Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Patriote srpske

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 24, 2022 2:47 pm


    On je objasnio da je paralela dešavanja u Ukrajini i na Kosovu, što je tema jedne od debata, zlonamerna je i opasna,

    Pa nek se žale Putjinu i Mjedvjedjevu
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Sat May 28, 2022 3:56 pm

    Patriote srpske - Page 39 Img-ff10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Janko Suvar Sat May 28, 2022 5:08 pm

    horor, treba NED i norveska ambasada da napravi hotline da deca pozovu ako su se traumatizovala
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 28, 2022 5:13 pm

    Posto hotlajnovi koji bi njemu bili od usluge ionako vec postoje
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Janko Suvar Sat May 28, 2022 5:17 pm

    Patriote srpske - Page 39 3579118792 Patriote srpske - Page 39 3579118792 Patriote srpske - Page 39 3579118792
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Uncle Baby Billy Sat May 28, 2022 6:18 pm

    Janko Suvar wrote:horor, treba NED i norveska ambasada da napravi hotline da deca pozovu ako su se traumatizovala

    Patriote srpske - Page 39 3204619380
    to su već deca koja su izabrala veronauku... najveći je problem sa to su im doveli baš socko predavača


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 28, 2022 6:52 pm

    Pa koga drugog im je bolje da dovedu kad ce jos malo skolu nazvati po njemu
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by disident Mon May 30, 2022 12:42 pm

    Bokan  u epizodi Nemaaa vise pravih Srba, poput  ljoticevaca koji su emigrirali u SAD


    Пише ми мој добар пријатељ (живели смо заједно у Америци):
    "Koliko puta se i sam setim naših 'аmeričkih dana' i privilegije što smo upoznali Najdana, Coleta, Stojana Vuksića, Boru Karapandžića, Nikolu, Dragojlu i ostale.
    Takvih Srba danas nema ni nalik. Modernizam & Co nam je oduzeo onu nevinu vedrinu koja zrači sa svih njihovih lica. I odlučnost da budu na srbskom putu uprkos okolnostima..."

    Уз додатак:
    "Živimo zaista u 'zanimljivom vremenu' kad je vidljivo prisustvo i đavola i Boga..."
    Овде је мој добри друг (и кум) покренуо неколико великих тема, које би требало ваљано промислити.
    Без олаких закључака...


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Filipenko Mon May 30, 2022 1:01 pm

    Pa kud tako sjajni Srbi u najliberalnijem i najslobodnijem okruzenju ne odgajise jos bolje, a u najmanju ruku iste takve Srbe.

    Bas mi ih je zao.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Fri Jun 03, 2022 1:12 pm

    Još malo hipster Hitlera.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by disident Wed Jun 15, 2022 9:34 pm

    ★ Saopštenje povodom dešavanja tokom vikenda 11-12. juna ★


    Prošle subote, oko 23:30, grupa muškaraca je udarala na vrata i prozore DC Oktobar, pokušavajući da uđe u prostor. Naknadnim pregledom snimaka sa bezbednosne kamere, ustanovili smo da su kod sebe imali i improvizovano hladno oružje poput čekića ili gedore koje su povremeno pokušavali da sakriju iza leđa ili u džepu. 


    Narednog dana popodne, bar dva muškaraca od kojih smo za jednog sigurni da je dolazio u subotu, ponovo su se pojavili pred vratima Oktobra. Ovog puta, lepili su na vrata i po hodniku zgrade nalepnice sa natpisom „Ratko heroj“ nakon čega su lupali po vratima društvenog centra.


    DC Oktobar već više od osam godina služi kao mesto otvoreno za sve koji podržavaju principe jednakosti, slobode i solidarnosti, i ovo nije prvi slučaj napada na Oktobar. U našem prostoru nacisti i fašisti nisu i nikad neće biti dobrodošli, a verujemo da su naša posvećenost borbi protiv fašizma i podrška svim marginalizovanim grupama u našem društvu razlog ovog napada. 


    Ovakvi napadi nas samo dodatno uveravaju u neophodnost dalje borbe. 
    ★ SF-SN!★

    https://www.facebook.com/403537969817658/posts/pfbid025fUaSC5ouUGia7g4gZVhVwxEQDREEmvghpu4x59N6GSa6ci32yZwDygYYKPcXfoel/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 15, 2022 11:30 pm

    Patriote srpske - Page 39 1861198401

    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Solus_Rex Thu Jun 16, 2022 1:02 pm

    A šta je pisao slikar Adolf o Slovenima?


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Ferenc Puskás Thu Jun 16, 2022 1:13 pm

    Solus_Rex wrote:A šta je pisao slikar Adolf o Slovenima?
    Mi to naravno ne znamo. Šta?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    fikret selimbašić

    Posts : 9547
    Join date : 2020-06-19

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 16, 2022 1:37 pm

    Ništa Protić nije slagao.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Thu Jun 16, 2022 1:49 pm

    Ništa nije slagao. A neverovatno mi je do koje je mere karikaturalni pacifizam Putinovih korisnih idiota isti, i u suštini i u formi, kao i u vreme Hitlera. (S tim što se taj "pacifizam" polako pretvara u potpunu apologiju osvajanja "a šta je to uopšte suverenitet u današnje vreme, a šta je uopšte sloboda, i ima li danas slobode igde na svetu, i kakva je razlika da li služiš Moskvi ili Zapadu, i zašto oni što podržavaju Ukrajinu ne uzmu pušku da se bore"...)
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Notxor Thu Jun 16, 2022 1:58 pm

    ...za razliku od američkog "Da li se isplatilo?", tj. odluke nevidljive ruke tržišta koja nevidljivo WMD balansira na terazijama sa 500 hiljada dece, pa onda dobijemo ISIS, što je isto ok.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Thu Jun 16, 2022 2:02 pm

    A ovo je npr. petparački whataboutism koji takođe odlikuje tu retoriku, pošto, ako nisi za komadanje Ukrajine i sravnjivanje gradova, automatski si za ubijanje Iračana.
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by boomer crook Thu Jun 16, 2022 2:39 pm

    doslovce. razlika je u tome sto su neki (na primer ja) protiv i jednog i drugog. eto. mislim postoji ta mala razlika sto zagovornike neintervencionizma na zapadu ne truju novicokom al to je vec stvar licnog komfora.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Notxor Thu Jun 16, 2022 2:43 pm

    Cousin Billy wrote:A ovo je npr. petparački whataboutism koji takođe odlikuje tu retoriku, pošto, ako nisi za komadanje Ukrajine i sravnjivanje gradova, automatski si za ubijanje Iračana.

    potpuno si u pravu, ali mi je i dalje jako zanimljiva selektivna memorija aktivista (slava i čast izuzecima), mislim, ovde smo uglavnom komentatori, a ne aktivisti.

    boomer crook wrote:mislim postoji ta mala razlika sto zagovornike neintervencionizma na zapadu ne truju novicokom al to je vec stvar licnog komfora.

    ne baš na zapadu, ali u nato paktu novinara su udavili kesom i isekli na komade. da li se i to računa?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36880
    Join date : 2014-10-27

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by boomer crook Thu Jun 16, 2022 3:03 pm

    Notxor wrote:
    Cousin Billy wrote:A ovo je npr. petparački whataboutism koji takođe odlikuje tu retoriku, pošto, ako nisi za komadanje Ukrajine i sravnjivanje gradova, automatski si za ubijanje Iračana.

    potpuno si u pravu, ali mi je i dalje jako zanimljiva selektivna memorija aktivista (slava i čast izuzecima), mislim, ovde smo uglavnom komentatori, a ne aktivisti.

    boomer crook wrote:mislim postoji ta mala razlika sto zagovornike neintervencionizma na zapadu ne truju novicokom al to je vec stvar licnog komfora.

    ne baš na zapadu, ali u nato paktu novinara su udavili kesom i isekli na komade. da li se i to računa?

    zasigurno i zemlja koja je to narucila je trenutno neutralna za putina. cuj svaki dan cu izabrati licemerje pre otvorenog gangsterizma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Uncle Baby Billy Thu Jun 16, 2022 3:24 pm

    https://www.novosti.rs/c/drustvo/vesti/1126921/milos-kovic-istorija-redovni-profesor-filozofski-fakultet


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    fikret selimbašić

    Posts : 9547
    Join date : 2020-06-19

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 16, 2022 3:35 pm

    Cousin Billy wrote:A ovo je npr. petparački whataboutism koji takođe odlikuje tu retoriku, pošto, ako nisi za komadanje Ukrajine i sravnjivanje gradova, automatski si za ubijanje Iračana.

    Iskren da budem, ja sam očekivao da vidim nešto poput: A đe su to u Putina konclageri, rasni zakoni, plinske komore, krematorijumi... Nema toga ali ovo što Protić priča je ono što je Putin zaista uradio i radi i jeste sasvim uporedivo sa Hitlerovom argumentacijom s kraja tridesetih.

    Kompletan Zwhataboutism mi od prvog dana i još uvijek 1/1 izgleda kao svojevremena potuljena podrška ISIL-u u vrijeme njihovog zenita i doba napada na Bataklan, Šarli Ebdo, Nicu itd. Jeste, nije islamski i nije lijepo ubijati civile kaminonima ili ih rafalati kalašima na koncertu ali znaš li ti šta su Francuzi radili u Alžiru, a tek kakav pokolj su muslimani doživjeli u Andalusu. A i nije fer da vrijeđaš nečija osjećanja, jebiga, ako im smeta da crtaš Muhameda onda stvarno nemoj. Dok to izgovara, najneutralnijim glasom koji vibrira mirom i dobrotom, u glavi drka na scene pokolja i čeka promjenu stanja u svijet koja je tu, iza ćoška, dvje-tri Putinove/Bagdadijeve pobjede udaljena.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Notxor Thu Jun 16, 2022 3:53 pm

    boomer crook wrote:
    zasigurno i zemlja koja je to narucila je trenutno neutralna za putina. cuj svaki dan cu izabrati licemerje pre otvorenog gangsterizma.

    +1



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 16, 2022 4:15 pm

    Ja sam ovde jedini koji je bio na protestima pritiv napada na Irak Patriote srpske - Page 39 2304934895

    Patriote srpske - Page 39 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:06 pm