Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrvatska

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Wed Sep 14, 2022 1:38 pm

    Nije ovo za Hrvatska - više je za Spirit of Football.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by паће Wed Sep 14, 2022 1:38 pm

    Mór Thököly wrote:

    Након што сам укапирао да сам побркао тифозе са тифусарима, укапирао сам и да сам укриво прочитао назив теме, а можда и нисам: ко нас бре завади.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by MNE Wed Sep 14, 2022 2:04 pm

    jesu li skandirali musoliniju?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Wed Sep 14, 2022 2:13 pm

    Ovo su Zagrepčani, njima je Musolini uzeo Dalmaciju.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by beatakeshi Fri Sep 16, 2022 11:42 am

    Ne valja samoupravni socijalizam? Pa evo kapitalizam 
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/zakon-koji-bi-omogucio-naplatu-ulaska-na-plaze-priprema-se-bas-kao-lex-agrokor/2395078.aspx
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Thu Sep 22, 2022 3:38 am

    Pad manji od 10%? Kapiram da smo i tu lider u regionu.

    Prema Popisu 2021., Republika Hrvatska ima 3.871.833 stanovnika, od čega 1.865.129 muškaraca (48.17%) i 2.006.704 žene (51.83%).

    U odnosu na Popis 2011., broj stanovnika smanjio se za 413.056 osoba ili 9.64%.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/konacni-rezultati-popisa-387-milijuna-stanovnika-jako-pao-broj-vjernika/2397181.aspx


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by ficfiric Thu Sep 22, 2022 5:32 pm



    _____


    Uprava napolje!

    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by mstislaw Fri Oct 21, 2022 4:54 am

    Hoće neko u Pulu na Sajam? Ima sveeee!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Fri Oct 21, 2022 5:00 am

    Ako želiš da knjige plaćaš duplo skuplje nego u Srbiji možeš to da uradiš na hrvatskom štandu u Beogradu.
    Mislim, obično ljudi iz Hrvatske dolaze na Beogradski sajam zbog cena, ali može i tako kako si zamislio.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Fri Oct 21, 2022 6:09 am

    Pa dobro na festivale ideš da bi poslušao nekog pisca i možda kupio knjigu po promotivnoj cijeni. Budena bi rado poslušala ali daleko mi Pula. Ni na Interliber u Zg ne idem, uvijek obećavaju nekakve popuste, al to ispadne zanemarivo.
    I da, u Bgu jeftinije, naručivala sam bila nešto iz Lagune, znam da je bilo baš povoljno.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Tue Oct 25, 2022 9:57 am



    Panduri izubijali nekog random lika

    I dok stiže sve više dokaza da je policija mlatila čovjeka na tlu (čak i dok je bio vezan!), i to čovjeka koji je potpuno nedužan i čija je jedina krivnja to što se našao na ulici u krivo vrijeme, policija o snimci šuti. 
    Danas je šef splitske policije Marendić samo rekao da se ispričava pretučenom koji nije sudjelovao u incidentu, no ponovno nije htio eksplicitno reći da je to mladić sa snimke.
    Problematiziranje policijskog premlaćivanja, koje se eufemistički često naziva "prekoračenjem ovlasti", ne znači automatski da same policijske intervencije nisu opravdane ili da te intervencije nisu reakcija na navijačko nasilje. No čini se razumno postaviti pitanje trebaju li građani strahovati da se ne zateknu na ulici kada policija hvata huligane jer bi ih bjesniji među policajcima slučajno mogli prebiti.
    Umjesto premlaćivanja onih koji su se ogriješili o zakon, valjda postoje neke zakonske sankcije. Postoje, barem na papiru, i neke zakonske odredbe kojih se policija mora pridržavati da se ne bi pretvorila u drugu skupinu huligana pred kojom građani trebaju strahovati.
    No sada smo u situaciji da se famozno prekoračenje ovlasti učestalo ponavlja. Nakon toga, iz nekog razloga, nema jasne reakcije policije u kojoj se takvo postupanje osuđuje uz sankcioniranje svih onih koji su za to odgovorni, uključujući nadređene.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 25, 2022 11:04 am

    "iz nekog razloga"...
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 10:18 am

    https://forum.tm/vijesti/hrvatska-u-vrijeme-visoke-inflacije-i-niskih-ocekivanja-7819?fbclid=IwAR1KkFc8Hip6hyS7wa_v88ZYtzjoqV9LBzIGLMNO3kAvBx1OD4PV0O2ff9o
    Hrvatska je, kao što se zna, u razvojnom smislu, uglavnom monokultura osuđena na iskorištavanje prirodne rente (sunce, more, pijesak) i na gotovo potpuno okretanje prema turizmu i granama koje se deriviraju iz te industrije. Veliki paketi fondovskih sredstava koji pristižu u Hrvatsku, posebno u posljednje vrijeme, imaju dvostruki karakter. S jedne strane u uvjetima pandemije, potresa, rata i recesije takvi  briselski "helikopterski" novci, svakako, pomažu. S druge strane, dugoročno gledano takvi financijski aranžmani cementiraju i dosad teško promjenjivu poziciju Hrvatske kao visokoovisničke i niskorazvijene zemlje. O klimavim razvojnim temeljima zemlje, Neven Vidaković, predavač na Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta, kaže sljedeće: "Visoko oslanjanje na turizam i sredstva EU-a za Hrvatsku predstavljaju slabost. Oni mogu biti samo dodatak, a ne ključan faktor u kreiranju ekonomske obrane protiv potresa na tržištu...".
    ....Ali, ono što direktora ovdašnjeg Ureda Svjetske banke razotkriva kao običnog trgovačkog putnika koji nam uvaljuje jeftine fore iz domene međunarodne trgovine i financija, jest njegova ocjena o mjestu turizma u strukturi ovdašnje privrede. S tim u vezi zaključuje da "prepreka bržem rastu Hrvatske nije ovisnost o turizmu". To će reći da je ostanak Hrvatske u djelatnosti s malom dodanom vrijednošću i dalje karta na koju igraju vanjski financijski centri. Sugovornik je posebno sardoničan kad kaže: "…da se Hrvatska poput Njemačke više oslanja na prerađivačku industriju, a manje na turizam, stope rasta bi se povećale, ali ne koliko biste očekivali." Drugim riječima, ostanite tu gdje jeste, među liftbojima, nosačima kofera, u cimer fraj turizmu i apartmanskoj ponudi. Za bolje i niste! I ne sanjajte o njemačkom standardu!


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 31, 2022 12:35 pm

    Da li je neko radio ozbiljnu kontrafaktualnu analizu kako bi se kretala privreda YU da je zemlja ostala zajedno. Ja sam uporedjivao HRV BDP per capita 1989 i danas ako se izjednacci prema nekom konstantnom dolaru. Rezultat - skoro isto.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 2:24 pm

    Mór Thököly wrote:Da li je neko radio ozbiljnu kontrafaktualnu analizu kako bi se kretala privreda YU da je zemlja ostala zajedno. Ja sam uporedjivao HRV BDP per capita 1989 i danas ako se izjednacci prema nekom konstantnom dolaru. Rezultat - skoro isto.
    Ae, tu negdi. Ne znam za te ozbiljnije analize, sad sam išla guglati i izlaze mi članci o podbačaju hrvatske ekonomije, ajme ima i pojam gulaš-socijalizam iz Mađarske Hrvatska - Page 21 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 31, 2022 2:29 pm

    Ih, kako to ne znaš Hrvatska - Page 21 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 31, 2022 2:30 pm

    Sad ih zovu gulaš iliberalizam. Kao, nije baš kao Turska (gore je u smislu izbora) i Rusija-Belorusija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 31, 2022 2:33 pm

    Sustinski, sve je propalo osim Slovenije, ali nije propalo bas isto. Hrvatska jos i najmanje, ali zamislimo HR ako 2 godine iz nekog razloga ne bi dosli turisti...grom i pakao. Srbija je na oko 2/3 bdp per capita 1989, tako da tu ne vredi ni trositi reci.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 2:40 pm

    Mór Thököly wrote:Ih, kako to ne znaš Hrvatska - Page 21 1399639816
    Promaklo mi  Hrvatska - Page 21 298304839
    Mór Thököly wrote:Sustinski, sve je propalo osim Slovenije, ali nije propalo bas isto. Hrvatska jos i najmanje, ali zamislimo HR ako 2 godine iz nekog razloga ne bi dosli turisti...grom i pakao. Srbija je na oko 2/3 bdp per capita 1989, tako da tu ne vredi ni trositi reci.
    Ništa, diverzificirat ekonomiju, ne znam točno kako, al pomalo Hrvatska - Page 21 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 31, 2022 3:15 pm

    Kakav odnos imate prema motanju kablova za male pare?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Filipenko Mon Oct 31, 2022 3:21 pm

    Moje iskustvo je da ne vole da konobarisu. Moja jesenja pos(j)eta Krajini se odvijala tako sto je u lickom etno-hotelu odnos hrvatskih i indijskih ugostitelja bio 1:50. Nemam primedbu, ljubazni su, vrlo pristojni, svakako su mi ucinili boravak ugodnim jer uopce nisam imao dojam da sam u Hrvatskoj, samo primecujem. Istina, mozda je to samo lokalni fenomen, jer su lokalci nestali kao da su proterani, ko ce ga znati.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 4:09 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kakav odnos imate prema motanju kablova za male pare?
    Pravo je pitanje kakav stav Bruxelles ima prema našem odnosu naspram motanja kablova Hrvatska - Page 21 3937953091
    Filipenko wrote:Moje iskustvo je da ne vole da konobarisu. Moja jesenja pos(j)eta Krajini se odvijala tako sto je u lickom etno-hotelu odnos hrvatskih i indijskih ugostitelja bio 1:50. Nemam primedbu, ljubazni su, vrlo pristojni, svakako su mi ucinili boravak ugodnim jer uopce nisam imao dojam da sam u Hrvatskoj, samo primecujem. Istina, mozda je to samo lokalni fenomen, jer su lokalci nestali kao da su proterani, ko ce ga znati.
    Hrvatska - Page 21 3579118792
    Tebi kao srce u Rusiji, a vidim ide se po Njemačkama, Hrvatskama Hrvatska - Page 21 1844795956


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Filipenko Mon Oct 31, 2022 4:43 pm

    Pa nije ideja da ja odem u Rusiju, nego da dodje Rusija u Berlin i Zagreb, a ja da je docekam, pa ako me se sete, sete se.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 6:58 pm

    Dopuzala je do Pantovčaka, al Markov trg hrabro odolijeva Hrvatska - Page 21 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by паће Tue Nov 01, 2022 1:56 am

    Ма српски келнер је пропо. Некад је то било људски надркано, морао си да га чекаш, за сваку другу ствар би рекао да нема, гледао би да урачуна датум у рачун... Сад све нешто циле миле, љубазно, мења пепељару на три пикавца, ужас.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Hrvatska - Page 21 Empty Re: Hrvatska

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 8:15 am