Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Oskar

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by lalinea Thu Mar 16, 2023 5:31 pm

    Nemate pojma. Multiverzumi su prosto alatka za preispitivanje SBBKBB da sam napravila ovaj ili onaj izbor u zivotu. "Gde bi mi bio kraj da se nisam udala za tebe!", jelte, marvel domojega. Uostalom, ko vam kriv kad ne gledate do kraja lol


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu Mar 16, 2023 5:37 pm

    Pazi, jeste i to i svesna aluzija na Marvel. Film se pojavik otprilike u isto vreme kao i Dr Strejndz, koji takodje upotrebljava multiverzume u istu svrhu, i nije ni los, ali je ovaj mnogo, mnogo bolji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Guest Thu Mar 16, 2023 5:41 pm

    @lalinea i ja sam tako doživeo film - a ne znam ni da li se uopšte drugačije tumačiti. 
    ovo za krađu od Tarantina apsolutno ne razumem. nisam video ni stilsku ni narativnu poveznicu sa njime. zapravo sve u filmu je izraziti ne-Tarantino.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by паће Thu Mar 16, 2023 5:58 pm

    lalinea wrote:Nemate pojma. Multiverzumi su prosto alatka za preispitivanje SBBKBB da sam napravila ovaj ili onaj izbor u zivotu. "Gde bi mi bio kraj da se nisam udala za tebe!", jelte, marvel domojega. Uostalom, ko vam kriv kad ne gledate do kraja lol

    Много боље ради у серијама, кад се рециклује нека идеја која се није уклапала у наратив(ни ток фабуле радње) јер добро дође да попуни термин, а и да мало видиш исте ликове, на шта су могли да личе да је победила она друга сценаристичка струја. А и глумци то воле, да се мало покажу у другој варијанти.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Filipenko Thu Mar 16, 2023 6:13 pm

    Cousin Billy wrote:ovo za krađu od Tarantina apsolutno ne razumem. nisam video ni stilsku ni narativnu poveznicu sa njime. zapravo sve u filmu je izraziti ne-Tarantino.

    Ma to se autuju ljudi koji uopste ne razumeju Trtatina, ali osecaju obavezu da u drustvu pohvalno govore o njegovim uratcima kao da razumeju o cemu se radi. Pa ako ne razumeju tamo, a ne razumeju ni ovde, dva puta nista je nista, to je verovatno Trtatino.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu Mar 16, 2023 6:24 pm

    Filipe, aj ne padobranisi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by zvezda je zivot Thu Mar 16, 2023 6:32 pm

    covek nije reko da su ovi krali od tarantina


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Mar 16, 2023 6:42 pm

    Летећи Полип wrote:To Vilmoš gleda, a ne ja.
    Istina. Vilmos retko gleda superheroje, poslednji put to bese HBO miniserija Watchmen.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Mar 16, 2023 6:45 pm

    lalinea wrote:Nemate pojma. Multiverzumi su prosto alatka za preispitivanje SBBKBB da sam napravila ovaj ili onaj izbor u zivotu. "Gde bi mi bio kraj da se nisam udala za tebe!", jelte, marvel domojega. Uostalom, ko vam kriv kad ne gledate do kraja lol
    e aj sad kad je film pogledao ko je hteo a ko do sada nije mogo svakako ga nece gledati, napisi u spojleru sta se to dogodilo na kraju, pretty please?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Guest Thu Mar 16, 2023 6:56 pm

    zvezda je zivot wrote:covek nije reko da su ovi krali od tarantina
    Da, tačno.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu Mar 16, 2023 7:01 pm

    Ali nije rekao ni od koga su krali i sta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Fri Mar 17, 2023 4:51 am

    Pogledao sam Tar. Totalni kurac od filma, koji traje dvaa i po sata i u kome se ne desi apsolutno nista vredno pomena.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by ćaća Fri Mar 17, 2023 10:11 am

    EEAAO je baš film kojem bi Amerikanci dali sve Oskare.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Јанош Винету Fri Mar 17, 2023 12:27 pm

    Cousin Billy wrote:@lalinea i ja sam tako doživeo film - a ne znam ni da li se uopšte drugačije tumačiti. 
    ovo za krađu od Tarantina apsolutno ne razumem. nisam video ni stilsku ni narativnu poveznicu sa njime. zapravo sve u filmu je izraziti ne-Tarantino.

    Поента је у крађи. 

    Тарантивно је славни лопов, има лаку руку, он кад краде то се не осети. Оџепари гомилу филмова и нико не може да провали месецима шта је он то покрао.

    Поента је да овај филм (заборавио сам како се зове филм, а мрско ми је да се подсећам) не уме ни да краде. Превише јасно и провидно  су покрали Марвел, Џекија Чена, Др. Стрејнџа, кога све не, а уз то нису успели драматски да изграде ликове.

    Једино мислим да је она сцена са Џејми Ли Кертис оригинална у неком смислу (зато ми се та сцена и допала, јер не могу да провалим одакле је) - нервозна породица са проблемима не може да се сврти и обрати пажњу на то шта јој агент пореске управе говори.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Fri Mar 17, 2023 12:42 pm

    Јанош Винету wrote:
    Cousin Billy wrote:@lalinea i ja sam tako doživeo film - a ne znam ni da li se uopšte drugačije tumačiti. 
    ovo za krađu od Tarantina apsolutno ne razumem. nisam video ni stilsku ni narativnu poveznicu sa njime. zapravo sve u filmu je izraziti ne-Tarantino.

    Поента је у крађи. 

    Тарантивно је славни лопов, има лаку руку, он кад краде то се не осети. Оџепари гомилу филмова и нико не може да провали месецима шта је он то покрао.

    Поента је да овај филм (заборавио сам како се зове филм, а мрско ми је да се подсећам) не уме ни да краде. Превише јасно и провидно  су покрали Марвел, Џекија Чена, Др. Стрејнџа, кога све не, а уз то нису успели драматски да изграде ликове.

    Једино мислим да је она сцена са Џејми Ли Кертис оригинална у неком смислу (зато ми се та сцена и допала, јер не могу да провалим одакле је) - нервозна породица са проблемима не може да се сврти и обрати пажњу на то шта јој агент пореске управе говори.

    Lol

    Principal photography began in January 2020, with A24 announcing that it would finance and distribute the film.[30] Shooting took 38 days,[31] mostly in Simi Valley, California.[32] Much of the film was shot overcranked at a very high frame rate to accommodate extensive time remapping in post production.[33] The Daniels said the kung-fu fight scenes were shot unusually quickly; for example, the fanny-pack fight was shot in a day and a half.[34] Filming wrapped in early March 2020, during the onset of the COVID-19 pandemic in the United States.[35] The first cut ran around 170 minutes.[3


    Filming began in November 2020 in London but was put on hold in January 2021 due to the COVID-19 pandemic. Production resumed by March 2021 and concluded in mid-April in Somerset. Shooting also occurred in Surrey and Los Angeles.

    Za druge filmove nije ništa uverljivije. Reci šta je pOkRaDeNo iz Marvela i Džeki Čena, il zauvek ćuti.

    A ja sam tvrdio da je film ukorenjen u sasvim drugu tradiciju - It's a Wonderful Life i Groundhog Day, na šta si ti odgovorio da je to samo eufemizam za krađu iz tih filmova. Šta je ukrao iz tih filmova?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by паће Fri Mar 17, 2023 12:47 pm

    Shooting also occurred in Surrey and Los Angeles.

    Замишљам филм који се снима у школи, и како се овакав наслов згодно намести као мамац за мишеве.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Notxor Fri Mar 17, 2023 1:00 pm

    Јанош Винету wrote:
    Једино мислим да је она сцена са Џејми Ли Кертис оригинална у неком смислу (зато ми се та сцена и допала, јер не могу да провалим одакле је) - нервозна породица са проблемима не може да се сврти и обрати пажњу на то шта јој агент пореске управе говори.

    Da nije: Nervozna porodica pred početak putovanja sa puno dece ne može da se svrti i obrati pažnju na to šta joj policajac sa zlatnim zubom govori?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Јанош Винету Fri Mar 17, 2023 1:17 pm

    Erős Pista wrote:
    Јанош Винету wrote:

    Поента је у крађи. 

    Тарантивно је славни лопов, има лаку руку, он кад краде то се не осети. Оџепари гомилу филмова и нико не може да провали месецима шта је он то покрао.

    Поента је да овај филм (заборавио сам како се зове филм, а мрско ми је да се подсећам) не уме ни да краде. Превише јасно и провидно  су покрали Марвел, Џекија Чена, Др. Стрејнџа, кога све не, а уз то нису успели драматски да изграде ликове.

    Једино мислим да је она сцена са Џејми Ли Кертис оригинална у неком смислу (зато ми се та сцена и допала, јер не могу да провалим одакле је) - нервозна породица са проблемима не може да се сврти и обрати пажњу на то шта јој агент пореске управе говори.

    Lol

    Principal photography began in January 2020, with A24 announcing that it would finance and distribute the film.[30] Shooting took 38 days,[31] mostly in Simi Valley, California.[32] Much of the film was shot overcranked at a very high frame rate to accommodate extensive time remapping in post production.[33] The Daniels said the kung-fu fight scenes were shot unusually quickly; for example, the fanny-pack fight was shot in a day and a half.[34] Filming wrapped in early March 2020, during the onset of the COVID-19 pandemic in the United States.[35] The first cut ran around 170 minutes.[3


    Filming began in November 2020 in London but was put on hold in January 2021 due to the COVID-19 pandemic. Production resumed by March 2021 and concluded in mid-April in Somerset. Shooting also occurred in Surrey and Los Angeles.

    Za druge filmove nije ništa uverljivije. Reci šta je pOkRaDeNo iz Marvela i Džeki Čena, il zauvek ćuti.

    A ja sam tvrdio da je film ukorenjen u sasvim drugu tradiciju - It's a Wonderful Life i Groundhog Day, na šta si ti odgovorio da je to samo eufemizam za krađu iz tih filmova. Šta je ukrao iz tih filmova?

    Друже, цео Џеки Чен је покраден. Цео целцијат, њен муж физички личи на њега.

    Реци ти мени шта је украдено из Groundhog Day и Wonderful Life, ја те филмове нисам гледао.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Јанош Винету Fri Mar 17, 2023 1:18 pm

    Notxor wrote:
    Јанош Винету wrote:
    Једино мислим да је она сцена са Џејми Ли Кертис оригинална у неком смислу (зато ми се та сцена и допала, јер не могу да провалим одакле је) - нервозна породица са проблемима не може да се сврти и обрати пажњу на то шта јој агент пореске управе говори.

    Da nije: Nervozna porodica pred početak putovanja sa puno dece ne može da se svrti i obrati pažnju na to šta joj policajac sa zlatnim zubom govori?

    Могуће. На шта конкретно мислиш, који је то филм?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Notxor Fri Mar 17, 2023 1:19 pm

    Home alone, Džo Peši prerušen u policajca izviđa kuću.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Fri Mar 17, 2023 1:25 pm

    Јанош Винету wrote:
    Erős Pista wrote:

    Lol






    Za druge filmove nije ništa uverljivije. Reci šta je pOkRaDeNo iz Marvela i Džeki Čena, il zauvek ćuti.

    A ja sam tvrdio da je film ukorenjen u sasvim drugu tradiciju - It's a Wonderful Life i Groundhog Day, na šta si ti odgovorio da je to samo eufemizam za krađu iz tih filmova. Šta je ukrao iz tih filmova?

    Друже, цео Џеки Чен је покраден. Цео целцијат, њен муж физички личи на њега.

    Реци ти мени шта је украдено из Groundhog Day и Wonderful Life, ја те филмове нисам гледао.

    Film ima elemente kung-fu filma, žanra koji je, između ostalih, oblikovao i Džeki Čen. Šta je tu "krađa"?


    Last edited by Erős Pista on Fri Mar 17, 2023 1:37 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Fri Mar 17, 2023 1:32 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Istina. Vilmos retko gleda superheroje, poslednji put to bese HBO miniserija Watchmen.

    Izvini, na brzinu te pobrkah s Janošom.  Oskar - Page 3 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Fri Mar 17, 2023 1:37 pm

    Jebeni Mađari.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Fri Mar 17, 2023 1:38 pm

    +1


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by zvezda je zivot Fri Mar 17, 2023 1:52 pm

    preambula: nisam gledao film...

    ali ova rasprava o kradji pomalo je cudna. zar nije cela dizni/vorner fora u tome da kupis ip i onda ga koristis ko neku vrstu readymadea u drugom filmu/multiverzumu? misim moze da se govori o kradji u doslovnom smislu samo ako nisu kupili pravo na referencu ali u kreativnom pogledu pomalo je deplasirano. (tarantinovi pastisi sluze drugoj svrsi i pripadaju drugom vremenu, ni pomo nije sto je nekad bila. tada se filmovi nisu pravili za jutjubere koji pronalaze tzv. easter eggs, mada je dubiozno koliko je tarantino suptilan i promisljen lopov)


    _____
    ova zemlja to je to

    Oskar - Page 3 Empty Re: Oskar

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:48 am