Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrvatska

    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Hrvatska Empty Hrvatska

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Tue Aug 15, 2023 10:59 pm

    MNE wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:


    Ironicno je srpskom kapitalu za investiranje dostupnija Hrvatska i Bugarska od recimo Grcke i CG.
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone


    Pa vez je najpovoljniji ovima iz Bg. Nema tu ljubavi bratske iz devedesetih, samo racun.

    Sto se tice nekretnina, to je mozda ovaj novi talas sto kupuju u novogradnji. Ali oni su tu da izvrte i cao. I tu opet mislim da dominiraju Albanci. 

    Ovi sto su tu oduvek verovatno razmisljaju o dizanju sidra. Cuh i da Bodiroga prodao.

    Prolaze godine, idu nove generacije i nova trzista i investicioni ciklusi.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 15, 2023 11:09 pm

    MNE wrote:
    Pozovi.Luku.na+375 wrote:


    Ironicno je srpskom kapitalu za investiranje dostupnija Hrvatska i Bugarska od recimo Grcke i CG.
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone
    Čuj, trampu. Sve ti je to bajo moj kupljeno u vreme socijalizma. 

    Znaš li koliko je para od dobrovoljnog priloga za obnovu od zemljotresa uloženo u gradnju stanova po primorju? Ti su stanovi bili povoljni početkom osamdesetih. Taj talas gradnje početkom osamdesetih nije bio prvi, gradnja je inače ozbiljno počela polovinom sedamdesetih.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Tue Aug 15, 2023 11:15 pm

    Pozovi.Luku.na+375 wrote:

    CG - Rodjaci i sirotinja iz centralne Srbije i sa severa


    Odjavim se da na miru gledam Dinamo - AEK (1-2, hvala na pitanju, i dočeka me lavina)

    Ne pratim CG, ali što se tiče Boke: Rose - Mišković, Maljević; preko puta: Drašković (Vukov brat), Beko; Divac drži basket u Luštica Bayu, Tipsarević tenis u Portonovom gde trenira Đoković koji je tu kupio apartman i kuću u Ljutoj pored mlađeg Karića. Stariji Karić je snimljen u Portonovom iako ima zabranu ulaska u CG, a snimljen je na istom i N.Popović koji nema zabranu, a trebalo bi da je ima. U Portonovom su se ispričale i gospođe Novaka Đokovića, Miloša Teodosića i Luke Jovića. Ima još par imena iz Srbije, ali je privatno pa da ne širim priču. Naravno, Air Pink leti non-stop, ali se ja ne razumem u kurve i seljančure tako da se za to morate informisati iz tabloida.

    edit: zaboravih, pokrenula se i srednja SNS ekipa (mislim na ove poznate samo u manjim gradovima u Srbiji). Jedan takav kupio stan blizu mene u HNovom, i naravno bi da nastavi da kupuje. Nije agresivan, neću da ga vodim na Lušticu, za sada.


    Last edited by Notxor on Tue Aug 15, 2023 11:20 pm; edited 1 time in total


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Pozovi.Luku.na+375

    Posts : 81
    Join date : 2023-07-01

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Pozovi.Luku.na+375 Tue Aug 15, 2023 11:18 pm

    Boka nije CG.

    Dosta ce ih prodati i to skupo. Videcemo.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by MNE Tue Aug 15, 2023 11:29 pm

    ma da i Vojvodina nije Srbija pa se i Vojvođani ne broje onda
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Tue Aug 15, 2023 11:31 pm

    Naravno da je u 2023. Boka deo CG, kao što je nekad bila Austro-ugarska ili Venecija ili Osmansko carstvo.
    Kome se ne sviđa, ne mora da gleda.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Filipenko Tue Aug 15, 2023 11:33 pm

    Mór Thököly wrote:
    MNE wrote:
    šta znam, imamo npr. 419 jahti sa našom zastavom od čega je najviše vlasnika iz Rusije i Srbije

    takođe gomila nekretnina po primorju je vlasništvo Beograđana koji su izvršili neku trampu da imaju nešto svoje da dođu za sezonu i onda izdaju to van sezone

    Ma da bre, ima solidan broj ljudi i koji imaju i koji nemaju ozbiljne pare koji imaju nekretninu u CG. Isto za plovila. Ljudi koji idu u CG su joj uglavnom "verni" isto kao i mi "Grci". Ima dosta onih koji prosto vole da idu tamo gde je "domaće" i gotovo. Neće CG nikad ostati bez velikog broja turista iz Srbije. Mislim, u nekim iole regularnim situacijama.


    Izmedju ostalog, i ovo je jos jedan razlog zasto sto pre treba uvesti vize za gradjane Crne Gore po evropskim standardima (konkretno, britanskim).
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Tue Aug 15, 2023 11:40 pm

    ...


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Filipenko Tue Aug 15, 2023 11:50 pm

    Zato sto volim Srbiju, ne zato sto nekoga mrzim. Sto pre se odelimo, pre cemo opet biti veliki.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Aug 15, 2023 11:51 pm

    Hrvatska 1233199462


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Tue Aug 15, 2023 11:58 pm

    Evo još malo srpskog mesa u CG i to na mestu gde su mučili i ubijali Srbe i Crnogorce.
    Komentari su u redu.

    Hrvatska FOeGp78


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 16, 2023 12:04 am

    To je stajalo zapušteno od kad ja znam za sebe.

    Jednom davno smo doplivali od Žanjica dotle, i zatekli čuvara tog zatvora. Pitali ga iz zajebavanja “ima li ovde ajkula” a on mangup lola kaže “ima ali male, neće na ljude”. Povratak na Žanjice je bio duplo brži.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Notxor Wed Aug 16, 2023 12:13 am

    Hahah. Ako se to desilo pre 30-ak godina, onda sam znao čoveka. On je bio poslednji čuvar tamo.

    Alal vera na hrabrosti. Nikad nisam plivao tu rutu. Plivao sam oko Lastavice i unutar zaliva, ali nikad do ostrva.
    Inače, postoji priča da se tu mreste pešikani, ali više o tome u novom Vremenu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 16, 2023 1:17 am

    Verovatno je to on bio. Bili smo tada mladi, i plivali dosta svaki dan. Ali ovo je bila najduža deonica koju smo isplivali samo jednom, za opkladu. Daleko je u pm, a kad se posmatra sa plaže misliš da je blizu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by kondo Wed Aug 16, 2023 3:43 pm

    burundi 

    - svakog leta antigrčka kampanja



    antigrčka kampanja, srpske turističke grupe na fb

    - preticao sam preko 2 pune linije, platio sam 200e kaznu

    - parkirao sam se tamo gde je zabranjeno, skinuli su mi tablice

    - tražio sam giros bez pomfrita, stavili su mi caciki

    - jedva čekam da se vratim u beograd da pojedem sladoled kod crne ovce


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 16, 2023 6:21 pm

    Nije bas kampanja, ali se po tekstovima u raznim stampanim formatima oseca stav drzave. Sto je sumanuto, ali je takodje i neucinkovito.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by kondo Wed Aug 16, 2023 6:50 pm

    ne znam, ne osećam stav države nego stav budala


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 16, 2023 6:51 pm

    To je fb
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by mstislaw Wed Aug 16, 2023 9:14 pm

    Osvrnuo bih se na ovaj deo oko "neprijatnosti" glede boravka u Hrvatskoj. Idem tamo od neke '12, '13. sa nekoliko godina preskoka. Ne isključivo zbog mora već i zbog nekih drugih stvari, i za Dnevnik 2 Burundija mogu da izjavim da nikada, ali apsolutno nikada niti jednu neprijatnost nisam imao. Dakle, nijednu. Bio sam uglavnom sedam ili deset dana, a uglavnom sam išao u Split, i na okolna ostrva (napomena: bez kola). Prošle godine sam prvi put bio u Rijeci i Zadru, kao i u okolini Zadra i sve je bilo isto. Išao sam i sam, i sa devojkom, i nikada nije bilo problema. Pri tome, nemam neki poseban naglasak, ali se oseća beogradski, i novosadski u mom govoru. Često bih znao da to nekada posebno naglašavam, čisto da vidim šta će da se desi. Svaki put kada bi neko potegao pitanje odakle sam jer ih je to iskreno zanimalo, sledili su normalni razgovori u kojima se videlo da im je drago što pričaju sa nekim iz Srbije. Išao sam po Splitu i ranom zorom, i kasno uveče, i po centru, ali i van centra, i u genijalnom Marjanu. Dakle, neki uzorak je tu. Da li je za svih ovih više od deset godina mogao neko popreko da me pogleda, ili da mi prebaci odakle dolazim? Da, mogao je. No, to mi ne bi upropastilo ni dan, ni odmor. I kada idem tamo družim se sa "normalnim" ljudima sa kojima se družim i ovde, budale me ne interesuju. Svestan sam da sam mogao da naletim na neku od njih, kao što rekoh, ali me za to zabole. Istovremeno, imam ljude koji neće da idu u Hrvatsku i apsolutno su odlučni u tome. Njihova stvar. Ja idem jer se tamo lepo osećam, i jer je to more koje mi prija. Čisto za zapisnik - ove godine idem na Kipar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 16, 2023 10:32 pm

    Ma ok, jasno, vecina ljudi nema nikakve probleme. Ma da su im cene ko u grckoj otisao bih i ja bar neki put, cisto da se podsetim najranijeg detinjstva (Hvar, Biograd, Pašman...). Ali svaki put kad sam uzeo da gledam zavrsilo se sa - a ne jbg ne zelim ovo ovoliko da platim, a nisam vise u godinama da letujem sa paštetom i u jednom sobicku. I to je sasvim ok, i sa strane ponude i sa strane potraznje. 

    Kipar - jel vozis?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 16, 2023 10:51 pm

    Evo sad sam proverio Hvar/Brac ponovo. Ok, za septembar ima u okviru mojih plateznih mogucnosti. Ali kakvo je vreme na recimo srednjem jadranu u septembru ja vise nemam blagu predstavu, uopste vise ne znam sta da ocekujem. Na severu Grcke je to otprilike - bice 1 dan koji ces izgubiti zbog vremena. Na jugu je to najbolji period za letovanje, posto jul/avgust su pozari i 45 stepeni.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Aug 16, 2023 11:33 pm

    Mór Thököly wrote:Ok, za septembar ima u okviru mojih plateznih mogucnosti. 

    o cemu govorimo? 1000 za 7 dana u hotelu?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Tovar

    Posts : 445
    Join date : 2022-04-29

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Tovar Wed Aug 16, 2023 11:34 pm

    Mór Thököly wrote:Ali kakvo je vreme na recimo srednjem jadranu u septembru ja vise nemam blagu predstavu, uopste vise ne znam sta da ocekujem.

    Dobro. Ako i bude kiše uglavnom to budu kraći ljetni pljuskovi nakon kojih odmah možeš na kupanje jer se brzo razvedri. Nema velike gužve. Sunce manje prži, temperatura se vrti oko 25, more stupanj-dva manje, ugodno za kupanje. Ove godine je more ekstremno toplo, već je mjesec dana 26-27. Ukratko, s vremenom u Dalmaciji u to doba nećeš imati problema.
    Tovar

    Posts : 445
    Join date : 2022-04-29

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Tovar Wed Aug 16, 2023 11:42 pm

    Usput, ove godine primjećujem više srpskih registracija nego ikad prije. Do ove godine sam ih uglavnom viđao na cesti, na putu prema trajektu, rijetko parkirane po gradu. Sad ih ima već solidan broj, a u lokalnim šoping centrima ekavica više nije rijetkost.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 16, 2023 11:46 pm

    nalog sa ženinog laptopa wrote:
    Mór Thököly wrote:Ok, za septembar ima u okviru mojih plateznih mogucnosti. 

    o cemu govorimo? 1000 za 7 dana u hotelu?

    Ne, ja ne.idem u hotele, ne samo zbog cena, nego volim da idem po lokalnim prodavnicama i pijacama i sam spremam hranu. Govorimo o oko 1000 evra 10 dana apartman 60-70m2

    Hrvatska Empty Re: Hrvatska

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 12:52 pm