Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 7:14 am

    Janko Suvar wrote:pa vidim razliku u komunikaciji, da je Ivanji pogresno protumacio, hotimicno, pogresio, ja bih tako rekao. On je slagao isto kao sto je MSP Hrvatske slagalo. 

    Nemam problem da mi se vraca istom merom. 

    U pravu si za macu, to sam odmah i rekao, i izvinio se.

    niso odmah nego kada ti je ukazano.

    kako tacno ivanji laze? npr. ja sam vucic. (dobro to znaci da se odmah slazes sa svim sto sledi posto uterujem libosima ali probajmo to zanemariti), ustanem ujutru zovnem andreja i kazem "ajmo do jasenovca da se poklonimo senima nasih predaka koji nisu tamo. mozda da zvrcnemo i vucka i jovanu jeremic da nam prave drustvo". sednem tako nas dva brata pa na granu. carinici s obe strane bok i zdravo i pravac kameni svet. slikam sve i mrmljam "sve je selakovic u pravu samo neka kamencina
    i parkic nigde kosturnica, nigde celekule. onda popijemo kavu na ininoj pumpi pa nazad da ribam dacica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 7:18 am

    Janko Suvar wrote:Moze ici u privatnu posetu Hrvatskoj, moze javnost da uopste ne zna za tu posetu, moze se ona dogovoriti poverljivim kanalima, mogu da se naprave potrebne mere da to bude bezbedno, i nista da ne bude.

    Ali sta se desava, oni ce namere da se obelezavaju srpske zrtve fasizma u Hrvatskoj, poistovetiti sa nacionalistickom propagandom (kao sto i jesu - odmah su rekli srpski svet i gluposti). Ispravno je bilo da se usprotivi tome i to je Ivanji trebalo da razume. 

    Ja sam to kritikovao, razocarano i ovako rezignirano, bas zato sto je impresivan covek. 

    Mislim pa sta ako ima 90 i kusur godina, nije sveta krava, pogresno je rekao.


    edit: Vucic je znao da ce tako biti, zato je i trazio, ja uopste ne podrzavam Vucica, mislm ne podrzavam ga oko ove stvari, to je valjda ocigledno.

    TO NIJE PRIVATNA POSETA AKO MORA DA SE DOGOVARA KANALIMA.

    znaci jebigica mora da se dogovori. mora npr. da kaze da nece vuci sa sobom tabloidnu svitu iz informera, voditi ljude koji sadasnji rezim u hrvatskoj nazivaju ustaskim ili sta vec. to je ono sto ivanji pise. dakle ne da ne laze nego cak ni ne gresi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 7:22 am

    sta je vucic uradio: on je rekao pupovcu dolazim a ti obavesti ako mislis da treba vladu rh. muceni milorad je to uradio i eto belaj izbegnut.

    inace hrvati su trebali da odgovore ovako: poseta stratistu jasenovac od strane sluge cetnickog vojvode, kvislinske formacije koja je isporucivala rodoljube i antifasiste u isti taj logor je vredjanje uspomene na sve zrtve koje pocivaju u njemu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sat Jul 23, 2022 8:39 am

    Janko Suvar wrote:Moze ici u privatnu posetu Hrvatskoj, moze javnost da uopste ne zna za tu posetu, moze se ona dogovoriti poverljivim kanalima, mogu da se naprave potrebne mere da to bude bezbedno, i nista da ne bude.

    Voleo bih kad bi Kurti banuo sa naoruzanim obezbedjenjem iz Rosu na granicu sa Srbijom, da krene u privatnu posetu Batajnici, da vidim kako bi Srblje reagovalo. Samo sto Kurti ipak nije tako sklon mlataranjem lesevima kad mu zatreba neki spincic


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 9:00 am

    narocito sto je to u bataji tako dostojanstveno obelezeno


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sat Jul 23, 2022 9:07 am

    "potpuni i sveprožimajući odnosi" Novi Sad - Page 39 3137070404 Novi Sad - Page 39 3984128386
    A ovo opravdavanje trenutno anonimnih Velja Nevolja Novi Sad - Page 39 1336943286
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 9:14 am

    ne mogu sad, vraticu se kasnije, ako jos budem imao nalog.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Notxor Sat Jul 23, 2022 10:13 am

    Štićene ličnosti mogu ići u privatne posete, na letovanja i izlete, ali to ne znači da se ta poseta unapred ne dogovara.
    Ideja da neko tog tipa može sa naoružanom pratnjom ili bez nje da bez najave uđe u stranu zemlju je... čudna.
    Sa druge strane, ako je istina da ga Hrvati jebu za posetu Jasenovcu, to takođe nije u redu, ali se to ovako ne rešava.

    Što se tiče hapšenja u NS to je tek katastrofa. Ideja da privatno obezbeđenje hapsi ljude na javnom mestu je skandalozna.
    Čemu onda služi policija?
    Da li to znači da sutra "šef obezbeđenja Kristijana Golubovića" može da zatvori bazen na Olimpu da bi se Kiki na miru okupao?

    edit: Ivanji je bio Titov prevodilac za nemački jezik, koji je Tito, je li, govorio. Čak je i Tito znao kad može da razgovara u 4 oka, a kad je potrebno da tu bude i prevodilac, tako da Ivanji nije neupućen u diplomatske protokole.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3167
    Join date : 2021-09-13

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Uncle Baby Billy Sat Jul 23, 2022 10:33 am

    nećemo valjda ozbiljno da pričamo o tome da li batinaši radikalskog kartela sprovode gRaĐAnSkO HapŠenJe?



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sat Jul 23, 2022 10:37 am

    Notxor wrote:Što se tiče hapšenja u NS to je tek katastrofa. Ideja da privatno obezbeđenje hapsi ljude na javnom mestu je skandalozna.
    Čemu onda služi policija?.

    Dobro, niko ozbiljno ni ne tvrdi da je to ok. Svi znamo da zakon ne dozvoljava krimosima da hapse, mlate motkama i cekicima gradjane ali da praksa kaze da ovakvi sudovi mogu i da oslobode sns batinasa i kad ubije coveka u centru bg-a pred stotinama svedoka i kamera


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 11:48 am

    Uncle Baby Billy wrote:nećemo valjda ozbiljno da pričamo o tome da li batinaši radikalskog kartela sprovode gRaĐAnSkO HapŠenJe?


    pa vidis da to nije tema vec je tema vrljavi novi milenkovic koji ne razume sta je dnevni red pa ce mu objasniti neki novi belivuci.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 11:51 am

    Notxor wrote:Štićene ličnosti mogu ići u privatne posete, na letovanja i izlete, ali to ne znači da se ta poseta unapred ne dogovara.
    Ideja da neko tog tipa može sa naoružanom pratnjom ili bez nje da bez najave uđe u stranu zemlju je... čudna.
    Sa druge strane, ako je istina da ga Hrvati jebu za posetu Jasenovcu, to takođe nije u redu, ali se to ovako ne rešava.

    Što se tiče hapšenja u NS to je tek katastrofa. Ideja da privatno obezbeđenje hapsi ljude na javnom mestu je skandalozna.
    Čemu onda služi policija?
    Da li to znači da sutra "šef obezbeđenja Kristijana Golubovića" može da zatvori bazen na Olimpu da bi se Kiki na miru okupao?

    edit: Ivanji je bio Titov prevodilac za nemački jezik, koji je Tito, je li, govorio. Čak je i Tito znao kad može da razgovara u 4 oka, a kad je potrebno da tu bude i prevodilac, tako da Ivanji nije neupućen u diplomatske protokole.

    evo otprilike ovo samo ovde nije problem suvarevo neslaganje vec novo-cetnicka poskocica o tome kako se na cistino isteruju jevreji od strane coveka koji je inace kao urednik stampao protokol sionskih mudraca.

    ma ja mu ne bih dao da prismrdi niti jednom stratistu osim.na kolenima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9580
    Join date : 2020-06-19

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by fikret selimbašić Sat Jul 23, 2022 12:10 pm

    boomer crook wrote:
    Notxor wrote:Štićene ličnosti mogu ići u privatne posete, na letovanja i izlete, ali to ne znači da se ta poseta unapred ne dogovara.
    Ideja da neko tog tipa može sa naoružanom pratnjom ili bez nje da bez najave uđe u stranu zemlju je... čudna.
    Sa druge strane, ako je istina da ga Hrvati jebu za posetu Jasenovcu, to takođe nije u redu, ali se to ovako ne rešava.

    Što se tiče hapšenja u NS to je tek katastrofa. Ideja da privatno obezbeđenje hapsi ljude na javnom mestu je skandalozna.
    Čemu onda služi policija?
    Da li to znači da sutra "šef obezbeđenja Kristijana Golubovića" može da zatvori bazen na Olimpu da bi se Kiki na miru okupao?

    edit: Ivanji je bio Titov prevodilac za nemački jezik, koji je Tito, je li, govorio. Čak je i Tito znao kad može da razgovara u 4 oka, a kad je potrebno da tu bude i prevodilac, tako da Ivanji nije neupućen u diplomatske protokole.

    evo otprilike ovo samo ovde nije problem suvarevo neslaganje vec novo-cetnicka poskocica o tome kako se na cistino isteruju jevreji od strane coveka koji je inace kao urednik stampao protokol sionskih mudraca.

    ma ja mu ne bih dao da prismrdi niti jednom stratistu osim.na kolenima.

    t
    Što je najbolje, Hrvatska (kao i MC Srebrenica) ima na osnovu čega da to uradi i da im niko zbog toga ni riječ ne može da prigovori.


    Draga braćo,
    Vaš predlog je konstruktivan i logičan, ali, bojim se, neostvariv. Priroda mog posla dovela me u dosta zategnute odnose sa ličnom memorijom.
    Da bih se realizovao kao istorijska ličnost, morao sam da zanemarim ličnu istoriju. Svako nosi svoj krst, a moj je da sam u procesu stalnog negiranja sebe od juče. Ako sam danas, na primer, proevropski liberal i demokrata, lakše mi je kad se ne sećam da sam juče bio četnik; ako danas propovedam mir, bolje je da se ne sećam da sam još juče huškao na klanje i rat. Odgovornost da vodim srpsku državu i srpski narod tera me da budem trajnodanašnji i večnosadašnji, odnosno da se distanciram od sećanja, koja bi me mogla samo ometati u radu.
    Nemojte pogrešno da me razumete: vi zauvek živite u mojoj memoriji, kao i u memoriji srpskog naroda. Ali ako se ja sad uputim u svoju memoriju sa namerom da vas nađem, ogromne su šanse da ću da zalutam. A onda smo džaba krečili. Imate li možda neki drugi predlog?
    Srdačno,
    A. Vučić


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Notxor Sat Jul 23, 2022 12:48 pm

    Pre nego što se diskusija skroz ne pretvori u ispredprodavničku "ja mu ne bih dao" zašto ne napravite neki spisak pa inicijativu ne pretvorite u zakon - da se zna red i gde mu je mesto?
    Pišem ovako jer mislim suprotno od vas, tj. mislim da svako ide gde hoće dok je to po zakonu i pisanim pravilima.
    Kapiram da se i Gotovina na slobodi kreće gde mu je volja.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sat Jul 23, 2022 2:44 pm



    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 4:13 pm

    Notxor wrote:Pre nego što se diskusija skroz ne pretvori u ispredprodavničku "ja mu ne bih dao" zašto ne napravite neki spisak pa inicijativu ne pretvorite u zakon - da se zna red i gde mu je mesto?
    Pišem ovako jer mislim suprotno od vas, tj. mislim da svako ide gde hoće dok je to po zakonu i pisanim pravilima.
    Kapiram da se i Gotovina na slobodi kreće gde mu je volja.

    pa da sam ja car sveta ne bi se ni on kretao kako mu volja. mislim ovo jeste dragstorska spika.

    on predsednik, on trazi, oni daju ili ne daju ili se dogovore sta i kako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sun Jul 24, 2022 3:52 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50141
    Join date : 2017-11-16

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 24, 2022 7:24 am

    Ma nemoguće...
    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sun Jul 24, 2022 9:14 am

    Ali Brajan je pomerio ogradu, to je krivicno delo.  Morali su da se brane Novi Sad - Page 39 4135669698


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sun Jul 24, 2022 4:06 pm

    Jankaro, izlazis li? Dosta kritikovanja iz tople fotelje

    Novi Sad - Page 39 FYb0osPXwAMVLKj?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3167
    Join date : 2021-09-13

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Uncle Baby Billy Sun Jul 24, 2022 4:10 pm

    hvala bogu tu je djuka, inače nešto nešto parking mesta na klisi


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by beatakeshi Sun Jul 24, 2022 6:34 pm

    I sveobuhvatno prožimanje...
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Јанош Винету Sun Jul 24, 2022 7:14 pm

    Мени је језиво колико смо као грађани развлашћени и колико ствари зависи од дискреционог права неке политичке функције. 

    На Новом Београду се крије где је седиште Месне Заједнице, крије се када је увид у урбанистички план. Грађани по слову закона могу само да поднесу примедбе на тај урбанистички план и власт није дужна да уради ништа, може све примедбе да одбаци уз неко штуро и опште објашњење.

    СНСовска багра крије од грађана све - крије и која су им законом зајемчена права а које људи не могу да искористе јер нигде није истакнуто нити су информисани да то могу. То је та ”народна власт” која крије права од сопственог становништа па можда и од сопствених гласача. Разваљене, неинклузивне институције у којима седе неки батинаши који бране сиротињи да дође до мало бољег живота. ”Аутостоперски водич кроз СНС галаксију” - у седишту Месне Заједнице (не зна се где је седиште, постоји адреса али не постоји локација) је истакнут један папир који обавештава да ће у подруму Градске скупштине у канцеларији бр. 102123123 између 17:00 и 17:30 бити увид у ГУП. Молим лепо, били сте обавештени. Сутра ћемо на месту парка где су се играла деца дигнути двадесетоспратницу, уништвиши вам животни простор, заклонити сунце и направити хиперкапиталистичку кошницу за богате од вашег насеља. 

    Јанко жели да претвори ово у обрачун неких малограђана и народне власти. Са друге стране имамо националистичке фаланге које желе да претворе град у ругло и Нови Сад на води зарад своје похлепе.

    Исто тако и у Новом Саду, када желиш да искористиш своје право да присуствујеш седници на коју си се редовно пријавио писменим путем, једноставно те пребију и забране ти физички да уђеш и оствариш своје право и чујеш какве небулозе планирају. 

    Сличне ствари се догађају и у другим ауторитарним режимима.

    Власти оставе некакав издувни вентил, неки смоквин лист који треба да омогући учешће грађана у власти али да га на сваки начин отежа и онемогући. Овај механизам инклузије грађана је кафкијански тежак за остваривање, никакав, анахрон, кљакав и ограничен, без икакве стварне моћи. Бирократска шетња од писарнице до писарнице са циљем да се поднесе захтев, а која на сваком кораку има право да тај захтев одбаци.

     Али покушаш ли да оствариш своја права кроз правне прописе које власти саме донеле, власт моментало потпуно одлепи и мобилизује своју криминалне срж кад схвати да неко покушава да их раскринка. 

    Ово се понавља из предмета у предмет, из ситуације у ситуацију. 
    Од цеви у реке, до пројекта Јадар, до избацивања студената из студентског дома по други пут када су пробали корона-затварање, преко овог ГУПа. 
    Једино што ову власт плаши је улица као и солидарно деловање и организовање.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 34239
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Sun Jul 24, 2022 7:30 pm

    Ako je nenarodna vlast ona koja dodje u selo i okaci papir "... na racunu je toliko i toliko para, podnesite predloge na sta da se potrose pa da glasamo o tome..." logicno je da po tom merilu ovo bude narodna vlast Novi Sad - Page 39 1861198401


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by MNE Sun Jul 24, 2022 9:15 pm

    ficfiric wrote:Jankaro, izlazis li? Dosta kritikovanja iz tople fotelje

    Novi Sad - Page 39 FYb0osPXwAMVLKj?format=jpg&name=medium
    znači ovo je potpuno isto kao kad su SSovci partizane zvali banditima, Janko će sigurno naći neko zakonsko opravdanje i za to

    Novi Sad - Page 39 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 9:58 pm