Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by plachkica Thu Mar 09, 2017 1:43 am

    9. mart
    da se podsetimo za kim je antimiloševićevski deo građanstva krenuo:




    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by plachkica Thu Mar 09, 2017 1:45 am

    Ovo je toliko jezivo gostovanje, najgori ogoljeni fašizam,
    sa planom etničkog čišćenja, dehumanizacijom. sve je tu u ovih 6 minuta.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2017 1:45 am

    9. Mart je vrlo cudna prica. Vuk je tada jos uvek bio hevi nacionalista, ali te demonstracije su dobrim delom bile i antiratne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Thu Mar 09, 2017 1:51 am

    plachkica wrote:9. mart
    da se podsetimo za kim je antimiloševićevski deo građanstva krenuo:


    +1
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by plachkica Thu Mar 09, 2017 1:55 am

    Klinka sam bila, sa, u to vreme svežom, porodičnom traumom, i slabo se sećem 
    bilo čega, ovo naknadno što saznajem je sve u fazonu: šta bi se desilo da je ovaj 
    pobedio. i znam da se deo ovog njegovog narativa provlačio tokom 90-ih, a
    kulminirao  je 1999.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 1:57 am

    William Murderface wrote:9. Mart je vrlo cudna prica. Vuk je tada jos uvek bio hevi nacionalista, ali te demonstracije su dobrim delom bile i antiratne.

    Tesko.
    Udarna grupa na ulici je bila desna ekipa koja je mrzela Slobu jer je komunista.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 1:58 am

    to su bile antimiloševićevske demonstracije pošto je to jedino što su sto posto bile. tu je bilo sveta svakakvog opredeljenja. U pravu je William u smislu da je tu bio prelom. Odmah posle toga kao nastavak se izrodio terazijski protest koji definitivno nije imao nikakve veze sa ovim o čemu Drašković govori u ovim klipovima.


    _____
    alt-lib
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 1:59 am

    plachkica wrote:Klinka sam bila, sa, u to vreme svežom, porodičnom traumom, i slabo se sećem 
    bilo čega, ovo naknadno što saznajem je sve u fazonu: šta bi se desilo da je ovaj 
    pobedio. i znam da se deo ovog njegovog narativa provlačio tokom 90-ih, a
    kulminirao  je 1999.

    Draskovic nije imao promil sanse da pobedi. Uostalom, postoji prica koju je Seselj izbacio da je ceo 9. mart bio u organizaciji KOS-a(obavestajna JNA), kao signal Milosevicu.


    Last edited by Zuper on Thu Mar 09, 2017 2:00 am; edited 1 time in total
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 2:00 am

    Zuper wrote:
    William Murderface wrote:9. Mart je vrlo cudna prica. Vuk je tada jos uvek bio hevi nacionalista, ali te demonstracije su dobrim delom bile i antiratne.

    Tesko.
    Udarna grupa na ulici je bila desna ekipa koja je mrzela Slobu jer je komunista.

    Jeste. Ali nisu svi bili tj dobar deo nije bio, da tako kažem, "ekspanzionistički" nastrojen. Komplikovano je to danas objašnjavati.


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2017 2:00 am

    Ja ti kazem zasto su ljudi izasli na ulicu, a ti o udarnim grupama. Antikomunizam je bio lajtmotiv svih opozicionih demonstracija devedesetih, u to nena sumnje. Ja govorim o necemu drugom. Tu je bila gomila ljudi koji nisu hteli da idu u rat.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 2:02 am

    Kinder Lad wrote:
    Zuper wrote:

    Tesko.
    Udarna grupa na ulici je bila desna ekipa koja je mrzela Slobu jer je komunista.

    Jeste. Ali nisu svi bili tj dobar deo nije bio, da tako kažem, "ekspanzionistički" nastrojen. Komplikovano je to danas objašnjavati.

    Bilo je raznih od monarhista, koji nisu nuzno ekspanzionisti, do Velike Srbije ekipe.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 2:04 am

    Zuper wrote:
    Kinder Lad wrote:

    Jeste. Ali nisu svi bili tj dobar deo nije bio, da tako kažem, "ekspanzionistički" nastrojen. Komplikovano je to danas objašnjavati.

    Bilo je raznih od monarhista, koji nisu nuzno ekspanzionisti, do Velike Srbije ekipe.

    Da, to i kažem. I bilo je, William je u pravu, i hiljade pravih pravcatih "liberala" koji jesu bili antikomunisti, ali ne i nacionalisti. Možda ne u tzv "prvim redovima" ali prisutno.


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2017 2:05 am

    Preko ljudi kojima su pozivari kucali na vrata a oni nisu hteli da se odazovu i bili su protiv vlasti koja ih je u taj rat zvala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 2:05 am

    William Murderface wrote:Ja ti kazem zasto su ljudi izasli na ulicu, a ti o udarnim grupama. Antikomunizam je bio lajtmotiv svih opozicionih demonstracija devedesetih, u to nena sumnje. Ja govorim o necemu drugom. Tu je bila gomila ljudi koji nisu hteli da idu u rat.

    Ta ekipa je nosila 9. mart. Sukobi po celoj centralnoj zoni Beograda, mislim da se nikada u tom obimu nisu desili, je predvodila desna ekipa. Uostalom, dvoje ljudi je poginulo, a murija je pucala bojevom municijom, ako se dobro secam.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2017 2:08 am

    Lupas, ali me mrzi da ti objasnjavam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 2:09 am

    OK
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 2:14 am

    Zuper wrote:
    William Murderface wrote:Ja ti kazem zasto su ljudi izasli na ulicu, a ti o udarnim grupama. Antikomunizam je bio lajtmotiv svih opozicionih demonstracija devedesetih, u to nena sumnje. Ja govorim o necemu drugom. Tu je bila gomila ljudi koji nisu hteli da idu u rat.

    Ta ekipa je nosila 9. mart. Sukobi po celoj centralnoj zoni Beograda, mislim da se nikada u tom obimu nisu desili, je predvodila desna ekipa. Uostalom, dvoje ljudi je poginulo, a murija je pucala bojevom municijom, ako se dobro secam.

    "desno" je jako širok pojam, a posebno tada i sada. Mislim ja znam da je to danas mnogo teško objasniti al tada i na drugim skupovima su sasvim lepo mogli da stoje jedan pore drugog lik sa šajkačom i kokardom i lik sa majicom KUD Idijoti i da nemaju baš nikakav problem jedan sa drugim. Drugo vreme načisto.


    _____
    alt-lib
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Thu Mar 09, 2017 2:17 am

    Popovi i Kalabic,

    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 2:25 am

    Ne znam sta pokusavas da dokazes


    _____
    alt-lib
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Thu Mar 09, 2017 7:40 am

    Pokušava da vrbuje mlađe naraštaje. Recimo, dok gledam ove snimke, ja se čudim zašto su samo tenkovi izašli na ulice i shvatam da bi, da je bilo razuma i sreće u drugim SFRJ republikama, svako rukovodstvo trebalo na ovakav način da odstoji ultranacionaliste i fašiste i država se ne bi raspala. Umesto toga, Slovenija, Hrvatska, Bosna su se opredelile za terorizam, divljaštvo, smrt i uništavanje krenuvši putevima kojima danas korača Islamska Država.

    Razumem ja da su mnogi od vas tamo bili iz nekakvih ideala, da vam je prodavana žvaka da su ovo protesti za mir, ali i drugi su bili u sličnim situacijama, poput Kine na Tjenamenu, pa vidimo gde su danas.
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Thu Mar 09, 2017 8:29 am

    William Murderface wrote:Ja ti kazem zasto su ljudi izasli na ulicu, a ti o udarnim grupama. Antikomunizam je bio lajtmotiv svih opozicionih demonstracija devedesetih, u to nena sumnje. Ja govorim o necemu drugom. Tu je bila gomila ljudi koji nisu hteli da idu u rat.
    Колико се сећам, рат још није био тема. 9 март је био реакција на велики зајеб опозиције, на то што су пристали да изађу на децембарске изборе у условима строго контролисаних медија. 9 март је био покушај наше плишане револуције, закаснео, неорганизован и неуспешан, и дабоме - нимало плишан. Антикомунизам, 101. Тек је "теразијски парламент" донео те мекше, либералне, антиратне ноте (сећам се како је Радован Караџић стајао недалеко од мене и готово плачним гласом се жалио сваком ко је хтео да га слуша како му не дају да се попне на чесму и одржи говор).
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Thu Mar 09, 2017 9:37 am

    Sve te SPO-ove, šešeljevce, bokanovco-jovićevce je Sloba lepo naoružao pa poslao na zapad. Davati istorijske ocene bez pristupa obaveštajnim ahivama je prilično jalov posao, pogotovo u ovom slučaju.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 9:43 am

    No Country wrote:
    William Murderface wrote:Ja ti kazem zasto su ljudi izasli na ulicu, a ti o udarnim grupama. Antikomunizam je bio lajtmotiv svih opozicionih demonstracija devedesetih, u to nena sumnje. Ja govorim o necemu drugom. Tu je bila gomila ljudi koji nisu hteli da idu u rat.
    Колико се сећам, рат још није био тема. 9 март је био реакција на велики зајеб опозиције, на то што су пристали да изађу на децембарске изборе у условима строго контролисаних медија. 9 март је био покушај наше плишане револуције, закаснео, неорганизован и неуспешан, и дабоме - нимало плишан. Антикомунизам, 101. Тек је "теразијски парламент" донео те мекше, либералне, антиратне ноте (сећам се како је Радован Караџић стајао недалеко од мене и готово плачним гласом се жалио сваком ко је хтео да га слуша како му не дају да се попне на чесму и одржи говор).

    Pa da, to je prelom. U ta dva-tri dana se priroda antimilosevicevskog sentimenta ili stagod promenila. Ne mogu da kazem, lagao bih, kad bi rekao da je postala anacionalna - nije, niti je odmah postala puno manje antikomunisticka - nije ni to. Medjutim on se zajebao sa tim ozvodjenjem vojske ako je imao nameru da ratuje, jer je bogami ta vojska dobila uzasno bad name kod dobrog dela srpske mladezi posle toga. Nije poenta sto u tu u odredjenom broju bili prisutni, a jesu, i oni koji su bili autenticno antiratni i pacifisticki nastrojeni. Milosevic je negde u tom periodu izgubio i dobar deo onih da kazem nacionalno pa i bas desno opredeljenih. Ne u smislu da su ga nesto do tada bas voleli, ne, nego u smislu da je za njegove bilo kakve poduhvate prosto dominantno prestalo da ih bude briga. Milosevic i "komunisticka" vlast u Srbiji je postala glavni i jedini problem. To je lepo opisao Arsenijevic u Potpalublju sa onim drugarom glavnog lika sto ga srece u Kondinoj ulici koji se posle prijavljuje u - Zenge. Mislim, naravno, uzeo je ekstreman i marginalan primer da bi pokazao poentu, ali poenta stoji. 

    9. marta je zvanicno poceo "hladni gradjanski rat" koji je trajao do 5. oktobra. Cena tog hladnog gradjanskog rata je je prosto neopisiva.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Kinder Lad Thu Mar 09, 2017 9:46 am

    beatakeshi wrote:Sve te SPO-ove, šešeljevce, bokanovco-jovićevce je Sloba lepo naoružao pa poslao na zapad. Davati istorijske ocene bez pristupa obaveštajnim ahivama je prilično jalov posao, pogotovo u ovom slučaju.

    Nije, zato sto se to tice aktivista i minimalnog procenta ljudi realno bliskih rukovodstvima ili bas zaludjenih. Nisu te "udarne pesnice" tema. O raspolozenju sirokih slojeva javnog mnenja se itekako moze pisati bez "arhiva".


    _____
    alt-lib
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Thu Mar 09, 2017 10:03 am

    "Raspoloženje širokih slojeva" je bilo usmeravano/diktirano/oblikovano od strane "aktivista".

    Na današnji dan - Page 12 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:41 am