Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by kondo Fri Jan 21, 2022 9:44 am

    ovo što je plačkica napisala govori samo o tome koliko različito gledamo na stvari

    ja sam prvi put u životu gledao brnabić uživo duže od 2 minuta

    da, govorila je pripremljeno i koherentno

    ali ne bi imao problem sa time da je neko overi metkom u čelo na licu mesta posle one predstave.

    nikakav.

    zgroženost i zgađenost je mala reć...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Zus Fri Jan 21, 2022 9:56 am

    Zanimljivo je koliko je ona prihvacena u biznis svetu od ljudi koji su protivu sns I vucica (I to onaj deo sa kojim mozes da pricas I kojima nije izumrla poslednja celija ijudskosti) i koji znaju dosta o njoj. Kao neki skoro autoritet. Izgleda da je do stila crknite svi (osim mene)
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Fri Jan 21, 2022 12:34 pm

    plachkica wrote:nije htela ni da govori o moratorijumu.
    inače, ovo je bila najbolja konferencija za štampu ane brnabić, bez zamuckivanja, kao da je govorila normalna žena. čak joj je i komentar na dokumentarac na n1 bio ok (relativizacija fašizma i to govori više o njima nego o meni).

    btw, jedna zanimljivost, kad je nabrajala ko sve finansira ngo i posledično proteste, rekla je da usaid finansira neku ngo koja stopira izgradnju puta koji po ugovoru radi američka kompanije.

    dobro je smišljeno ovo. da li dolazi neko drugi umesto rio tinta, ili su oni samo odložili svoje planove, videćemo.
    (moja procena je da se kroz puštanje rio titna vučić pozicionira kao nezamenjivi vladar srbije i da tu neće naići na otpor, a targetiranje fondacija koje daju pare civilnom društvu kroz 'vi im dajete pare da stopiraju i usporavaju vaš kapital ovde, morate da se odličiti' deluje kao dobra taktika)


    Pogledao sam i uopste ne delim ovaj utisak, osim mozda u jednom aspektu - zaista je, u izvesnom smislu imala "flow" kakav obicno nema, ali to mi se cini kao posledica cinjenice da je bila stvarno uznemirena i da su je zaista vukle emocije, nije prosto deklamovala naucene fraze, tako da je zaista bilo manje zamuckivanja, tj skoro da ga uopste nije bilo. Ali sve drugo je bilo uzasno i buzarno. Pocev od tvrdnje da Vucica ne moze da "progura" Rio Tino na svoju stetu (a zvali su je pre KZN da je mole! - ko? nagadjajmo iz neke ambasade) kojom se zapravo priznaje da je njegov posao da obavlja prljave poslove za strance - pa sve do tog dela kojim se kritikuje USAID sto podrzava organizacije koje se bune protiv americkih kompanija. Nisam imao utisak da je u pitanju bilonkakva taktika, izgledalo jw kao tipicno vucicevska pasivno agresija i samosazaljenje - dali ste nam nam nesto u zadatak, a sad nas podjebavate, nije fer!

    Ma raspad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Fri Jan 21, 2022 1:03 pm

    Ovaj Savo retvituje zene koje mu govore da je lep.  Dosta visok nivo krindza, svaka cast.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Notxor Fri Jan 21, 2022 1:07 pm

    Hahahah.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Fri Jan 21, 2022 5:22 pm

    Zajedničko saopštenje Ambasada Sjedinjenih Država, Ujedinjenog Kraljevstva i Savezne Republike Nemačke
    21.01.2022 - Saopštenje za štampu

    https://belgrad.diplo.de/rs-sr/aktuelles/-/2507762


    Odbacujemo navode da naše države finansiraju političke ili ekološke proteste u Srbiji. Ove tvrdnje ne odražavaju naše partnerstvo sa Srbijom.

    Od početka procesa demokratske tranzicije u Srbiji, Sjedinjene Države, Ujedinjeno Kraljevstvo i Savezna Republika Nemačka bile su među najvelikodušnijim i najpouzdanijim partnerima i prijateljima Srbije, pruživši joj finansijsku pomoć ukupne vrednosti od preko 3 milijarde evra.

    Jasni smo i transparentni u pogledu ove pomoći i naših ciljeva: podrške reformama, dobrom upravljanju, demokratskom razvoju, zelenoj tranziciji i prosperitetu. Značajna sredstva u okviru ove pomoći dodeljena su Vladi Srbije ili raspoređena u saradnji sa Vladom Srbije i njenim agencijama. Ovi ciljevi pružaju podršku proklamovanoj politici Srbije da napreduje u procesu pristupanja EU, kao i podršku pomirenju i stabilnosti širom regiona Zapadnog Balkana.

    Bezrezervno odbacujemo sve sugestije da naše države, ili organizacije preko kojih obezbeđujemo tehničku pomoć i podršku, finansiraju ili usmeravaju akcije naročito protiv Vlade Srbije ili bilo koje politike koju ona sprovodi, što uključuje i finansiranje protesta. To je štetna optužba i posebno teško razumljiva kada je reč o organizacijama koje godinama podržavaju i rade sa Vladom Srbije – i Skupštinom Srbije – na njihovim programima reformi i razvoju demokratskih institucija.



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Jan 23, 2022 1:23 am

    Rio Tinto - Page 7 Politi18


    A Srbin reketom - boc!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sun Jan 23, 2022 10:56 am

    Како на овој фотци личи на неку бабу у извођењу глумице из друге гарнитуре.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Sun Jan 23, 2022 1:00 pm

    Još koja godinica i isti Stane Dolanc.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Zus Sun Jan 23, 2022 3:47 pm

    beatakeshi wrote:Još koja godinica i ista Milka Planinc Stane Dolanc.
    Rio Tinto - Page 7 2348298330
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Dambo Thu Jan 27, 2022 1:45 pm

    Rio Tinto and Mongolia settle feud over Oyu Tolgoi copper mine | Reuters

    Rio Tinto je postigao dogovor sa mongolskom vladom o proširivanju operacija na jednom od najvećih nalazišta bakra i zlata na svetu. Neki ovo nazivaju i njihovim najvećim projektom trenutno a očigledno je tokom godina i ovde bilo dosta problema sa vladom.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Thu Feb 10, 2022 2:44 pm

    Vakcinalna pripadnost
    rumbeando

    Posts : 13740
    Join date : 2016-02-01

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rumbeando Wed Aug 03, 2022 1:10 am

    rumbeando

    Posts : 13740
    Join date : 2016-02-01

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rumbeando Mon Nov 14, 2022 10:36 pm





    rumbeando

    Posts : 13740
    Join date : 2016-02-01

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rumbeando Tue Nov 29, 2022 4:52 pm

    "Ja sam sebe proglasio za najglupljeg predsednika na svetu kad sam doneo odluku da odustanemo od litijuma. Uopšte ne razumem što su protestvovali ispred Vlade. Ja ću da im se obratim. Hoću da im kažem dal vi razumete da uništavate svoju zemlju", rekao je Vučić.
     
    "Loznici bi pripalo 5 milijardi evra u narednih 20 godina. Ne mogu da razumem šta smo to sebi uradili". dodao je on.
     
    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-o-litijumu-jel-vi-razumete-da-unistavate-svoju-zemlju-2250594



    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Tue Nov 29, 2022 4:58 pm

    Rio Tinto - Page 7 3579118792 Rio Tinto - Page 7 3579118792 Rio Tinto - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Tue Nov 29, 2022 5:00 pm

    Како оно беше, „ми немамо право да уништавамо животе људи преко првобитно планираног броја“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18422
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Tue Nov 29, 2022 5:20 pm

    Đuka je Nogo za nove bogataše.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Zus Tue Nov 29, 2022 8:40 pm

    Rajko Petrov Nogo
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3162
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Wed Sep 20, 2023 11:02 am

    https://n1info.rs/vesti/pocelo-rusenje-kuca-u-nedeljicama-aktivisti-i-policija-na-terenu/


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    konjski nil

    Posts : 2539
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by konjski nil Wed Sep 20, 2023 11:47 am

    natrpali bensedin u parizer inč bi se srbin pobunijo Rio Tinto - Page 7 2304934895


    _____
    Rio Tinto - Page 7 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rio Tinto - Page 7 2692
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Sep 20, 2023 12:28 pm

    Пада стандард... колико зимус се казало сендвич, сад само паризер.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Thu Mar 07, 2024 12:32 pm

    https://www.nin.rs/drustvo/vesti/46181/kako-se-kalio-srpski-litijum-hronologija-izmisljenih-tehnologija-za-preradu-jadarita
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Thu Mar 07, 2024 1:26 pm

    Pih, ala stite tekstove, moze da se obije jednom rukom Rio Tinto - Page 7 298304839


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Thu Mar 07, 2024 1:42 pm

    puru sa tvitera je autor, on godinama branio rio tinto, odnosno iskopavanje litijuma

    Rio Tinto - Page 7 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 7:12 am