Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Patriote srpske

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 16, 2021 12:21 am

    disident wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ne moraju sve primedbe da budu javne
    Jevreji/Rusi

    Moguce
    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Sun May 16, 2021 2:26 am

    Najsmešnije je što kao svi kmeče na ljotićevske recitacije, a draža pored tita preko cele bine nikom ništa. Tako će i nedić i ljotić za 3-5 god biti nikom ništa, a dodaće im i heroje ratova 90ih
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by rumbeando Sun May 16, 2021 9:51 am

    Erős Pista wrote:Inace, sve pesme na prenosu su bile jasno jasno najavljene i potpisane imenima autora u titlovima. Osim ovih.

    Pa to, naravno da su svi bili savršeno svesni da nije Nastasijević; on je samo bio prva linija odbrane, ovo sad je druga, da ispadne da Ristić nije lažov, već da je kriv samo pisac scenarija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 16, 2021 9:56 am

    Kriv je Google ako mene pitate. Đorđe guglao Ljotićevci + Nastasijević, gugl izbacio rezultate, a on nije video Nastasijevic
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Sun May 16, 2021 10:04 am

    Patriote srpske - Page 21 3579118792 Patriote srpske - Page 21 3579118792 Patriote srpske - Page 21 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Sun May 16, 2021 10:15 am

    rumbeando wrote:
    Erős Pista wrote:Inace, sve pesme na prenosu su bile jasno jasno najavljene i potpisane imenima autora u titlovima. Osim ovih.

    Pa to, naravno da su svi bili savršeno svesni da nije Nastasijević; on je samo bio prva linija odbrane, ovo sad je druga, da ispadne da Ristić nije lažov, već da je kriv samo pisac scenarija.

    Ali da čak ni on nije kriv kriv (pa stoga i ne treba da snosi bilo kakve posledice), nego je samo bio malo nepažljiv...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Летећи Полип Sun May 16, 2021 10:45 am

    Inače, čudi me za ovog Ristića. Baš sam pre nekog vremena u knjižari video onaj njegov knjižurak - i bio u iskušenju da ga kupim!



    Da li još uvek verujete da je hrabri Miloš Obilić rasporio turskog sultana Murata I na Kosovu polju? Možda je, zaista, najveći srpski osvajač, car Dušan, usmrtio svog oca? Da li je Draža Mihailović bio prvi ustanik u Evropi u Drugom svetskom ratu? Jeste, episkop Nikolaj Velimirović je bio zatočen u zloglasnom Dahauu, ali da li je mučen, zlostavljan ili je bio u tzv. počasnom objektu? Ponavljate li još uvek da Josip Broz Tito nije posetio Jasenovac?

    Sličnih pitanja, nedoumica, nepoznanica ili verovanja ima na pregršt. Poznati istoričar Dejan Ristić, prvom i veoma popularnom knjigom Mitovi srpske istorije naučnim dokazima razvejao je neke od naših najznačajnijih mitova i vratio nas bistrim izvorištima nauke.

    Ovom knjigom, sazdanom na naučnim saznanjima i otkrićima, u 20 poglavlja ide još dalje, dublje, strastvenije i ubedljivije da naše istorijske zablude i nepoznanice iznese pred nas.

    Mit, koji je često lep, zavodljiv, poučan, i koji čini deo našeg istorijskog trajanja, ispleten maštom i nadom, sve češće se povlači pred neumoljivim naučnim istinama i činjenicama. Nekad i požalimo što je to tako. Ali, u stvaranju mitomanskih priča, izmišljotina, falsifikovanja otišlo se često daleko, predaleko. Krivotvori se naša slavna istorija pa se time urušava i negira identitet nacije i ugrožava njen opstanak.

    Ovi uzbudljivi i autentični istorijski eseji predstavljaju rezultat obaveze nauke i istraživača da se veličanstvena viševekovna istorija srpskog naroda rastereti i oslobodi teškog bremena mitomanije i istorijskih zabluda.


    Ne deluje mi kao ludak.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by ficfiric Sun May 16, 2021 10:48 am

    To ona knjiga gde je marisao tekstove sa fakenews tragaca?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 16, 2021 10:58 am

    Летећи Полип wrote:Inače, čudi me za ovog Ristića. Baš sam pre nekog vremena u knjižari video onaj njegov knjižurak - i bio u iskušenju da ga kupim!



    Da li još uvek verujete da je hrabri Miloš Obilić rasporio turskog sultana Murata I na Kosovu polju? Možda je, zaista, najveći srpski osvajač, car Dušan, usmrtio svog oca? Da li je Draža Mihailović bio prvi ustanik u Evropi u Drugom svetskom ratu? Jeste, episkop Nikolaj Velimirović je bio zatočen u zloglasnom Dahauu, ali da li je mučen, zlostavljan ili je bio u tzv. počasnom objektu? Ponavljate li još uvek da Josip Broz Tito nije posetio Jasenovac?

    Sličnih pitanja, nedoumica, nepoznanica ili verovanja ima na pregršt. Poznati istoričar Dejan Ristić, prvom i veoma popularnom knjigom Mitovi srpske istorije naučnim dokazima razvejao je neke od naših najznačajnijih mitova i vratio nas bistrim izvorištima nauke.

    Ovom knjigom, sazdanom na naučnim saznanjima i otkrićima, u 20 poglavlja ide još dalje, dublje, strastvenije i ubedljivije da naše istorijske zablude i nepoznanice iznese pred nas.

    Mit, koji je često lep, zavodljiv, poučan, i koji čini deo našeg istorijskog trajanja, ispleten maštom i nadom, sve češće se povlači pred neumoljivim naučnim istinama i činjenicama. Nekad i požalimo što je to tako. Ali, u stvaranju mitomanskih priča, izmišljotina, falsifikovanja otišlo se često daleko, predaleko. Krivotvori se naša slavna istorija pa se time urušava i negira identitet nacije i ugrožava njen opstanak.

    Ovi uzbudljivi i autentični istorijski eseji predstavljaju rezultat obaveze nauke i istraživača da se veličanstvena viševekovna istorija srpskog naroda rastereti i oslobodi teškog bremena mitomanije i istorijskih zabluda.


    Ne deluje mi kao ludak.

    Pa niko ne kaze da je ludak
    Del Cap

    Posts : 6234
    Join date : 2019-11-04

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Del Cap Sun May 16, 2021 8:33 pm

    ficfiric wrote:To ona knjiga gde je marisao tekstove sa fakenews tragaca?

    Aha.
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Sun May 16, 2021 11:29 pm

    Vučićević na ShitTvitu tvrdi da "postoje pisani tragovi" da je stihove pisao Nastasijević-


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Notxor Sun May 16, 2021 11:34 pm

    Čuo sam neku... intrigu od pre nekoliko godina u vezi sa Ristićem, nekim eksponatima i drugom zemljom kojoj je predao te eksponate bez dozvole koja je neophodna za iznošenje.
    Ne znam kako se to do sada nije objavilo, ali, rezonujem, možda sam čuo neistinu pa ne bih dalje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Mon May 17, 2021 12:31 pm

    Patriote srpske - Page 21 E1lU80OWUAQ-New?format=png&name=900x900
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by plachkica Mon May 17, 2021 11:48 pm

    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by ficfiric Mon May 17, 2021 11:49 pm

    Podrzavam. Cemu foliranje


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34305
    Join date : 2012-02-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by ficfiric Mon May 17, 2021 11:51 pm

    A u tvitu iznad...

    Patriote srpske - Page 21 E1l3QhEXEAIcygU?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Mon May 17, 2021 11:58 pm

    taj degenerik je glumio i u filmovima
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by disident Tue May 18, 2021 12:14 am

    #TP OKUPLJANJE | Dragi moji nakon duže pauze odlučili smo da opet napravimo jedno druženje za celu ekipu iz Teokratskog pokreta. 💪🏻

    Ovoga puta lokacija je etno selo: Zornića kuća (Baćevac) na oko 40 km od Beograd kada se krene ibarskom magistralom.

    Od Kragujevca je 100 km daleko, Novi Sad oko 120 km, Niš oko 250 km i Leskovac oko 290 km, Banja Luka 375 km. 🚗

    Imaćemo isključivo biljni vege meni na bazi švedskog stola koji uključuje punjene paprike, tikvice, pasulj, salate, sir, kajmak, voće itd. slično kao što smo i mali prošle godine na Avali samo će ovoga puta meni biti dodatno bogatiji jer je restoran malo bolji i malo cenovno skuplji. 🍓🍉🥔🥦🥒🥕🧅

    Od pića vode i domaći sokovi.

    Etno selo je napravljeno i za roditelje tako da tu postoji i veliko igralište za decu sa peskom, toboganom, ljuljaškama, životinjama (konji, prasići, ćurke, guske, koze, kokoške itd).

    Postoji mogućnost i jahanja konja za one koji žele da probaju (to se naknadno doplaćuje). 🐎

    Ideja je da se okupimo u subotu 12.06. ili u nedelju 13.06.2021 (naknadno potvrđujem).

    Pored prelepog ambijenta u planu je i program gde bismo doveli nekog od gostiju iz dijalog podcasta da bude tu predavač. Svakako ću zamoliti ukoliko internet tamo bude adekvatan da pozovemo i Miroljuba da održi jedno predavanje ukoliko ne bude mogao da dođe.

    Ideja je kao što rekoh da se družimo, pevamo, upoznajemo, razmenjujemo ideje i biznis koncepte itd. Možda mi i muški organizujemo i neke male hajdučke igre (tipa kamena s ramena, vučenje kanapa itd), a devojke radionice prirodne kozmetike, kuvanja, lekovitog prirodnog porođaja i tako dalje.

    Cena kotizacije je 25e (s tim što cena možda i bude manja ukoliko nas bude preko 50). 💵

    Etno selo izgleda ovako (VIDEO) https://www.youtube.com/watch?v=eYpzNrRrFE4

    Ceo sajt možete videti ovde https://www.zornicakuca.rs/en/video-2/

    Postoji ogroman parking tako da možete bez problema da se parkirate gde god. 🅿

    Za sad mi je bitno da napišete u komentaru da li biste došli i u kom broju, tipa (ja + supruga i dvoje dece, ili samo ja itd). P.S. VIdećemo da deca do 12 godina ne plaćaju ili plaćaju nešto upola manje.

    Do sutra ćemo potvrditi ostale detalje. To tad nas slobodno pitajte i javite se ko dolazi. Patriote srpske - Page 21 1143415371


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Guest Tue May 18, 2021 6:22 pm

    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by plachkica Tue May 18, 2021 11:05 pm

    nisam omašila topik, agumentacija im je odgovarajuća
    ološ


    Одбор за стандардизацију српског језика противи се Закону о родној равноправности
    У допису који је упутио јавности, Одбор за стандардизацију српског језика наводи своје примедбе у вези са променама у нормирању српског језика које најављује Закон о родној равноправности. Допис преносимо у целости.

    Влада Републике Србије усвојила је на седници од 22. априла 2021. године Предлог закона о родној равноправности и Предлог закона о изменама и допунама Закона о забрани дискриминације и послала их Скупштини на усвајање.

    Први од тих закона – Закон о родној равноправности – којим се, како Влада наводи "унапређује институционални оквир и стварају услови за спровођење политике једнаких могућности за жене и мушкарце" – директно залази у проблематику српскога стандардног језика, јер прописује, чак под претњом казни, и употребу родно сензитивног језика. А нормирање употребе стандардног језика није нити може бити у ингеренцији Владе, него искључиво у ингеренцији језичке струке и науке.

    Србистичку струку и науку у погледу свих питања стандардизације српскога језика представља Одбор за стандардизацију српскога језика. Одбор за стандардизацију српског језика је научно-стручно тело које су образовале све институције са целокупног српског језичког простора у чијем је делокругу и брига за очување и неговање српског језика. Један од задатака Одбора јесте и давање предлога државним органима ради сврсисходних решења у области језичке политике.

    Иако се предлагачи закона, са двема "министаркама" на челу (једном "економисткињом" и једном "физичарком") нису консултовали са Одбором нити су од њега тражили мишљење о родно сензитивном језику, Одбор за стандардизацију српскога језика досад се двапут оглашавао поводом тог питања.

    Први пут 24. фебруара 2011, када је донео Одлуку о питању именовања особа женског пола као носилаца одређених звања и занимања, што се данас најчешће политички именује језиком родне равноправности. У тој одлуци детаљно је показано и образложено како се у српском језику треба односити према језичким јединицама женскога рода које служе као средства за именовање звања, занимања, функција и сл.

    А други пут 20. октобра 2017. године саопштењем, у којем је образложено на који начин је једино из перспективе лингвистике као науке и њених критеријума могуће приступати актуелној проблематици родно сензитивног језика.

    Из текста самога Закона више је него очигледно да су и "министарке" као предлагачи закона и Влада Републике Србије оглушили о препоруке Одбора за стандардизацију српскога језика, засноване на научним основама.

    Одредбе Закона о родној равноправности у супротности су са целом историјом норме српскога књижевног језика, а самим тим и са његовим системским и структурним правилима. Наиме, кроз читаву своју историју српски књижевни језик карактерисала је либерална, а не директивна језичка политика. То значи да се при нормирању увек водило рачуна да решење буде не само у складу са структуром српскога језика него и да буде (опште)прихваћенo у пракси.

    Закон о родној равноправности подразумева директивну језичку политику, тј. наметање језичких облика несвојствених творбеносемантичкој структури српскога језика (као нпр.: водичица/водичкиња, ватрогаскиња/ватрогасиља, психолошкиња, вирусолошкиња, филолошкиња, боркиња..., а шта тек рећи за бекицу - "жену бека", центархалфкињу или центархалфицу?!) или пак лексичкосемантичкој структури српскога језика (нпр.: да ли је академкиња "жена академац" или "жена академик", да ли је тренерка "жена тренер" или "спортска одећа", да ли је генералка "жена генерал", "генерална проба", "генерална поправка" или "генерално чишћење", односно: како гласи облик за "жену носача/носиоца": носилица/носиља/носиљка; а за "жену дописника" - дописница, или за "жену говорника" - говорница, и да не набрајамо више.

    Дате и сличне лексеме не да нису својствене српском стандардном језику, него представљају насиље над његовим законитостима, и потпуно негирање либералне језичке политике. Као да су се предлагачи закона угледали на Хрвате, који годинама измишљају речи и на силу их гурају у језик.

    Досад су те рогобатне хрватске кованице код Срба наилазиле на подсмех, а сада ни Србима очито више није до смејања. И сами ће, ако Закон заживи, морати да уче српски језик и да буду неологистички креативни и сами себи подсмешљиви, а све ради наводног поштовања родне равноправности.

    То српском језику и његовим говорницима није потребно. Српски језик и структурно и употребно има саморегулативну моћ. Све што је потребно за богаћење његових изражајних средстава - он једноставно ствара и прихвата без наметања. Он се према потребама развија стварајући и нове речи граматичког женског рода, па и социјалне фемининативе, али му их није могуће наметнути на силу, по "законском декрету" кад се то некоме, ко уз то још и није упућен у језичке законитости, прохте.

    Зато је недопустиво да се у име политике или идеологије са нивоа државе пропагира било какав језички инжењеринг, а камоли да се путем закона намеће јавним и државним организацијама речник родно диференцираног језика, у коме се нуди мноштво речи несагласних структури српскога језика, речи које не богате него урушавају његову структуру.

    Наведени Закон је без сумње направљен под утицајем Брисела. Зато би се предлагачи и Влада Србије могли угледати на Брисел и кад је у питању његово (не)усвајање. Сведоци смо, наиме, да је ових дана из Декларације о унапређењу социјалне кохезије у Европској унији уклоњен израз "родна равноправност". Европска уније ето не може да се сагласи ни око употребе самога израза "родна равноправност", а Србија је пожурила да и Закон о родној равноправности усвоји. Овај Закон је несумњиво ЗАКОН ПРОТИВ СРПСКОГ ЈЕЗИКА.

    Чланови Одбора за стандардизацију српског језика учествовали су у изради Допуна и измена Закона о језику и писмима, који Влада није прихватила. То упућује на недвосмислен закључак: Закон о заштити српског језика и ћирилице није пожељан, али је пожељан Закон против српског језика именован као Закон о родној равноправности. Усвајањем Закона о родној равноправности шаље се јасна порука да Влада мисли да српски језик не треба штитити, него га треба урушавати "декретима" државе у којој је он основа националног идентитета.

    Одбор за стандардизацију српског језика сматра да је једини који може зауставити ово свесно предузето насиље над српским језиком, насиље које негира законитости његове структуре – председник Републике Србије.

    У првомајском троброју листа Блиц председник Републике Србије Александар Вучић на прво питање у интервјуу одговара да не би могао потписати Закон о истополним заједницама, ако га Скупштина усвоји, јер је противан Уставу наше земље. Председник Вучић, међутим, није помињао могућност о непотписивању Закона о родној равноправности којим се обесмишљава струка и дискриминише велики број обичних говорника српскога језика. Не верујемо да би председник Републике Србије, у којој је већини грађана српски језик основа националног идентитета, могао потписати закон који је са језичког становишта закон против српског језика.

    Убеђени смо да је и председник свестан чињенице да би – ако се тај Закон о родној равноправности у Скупштини и усвоји – он био у супротности са Уставом и Законом о забрани дискриминације – а њиме се уводи дискриминација у сам језик, уводи се вербални деликт и цензура. Јер, никоме се не сме и не може забранити да из српског језика бира ону могућност изражавања која му најбоље одговара, па макар то били и облици граматички неутралног мушког рода. Управо та забрана и јесте суштинска намера Закона о родној равноправности.
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by kapetanm Tue May 18, 2021 11:37 pm

    Sto bi rekao Tirnanic, Desanka je najveca srpska pesnica
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by disident Wed May 19, 2021 6:36 pm

    AHAHAHHAHAHHAHAHA gasi internet moraj kablove

    Patriote srpske - Page 21 187313175_746039836071379_2042040390538410340_n.png?_nc_cat=109&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_eui2=AeGbQOG2NL86OaRZcbjx4917-gFeQsGX0RP6AV5CwZfREzhXc63cjUsDEzAvwKGAFJLdYbrDpDMz-d4Y7MaH534d&_nc_ohc=iE0f9AmLq7gAX90RXR6&_nc_ht=scontent.fbeg6-1

    Ретке су тако одвратне појаве, каква је пајац - Дејан Ристић, прорежимски историчар и члан трочлане комисије која је одобрила сценарио за наведени програм тзв. свечаности поводом тзв. Дана победе. Због своје снаге и лепоте, корачнице Србских добровољаца су се допале аутору сценарија Ђорђу Павловићу, уметничком директору Филхармоније младих, и све што се потом збило, добро је познато. По среди је нови медијски линч и надметање мондијалистичких и комунистичких мракољуба, у нападу на Учитеља и збораше. Али на то смо навикли. Него, да би покрио свој пропуст и своје незнање, шарлатан и пајац Ристић, измислио је да наведене корачнице изворно немају везе са Збором и Србским Добровољачким корпусом, него да је њихов аутор, нико други до чувени књижевник Момчило Настасијевић. Наравно, ове ратне корачнице није написао Настасијевић (који се и упокојио три године пре почетка Другог светског рата у Југославији), иако јесте био близак појединим зборашима, пре свега проф. др Димитрију Најдановићу, проф. др Ђоки Слијепчевићу и проф. др Матеји Матејићу, што и не треба да чуди када се зна да је са Најдановићем и Слијепчевићем заједно предавао у Четрвтој мушкој гимназији, да је његово књижевно стваралаштво имало додира са органским схватањима зборашке идеје и да је гро збораша припадало интелектуалној елити са којима су многе јавне личности тог доба имале што пословне, што приватне контакте. Дакле, све и када би Настасијевић заиста био аутор ових корачница, опет би била неистина тврдња шарлатана Ристића, по којој те песме немају везе са Љотићем и Збором.
    Наведне корачнице, аутор сценарија преузео је из „Тврђаве" - збирке добровољачке лирике, која се не може доводити у везу са Момчилом Настасијевићем, али може са једним нашим такође великим песником - Симом Пандуровићем, кога ће похвално слово зборашким песмама, коштати тамновања по доласку комуниста на власт. У предговору ове ратне збирке, између осталог, Пандуровић наводи: „Шта је видно у овој збирци сасвим младих људи? Да то нису само речи него и дубока вера. Они су то, уосталом, и посведочили. То нису позиви у бој из топле собе, него заклетве на бојном пољу. (...) Неки од аутора ових песама већ нису у животу, јер су га жртвовали том идеалу, потврђујући оно што су певали и делом. (...) Ово је књига нарочите врсте, можда једина у нас досада. То је `поезија бораца`. Зато она делује друкчије но остале. То је генерација талената који се јављају у трагичним тренутцима своје земље, изложене свима искушењима. Али, њихова вера спашће њину отаџбину."

    Без обзира на наказност саме појаве прослављања лажног Дана победе, лепо је што је зборашко-добровољачке стихове могла чути цела Србија. Стихове које сведоче о идеализму оних који су их стварали и произносили у својим јуришима. Стихове који указују на сушту супротност лепе мисли Збора, свим лажовима, кукавицама, незналицама и бескичмењачким самопромотерима, какав је Пајац Ристић.

    Зборашка мисао/Србска Акција


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81526
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Wed May 19, 2021 6:38 pm

    Genijalno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by паће Wed May 19, 2021 6:46 pm

    Пре свега не умем да прочитам србски другачије до са нагласком на р, дугосилазним.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Летећи Полип Wed May 19, 2021 7:02 pm

    Pa dobro su mu odgovorili, ništa slagali nisu. Hoću reć, da sam Ljotin fan, i ja bih ovako odgovorio.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Patriote srpske - Page 21 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:06 pm