Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Oskar

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Mon 13 Mar - 10:39:27

    Pokupi EEAAO skoro sve glavne kategorije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Mon 13 Mar - 20:19:40

    Da se učepe kinezima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    rumbeando

    Posts : 13663
    Join date : 2016-02-01

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by rumbeando Mon 13 Mar - 22:37:58

    Okačio sam na RTS, ali evo i ovde:

    Pa hahahahahahaha, kakav fejl, debili sa RTS-a nisu provalili da su u noći sa subote na nedelju pomerani satovi u SAD i zbog toga nisu emitovali Oskara direktno, već odloženo za sat vremena.

    Na HRT-u Kimel "sleteo" padobranom u salu i započeo šou u 1:02, a na RTS-u u 2:00.

    Spoiler:
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by beatakeshi Wed 15 Mar - 15:17:00

    Neopevano sranje, da sam platio kartu za bioskop pobio bih pola sale. (ova marvelovska pizdarija što osvoji silne nagrade).
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 13:16:43

    Ne kapiram ovoliki hejt prema EEAO, zaista. Ovo za marvelovsku pizdariju, posebno ne kapiram. Mislim film koristi Marvel, kao i mnoge druge prepoznatljive zanrove, kao materijal za kolaziranje. Ali mi se cini da je ta asocijacija na Marvel filmove i skorzeseovska odbojnost prema njima nesto sto je kljucno za tip i intenzitet hejta.

    Cak i ako se ne slozimo oko ukupnog kvaliteta filma, tesko je osporiti da je u mnogim aspektima izuzetno uspeo i tesko je objasniti negativne reakcije drugacije nego gut reakcijama na "marvelovsko sranje" koje je onecistilo toboz visoku kulturu oskara. A zapravo, film je jasnk ukorenjen u preppznatljivi tradiciju holivudskih klasika tipa It's a Wonderful Life (prvi film o multiverzumu?), Groundhog Day, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Јанош Винету Thu 16 Mar - 14:10:47

    У којим је то аспектима ”изузетно успео”?

    Није ”укорењен у препознатљиву традицију” него копира, клонира, прави омаж, краде. Није то Тарантино који суптилно указује или рекреира, ово је баш онако, ејповање у недостатку идеје.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by паће Thu 16 Mar - 14:16:22

    Јанош Винету wrote:У којим је то аспектима ”изузетно успео”?

    Буквално... промашај по свим питањима, изузев... и онда наведеш нешто небитно где јесте успео.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 14:19:00

    Јанош Винету wrote:У којим је то аспектима ”изузетно успео”?

    Није ”укорењен у препознатљиву традицију” него копира, клонира, прави омаж, краде. Није то Тарантино који суптилно указује или рекреира, ово је баш онако, ејповање у недостатку идеје.

    Ne kapiram sta krade.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by plachkica Thu 16 Mar - 14:26:13

    izdržala sam do džeki čena u kancelariji poreske inspekcije i odustala, mada je bio zabavan trenutak kada erik pojede labelo dešava se neverovatna promena neposredno pre toga
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by zvezda je zivot Thu 16 Mar - 14:42:59

    Erős Pista wrote:Ne kapiram ovoliki hejt prema EEAO, zaista. Ovo za marvelovsku pizdariju, posebno ne kapiram. Mislim film koristi Marvel, kao i mnoge druge prepoznatljive zanrove, kao materijal za kolaziranje. Ali mi se cini da je ta asocijacija na Marvel filmove i skorzeseovska odbojnost prema njima nesto sto je kljucno za tip i intenzitet hejta.

    nisam odgledao film, bacio sam pogled tu i tamo dok je moja devojka gledala (njoj je bio okej!), ali svakako razumem da se otpisuje kao marvel pizdarija. iz ovoga sto sam video, sasvim je ocito da se radi o superherojskom filmu. misim i sam marvel, kao i eeao, 'koristi marvel i mnoge druge prepoznatljive zanrove kao materijal za kolaziranje', to nije neko udaljavanje od marvela nego da je to deo kulturne hegemonije marvela, od multiverzuma u doktorima strejndzovima i animiranim spajdermenima, do crno-belih sitokoma iz wandavisiona i ip-orgija iz lego betmena (okej, betmen je dc) ili novog spejs djema i taikawititizama. to da winkuju ka svim zanrovima fandomima koje mogu je 1 od glavnih osobina tog kontenta.


    mozda neko misli da su oskari iznad marvela, ja na takve komentare nisam naiso, ono sto sam video je da se ljudima toliko smucio marvel da niko vise ne veruje da je moguce da se ikakva prica, a posebno ne porodicna prica, isprica kroz superherojski shtick. i besni su sto im se, u trenutku kad je marvel krenuo da propada u bioskopima, elevated marvel prodaje kao ne znam sta.


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu 16 Mar - 14:51:37

    zvezda je zivot wrote:
    Erős Pista wrote:Ne kapiram ovoliki hejt prema EEAO, zaista. Ovo za marvelovsku pizdariju, posebno ne kapiram. Mislim film koristi Marvel, kao i mnoge druge prepoznatljive zanrove, kao materijal za kolaziranje. Ali mi se cini da je ta asocijacija na Marvel filmove i skorzeseovska odbojnost prema njima nesto sto je kljucno za tip i intenzitet hejta.

    nisam odgledao film, bacio sam pogled tu i tamo dok je moja devojka gledala 
    jej! Zvezda je i dalje sa istom devojkom! 

    Ja na forum dolazim samo da vidim kako su i dal ce da se na kraju uznu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Notxor Thu 16 Mar - 15:01:11

    Što se mene tiče reditelj nije uspeo da me posle 20 minuta strpljivog gledanja zainteresuje za sudbinu glavnih junaka (i univerzuma, jelte) pa sam odustao.
    Ne nameravam da ponovim iskustvo.
    Bukvalno bih radije gledao oblake kroz prozor.

    Oskar - Page 2 BO5EEu2


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 15:02:08

    plachkica wrote:izdržala sam do džeki čena u kancelariji poreske inspekcije i odustala, mada je bio zabavan trenutak kada erik pojede labelo dešava se neverovatna promena neposredno pre toga

    NIJE DZEKI CEN!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Јанош Винету Thu 16 Mar - 15:15:13

    Човек који физички изгледа као Џеки Чен, у сцени акционе комедије типичној за филмове Џеки Чена?

    ”Јасно укорењен у препознатљиву традицију холивудских класика” - проваљиво краде.

    Опет понављам, кад крадеш као Тарантино треба да прође неко време док филмофили укапирају одакле је тачно украо.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Thu 16 Mar - 15:17:07

    Notxor wrote:Što se mene tiče reditelj nije uspeo da me posle 20 minuta strpljivog gledanja zainteresuje za sudbinu glavnih junaka (i univerzuma, jelte) pa sam odustao.
    Ne nameravam da ponovim iskustvo.
    Bukvalno bih radije gledao oblake kroz prozor.

    Oskar - Page 2 BO5EEu2


    Oskar - Page 2 Ten-skies-movie-cover-md




    Nema na čemu.  Oskar - Page 2 2304934895


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 15:20:00

    Јанош Винету wrote:Човек који физички изгледа као Џеки Чен, у сцени акционе комедије типичној за филмове Џеки Чена?

    ”Јасно укорењен у препознатљиву традицију холивудских класика” - проваљиво краде.

    Опет понављам, кад крадеш као Тарантино треба да прође неко време док филмофили укапирају одакле је тачно украо.

    Sta krade?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Notxor Thu 16 Mar - 15:20:34

    @Polip

    Ne sviđa mi se soundtrack.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 15:22:26

    zvezda je zivot wrote:
    Erős Pista wrote:Ne kapiram ovoliki hejt prema EEAO, zaista. Ovo za marvelovsku pizdariju, posebno ne kapiram. Mislim film koristi Marvel, kao i mnoge druge prepoznatljive zanrove, kao materijal za kolaziranje. Ali mi se cini da je ta asocijacija na Marvel filmove i skorzeseovska odbojnost prema njima nesto sto je kljucno za tip i intenzitet hejta.

    nisam odgledao film, bacio sam pogled tu i tamo dok je moja devojka gledala (njoj je bio okej!), ali svakako razumem da se otpisuje kao marvel pizdarija. iz ovoga sto sam video, sasvim je ocito da se radi o superherojskom filmu. misim i sam marvel, kao i eeao, 'koristi marvel i mnoge druge prepoznatljive zanrove kao materijal za kolaziranje', to nije neko udaljavanje od marvela nego da je to deo kulturne hegemonije marvela, od multiverzuma u doktorima strejndzovima i animiranim spajdermenima, do crno-belih sitokoma iz wandavisiona i ip-orgija iz lego betmena (okej, betmen je dc) ili novog spejs djema i taikawititizama. to da winkuju ka svim zanrovima fandomima koje mogu je 1 od glavnih osobina tog kontenta.


    mozda neko misli da su oskari iznad marvela, ja na takve komentare nisam naiso, ono sto sam video je da se ljudima toliko smucio marvel da niko vise ne veruje da je moguce da se ikakva prica, a posebno ne porodicna prica, isprica kroz superherojski shtick. i besni su sto im se, u trenutku kad je marvel krenuo da propada u bioskopima, elevated marvel prodaje kao ne znam sta.

    Pa ta hegemonija postoji, pa postoji i oblikuje stotine miliona gledalaca sirom sveta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Thu 16 Mar - 15:44:39

    Pa teško njima onda.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by паће Thu 16 Mar - 15:45:48

    Јанош Винету wrote:Човек који физички изгледа као Џеки Чен, у сцени акционе комедије типичној за филмове Џеки Чена?

    Као и пре, то је глумац у улози Џекија Чена. Колико се пута ломио, морали су најзад да га замене.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 15:55:09

    Летећи Полип wrote:Pa teško njima onda.

    Pa nije njima, nego nama, ali ne znam sta treba, praviti se da to nije slucaj i bezati u taj neki zdravi razum fejk indija poput Nomadlanda (dok pritom tezgaris za Marvel, jer jbg, gotta pay the bills).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 15:57:29

    Mislim, Marvel besramno okupira zanrove, stilove, rezisere, a ovaj film radi upravo suprotno, otima teritoriju od Marvela i sa znatno manjim budzetom konkurise Marvelovim blokbasterima, ali neeee... ni to ne valja.

    Treba se zatvoriti u tzv "intimne male filmove" i roniti suze nad marvelovskom hegemonijom.


    GADITE MI SE, OSOPE!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Bleeding Blitva Thu 16 Mar - 16:04:03

    Oskar - Page 2 3579118792


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Летећи Полип Thu 16 Mar - 16:06:21

    To Vilmoš gleda, a ne ja. Ja bežim u slavnu prošlost.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Bleeding Blitva Thu 16 Mar - 16:22:48

    Speaking of intimni mali filmovi pogledala sam Aftersun i moram priznati Lerotiću ('Sigurno mjesto') da je prepoznao debitantski zeitgeist, dakle dokle više Oskar - Page 2 819872012


    _____
    my goosebumps have goosebumps

    Oskar - Page 2 Empty Re: Oskar

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat 27 Apr - 21:04:39