Hrvatska

Share

Hrvatska

Post by xie saike on Wed Aug 29, 2018 10:03 pm

Strajk u Puli

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Re: Hrvatska

Post by xie saike on Tue Sep 11, 2018 8:35 pm

sabanizam u rangu milosa vucevica i radikalske bagre

Hrvatska predsjednica je na kraju intervju opisala svoje odrastanje u komunizmu. “Nisam htjela ništa drugo nego da izađem iz toga. Htjela sam biti slobodna. Htjela sam imati mogućnost u dućanu birati između raznih vrsta jogurta, i da ne moram vlastima priopćavati koliko ću kruha trebati idućeg tjedna”, kazala je.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Filipenko on Tue Sep 11, 2018 9:23 pm

Posle ismevaju Marinu Abramovič...

Post by ficfiric on Tue Sep 11, 2018 9:28 pm

Ko ne prijavi ispravno, kaznjavan je najstrozije. Moj komsija stolar, imao je samo cetiri prsta i kad je za vikend kupio peti hleb, dosla su dva udbasa i odvela ga.

_____

Uprava napolje!

Post by Mr. Moonlight on Tue Sep 11, 2018 9:34 pm

ovo samo kaže da je živela na selu, 

u dućanu su imali teku, pa svakog dana upišu koliko kruha za sutra za koju kuću

to je racionalnije od ovoga danas, ali šta ima veze

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Writing in the book of life, a chapter of insanity

Post by Zuper on Tue Sep 11, 2018 9:53 pm

xie saike wrote:sabanizam u rangu milosa vucevica i radikalske bagre

Hrvatska predsjednica je na kraju intervju opisala svoje odrastanje u komunizmu. “Nisam htjela ništa drugo nego da izađem iz toga. Htjela sam biti slobodna. Htjela sam imati mogućnost u dućanu birati između raznih vrsta jogurta, i da ne moram vlastima priopćavati koliko ću kruha trebati idućeg tjedna”, kazala je.

A bilo je i lepih trenutaka. Na moru, pod mesecinom, kada dodju Srbi, nema vise tih vremena...ali o tome drugi put.

Post by Gargantua on Wed Sep 12, 2018 8:49 am

Prvo što sam pomislio je da je moralo negde da se nađe i da nije smela da kaže da je Hrvatica, i eto, nikad ne izneveri:

- Desetljećima je nama Hrvatima bilo zabranjeno da imenujemo svoje porijeklo. Umjesto da kažemo: 'Ja sam Hrvat', morali smo reći: 'Ja sam iz Hrvatske'. Tko bi iskazao svoj nacionalni ponos, tome je prijetio zatvor, kazala je, kako je citira Novi list.

Post by Quincy Endicott on Wed Sep 12, 2018 9:07 am

Hrvatima po 1 kruh, a ostalima koliko god zele.

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by Quincy Endicott on Wed Sep 12, 2018 9:08 am

4 Croatians in Yugoslavia

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by ficfiric on Wed Sep 12, 2018 9:18 am

Quincy Endicott wrote:Hrvatima po 1 kruh, a ostalima koliko god zele.

Ako prijave nedelju dana ranije

_____

Uprava napolje!

Post by ficfiric on Wed Sep 12, 2018 9:19 am

Gargantua wrote:Prvo što sam pomislio je da je moralo negde da se nađe i da nije smela da kaže da je Hrvatica, i eto, nikad ne izneveri:

- Desetljećima je nama Hrvatima bilo zabranjeno da imenujemo svoje porijeklo. Umjesto da kažemo: 'Ja sam Hrvat', morali smo reći: 'Ja sam iz Hrvatske'. Tko bi iskazao svoj nacionalni ponos, tome je prijetio zatvor, kazala je, kako je citira Novi list.

Evo, Seselj ni dan danas ne sme da kaze da je Hrvat

_____

Uprava napolje!

Post by паће on Wed Sep 12, 2018 9:27 am

Quincy Endicott wrote:Hrvatima po 1 kruh, a ostalima koliko god zele.

Сад ми се једу желе бомбоне, сабајле на празан стомак.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by otto katz on Wed Sep 12, 2018 11:00 am

Gargantua wrote:Prvo što sam pomislio je da je moralo negde da se nađe i da nije smela da kaže da je Hrvatica, i eto, nikad ne izneveri:

Jel da je Kolindina negativna ocjena SFRJ preoštra i da ta država nije bila baš toliko loša? 

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Kondo on Wed Sep 12, 2018 11:01 am

jebe otto....

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by паће on Wed Sep 12, 2018 11:05 am

otto katz wrote:

Jel da je Kolindina negativna ocjena SFRJ preoštra i da ta država nije bila baš toliko loša? 

Јел' да Колинда мора да је скроз изботоксирана и напумпана... или ју је памћење напустило пре осталог?

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by otto katz on Wed Sep 12, 2018 11:23 am

Kondo wrote:jebe otto....
Pa ne, nego ovakvi kontrapunkti su uvijek zabavni. SFRJ je iz perspektive srpske državotvorne istorije gdje se Srbija od 1804. u svakom slijedećem koraku podiže o stupanj više, prezira dostojni Titoistan. Sve dok to ne potegnu Hrvati. Onda postaje nezgodno.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Kondo on Wed Sep 12, 2018 11:42 am

ti ocekujes od desnicara da hejluju jednu levicarsku drzavu? mada se slazem da je hrvatska kritika jugoslavije mnogo benignija jer se zasniva na nedostatku dovoljnog broja vocnih jogurata.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by Zuper on Wed Sep 12, 2018 12:09 pm

otto katz wrote:
Kondo wrote:jebe otto....
Pa ne, nego ovakvi kontrapunkti su uvijek zabavni. SFRJ je iz perspektive srpske državotvorne istorije gdje se Srbija od 1804. u svakom slijedećem koraku podiže o stupanj više, prezira dostojni Titoistan. Sve dok to ne potegnu Hrvati. Onda postaje nezgodno.

Hajde nemoj tako.
Srbi vise mrze Aleksandra od austrijskog kaplara Broza jer je Aca Ujedinitelj uopste formirao takovu drzavu sa svim tim nezahvalnicima sto smo ih oslobodili.
Dakle, Srbi pokazuju veliku dozu tolerancije.

Post by Zuper on Wed Sep 12, 2018 12:35 pm

Ovi hranitelji elementarne stvari ne znaju,

U saopštenju Koordinacije braniteljskih udruženja Sisačko-moslavačke županije stoji: 

“Kao Koordinacije udruga proizašlih iz Domovinskog rata Sisačko- moslavačke županije u kojima se okuplja većina branitelja sa područja Banovine i Sisačko-moslavačke županije smatramo da je neprimjereno i neumjesno dovođenje u Grad Sisak , grad hrvatskih pobjeda „estradnih umjetnika“ koji su za vrijeme Domovinskog rata na okupiranim područjima Hrvatske podržavali i nastupali za teroriste koji su okupirali trećinu Hrvatske, teroriste koji su činili nezamislive zločine nad hrvatskim braniteljima i nad civilnim stanovništvom, teroristi koji su razorili trećinu gospodarskih, kulturnih i civilnih objekata. 

Pesme koje je pevao Momčilo Bajagić - Bajaga kakvih se ne bi posramio ni jedan četnički vojvoda (uključujući i Boru Čorbu, njegovog nekadašnjeg gazdu i poslodavca) vrlo jasno govore koga je podržavao i bodrio: “Kreće armija, najjača na svetu, kreće armija u osvetu i jednom zauvek armija srpska, i jednom zauvek sve će da vas smrska“, “Lepa vaša bit će groblje.”

Nije on, klevetate coveka, to lepu numeru su napisali isti oni kao i ""Mozj druze zagrebacki sve je bilo skroz jebacki",

Bolje od kaurina Marka ali zbog odredjenih istorijskih okolnosti nisu doziveli ekspanziju pa su ostali ljuta alternativa. Samo pravi ljubitelji i znalci znaju.

Nemojte klevetati postenog Momcila vojvodu Bajagica Bajagu.
Uzgred, "Kocka Kockica po koja kokica" je isto veliki zlocinac, gledao sam ja hrt-ove, nema prevare.

Post by Zuper on Wed Sep 12, 2018 12:52 pm

Ah, da, Moslavina je postala poznata u cuvenom delu eminentog reditelja Trpakcina Stojanovica.
Ko bi mogao tako nesto zaboraviti?! Trpakcin je naglasavoa da je doticni borac seljak seljacina iz Maslovine ali veliki borac, hrabar kako ban Jelacic, koji se nesrecno zaljubio ali bi da ipak rokne uju ali i antiratno opredeljen.

Treba shvatiti hranitelje. I ja bih se iznervirao na srpsku vaskoliku umetnost.
Drugim recima-boli me noga.

Post by Creepy Uncle on Sat Sep 15, 2018 12:07 am

alal vera domaćine

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by William Murderface on Sat Sep 15, 2018 1:52 am

Ja ovo ne razumem. Mislim ne razumem pasus.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sat Sep 15, 2018 2:40 am

Наравно да ти не разумеш. Лепо пише: тоталитаризам... 

Post by William Murderface on Sat Sep 15, 2018 3:01 am

The joke's on you, dragi NC, ali izgleda da to ne uvidjas.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sat Sep 15, 2018 3:07 am

Ал смо накрај срца.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 13, 2018 11:17 pm