Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Janko Suvar Sat Jul 08, 2023 2:56 am

    Moram reci da cela stvar oko Smita i njegove ocigledne pristrasnosti, stvarno govori u prilog onome sto tvrde srpski desnicari evroatlantskog tipa. Cak i kad je rec o ciljevima koji su ocigledno nacionalisticki i ocigledno na stetu ono Bosne, bivanje unutra, bivanje delom celog poretka, daje mogucnost da se vise uradi za svoju stvar. 


    Vlast se bez HDZa vise ne moze praviti. Srbi tako nesto sebi ne bi mogli da izdejstvuju bez obzira koliko vise dobili u ratu. 

    Sto se tice same krize, ja ne vidim nikakvo resenje sa postojecom vlascu, a nisam dovoljno pametan da zamislim sta bi se desilo, da stvarno zabrani Dodiku da se bavi politikom. 

    Pretpostavljam da ce Smit preseci stvar i da ce se ici na neka solomonska resenja - da se imovina upise na opstine bez obzira gde se one nalazile umesto na entitete ili drzavu. Oko suda ja ne vidim kako ce koalicija da opstane ako i "Srbi" i "Hrvati" nece da bude stranih sudija (ne razumem ni zasto bi Bosnjaci koji su doslovce ratovali za nezavisnu zemlju hteli da imaju strane sudije). 

    Niksic nije u pravu da sudije predstavljaju narode, predstavljaju entitete, nista ne smeta efbih da posalje Srbina u sud, ili Srpska Ukrajinca. 

    Ne znam, nisam pametan, ja sam se dosta glupo obradovao kad su napravili vlast bez SDA, ali sad nemam pojma. 

    Mislim na stranu ti detalji, u sirem smislu Vucic pustio Dodika niz vodu, bice neko drugi s kim ce se te stvari resiti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50244
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 08, 2023 7:54 am

    Bukvalno za sve i svakog je bolje da sto pre ode s vlasti.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sat Jul 08, 2023 10:57 am

    Ne znam odakle to da sudije formalno predstavljaju entitete. Mozda se to u papirologiji vodi, ali ako imas 2 Srbina, 2 Bosnjaka i 2 Hrvata, kako su to entiteti zastupljeni? 2 Pub'ka Srpska i 4 FeBiH? I koji entitet predstavljaju 3 stranca sudije? Republiku Vanjsku? 

    Dakle, de facto predstavljaju narode i to je najjasniji instrument strane okupacije, posebno sto Bosnjaci skupa sa strancima preglasavaju uvek ostale, jer je odnos 5:4, a kad im se ujke pridruze za stvari koje su im od interesa onda je 7:2. Eto koliko vrede entiteti.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Sat Jul 08, 2023 11:06 am

    Mór Thököly wrote:Bukvalno za sve i svakog je bolje da sto pre ode s vlasti.

    Ako ce da ga zameni neka vrsta srpske liste, onda nije bolje ni za koga. Vidimo to na Kosovu. Najbolje resenje bi bilo da prvo odleti Vucic a odmah za njim i Dodik


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Janko Suvar Sat Jul 08, 2023 11:25 am

    Mór Thököly wrote:Bukvalno za sve i svakog je bolje da sto pre ode s vlasti.
    Pa prvo tih nekih 300.000 ljudi je glasalo za njega, tako da nije bolje za njih. Drugo nije dobro za taj antizapadni narativ u Srba koji ti inace toliko smeta. Posto neki neizabrani lik ga postavio i sad ce da ga smeni. Moze to tako da prodje, on efektivno moze da radi sta oce, al stvorice se politicki problem oko toga. I trece, bar u pocetku vlast SDS ce prosto biti Vuciceva vlast. To ojacava rezim ovde, a generalno znaci vise mesanja u bosanske stvari nego sto je bilo do sad. 

    et Filipenko

    tako sto kazes, trenutno biraju entiteti 4/2 i stranci, a po predlogu Dodikovom bi birali samo entiteti 6/3. To je po meni sasvim ispravno , kao i neki pocket veto, da se ne moze glasati, ako nema dve trecine iz oba entiteta. Niksic je to kritikovao kao da se biraju sudije iz naroda, i da to ne odgovara gradjanskom sentmentu, ali ne moraju biti Srbi/Hrvati/Bosnjaci. Efektivno jesu, takva je politika, takvo je sve uzasno, ali ne moraju biti.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Jul 08, 2023 12:51 pm




    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sat Jul 08, 2023 1:51 pm

    Pazi stvarno, Smit = FullHD Hitler.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Jul 08, 2023 6:23 pm

    Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit takođe boravi u Dubrovnik,u gdje učestvuje u "Dubrovnik forumu" na kojem se razgovara i o budućnosti Zapadnog Balkana na putu ka Evropskoj uniji.

    Komentarišući situaciju u Bosni i Hercegovini, Šmit je rekao kako postoji napredak na državnom nivou te da su usvojene neke važne odluke, ali da cijeli rad otežava ponašanja pojedinih političara, a naročito Milorada Dodika.

    "Mislim da možemo napraviti pozitivnu promjenu u BiH. Dodik ide sve dalje i dalje. Ne znam koje droge koristi, ali čini se da je to droga ponosa koja mu ne daje moć prosuđivanja političke realnosti. Moramo čuvati Dejtonski mirovni sporazum ne samo živim već kao osnovu za unapređenje na putu ka EU integracijama. Ovdje je stvar stvaranja okruženja za mlade gdje oni žele da ostanu, žive i imaju odgovore na neka pitanja", rekao je Šmit.

    Poručio je i da Dodik svojim potezima agresivno testira Dejtonski sporazum.

    " Moram da kažem da živi u svijetu snova. Neće biti popuštanja u kršenju Dejtonskog mirovnog sporazuma. 'Ubijanje' Ustavnog suda, koji je jedna od najvažnijih institucija u državi, neće biti prihvaćeno. Nadam se da razumije da ima šansu da pokaže da je konstruktivan i nadam se da će to pokazati u narednim sedmicama", ističe visoki predstavnik.

    Kada je riječ o odlukama koje je donio, visoki predstavnik je objasnio da je bio primoran na takvo djelovanje.

    "Morao sam to da uradim. Da sam prihvatio da neko ne prihvata odluke suda, to bi ugrozilo obične ljude. Milorad Dodik pokušava da transformiše Republiku Srpsku u Pridnjestrovlje. Nećemo to dozvoliti i računam na podršku, ne samo međunarodne zajednice, već susjednih zemalja. Boravak u Dubrovniku me zbog toga ohrabruje", rekao je Šmit.

    Na kraju, osvrnuo se i na nastavak iskorištavanja svojih ovlašćenja kao visokog predstavnika.

    "Postoje i drugi alati o kojima se razgovara. Nisam od onih koji najavljuje, a ne djeluje. Isto tako, ponekada ne najavljujem, a djelujem. Nekada u BiH morate da koristite i druge mehanizme zbog specifične situacije", zaključio je visoki predstavnik Kristijan Šmit.


    Vršilac dužnosti direktora Službenog glasnika Republike Srpske Milka Devušić podnijela je neopozivu ostavku na tu funkciju, prenosi Capital.

    Milka Devlušić se najvrelijoj direktorskoj fotelji u Srpskoj zadržala samo tridesetak dana, a sada je podnijela ostavku jer nije mogla da se nosi sa pritiskom u vezi sa (ne)objavljivanjem odluka OHR-a.

    To isto je, podsjećamo, iz istog razloga nakon dvadesatak dana učinio i njen prethodnik Vladimir Janković, koji je na tu funkciju imenovan 4. maja umjesto penzionisanog Manojla Zrnića.

    Janković je bio pod pritiskom aktuelne vlasti da ne objavljuje odluku visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita od 27. aprila kojom se nameću izmjene i dopune Krivičnog zakonika Republike Srpske.

    Kako BN nezvanično saznaje, novi v.d. direktora Službenog Glasnika Republike Srpske je politikolog iza Banjaluke Miloš Lukić, koji je inače iz Lopara, a zaposlen je u Sekretarijatu Vlade Republike Srpske. Lukić je i kum ministra trgovine i turizma Srpske Denisa Šulića.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sat Jul 08, 2023 8:20 pm




    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50244
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 08, 2023 11:13 pm

    ficfiric wrote:
    Mór Thököly wrote:Bukvalno za sve i svakog je bolje da sto pre ode s vlasti.

    Ako ce da ga zameni neka vrsta srpske liste, onda nije bolje ni za koga. Vidimo to na Kosovu. Najbolje resenje bi bilo da prvo odleti Vucic a odmah za njim i Dodik

    Ne radi se o tome ko će ga zameniti. Ko god ga zameni imaće odmah manje moći. Ovaj se ustolićio decenijama, to ne može tek tako da se napravi.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Jul 09, 2023 7:55 pm

    Akademik Slavo Kukić podnio je ostavku u Savjetu za vanjsku politiku pri kabinetu člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića.
    Portal Raport objavio je pismo koje je Kukić poslao članu Predsjedništva BiH Bećiroviću, u kojem je naveo šta mu sve zamjera.
    Kukić u pismu ističe da je lista razloga velika, ali je izdvojio svoja dva glavna razloga za ostavku. To su Bećirovićev neprihvatljiv odnos prema pitanju Sutorine, te prema komuniciranju s političkim i državnim vrhovima bosanskohercegovačkih susjeda – Srbije posebice, istakao je Kukić.

    Ostatak Kukićevog pisma prenosimo u cijelosti:
    “Poštovani gospodine Bećiroviću,
    obavještavam Vas da povlačim svoju suglasnost za rad u Savjetu za vanjsku politiku u kojeg ste me prije pola godine imenovali. Istina, u njegovu radu sve ovo vrijeme, zbog bolesti s kojom se prethodnih godinu dana bio prisiljen nositi, nisam sudjelovao. No, istina je da sam zbog toga Vaše političko djelovanje mogao promatrati sa strane, neopterećen mojom participacijom u radu Savjeta i odgovornošću koju bih zbog toga eventualno i sam osjećao. Istina je, na koncu, da se prethodnih nekoliko godina često nisam slagao s Vašim intelektualnim, ali i političkim stavovima. I ovom zgodom bih Vas, ako Vas zanimaju razlozi, podsjetio na dva – a lista takvih je, nažalost, još veća – na potpuno nerazuman, i političkoj opciji kojoj pripadate, po mojem sudu, potpuno neprihvatljiv odnos prema pitanju Sutorine, ili, recimo, prema komuniciranju s političkim i državnim vrhovima bosanskohercegovačkih susjeda, Srbije posebice, koje je od Vas tražilo pristup čovjeka kompromisa a ne etnoratnika kojeg sve ove godine demonstrirate.
    Usprkos svemu prihvatio sam ponudu za članstvo u Savjetu vjerujući da će Vaš dolazak na poziciju člana kolektivnog šefa države dovesti do promjene zbog odgovornosti prema političkoj misiji partije koja Vas je za tu poziciju predložila, ali i zbog odgovornosti prema građanima BiH bez obzira na njihova „etničko-konfesionalna krvna zrnca“, iz kojeg su dijela zemlje i slično. Želio sam, da budem još precizniji, vjerovati da će te na novoj dužnosti funkcionirati kao član Predsjedništva koji podjednako brine o svim građanima zastupajući njihove interese neovisno o tome koje su nacije ili konfesije.

    Dosadašnji Vaš mandat, nažalost, svjedoči sasvim suprotno – i o tome, koliko god bio na strani ideje socijaldemokracije, i to socijaldemokratske tradicije a ne blerovsko-šrederovskog trećeputaškog revizionističkog zaglibljivanja, i na strani SDP koji bi na toj i takvoj tradiciji trebao temeljiti vlastitu programsku orijentaciju, zbog vlastite mentalne higijene više nisam spreman šutjeti – da ste Vašu nacionalnu i konfesionalnu pripadnost pretpostavili ideji socijaldemokracije na krilima koje ste 2022. godine i dobili povjerenje najvećeg dijela birača. Da ste, dakle, u dosadašnjem mandatu mnogo češće i intenzivnije funkcionirali kao etnički predstavnik Bošnjaka nego kao član Predsjedništva koji je tek po nacionalnosti Bošnjak.
    U prilog tome, uostalom, svjedoči podosta detalja. No, ne bih Vas podsjećao na sve nego tek na nekoliko njih i najtoplije preporučam da o istima i sami razmislite.
    U zemlji kakva je BiH član Predsjedništva iz svijeta socijaldemokratske tradicije bi, među inim, ljubomorno morao voditi računa o nacionalno i regionalno izbalansiranoj strukturi svih tijela koja imenuje. A što Vi činite?
    Sugeriram Vam da još jednom preletite preko strukture ovog Savjeta. Ili, pak, jer je tamo slika još jasnija, preko strukture profesionalnog, posebice profesionalnog savjetničkog kadra Vašeg kabineta, i da o apostrofiranom balansu sami razmislite.
    Po mome razumijevanju, između te strukture i ideje socijaldemokracije veza je, ako se o njoj uopće može govoriti, i više nego upitna. I puno više pristaje etnopolitičaru nego čovjeku građansko-socijaldemokratskog uvjerenja.
    Najuljudnije bih Vam, potom, preporučio da još jednom proanalizirate strukturu ambasadorskog kadra imenovanog na Vaš prijedlog. Sugeriram Vam da pozornost obratite posebice na nacionalnu strukturu i politički beckground istoga. I da sami sebi odgovorite na pitanje koliko Vaši diplomatski džokeri imaju veze s članom Predsjedništva socijaldemokratske orijentacije, a koliko s, recimo, dužnosnikom kojem je u političkom radu vodilja populizam s etničkom patinom.
    Uz sve to, u Vašem ambasadorskom timu, i to na najisturenijoj diplomatskoj poziciji, je i čovjek koji je zadnjih deset godina činio baš sve da uzdrma identitet i sroza politički utjecaj partije kojoj pripadate, a kojom je godinama i sam bio kormilario.

    Ne znam kako ste, kao čovjek iz najužeg vodstva SDP-a, to objasnili svojim partijskim drugovima, ali sam, kao osoba privržena ideji socijaldemokratske tradicije, i više nego siguran da bi im ti detalji morali upaliti alarme i natjerati na razmišljanje zašto sve to činite.  
    Podsjetio bih Vas, u konačnici, na gotovo ratnički vokabular u odnosu na politiku srbijanskog i vrha Republike Srpske. Da on izlazi iz usta kritičkoga intelektualca ne bi bio ništa neuobičajen. Od kritičkog vokabulara, uostalom, ni sam ne bježim. Ali, i posebice događa li se to na gotovo dnevnoj bazi, iz usta političkog i državnog dužnosnika takav vokabular ne asocira na pristup ozbiljna državnika nego na pristup populističko-etničkoga dodvorivača koji dobru države i njezinih građana pretpostavlja računicu o vlastitom „šićaru“ u biračkom tijelu.
    I na pristup koji, ništa manje od Izetbegovićeva, znači nabacivanje loptice Miloradu Dodiku zbog čega Vam može biti vječno zahvalan.
    Bilo bi stoga vrlo uputno da razmislite o sasvim suprotnom, državničkom pristupu lidera Vaše partije, koji interes države pretpostavlja svim, pa i najosobnijim kalkulacijama. Želim vjerovati da bi Vam to pomoglo da u vlastitom političkom djelovanju markirate ono što kao političar socijaldemokratske provenijencije i sljedbenik ideje socijalne demokracije, ako to doista i  jeste, pod hitno morate mijenjati.
    I na samom kraju, istinsko zadovoljstvo mi je da svakom sljedbeniku ideje socijaldemokratske tradicije u obnašanju političkih i državnih dužnosti vlastitim savjetima mogu i sam pomoći za dobro naše domovine i ideje socijaldemokracije bez koje, u to duboko vjerujem, nema ni mirne, ni evropske BiH.
    U pristupu, pak, koji je obilježio Vaš dosadašnji mandat člana Predsjedništva BiH, doista ne vidim smisao moga ostajanja u tijelu koje bi Vam trebalo biti od pomoći. Jer, Vaše političko djelovanje i moje poimanje funkcije koju obnašate spaja, ako se o njima uopće može govoriti, vrlo malo poveznica.
    Mi, uvaženi gospodine Bećirović, koliko god bih bio sretan da je drugačije, naprosto pripadamo različitim svjetovima - zaključuje akademik Slavo Kukić u pismu upućenom članu Predsjedništva BiH Denisu Bećiroviću.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Sun Jul 09, 2023 8:11 pm

    Jos jedan post iz rubrike Svi su isti



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50244
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 09, 2023 8:13 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 7 3579118792
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sun Jul 09, 2023 8:14 pm

    Gle, prosrbijanski kadar.

    U pravu je za tu igru americkih zuca koju sa narodom tamo igraju politicari, samo sto je Dodik - Izetbegovic sada zamenio dvojac Dodik - Becirovic. No, to je meni samo signal vise da onaj ko dodje tamo na vlast zapravo mora tako da radi, diktira mu se i to je to.

    Sta je bese Becirovic napravio pre neki dan, bez ikakvog obavestavanja i konsultacija sa drugim clanovima predsednistva organizovao docek Rami, Kurtiju, nekome od tih?
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Janko Suvar Tue Jul 11, 2023 10:51 am

    SIPA je kontaktirala jučer službeni glasnik Republike Srpske i najavili svoj dolazak u ovu instituciju. Kako je za RTRS rekao direktor Službenog glasnika RS Miloš Lukić, on će odgovoriti na njihov poziv.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Tue Jul 11, 2023 11:25 am

    Ja bih im poslao 3. puk da ih doceka.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by rumbeando Tue Jul 11, 2023 11:24 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Tue Jul 11, 2023 11:48 pm

    a šta da odzvanja posle današnjeg govora direktora mc srebrenica


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Tue Jul 11, 2023 11:51 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 7 F0yQUNTWAAErkUF?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Tue Jul 11, 2023 11:53 pm

    koji je ovo klub


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Tue Jul 11, 2023 11:57 pm

    Drazin blizanac


    _____


    Uprava napolje!

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7175
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jul 11, 2023 11:58 pm

    Ovo liči na stadion JNA, a?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Wed Jul 12, 2023 12:00 am

    da. kapiram da su to oni sto menjaju belivuka - principi - ili tako nesto.

    stoka majmunska.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Jul 12, 2023 5:11 am

    kondo wrote:a šta da odzvanja posle današnjeg govora direktora mc srebrenica su uopšte Turci očekivali da im se dogodi nakon bune protiv dahija

    + 1000  +8372


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50244
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 12, 2023 7:19 am

    kondo wrote:a šta da odzvanja posle današnjeg govora direktora mc srebrenica

    Ovo. Posto ovi ljudi cuvaju ovo malecno casti sto je preostalo u Srbiji

    [size=32] [/size]

    Bosna i Hercegovina - Page 7 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:43 am