Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Peščanik

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Tue Jan 05, 2021 3:58 pm

    https://pescanik.net/stan/



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue Jan 05, 2021 4:39 pm

    Polipe moj, ovo je sve tako kao što kaže autor. Nećemo izgubiti dušu ako se samo malo bolje organizujemo. Kad se setim kako smo kupovali stan, bukvalno ne verujem da smo imali muda da se izložimo opasnosti od prevare koja bi nam finansijski uništila 20 godina života.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Tue Jan 05, 2021 4:50 pm

    Ama znam bre, bio sam agent za nekretnine tri godine. Ovo gore je krajnje neironično.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue Jan 05, 2021 5:16 pm

    Nikad ja ne znam sa vama mladima, da li ste ironicni ili ozbiljni
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 05, 2021 5:34 pm

    Meni odmah bilo jasno Peščanik - Page 25 2849097393

    Uci i polazi engleski Polipe
    bela maca

    Posts : 11031
    Join date : 2014-10-28

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by bela maca Tue Jan 05, 2021 5:37 pm

    bolje nemački


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 05, 2021 5:59 pm

    Pa sam je reko da hoce u CAN
    bela maca

    Posts : 11031
    Join date : 2014-10-28

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by bela maca Tue Jan 05, 2021 6:21 pm

    aha, ako jeste onda, da, engleski.. mogu da ti preporučim dobru školu ako ti treba neko da te sprema Peščanik - Page 25 2849097393


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Janko Suvar Tue Jan 05, 2021 6:26 pm

    boze gospode na nebesima.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Janko Suvar Tue Jan 05, 2021 6:44 pm

    Setio sam se sad, kad sam previse godina, prvi put isao na poslovni put, da sam imao taj isti osecaj, odnosno slican osecaj. Da sam razmisljao da li je problem sto sam narucio room service i uber i tako dalje. I da sam na kraju ono, aha sad ti ovo potpises i plate ti, tako expense account izgleda. 

    Jasno se secam da sam razmisljao koliko nikome novac nije problme i koliko niko nece gledati da li sam pokusao da prevarim klijenta za sto dolara. 

    Ali nista od toga me nije navelo da razmisljam kako je to bolje drustvo od naseg i kako bih sad vracao zajednici, samo da je lepa i lagodno srednja klasa.

    Temeljno bizaran tekst i sta ce to na Pescaniku. Drago mi je da zivi svoj najbolji zivot, verovatno se napatio sto je gej u Srbiji.
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue Jan 05, 2021 6:46 pm

    Janko Suvar wrote:

    Ali nista od toga me nije navelo da razmisljam kako je to bolje drustvo od naseg i kako bih sad vracao zajednici, samo da je lepa i lagodno srednja klasa.


    Verovatno je to zato što si temeljno privilegovan i zaštićen od svega i svačega. Kao onaj  Fernoux koji je poručivao burek preko kurirske službe i nije trpeo žalbe na svinjac u ovoj zemlji, jes teško ali snađe se NAROD ovde nekako, nemoj mi dirati ovu štroku ovde, kakva je da je, moja je, to jest NAAARODNA.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Notxor Tue Jan 05, 2021 6:53 pm

    Da se podsetimo:
    Peščanik - Page 25 6DUda33


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue Jan 05, 2021 6:54 pm


    Postoji bre biološka potreba da imaš malo reda oko sebe, normalnosti, predvidljivosti, transparentnih normi koje važe za celu zajednicu, to je i vepru potrebno a kamoli čoveku. Ali neeee, kod nas se ne sme ni pisati o tome, odmah te naprave na Bože me prosti Dežulovića ili nekog još goreg srboždera.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Јанош Винету Tue Jan 05, 2021 7:22 pm

    Па зар је дотле дошло да је куповина стана доказ нормалности Канаде и ненормалности Србије? Мој познаник није кукао на процес куповине стана у БГу. Захваљујући средњој класи у Србији, тај процес је значајно побољшан.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 05, 2021 7:24 pm

    Zapravo je Stojanovic kao Stojanovic nebitan. Ovakvih prica ima, bukvalno, milion. 

    Onaj Bajaga je cheesy i sve to, al onaj stih je majstorski ubo - "sve izgleda potpuno normalno", tipa kao neka nirmalna malo siromasnija evropska zemlja. Kad se udubis malo - cist horor i to po vise osnova. Zato je ljudima ponekad prijatnije i kad ofavde odu u neki 1/1 treci svet. Jer sve je prosto onako kako izgleda. Nema tog elementa psiholoskog horora, koji je narocito dobio na snazi posle 2012 godine, iz razumljivih razloga.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jan 05, 2021 7:27 pm

    Ma narod u Srbiji slusa te gastarbajterske price godinama (cuj godinama, decenijama) i vecina je razvila prema toj temi imunitet o kojem Moderna i Fajzer mogu samo da sanjaju. Sacekaj samo da Janko stigne do Ostina i daj mu vremena do recimo pete plate, naslusaces se istih "daj ustini me da proverim dal' sanjam" prica. Koje ce opet izritirati recimo Leteceg Polipa koji se sprema za Kanadu, al' FM1P.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 05, 2021 7:32 pm

    Ne razumem. Licno znam bar pet (ma kakvih pet, znam mnogo više) porodica ili pojedinaca koji su se preporodili odlaskom u normalne zemlje. Ne čak toliko finansijski, u stvari to još i ponajmanje (velika primanja, ali i veći troškovi...doduse i dalje mnogo bolji "ratio"), nego bas, da kazem, psi'ićki.
    bela maca

    Posts : 11031
    Join date : 2014-10-28

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by bela maca Tue Jan 05, 2021 7:44 pm

    znaš kolko ti vremena treba da promeniš adresu u srbiji? do 6 meseci uz tri ustajanja u 5 i 30 i dvocifrenim brojem sati provedenih stojeći u redu.
    znaš koliko ti treba vremena da prebaciš na sebe račune za struju od vikendice do koje nema prevoza?
    evo skoro tri godine and counting.

    znaš koliko ti treba na zapadu? dva klika mišem.

    ne vidim šta je bizarno u članku kao takvom. ovde su ljudi i fizički i psihički unakaženi načinom života. većina očigledno nije toga svesna, otud takve reakcije na članak


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by паће Tue Jan 05, 2021 8:06 pm

    Erzsébet Biszak wrote:znaš kolko ti vremena treba da promeniš adresu u srbiji? do 6 meseci uz tri ustajanja u 5 i 30 i dvocifrenim brojem sati provedenih stojeći u redu.
    znaš koliko ti treba vremena da prebaciš na sebe račune za struju od vikendice do koje nema prevoza?
    evo skoro tri godine and counting.

    znaš koliko ti treba na zapadu? dva klika mišem.

    Да, доста тога је много простије, нарочито то што не гледају у свако слово, јебе се њима да ли се пишеш Михајловић или Михаиловић, битно да се довољан број ствари уклапа, само ће ти јебати кеву ако те икад ухвате да лажеш на тако неком папиру.

    Друга ствар је што је број папира за које треба потпис и печат онако минималан. Папир на себи носи некакав двадесетоцифрени ИД, па ко не верује том што пише, нек проверава.

    Зајеб је у почетку, јер у преамбули устава пише да свако има право да покуша да превари кога хоће, те нека купац припази, а кад си нова муштерија онда не постојиш док се не докаже. Па ћеш или имати кредитну картицу (што је знак да њен издавач гарантује исплату), или ћеш имати чекове са одштампаним својим именом адресом и ваљда телефоном на њима (али то се наручује и стиже за десетак дана), а док ти то не стигне имаш да обијеш ноге док нађеш где ће да ти приме стартер чекове, за које имаш неки папир којим можеш да докажеш да су твоји, ал' ко ће то да гледа, имају право да не приме.
    Или, на колико места ће да ти траже некакав депозит - за кирију, за телефонску линију, ма за свашта.
    Такође, има муфљуских фирми типа Верајзона, где у два клика наручиш једну услугу а упакују ти четири, а после кад стигне рачун видиш да на сајту нема где то да се откаже, па онда потрошиш по три-четири сата док не откажеш (15 минута док добијеш прву погрешну особу, 3х10 до наредне три, и наравно сваки пут мораш да испричаш све испочетка, па онда опет не ураде како су рекли па зови поново).

    Тј у збиру је боље, далеко боље, ама има и код њих зврчки да се чешеш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jan 05, 2021 9:23 pm

    Mór Thököly wrote:Ne razumem. Licno znam bar pet (ma kakvih pet, znam mnogo više) porodica ili pojedinaca koji su se preporodili odlaskom u normalne zemlje. Ne čak toliko finansijski, u stvari to još i ponajmanje (velika primanja, ali i veći troškovi...doduse i dalje mnogo bolji "ratio"), nego bas, da kazem, psi'ićki.

    Prvi normalan posao u struci je veoma bitan za preporod - to ti potvrdjuje da pod brojem 1 nisi dzabe provodio vreme u skoli/fakultetu ulazuci u sebe a pod brojem 2 da imas realne sanse da zivis kao srednja klasa u normalnoj zemlji, sto je upravo ono sto si i hteo da postignes odlaskom van Srbije. To veoma blagotvorno deluje na psihu. Sledeci preporod se dogadja mnogo godina kasnije, kada otplatis stan/kucu koju si u medjuvremenu kupio i pokazes srednji prst lihvarima od kojih si uzeo pare na zajam. 

    паће wrote:



    Зајеб је у почетку, јер у преамбули устава пише да свако има право да покуша да превари кога хоће, те нека купац припази, а кад си нова муштерија онда не постојиш док се не докаже. Па ћеш или имати кредитну картицу (што је знак да њен издавач гарантује исплату), или ћеш имати чекове са одштампаним својим именом адресом и ваљда телефоном на њима (али то се наручује и стиже за десетак дана), а док ти то не стигне имаш да обијеш ноге док нађеш где ће да ти приме стартер чекове, за које имаш неки папир којим можеш да докажеш да су твоји, ал' ко ће то да гледа, имају право да не приме.
    Или, на колико места ће да ти траже некакав депозит - за кирију, за телефонску линију, ма за свашта.
    Такође, има муфљуских фирми типа Верајзона, где у два клика наручиш једну услугу а упакују ти четири, а после кад стигне рачун видиш да на сајту нема где то да се откаже, па онда потрошиш по три-четири сата док не откажеш (15 минута док добијеш прву погрешну особу, 3х10 до наредне три, и наравно сваки пут мораш да испричаш све испочетка, па онда опет не ураде како су рекли па зови поново).

    Тј у збиру је боље, далеко боље, ама има и код њих зврчки да се чешеш.
    I u tri posta stizemo do obaveznog "ni u njihovo preduzece ne cveta cveće", što, paradoksalno, potvrdjuje da u internet diskusijama cveta stotinu cvetova.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by паће Tue Jan 05, 2021 10:01 pm

    Ама кажем да је у збиру боље, само има ствари на које ваља да припазиш.

    Пази, преселим се и региструјем кола на новој локацији. Стиже ми чек са старе на неутрошени износ. Нема везе што је сића, остало ваљда 13,42$, али послали су.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jan 06, 2021 12:12 am

    Ma dobro, šalimo se malo. Razumeo sam šta si hteo da kažeš.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by паће Wed Jan 06, 2021 10:54 am

    Па кад смо већ кренули у то коло зезања, да обиђемо бар пун круг Peščanik - Page 25 1143415371


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Sat Jan 09, 2021 11:14 am

    https://pescanik.net/vladimir-ilich-chto-delat/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Летећи Полип Tue Jan 12, 2021 3:18 pm

    https://pescanik.net/trampov-jurisnik-u-beogradu/

    Samo jebi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Peščanik - Page 25 Empty Re: Peščanik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 1:38 am