Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    One Eyed Bob

    Posts : 1383
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Thu 07 Mar 2024, 13:50

    Zanimalo bi me da pročitam šta je u ovom tekstu pogrešno navedeno. Nisam ni u jednom trenutku stekao utisak da je taj tviteraš "branio Rio Tinto" i pre bih rekao da je malo fah-idiotski i bez osećaja za politički trenutak branio javnost od ludizma. I verujem da nam takvi i trebaju, ne moramo svi biti culture warriors.

    Takođe bih voleo da znam zašto se Ziđin, jedan distopijski entitet, ne napada sa istim žarom kao Rio Tinto.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 07 Mar 2024, 13:57

    Eeeee
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Thu 07 Mar 2024, 14:02

    One Eyed Bob wrote:
    Takođe bih voleo da znam zašto se Ziđin, jedan distopijski entitet, ne napada sa istim žarom kao Rio Tinto.

    Рио Тинто овде већ има историју, а и Трепчу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Thu 07 Mar 2024, 14:09

    samo sam navela ko je autor

    o rudi i eksploataciji ne znam ništa, jedino što mogu da zastupam jeste stav da ljudi imaju pravo da ne prodaju svoja imanja (i to je jedina ekipa ljudi koju podržavam) a i iz ličnih kontakata (pola rodbine sa majčine strane mi živi u jadru) znam čemu su sve ti ljudi izloženi i kakav je pritisak na njih, što od sns-a što od uposlenika rio tinta (ne znam jel to uvek ista skupina, ali recimo da u poslednjih godinu dana ovih drugih ima manje). (imam u rodbini i onih koji su prodali svoje kuće i posledične porodične svađe)

    ne znam zašto se više ne pljuje ziđin, i nije li pozivanje na ziđin whataboutism? (volela bih da su se ljudi iz bora organizovali i digli zemlju na noge, ali nisu (ili se njihovo nije dovoljno čulo, za rio tinto jeste)

    purua pratim godinama, i u startu jeste delovao kao glas razuma u moru plasiranih gluposti ali je količina hejta koja se obrušila na njega promenila njegov nastup

    mene u srbiji nervira to što nezavisnu ekspertizu ne možemo dobiti nigde
    One Eyed Bob

    Posts : 1383
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Thu 07 Mar 2024, 14:48

    Ništa na tvoj račun. 

    Nego nije whataboutism uopšte, treba i jedno i drugo obasipati i drvljem i kamenjem, a čini mi se da postoji zazor pred Kinezima. Ziđin i Rio Tinto su kvalitativno isti problem, a kvantitativno je Ziđin daleko veći.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Thu 07 Mar 2024, 19:23

    Na spisak stvari o kojima nemamo objektivnu sliku dodajem i Đerdap 3.

    Puniš noću jezero džaba strujom, prazniš danju umesto da furnjaš dimnjake, pa kul, dajte te neke elaborate pros & cons i komparativnu analizu, majstori.
    rumbeando

    Posts : 13741
    Join date : 2016-02-01

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rumbeando Thu 07 Mar 2024, 19:46

    Ima ovde zanimljiv članak o Đerdapu 3, koji je baš na dugom štapu, i Bistrici, koja bi mogla da se izgradi uskoro.

    https://rs.bloombergadria.com/ekonomija/srbija/42919/rhe-derdap-3-na-dugom-stapu/news
    rumbeando

    Posts : 13741
    Join date : 2016-02-01

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rumbeando Thu 07 Mar 2024, 19:57

    ficfiric

    Posts : 34215
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Sat 13 Apr 2024, 21:31



    _____


    Uprava napolje!

    konjski nil

    Posts : 2539
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by konjski nil Sat 13 Apr 2024, 21:46

    bgm košta produkcija fino se gazprom otvorio Rio Tinto - Page 8 2304934895


    _____
    Rio Tinto - Page 8 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rio Tinto - Page 8 2692
    Thomas Sankara

    Posts : 222
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Thomas Sankara Sun 14 Apr 2024, 03:32

    One Eyed Bob wrote:Zanimalo bi me da pročitam šta je u ovom tekstu pogrešno navedeno. Nisam ni u jednom trenutku stekao utisak da je taj tviteraš "branio Rio Tinto" i pre bih rekao da je malo fah-idiotski i bez osećaja za politički trenutak branio javnost od ludizma. I verujem da nam takvi i trebaju, ne moramo svi biti culture warriors.

    Takođe bih voleo da znam zašto se Ziđin, jedan distopijski entitet, ne napada sa istim žarom kao Rio Tinto.

    zato sto nisu pederski siptari nego braca kinezi

    Rio Tinto - Page 8 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 09 May 2024, 12:43