Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50245
    Join date : 2017-11-15

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 13, 2023 8:01 am

    Nema nista da se razgradjuje, ovde mora da se gradi, inace ce biti jako lose, prelose.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 8:02 am

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Ima tekst na Gvardijanu ciji je naslov  zasto Irci mrze Bonoa. Ja mislim da bi trebalo krenuti odatle.

    Pusti Irce i zašto oni mrze Bonoaoa, osim ako i ti nisi Irac. Notxor možda jeste i Irac, za tebe nisam siguran.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Sun Aug 13, 2023 8:04 am

    Podsjetite me neko, zašto ono trpimo Filipenka na forumu, jel što je pitoreskan?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 8:07 am

    fikret selimbašić wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Ima tekst na Gvardijanu ciji je naslov  zasto Irci mrze Bonoa. Ja mislim da bi trebalo krenuti odatle.

    Pusti Irce i zašto oni mrze Bonoaoa, osim ako i ti nisi Irac. Notxor možda jeste i Irac,  za tebe nisam siguran.

    A tebi krivo sto ga i Srbi ne mirisu? Ne kapiram.

    Pazi, biti na istoj stranici sa Ircima je ono bas big deal u mojoj knjizi.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 8:09 am

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Pusti Irce i zašto oni mrze Bonoaoa, osim ako i ti nisi Irac. Notxor možda jeste i Irac,  za tebe nisam siguran.

    A tebi krivo sto ga i Srbi ne mirisu? Ne kapiram.

    Pazi, biti na istoj stranici sa Ircima je ono bas big deal u mojoj knjizi.

    Irci ga mrze iz istih razloga zbog kojih ga mrze Srbi? Da li to piše u tekstu koji pominješ?


    Možda će mi i biti krivo što ga Srbi mrze ukoliko saznam zbog čega ga tačno mrze, za sad nema jasnog odgovora Bosna i Hercegovina - Page 13 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Sun Aug 13, 2023 8:11 am

    Bleeding Blitva wrote:
    fikret selimbašić wrote:
    Notxorov pokušaqj duhovite paralele sa kurvom Madonom i njenim kopiletom je ispao kako obično i ispadaju njegovi pokušaji duhovitosti, uvijek tužni a vrlo često i glupi.
    Tim Dillon škola humora.

    Hvala najlepše. Bosna i Hercegovina - Page 13 3826186726


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 8:14 am

    fikret selimbašić wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:

    A tebi krivo sto ga i Srbi ne mirisu? Ne kapiram.

    Pazi, biti na istoj stranici sa Ircima je ono bas big deal u mojoj knjizi.

    Irci ga mrze iz istih razloga zbog kojih ga mrze Srbi? Da li to piše u tekstu koji pominješ?


    Možda će mi i biti krivo što ga Srbi mrze ukoliko saznam zbog čega ga tačno mrze, za sad nema jasnog odgovora Bosna i Hercegovina - Page 13 2304934895


    Pazi kad sam ubedjen da ga u i Americi i Africi isto tako mrze iz nekih tamo nekih njihovih razloga.

    Ali ti zapeo Srbi pa Srbi.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 13, 2023 8:16 am

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Irci ga mrze iz istih razloga zbog kojih ga mrze Srbi? Da li to piše u tekstu koji pominješ?


    Možda će mi i biti krivo što ga Srbi mrze ukoliko saznam zbog čega ga tačno mrze, za sad nema jasnog odgovora Bosna i Hercegovina - Page 13 2304934895


    Pazi kad sam ubedjen da ga u i Americi i Africi isto tako mrze iz nekih tamo nekih njihovih razloga.

    Ali ti zapeo Srbi pa Srbi.


    Otkud ti to? Burundi jeste afrička zemlja ali ovde je malo Afrikanaca, možda nijedan ukoliko Notxor nije i Afrikanac. Od juče neki Srbi ovde pišu da je Bono ovakav i onakav, ali niko da jasno kaže zbog čega. Pominjali su kopilad, Madonu, MTV, sarajevsku rok scenu... bilo je svega osim konkretnio neavedenih Bonovih nepočinstava.


    Last edited by fikret selimbašić on Sun Aug 13, 2023 8:19 am; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 8:18 am

    Filipenko wrote:
    boomer crook wrote:

    naravno da je sarajevo bilo pod opsadom i naravno da je ratko mladic primao platu iz beograda kao i frenkijevi skorpioni.

    kapiram da se moze biti nacionalista a ne biti deluzivan.


    Opsada podrazumeva da je dosla neka vojska izdaleka, rasporedila se oko grada, krenula da ga bombarduje i izgladnjuje. Ovde smo imali stanje nalik opsadnom, s tom razlikom sto nismo imali prve preduslove. Jasno je meni da onima u kotlini koji su gladovali i bili ubijani to ne znaci puno, ali vojska nije dosla izdaleka vec se radilo o komsijama sa brda, koji su napadnuti, kidnapovani od strane neke tada nove i lazne (a i danas) drzave koja je htela neovisnost, pa je nelegalno i protivustavno nesto proglasila, odbacila svaku varijantu mirovnog resenja (Izetbegovic) i potom krenula da ubija po Sarajevu, pocev od famoznog svata na Bascarsiji, preko opsedanja kasarni i drugih nasilnih akata. Da ne spominjem masakr u Dobrovoljackoj ulici. Samo sto su se komsije organizovale. I sada se pokusava to pripisati nekom aktu agresije, velikom planu iz Beograda napravljenom od strane SANU koji je valjda predvidjao da oni krenu u oruzanu pobunu, pricama kako je Bosna bila napadnuta spolja, i naravno, verovatno najglupljim spinom od svih, da je Ratko primao platu iz Beograda.

    Kao sto rekoh, ukoliko tamo iko zeli mir, treba da skapira da je ratovao sa komsijama. Ja recimo uopste nemam problem da kazem da su Bosnjaci nasi neprijatelji i da smo ratovali sa njima, bez obzira sto su ovde dolazili i neki Saudijci, Iranci, sto je zemlja ostavljena "Turskoj/Erdoganu u amanet" i tome slicno, i sto smo ovde imali mudzahedine, velike ljubitelje mira i demokratije.

    stanje nalik opsadi je ovako jedan bil klintonovski termin. na stranu izlomljena i proizvoljna hronologija.

    naravno da je bila opsada i naravno da se u toj opsadi ubijalo kako se stiglo. pri tome su to sve radili oficiri VJ prekomandovani tamo po sluzbenoj duznosti na plati iz beograda. slati koljacki dobrovoljci i razni skorpioni i arkani. naravno da je postojao plan i naravno da se nista ne bi desilo ni u hrvatskoj ni u bosni nalik ovom paklu da se nisu u to upleli veliki umovi iz beograda.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 8:22 am

    Nije se ubijalo '91 u Bosni kao sto se ubijalo' 94, to prosto nije tacno.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 8:23 am

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Nije se ubijalo '91 u Bosni kao sto se ubijalo' 94, to prosto nije tacno.

    e ne pricam s tobom. idi u irsku podmeci bombe


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sun Aug 13, 2023 8:23 am

    boomer crook wrote:
    Filipenko wrote:


    Opsada podrazumeva da je dosla neka vojska izdaleka, rasporedila se oko grada, krenula da ga bombarduje i izgladnjuje. Ovde smo imali stanje nalik opsadnom, s tom razlikom sto nismo imali prve preduslove. Jasno je meni da onima u kotlini koji su gladovali i bili ubijani to ne znaci puno, ali vojska nije dosla izdaleka vec se radilo o komsijama sa brda, koji su napadnuti, kidnapovani od strane neke tada nove i lazne (a i danas) drzave koja je htela neovisnost, pa je nelegalno i protivustavno nesto proglasila, odbacila svaku varijantu mirovnog resenja (Izetbegovic) i potom krenula da ubija po Sarajevu, pocev od famoznog svata na Bascarsiji, preko opsedanja kasarni i drugih nasilnih akata. Da ne spominjem masakr u Dobrovoljackoj ulici. Samo sto su se komsije organizovale. I sada se pokusava to pripisati nekom aktu agresije, velikom planu iz Beograda napravljenom od strane SANU koji je valjda predvidjao da oni krenu u oruzanu pobunu, pricama kako je Bosna bila napadnuta spolja, i naravno, verovatno najglupljim spinom od svih, da je Ratko primao platu iz Beograda.

    Kao sto rekoh, ukoliko tamo iko zeli mir, treba da skapira da je ratovao sa komsijama. Ja recimo uopste nemam problem da kazem da su Bosnjaci nasi neprijatelji i da smo ratovali sa njima, bez obzira sto su ovde dolazili i neki Saudijci, Iranci, sto je zemlja ostavljena "Turskoj/Erdoganu u amanet" i tome slicno, i sto smo ovde imali mudzahedine, velike ljubitelje mira i demokratije.

    stanje nalik opsadi je ovako jedan bil klintonovski termin. na stranu izlomljena i proizvoljna hronologija.

    naravno da je bila opsada i naravno da se u toj opsadi ubijalo kako se stiglo. pri tome su to sve radili oficiri VJ prekomandovani tamo po sluzbenoj duznosti na plati iz beograda. slati koljacki dobrovoljci i razni skorpioni i arkani. naravno da je postojao plan i naravno da se nista ne bi desilo ni u hrvatskoj ni u bosni nalik ovom paklu da se nisu u to upleli veliki umovi iz beograda.

    Ja bih u tome otisao korak dalje - mislim da su veliki umovi iz beograda, zagreba, sarajeva i jos odakle god zapravo sve vreme bili na vezi. Da, radili su i jedni drugima iza ledja, i malo jedni drugima o glavi, ali u fundamentu se ne bih nimalo iznenadio da je sve bilo jedan zajednicki projekat naroda i narodnosti.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Sun Aug 13, 2023 8:24 am

    Ferenc Puskás wrote:Podsjetite me neko, zašto ono trpimo Filipenka na forumu, jel što je pitoreskan?


    Jebigica, pravo glasanja rezidenata. Vise srece na https://vasudeva.forumburundi.cz.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 8:30 am

    Filipenko wrote:
    boomer crook wrote:

    stanje nalik opsadi je ovako jedan bil klintonovski termin. na stranu izlomljena i proizvoljna hronologija.

    naravno da je bila opsada i naravno da se u toj opsadi ubijalo kako se stiglo. pri tome su to sve radili oficiri VJ prekomandovani tamo po sluzbenoj duznosti na plati iz beograda. slati koljacki dobrovoljci i razni skorpioni i arkani. naravno da je postojao plan i naravno da se nista ne bi desilo ni u hrvatskoj ni u bosni nalik ovom paklu da se nisu u to upleli veliki umovi iz beograda.

    Ja bih u tome otisao korak dalje - mislim da su veliki umovi iz beograda, zagreba, sarajeva i jos odakle god zapravo sve vreme bili na vezi. Da, radili su i jedni drugima iza ledja, i malo jedni drugima o glavi, ali u fundamentu se ne bih nimalo iznenadio da je sve bilo jedan zajednicki projekat naroda i narodnosti.

    nemam problem ni sa takvim citanjem. no ja ne bih ni ocekivao od tudjama, izetbegovica i karadzica da brane jugoslaviju. medjutim od srpskih komunista bi se valjda to ocekivalo.

    ovi su dosli naknadno nakon sto su milosevic i kucan prodali zemlju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 8:33 am

    Zasto bi se ocekivalo to od srpskih komunista, pa vrteo se MTV na 3k? Ono kao oni bili najgluplji?
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 8:53 am

    boomer crook wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Nije se ubijalo '91 u Bosni kao sto se ubijalo' 94, to prosto nije tacno.

    e ne pricam s tobom. idi u irsku podmeci bombe


    Meni je jasno da mnogima ne odgovara taj narativ o jednom lancu nepredvidivih dogadjaja koji su doveli do eskalacije rata i da je prica o organizovanom i planskom istrebljenju primamljivija, ali to ne odgovara bas istini.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 9:05 am

    za pocetak nauci da je rat u bosni poceo 1992. godine. dalje stvarno nemam didaktickih kapaciteta za irce. odjebi u troskocima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 9:16 am

    Evo sad sam naucio da forum sluzi za edukaciju.

    Ja recimo ne uspevam da dogadjaje u Bosni posmatram odvojeno od dogadjaja u okruzenju. Nije Bosna neko udaljeno Yugo ostrvo sa svojom istorijom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Sun Aug 13, 2023 9:19 am

    Rowley Birkin QC wrote:Veoma je bitno da je Bono monetizovo, jer ako nije, možda smo malkice odgovorni za nešto. 

    A Bono nije samo Bono, on je živa ikona kolektivnog Zapada koga smo tako voleli pre nego što nas je ostavio na cedilu još 1991. godine.

    Bono je, zapravo, naše nerazumevanje pada Berlinskog zida.


    Nisi povukao vodu
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 9:24 am

    pa ako kazes da se u bosni nije ubijalo 1991. godine kao 1994. godine onda stvarno govoris gluposti posto se izuzev kuduza te '91 nije uopste ubijalo u BiH. sto ne znaci da se drugde nije ubijalo tako da ce '94 izgledati blago.

    za razliku od hrvatske gde se vec vodi rat i ono vukovar je sravnjen s zemljom. ili ti to mozda nije dosta krvavo posto BiH nije ostrvo?

    dakle lupetas i sada me jos teras da ti pisem.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 9:31 am

    Ma kapiras ti poentu mog posta, samo volis da izigravas forumskog eksperta.
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 9:36 am

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:Ma kapiras ti poentu mog posta, samo volis da izigravas forumskog eksperta.

    zaista ne kapiram. takodje ne treba biti ekspert da se vidi da lupas. za to treba malo dobre volje i internet.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36981
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Sun Aug 13, 2023 9:45 am

    kondo wrote:
    Rowley Birkin QC wrote:Veoma je bitno da je Bono monetizovo, jer ako nije, možda smo malkice odgovorni za nešto. 

    A Bono nije samo Bono, on je živa ikona kolektivnog Zapada koga smo tako voleli pre nego što nas je ostavio na cedilu još 1991. godine.

    Bono je, zapravo, naše nerazumevanje pada Berlinskog zida.


    Nisi povukao vodu

    to je zato sto imamo zabranu banovanja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Sun Aug 13, 2023 10:46 am

    Sve je to fluidno.

    Evo proslo 30 godina od raspada Yuge i tih socijalistickih provizoriuma i jedino Srbija deluje odrzivo i zaokruzeno sto je ironija posebne vrste.

    Sve ostalo deluje kao da je upalo u nekakvu ekonomsko-demografsku spiralu smrti. Tako da je meni upitno i to ko je tu na dobitku, a ko u gubitku.

    Da ne pricam kako je sa ove distance smesno posmatrati izolovano dogadjaje i insistirati na nekakvim partikularizmima socijalistickim. Nije rat u Jugoslaviji nego u Bosni. Evo ja ne kapiram koja je razlika i cemu insistiranje na tome.

    To kaze tako hronologija, neka arbitrarna komisija, de fakto stanje ili neki fekt ceker sa neta?
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Erős Pista Sun Aug 13, 2023 10:51 am

    Blablabla.

    Sta je problematicno u sarajevskom koncertu U2?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Bosna i Hercegovina - Page 13 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:20 am