Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    UK - Politika i društvo

    Tovar

    Posts : 450
    Join date : 2022-04-29

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Tovar Thu May 05, 2022 11:07 pm

    Mór Thököly wrote:

    Nisu džaba bregzitovali.
    Del Cap

    Posts : 6240
    Join date : 2019-11-04

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Del Cap Sun May 08, 2022 9:27 am

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Sun May 08, 2022 11:03 am

    https://www.theguardian.com/politics/2022/may/07/sinn-fein-assembly-victory-fuels-debate-on-future-of-union


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Sun May 08, 2022 11:14 am

    Potpuno podrzavam mirnu disoluciju Razjedinjenog Kraljevstva. Ali i ratnu. Pa ko sta voli...
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Tue May 10, 2022 11:20 am

    Tell us who you really are, Keir Starmer

    The most detailed study of the Labour leader so far charts his role in the Brexit wars and in the downfall of Corbynism.

    By Richard Seymour
    UK - Politika i društvo  - Page 4 Starmer-web-2-797x1062

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 10, 2022 12:54 pm

    Ma Labour je morao da bude 110% za Remain, ne zbog ostanka u EU nego zato sto se moglo predvideti u kakvu politicku klimu Brexit vodi, u kakve godine politi ke klime zapravo, koja samo sluzi Torijevcima. Propast Brexita bi, pak, solidno uzdrmao torijevce iznutra
    Tovar

    Posts : 450
    Join date : 2022-04-29

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Tovar Wed May 11, 2022 9:21 pm

    Mór Thököly wrote:Ma Labour je morao da bude 110% za Remain, ne zbog ostanka u EU nego zato sto se moglo predvideti u kakvu politicku klimu Brexit vodi, u kakve godine politi ke klime zapravo, koja samo sluzi Torijevcima. Propast Brexita bi, pak, solidno uzdrmao torijevce iznutra

    Pa Brexit je kao ekonomski i politički projekt već propao. Problem je što je on i stanje uma, a to se teže liječi. Teško će laburisti na tome nešto kapitalizirati, pogotovo što su i oni sami, kad je došlo stani-pani, glasali za Brexit koji je ispregovarao Johnson. Torijevci će se, bude li im trebalo, potruditi da se to ne zaboravi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 11, 2022 11:04 pm

    Ali nije propao još uvek kao - izborni projekat
    Tovar

    Posts : 450
    Join date : 2022-04-29

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Tovar Thu May 12, 2022 1:18 am

    Mór Thököly wrote:Ali nije propao još uvek kao - izborni projekat

    Vidjet ćemo na idućim parlamentarnim izborima. Sumnjam da će torijevcima Brexit biti dobitna karta. Vjerojatno će gurati priču da Brexit ne fercera kako je obećano jer ga sabotiraju domaći izdajnici, a i EU se drži potpisanih sporazuma kao pijan plota, pa se ružna gusjenica ne može pretvoriti u prekrasnog leptira. Ali i ta priča ima svoj vijek trajanja. Na kraju će i najgluplji shvatiti da Brexit ne funkcionira jer tu nema ničega što bi moglo funkcionirati, da je u suštini samo hrpa blesavih slogana.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 12, 2022 6:56 am

    Slazem se, ali cilj je vec ostvaren donekle, a to je jos minimum 8 godina vlasti posle 2016. A da li ce na kraju i sama UK preziveti Brexit, to je manja briga i za Torijevce, a bogami i za dobar deo njihovih glasaca. Zamisli HDZ ili SNS/SPS na galaktičkim steroidima i 300 godina trajanja - najstarija politička mašina na svetu, sa osnovnim zadatkom što duže provesti na vlasti i na izvoru poslova za državu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Thu May 12, 2022 7:21 am

    Tovar wrote:
    Mór Thököly wrote:Ali nije propao još uvek kao - izborni projekat

    Vidjet ćemo na idućim parlamentarnim izborima. Sumnjam da će torijevcima Brexit biti dobitna karta. Vjerojatno će gurati priču da Brexit ne fercera kako je obećano jer ga sabotiraju domaći izdajnici, a i EU se drži potpisanih sporazuma kao pijan plota, pa se ružna gusjenica ne može pretvoriti u prekrasnog leptira. Ali i ta priča ima svoj vijek trajanja. Na kraju će i najgluplji shvatiti da Brexit ne funkcionira jer tu nema ničega što bi moglo funkcionirati, da je u suštini samo hrpa blesavih slogana.


    Putin price hike trade disrupt!
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu May 12, 2022 7:57 am

    Mór Thököly wrote:Slazem se, ali cilj je vec ostvaren donekle, a to je jos minimum 8 godina vlasti posle 2016. A da li ce na kraju i sama UK preziveti Brexit, to je manja briga i za Torijevce, a bogami i za dobar deo njihovih glasaca. Zamisli HDZ ili SNS/SPS na galaktičkim steroidima i 300 godina trajanja - najstarija politička mašina na svetu, sa osnovnim zadatkom što duže provesti na vlasti i na izvoru poslova za državu.

    +1

    Bukvalno je to bio glavni cilj - jos bar 2 mandata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu May 12, 2022 7:59 am

    Narocito pred korbinistickom pretnjom koja je u najavi mogla da ih pocisti i vrati neke stare glasace laburistima. Morali su da promene igru i to su i uradili. I to su maestralno. A sto ce da sjebu zemlju usput, sta ih briga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 12, 2022 2:53 pm

    Zapadni front(tm)

    https://www.theguardian.com/politics/2022/may/12/attorney-general-approves-scrapping-of-ni-protocol-reports-liz-truss-brexit
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by rumbeando Sun May 15, 2022 1:18 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 4 FSvLhdJWIAAtBWr?format=png&name=large

    UK - Politika i društvo  - Page 4 FSvPot2WIAA53tK?format=png&name=large
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 15, 2022 1:28 pm

    Bukvalno dve godine kasnije Brexit ne bi imao sanse. Sentiment je vec bio poceo da pada...i Torijevci su to znali.
    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Летећи Полип Sun May 15, 2022 2:42 pm

    Pa sad. Stvari su ipak delovale drugacije 2016. Niko nije ocekivao da ce Brexit zaista da pobedi. Nego je bilo, daj da nakon skotskog referenduma skinemo i to sa grbace, pa da se bavimo ozbiljnijim stvarima. Shitlib optimism reigned supreme in those days.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 15, 2022 2:55 pm

    Ne, to je Kameron, dubinski, vecina najuticajnijih Torijevaca je bila stvarno za Brexit.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Sun May 15, 2022 3:08 pm

    Steta je sto ostatak Evrope, posebno jug, nema petlju da zabrani njihovim penzosima da dolaze, da kupuju nekretnine i da im poostri uslove za ulazak na onaj nivo koji oni traze od drugih, tj. da im se useru u zivot za svaku dvodnevnu posetu morem dokumentacije i obaveznim najavljivanjem dva meseca unapred. Steta sto toliko matorih Brita ne nastavlja da uziva u liberalnoj ekonomiji kad ostare...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 15, 2022 3:10 pm

    Pa poostrili su. Nemaju vise zdravstveno (a to su sve skoro 60+). Morace od iduce godine kao i mi - onlajn formular, gde zivis,sta radis, kakvog si zdravlja, koliko jedes...)
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun May 15, 2022 4:03 pm

    Da. Bilo je dosta drame oko toga po expat zajednicama na FB. Mnogi su bili veoma iznenađeni i razočarani povratkom suverenosti, mislili su valjda da je Brexit nekakva svakodnevna parada nakon koje se dele zastavice i sendviči bez korice.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Sun May 15, 2022 4:48 pm

    Mór Thököly wrote:Pa poostrili su. Nemaju vise zdravstveno (a to su sve skoro 60+). Morace od iduce godine kao i mi - onlajn formular, gde zivis,sta radis, kakvog si zdravlja, koliko jedes...)


    Otkad mi mozemo onlajn formularom? Mi govnima donosimo hrpu overenih dokumenata, papira, potvrda od notara ili suda, popecacene izjave, bankarske izvode. Sve zakiceno sa stotinu i kusur funti, da sluzbenici ambasade imaju za klopu iz Fransa ili Kalemegdanske terase dok drkaju na nase podatke.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 15, 2022 4:51 pm

    Govorim o turizmu. Za rad će i njima trebati radna dozvola i sve sto uz to ide
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Sun May 15, 2022 4:58 pm

    Pa i ja govorim o turizmu. Svaki put kada sam morao da idem u tu odvratnu zemlju pegavih incestasa morao sam da se bakcem sa hrpom dokumenata, a da ne spominjem kakav sam tretman imao kada sam na ulasku tamo u blatnjavu zemlju slobodne reci i misli ogavnom hinduskom granicnom policajcu rekao da sam po zanimanju novinar. Samo sam pukom srecom izbegao da me stave na prvi avion natrag. Sve u svemu, i za boravak od par dana prave pakao, treba im uzvratiti X puta gore.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 15, 2022 5:15 pm

    Joj jbt, pricam o njima, Englezima i nama kad idemo u EU

    UK - Politika i društvo  - Page 4 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 5:48 pm