoviča i Lenjingradske simfonije, nema šezdestih, hipi pokreta i antiratnog aktivizma muzičara? Ništa nije postojalo prije nego se zavrtila Video killed radio star uporedo sa njom se ušunjao i Bono da se naprofitira na tuđim mukama i patnji?


    I dalje niko jasan odgovor ne daje zbog čega je tačno Bono loš čovjek. Notxorov pokušaqj duhovite paralele sa kurvom Madonom i njenim kopiletom je ispao kako obično i ispadaju njegovi pokušaji duhovitosti, uvijek tužni a vrlo često i glupi.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sun Aug 13, 2023 2:36 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Filipenko wrote:

    E sad, vi se mozete praviti blesavi takodje, ali sto pre tamo neki Bosnjaci shvate da su ratovali sa svojim komsijama a ne branili se od agresije, bice manje napetosti, a mozda ce i Fikret ovde manje soliti pamet o strasnoj agresiji na Ukrajinu.

    Nastaviću da solim pamet pominjući strašnuu rusku agresiju na Ukrajinu. Ne znam zašto ali baš taj detalj putifisti zaobilaze, preskaču, ne vole da pominju...O svemu može, naročito o ukrajinskom govnarluku i nacizmu ali nipošto o ruskoj agresiji, valjda su mentalno već u ruskom svijetu pa im frka da ne fasuju robiju po zakonu o diskreditaciji SVO i ruske vojske.

    Tebe ne računam u ove izvijače, ti šešeljevski pošteno kažeš što ti je na umu i na srcu i to pozdravljam. To što se ne slažem sa tobom i što bih rado na tebe sarmat bacio a onda te ovjerio kinžalom, to je samo iskrenost sa moje strane.


    Ustasa Seselj je takodje vas Sarajlija, nemojmo to zaboraviti. Nije bosanski rok jedino zlo koje je izaslo odatle, naprotiv.

    Agresiju je smesno da potezete u slucaju Bosne iz prostog razloga sto ste vi ti koji su poceli rat i snosite glavnu odgovornost za njega. Kao sto sam gore napisao, najpre ste izveli nevazeci referendum, pa potom krenuli da ubijate, pucate, opsedate kasarne. Jebiga. Agresija obicno pocinje napadom, tako da je jedina agresija ovde bila vasa agresija na jugoslovensku drzavu. Ali volite da se izgovarate njome jer brise vasu rudimentarnu odgovornost za otpocinjanje rata, a u istu svrhu koristite objektivne tragedije i patnje gradova pod vasom kontrolom. I brisete sopstvene zlocine, jer zaboga agresija i genocid(na tvorevina).

    Meni je to smesno i impotentno, ali kako god hocete. Samo napred. Razgradite to sto imate do kraja.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 2:51 pm

    Filipenko wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Nastaviću da solim pamet pominjući strašnuu rusku agresiju na Ukrajinu. Ne znam zašto ali baš taj detalj putifisti zaobilaze, preskaču, ne vole da pominju...O svemu može, naročito o ukrajinskom govnarluku i nacizmu ali nipošto o ruskoj agresiji, valjda su mentalno već u ruskom svijetu pa im frka da ne fasuju robiju po zakonu o diskreditaciji SVO i ruske vojske.

    Tebe ne računam u ove izvijače, ti šešeljevski pošteno kažeš što ti je na umu i na srcu i to pozdravljam. To što se ne slažem sa tobom i što bih rado na tebe sarmat bacio a onda te ovjerio kinžalom, to je samo iskrenost sa moje strane.


    Ustasa Seselj je takodje vas Sarajlija, nemojmo to zaboraviti. Nije bosanski rok jedino zlo koje je izaslo odatle, naprotiv.

    Agresiju je smesno da potezete u slucaju Bosne iz prostog razloga sto ste vi ti koji su poceli rat i snosite glavnu odgovornost za njega. Kao sto sam gore napisao, najpre ste izveli nevazeci referendum, pa potom krenuli da ubijate, pucate, opsedate kasarne. Jebiga. Agresija obicno pocinje napadom, tako da je jedina agresija ovde bila vasa agresija na jugoslovensku drzavu. Ali volite da se izgovarate njome jer brise vasu rudimentarnu odgovornost za otpocinjanje rata, a u istu svrhu koristite objektivne tragedije i patnje gradova pod vasom kontrolom. I brisete sopstvene zlocine, jer zaboga agresija i genocid(na tvorevina).

    Meni je to smesno i impotentno, ali kako god hocete. Samo napred. Razgradite to sto imate do kraja.


    +1000


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Bleeding Blitva Sun Aug 13, 2023 2:53 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Notxorov pokušaqj duhovite paralele sa kurvom Madonom i njenim kopiletom je ispao kako obično i ispadaju njegovi pokušaji duhovitosti, uvijek tužni a vrlo često i glupi.
    Tim Dillon škola humora.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 3:01 pm

    Ima tekst na Gvardijanu ciji je naslov zasto Irci mrze Bonoa. Ja mislim da bi trebalo krenuti odatle.

    Bosna i Hercegovina - Page 12 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 4:14 pm