Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Fri Jul 22, 2022 11:39 pm

    sve je uvek o onome sto jeste, ako me razumes
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Jul 22, 2022 11:39 pm

    Bio si Janko zanimljiviji kad si potuljeno gnojio
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Fri Jul 22, 2022 11:40 pm

    Mór Thököly wrote:Ok, mogo si odmah tako da kazes, a ne 192, 333, etc.
    pa reko sam od pocetka sam rekao, samo takodje mislim da nije nikakav zakon prekrsen i da opasno lupeta Prelevic kad kaze da civili ne mogu hapse.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 22, 2022 11:40 pm

    Razumem te i bez te recenice
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 22, 2022 11:42 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Ok, mogo si odmah tako da kazes, a ne 192, 333, etc.
    pa reko sam od pocetka sam rekao, samo takodje mislim da nije nikakav zakon prekrsen i da opasno lupeta Prelevic kad kaze da civili ne mogu hapse.

    Ne, ti lupetas.



    Post n°922

     Re: Novi Sad

     by Janko Suvar Today at 11:15 pm

    pa sudija ce odrediti da li je kriv za nasilnicko ponasanje, civil ga je uhvatio, predao nadleznim organima, i onda ima ista prava i obaveze kao da ga je uhapsio policajac. 

    Ne moze civil da hvata nekog na politickom protestu gde ljudi excercise svoje ustavno pravo za "nasilnicko ponasanje". To moze samo policija. A i ona bi trebalo dobro da razmisli.
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by MNE Fri Jul 22, 2022 11:43 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:Ok, mogo si odmah tako da kazes, a ne 192, 333, etc.
    pa reko sam od pocetka sam rekao, samo takodje mislim da nije nikakav zakon prekrsen i da opasno lupeta Prelevic kad kaze da civili ne mogu hapse.
    ne lupeta, u ovom slučaju ne mogu da hapse(tj. mislim da ne mogu ni u kom osim ako to nisu skorije uveli jer je to protivpravno lišavanje slobode)
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Fri Jul 22, 2022 11:57 pm

    Izašao sam da uzmem ženi nesto da jede, da mi ne bi posle srao neko (Vilijam), da sam otišao
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 4:44 am

    ovo janko sto masta da je u teksasu nema veze sa srpskim pravosudjem i lici na potpuno nerazumevanje instituta nuzne odbrane.

    u praksi to znaci da ja mogu da zamolim coveka koji mi obija kola da sedne i saceka sa mnom muriju a ne da ga bacim na zemlju i davim.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 4:46 am

    jucerasnje batinjanje u novom sadu je jednostavno ulicno nasilje i ljudi koji su to radili su izgrednici a ne neki licencirani vidzilanti.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 4:50 am

    nego


    MOLIM OZBILJNE MEDIJE one koji se tako osećaju i SVE DOBRONAMERNE GRAĐANE da ne nasedaju na spinove političkih pokrovitelja jučerašnjeg nasilja. Nisu se juče "građani tukli sa policijom" - već su građane tukli plaćeni batinaši (policija je uglavnom asistirala) i to samo zato što su hteli da se obrate SVOJIM institucijama!

    JEDINI ZAHTEV JUČERAŠNJIH DEMONSTRACIJA bio je taj da mi se dozvoli da se u ime organizacija koje su pozvale na protest obratim odbornicima Skupštine grada Novog Sada!

    Zahtev/molbu za to podneo sam u ponedeljak rano ujutro (zakonski rok je bio 48 sati ranije - što znači da je isti itekako ispoštovan!). Do početka zasedanja predsednica Skupštine, ili, umesto nje, sekretar Skupštine bili su U OBAVEZI da na taj zahtev odgovore, što je potvrdila i službenica na pisarnici koja je na pitanje "A šta ako mi ne odgovore", odgovorila: "Moraju nešto da vam odgovore". Na početku zasedanja predsednica Skupštine je MORALA da moj zahtev na izjašnjavanje ponudi odbornicima - pa molim novinare koji su bili unutra za odgovor da li je to učinila!?

    Da mi je obraćanje omogućeno ili mi na bilo koji način odgovoreno - APSOLUTNO NIKAKVOG NASILJA JUČE NE BI BILO!
    Pitanje je, dakle: Kome i zašto odgovara nasilje!?

    PRVI I JEDINI RAZLOG JUČERAŠNJEG NASILJA jeste rešenost nenarodne vlasti da građanima ne dozvoli da se najplašljiviji gradonačelnik u istoriji Novog Sada ne uznemiri time što bi konačno MORAO da čuje drugačije mišljenje! Pa zar se SNS oseća toliko slabom da se plaši kako da bi mogao da je uzdrma samo JEDAN JEDINI ČOVEK!? Zar toliko veruju u GUP da misle da bi ih moje obraćanje pokolebalo?? Zar toliko "veruju" sopstvenim odbornicima!? Ili su, moguće, svesni da su i odbornici koji su juče glasali "za" svesni vlastitog zločina prema gradu - pa je ovaj cirkus juče priređen da bi jednom, kad za to dođe vreme mogli da se vade kako "nisu znali"!? Čelnicima NS Skupštine ovo je juče pokušao da objasni i Radomir Lazovic kog su u prvi mah pustili da uđe u salu - a potom i njega prebili!

    Jedini "institucionalan odgovor" koji smo juče dobili bile su pesnice, pendreci, hapšenja i batinanja!!! Otkad je posao policije da predstavnike vlasti "brani" od drugačijeg mišljenja!?

    Međunarodne konvencije čija je potpisnica i ova zemlja GRAĐANIMA SE GARANTUJE PRAVO da se slodno izjasne o strateškim pravcima razvoja njihovih gradova! Ukoliko nam se to PRAVO ovako brutalno ukida - onda, logično, pitamo: ČIJI SU NAŠI GRADOVI!? Čija je naša zemlja!? Ko su batinaši u belim majicama - i na osnovu kojih ovlašćenja oni mogu da hapse građane!? Danas smo povodom ovoga zatražili odgovor od policije!

    Ponosne i hrabre građanke i građani Novog Sada juče su pokazali da se ne plaše i da su spremni da brane SVOJ GRAD - i mi od te borbe nećemo odustati!
    Njima i ovde pobrojani organizacijama zahvaljujem što su imale poverenja da me delegiraju za svog predstavnika. Počast koju su mi na ovaj način ukazale ne mogu da ponište ni pendreci, ni batine ni uvrede koje na moj račun danas već šire režimski toaletoidi.

    A vas koji ovo čitate molim da razmislite o samo jednoj stvari: ukoliko su OVOLIKU SILU izveli samo zato da bi jednog čoveka, predstavnika građana, sprečili da iznese mišljenje koje im se ne sviđa - na šta će tek biti spremni onda kada se zaista osete ugroženim?!

    Molim vas još jednom da ne nasedate na spinove i da, ko koliko može, pomognete da se čuje i istina!
    Unapred zahvalan,
    Novi Nebojša Milenković


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Sat Jul 23, 2022 4:58 am

    boomer crook wrote:ovo janko sto masta da je u teksasu nema veze sa srpskim pravosudjem i lici na potpuno nerazumevanje instituta nuzne odbrane.

    u praksi to znaci da ja mogu da zamolim coveka koji mi obija kola da sedne i saceka sa mnom muriju a ne da ga bacim na zemlju i davim.

    Naravno, ono je buncanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 5:10 am

    inace da malo kontekstualizujem.ovaj jankov falangisticki ispad: narodne patrole. zamisliti kada bi ti ljudi nesankcionisano mlatili dzeparose, rome koje vuku na povocu pse i uopste braon ljude. mada to nije nimalo cudno u zemlji gde se min policije slika dok ljudi, ilegalni migranti a ne dileri droge, klece oko njega. da ne bude zabune dileri droge se slikaju sa narodnim poslanicima koji su im i pravni zastupnici.

    bas zato se u sudskoj praksi ovaj relativno novi institut tumaci krajnje usko i po analogiji sa nuznom odbranom sa naglaskom na ocuvanje fizickog integriteta navodnog pocinioca dela a na ustrb materijalnog dobra.

    sto tele jozefa tisoa (inaca.sam.saznao da postoji slovacko selo koje nece da promeni vec godinama tisoovu ulicu pa mi je jasnije sve vezano za janka) misli.da.je ovo neki stand your ground zakon je njegov problem i zelim mu prijatan boravak u ostinu i mnogo igara muzickih stolica sa prezivelim pripadnicima hlinkove garde koji dele njegove stavove oko gradjanskog hapsenja


    Last edited by boomer crook on Sat Jul 23, 2022 5:30 am; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sat Jul 23, 2022 5:17 am

    što se mene tiče, Janko je na ovom forumu na tankom ledu. sticaj botovanja (u poslednje vreme piše isključivo u propagandne svrhe) i podržavanja paradržavnog nasilja su možda malo previše za ovo mesto.

    razmisli da odeš sa ovog foruma. to bi bilo najlakše.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 5:29 am

    meni je okej kao direktna veza sa sns novom klasom. pola klacar/pola kosovo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sat Jul 23, 2022 5:38 am

    I to je tačno ali baš su mnogo odvratni.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 6:34 am

    et Mor, MNE

    Nisam siguran vise ni sta je neslaganje. Ako je vas argument, da gradjani imaju pravo da protestuju, a da civili (ni policajci) nemaju pravo da ih sprece, onda se slazemo, svi. Gradjani nemaju pravo da udju na silu u zgradu skupstine, nemaju pravo da se tuku, guraju i remete javni red. To se ovde dogodilo, i civilno obezbedjenje ima pravo da ih zaustavi i preda policiji. 

    na 00:04 i dalje se vidi da se upravo to desava, podizu ogradu, preskacu ogradu, gadjaju flasom prisutne. Ja mislim da je sasvim jasno da obezbedjenje ima pravo da ih zaustavi i drzi. 



    Mislim zaista ne razumem o cemu se prica, da li je teza da drzavne insitucije ne mogu unajmijiti privatno obezbedjenje? To je nemoguce da to mislite. Ili hocete da kazete da su oni mirno protestvovali, a da su ih udarali u nameri da razbiju protest? To je laz, samo su ih sprecili da udju u zgradu. Imaju na to pravo. To se vidi i na drugom nekom snimku , gde drze Lazovica a oni govore da ima pravo da udje jer je republicki poslanik. Nema to pravo. 

    et boomer 

    Nekoliko stvari. 

    Prvo mislim da je neprimero ovo sto radis, vec nekoliko puta da licne stvari koje sam ja rekao na drugim delovima foruma, koristis tako dok se razgovara o necem drugom. Ja jesam rekao da imam tu ponudu da odem u Teksas, ali to ne igra ulogu u ovom sto pisem, ja jesam rekao da mi je otac Slovak (ja nisam), ali nema razloga da se pominje Tiso i ja sam napisao kad se to desilo da mi je mama umrla, al to je suvise bizarno da nastavljam, sad ovde.

    To je toliko glupo i nezrelo sto radis, da me razocarava. Ako mislis da me to na neki nacin vredja, ne znaci mi to nista. Ali to jeste razlog, sto sad vise ne pisem na nekim temama, kao sto mi Vasa prebacuje. 

    Oko teme:

    U tekstu, koji se si kopirao Milenkovic iznosi NEISTINU. On tvrdi da "edsednica Skupštine je MORALA da moj zahtev na izjašnjavanje ponudi odbornicima - pa molim novinare koji su bili unutra za odgovor da li je to učinila!?"

    Clan 93 Poslovnika o radu Skupstine Grada Novog Sada, jasno kaze da tu odluku donosi predsednik Skupstine, na predlog Sekretara Skupstine. 

    Predsednik ima pravo da to odluci bez glasanja i tako se i desilo. 

    Oni nemaju pravo da se obrate, po sebi, nego im predsednik to dozvoljava ili odbija. Odluka predsednika da im ne dozvoli je politicka i po mom misljenju ispravna - jer su se te organizacije kompromotivale u debati, zato sto su bacale baklje na predstavljanju plana, i zato sto su iznosili neprimerne argumente, neosnovane, diskriminatorne, vezano za (potencijalnu) izgradnju nasipa. 

    et

    Bili

    Necu sam otici. 

    Potpuno je netacno da botujem, pisem na ovom forumu jer imam nacelno slicna misljenja i senzibilitete kao i vecina vas ovde, dosao sam pre vise godina, nisam nikad bio clan SNS, nisam nikad glasao za SNS (glasao za generala Ponosa i Romsku partiju na proslim izborima).  Istina je da imam manje vremena, pa napisem samo nekoliko postova na dan, na temi sto me najvise iznervira, ali to nije botovanje. Ne pisem na licnim temama vise iz razloga sto sam rekao gore.

    U postovima na temu GUPa gore - sam rekao da postoje validne ekoloske i druge primedbe protiv plana, i da su ih izneli relevantni akteri. Drustvo arhitekata Novog Sada je u svojim primedbama na plan takodje protiv izgradnje "NS na vodi" i njihova argumentacija, nema prizvuk sovinisticki - i ja je delim u potpunosti. 

    Potpuno je neosnovano da me se kritikuje da botujem tamo gde kritikujem SNS LSV administraciju. 

    Ja sam samo ukazao da postoji jedan sloj ovog sukoba, koij se tice toga, ne kakav je GUP i kakvi su investitori, vec odakle su. U svojim tekstovima na ovu temu Nova S posvecuje najveci deo prostora tome da Galens odnosno njegovi osnivaci iz Zvornika. Tibor Jona i drugi manje promisljeni kriticari otvoreno to govore "Novi Sad grad DodiGa " i slicno. 

    Ima nas, koji zelimo potpune i sveprozimajuce odnose izmedju kompanija, javnih insittuicja, gradjanskih organizacija, kulturnih i sportskih udruzenja i pojedinaca iz Srbije i Republike Srpske i spremni smo da u tom cilju uzmemo za saveznika sve i svakog, ako ce protivnici to pokusati da osujete. 

    Ta linija sukoba, koju su Djilasov mediji odlucili da ignorisu, je ono sto je dovelo javnost naprednjackoj administraciji i dovelo do toga da se validne urbanisticke kritike ne uzmu u obzir. 

    Ako cete me banovati samo zato sto se ne slazete s tim pogledom, to je tvoje pravo ti si glavni admin, i ja i ovaj forum smo nebitni, al ste svi dovoljno pametni i politicki svesni ljudi, da mora da uvazite da te neizrecene stvari jednim delom drze SNS na vlasti. 

    Ja cu ti sad, poslati privatnu poruku u inboks, vezano za moje banovanje, pa te molim, jer ti ovde sad ce deset godina, nisam ruznu i neprimernu rec rekao, da je otvoris, jer mi je licno veoma vazno to. 

    Hvala.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 6:36 am

    au kolko sam slova pojeo, nek ostane tako.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 6:39 am

    Mislim ukratko nacionalana je, nacionalisticka stvar, o ratu i sta da radimo sad s njim, a ne o tome gde ce biti parking i drvo (drveta nece biti).
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 6:48 am

    janko ti ovde podrzavas batinase koji dave ljude na ulici.

    sve ostalo je ogledalo tvog "humora". od vucica koji na videlo isteruje jevreje prezivele u holokaustu do capanja ustaske etiketa svemu i svacemu. eto, jebiga genetika cudo jasno je isto tako zasto si ti fasov.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 6:49 am

    ha ha hajde da se smejemo zajedno. daj nekog pepe zapca sa sajkacom pa da zaigramo.

    ips, ne sajkacom vec kako vi vec zovete to vase.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 6:50 am

    Ivanji je slagao da poseta ne moze biti privatna. Njegove godine, impresivna karijera i zrtva njegove porodice, ne mogu promeniti cinjenicu da je slagao.


    Poseta apsolutno moze biti privatna, ima za to hiljadu primera, ukljucujuci u drugom smeru, kad hrvatski zvanicnici privatno dolaze u Srbiju. Del Cap (koji pretpostavljam nije fasista) je doslovce isto rekao:

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić
    Post by Del Cap Mon Jul 18, 2022 10:02 am

    Naravno da ima privatnosti (u tom smislu i privatnih poseta) i ako si na državnoj funkciji, ako ima međusobnog razumevanja o dobrim namerama.


    Dva su smisla tog dogadjaja koji je Vucic iscenirao:

    - da se skrene paznja za trgovine oruzjem
    - da jedan deo domace javnosti, krene da pokriva i ponavlja laz, hrvatskog MSP da se ne moze ici privatno. 

    Zasto je Ivanji odlucio da ucestvuje u toj lazi, ja ne znam, to je tuzno i razocaravajuce, bas zato sto je veliki covek.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 6:55 am

    ti si decko nepismen takodje. naravno da poseta jednog predsednika srbije jasenovcu ne moze biti privatna.

    ali to nije bitno. to moze da se napise: ivanji gresi. npr. ja sam mogao da napisem: gresis u tumacenju instituta gradjanskog hapsenja. no, lakse je da napisem ti si slovacki fasista koji voli kada se dave ljudi po novom sadu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by boomer crook Sat Jul 23, 2022 6:57 am

    vidis razliku u komunikaciji. npr. bela maco jedi govna sto.me.vredjas. a ne ruzna kravo ko bi te plodio pa ne moras da abortiras.

    ja ne znam da li je to nesto sto prolazi za humor medju ljudima gde se inace kreces ali ovde ces za takvo ponasanje dobijati istom merom i jos pomalo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 7:04 am

    pa vidim razliku u komunikaciji, da je Ivanji pogresno protumacio, hotimicno, pogresio, ja bih tako rekao. On je slagao isto kao sto je MSP Hrvatske slagalo. 

    Nemam problem da mi se vraca istom merom. 

    U pravu si za macu, to sam odmah i rekao, i izvinio se.

    edit: 

    desilo se upravo ono sto sam rekao, ima u nasoj javnosti deo ljudi, koji bi za potrebe napada na Vucica podrzao svaku laz, svake budale i neonaciste, Vucic ih je takve ovim incidentom isterao na cistinu. To sto je medju njima i Ivanji, a ne samo ocekivani, Kesic, Obucina, Vidojkovic, to je bas bas tuzno, al  sta da mu radim kad jeste.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Janko Suvar Sat Jul 23, 2022 7:11 am

    Moze ici u privatnu posetu Hrvatskoj, moze javnost da uopste ne zna za tu posetu, moze se ona dogovoriti poverljivim kanalima, mogu da se naprave potrebne mere da to bude bezbedno, i nista da ne bude.

    Ali sta se desava, oni ce namere da se obelezavaju srpske zrtve fasizma u Hrvatskoj, poistovetiti sa nacionalistickom propagandom (kao sto i jesu - odmah su rekli srpski svet i gluposti). Ispravno je bilo da se usprotivi tome i to je Ivanji trebalo da razume. 

    Ja sam to kritikovao, razocarano i ovako rezignirano, bas zato sto je impresivan covek. 

    Mislim pa sta ako ima 90 i kusur godina, nije sveta krava, pogresno je rekao.


    edit: Vucic je znao da ce tako biti, zato je i trazio, ja uopste ne podrzavam Vucica, mislm ne podrzavam ga oko ove stvari, to je valjda ocigledno.

    Novi Sad - Page 38 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 11:57 pm