Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 5:04 pm



    Virus - Page 3 1399639816
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Sun Mar 15, 2020 5:07 pm

    Virus - Page 3 1399639816 Virus - Page 3 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 15, 2020 5:09 pm

    ontheotherhand wrote:

    Da. Jedina druga opcija je fizicki razdvojiti starijr i mladje i pustiti da virus slobodno cirkulise medju mladjima. A to je nemoguce.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 5:09 pm

    Katalonska poslanica u EP-u, trenutno u izbeglištvu u Škotskoj ako se ne varam

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 15, 2020 5:17 pm

    I Grcka pada u ambis



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Sun Mar 15, 2020 5:20 pm

    O uticaju korone na porast smrtnosti će se moći govoriti na kraju godine (300 umrlih dnevno je prosek za "normalnu" godinu) ili, sa većom verovatnoćom greške na osnovu dnevnog broja sahrana.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 5:22 pm

    Vlada Republike Srbije na današnjoj sednici donela je Odluku o ograničenju visine cena osnovnih životnih namirnica, zaštitne opreme i dezinfekcionih sredstava.

    Vlada je takođe donela Zaključak kojim se zabrana javnog okupljanja u zatvorenim prostorijama, sa 100 ljudi koliko je prethodno bilo definisano, smanjuje na 50 ljudi.

    Vlada je uputila preporuku svim sugrađanima starijim od 65 godina, da posebno ograniče svoje kretanje i da u što manjoj meri izlaze iz kuće, budući da su oni najugroženija grupa stanovništva.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 15, 2020 5:26 pm

    Kopiraju Hrvate. Zato gledajmo sta oni odluce danas jer ce isto tako nasi sutra. To je taj nivo kompetencije, Plenki does it better.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 5:27 pm

    Imam uznemirujući osećaj da večeras ipak neće zatvoriti škole. Brine me ovaj limit od 50.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 15, 2020 5:32 pm

    Pa reteriraju. Neko je tamo procitao zakon i shvatio da ustvari nemaju osnov za vanredno stanje. Za vanrednu situaciju da, i ovo je tacno ono kako je ona definisana. A to im onda suzava prostor i opcije za to sta legalno mogu da urade a da ih sutra neko ne napenali i trazi odstetu. Oni bi fazon Sablje ali to ne moze po zakonu o vanrednim situacijama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    hk1

    Posts : 291
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by hk1 Sun Mar 15, 2020 5:36 pm

    Sotir wrote:Још се нису појавили невезани случајеви.
    Кад почну да се појављују оболели за које се не знају претходни контакти, онда ће се знати да је инфекција ван контроле.
    То је вероватно питање дана, уколико се не ограничи кретање.
    ne znam samo kako prate to kod nas
    posto ono sto znam sigurno je da su kad je jedan oboleli u pitanju u izolaciju stavili samo njegove ukucane
    covek je osetio simptome 2 nedelje po povratku iz nemacke
    za te dve nedelje je mogao rasiriti virus na sve strane


    kako npr utvrditi da je on preneo virus nekom u prevozu ili slicno?

    sa druge strane ono sto se pouzdano zna (i to je tako vec danima) ne testiraju se svi sa simptomima
    zapravo testira se veoma mali procenat

    sumnjam da u ovom trenutku bilo ko ima validnu procenu koliko je zarazenih u srbiji
    ostaje nam da se nadamo da je broj sto manji
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 15, 2020 5:40 pm

    nasa strategija je vrhunska, rizicni i sumnjivi mladji se pustaju da bleje na gajbi a za matore se nadaju da ce ih slaba socijalna interakcija i mobilnost koju oni imaju zastiti od oboljevanja.

    grunf da im pozavidi.

    kako cemo svi da se drzimo za  gace kada se iznenada jednog dana duplira broj. ako ne odustanu od testiranja sto je izgleda sledeci trend.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 15, 2020 5:49 pm

    Nisam davno imao skolsku decu, ali da imam, jednostavno ga ne bih slao, zivo me interesuje koje bi bile sankcije
    hk1

    Posts : 291
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by hk1 Sun Mar 15, 2020 5:55 pm

    kapetanm wrote:Nisam davno imao skolsku decu, ali da imam, jednostavno ga ne bih slao, zivo me interesuje koje bi bile sankcije
    verovatno ce tako i biti sa ogromnom vecinom ako ne zatvore skole
    problem je samo sta da rade ljudi koji nemaju kome ostaviti decu
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sun Mar 15, 2020 5:56 pm

    Нове одлуке Владе, забрањена окупљања више од 50 људи

    Kako ce GSP sad funkcionisati?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 5:59 pm

    Izbaciće autobuse harmonike iz upotrebe....
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 15, 2020 6:03 pm

    Papa Lazarou wrote:Imam uznemirujući osećaj da večeras ipak neće zatvoriti škole. Brine me ovaj limit od 50.

    Kreteni
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 6:10 pm

    Kondo wrote:Grčka prema SMakedoniji. Mislim da ću poljubiti tlo kada sledeći put pristanem na ostrvo.


    @Mau
    Znam za Igor, tamo sam za pokojnu mamu kupovao citostatike za vreme sankcija. I zena je vrlo vrlo OK, nikada nije usla u taj spekulantski mod, nju zaista vrlo postujem. Ovaj moj lek se zove drugacije ali je verovatno isto, sad cu da pogledam. Hvala.

    Ja tu ženu mrzim najviše na svetu, jednom sam je zamolila da fotografišem kutiju citostatika i ona se izdrala na mene i zgražavala pola sata što sam je to pitala, onda sam je zamolila samo da mi kaže zemlju porekla i na to je rekla: NE MOŽE!!! Onda sam izašla jer sam bila na ivici suza.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 6:11 pm

    Mene najviše brine to što se previše lako gleda na asimptomatske slučajeve, njihovo testiranje se ne prihvata, a pokazali su se kao bitan faktor širenja zaraze ispod radara.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by No Country Sun Mar 15, 2020 6:13 pm

    Social distancing simulations


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 15, 2020 6:15 pm

    Gargantua wrote:Mene najviše brine to što se previše lako gleda na asimptomatske slučajeve, njihovo testiranje se ne prihvata, a pokazali su se kao bitan faktor širenja zaraze ispod radara.

    Ma bre ko zna koji interes je njima primarsn u svemu ovome
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Cowboy Sun Mar 15, 2020 6:16 pm

    KinderLad wrote:
    Papa Lazarou wrote:Imam uznemirujući osećaj da večeras ipak neće zatvoriti škole. Brine me ovaj limit od 50.

    Kreteni

    Marinika kaze da je na sednici vlade cak i jebeni Dacic zapeo da zatvore skole a da je Vucic kategoricki navaljivao da to ne sme(tm) da se dogodi.

    Bice da iza ovog odlaganja neodloznog stoji Vucic sa dnevnim tumacenjem anketa o popularnosti. Kako ce ovo da eksplodira zbog ove budale jebote, ne smam da razmisljam.


    In adr njuz, ovo mirenje Nemacke (neko kacio video ovde, ne mogu da ga pronadjem) sa neumitnih 2/3 zarazenih mi smrdi do neba jer Kina nije na Marsu, niti su ono u Kini zaustavili marsovci. Dakle nemci svesno zrtvuju veliki broj ljudi zarad nesmetanog ekonomskog rasta nabijem ih na kurac. Pri tom ako oni pustaju virus (pa makar i dozirano) da prodje kroz populaciju, ispada da su svi koji su imali striktne (i jako skupe) mere dzaba krecili jer od nekoliko miliona zarazenih u Nemackoj ce se svakako preliti par hiljada sa strane.

    Kako god, zivimo u jako interesantno vreme, nikada u istoriji svet nije bio zaustavljen na ovaj nacin kao sada. Tek ce se pisati naucne studije o ovome.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sun Mar 15, 2020 6:18 pm

    2 nova na 15 testiranih

    milogorski scenario na delu

    najvece ludilo je da je to vest N1 a na covid19.rs nista. a da, nedelja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 6:21 pm

    Kako "nesmetani ekonomski rast" sa tolikim procentom zaraženih ljudi? 



    Inače:
    Prema navodima iz saopštenja direktorke Zavoda za javno zdravlje „Timok“ u Zaječaru, Slađane Ristić,  prava istina, vezano za informacije koje su se sinoć pojavile društvenim mrežama, je sledeća:

    Istina je da su svi članovi ove porodice ZDRAVI. Istina je da se 8 članova porodice, 11/03/2020., preko prelaza Bajakovo-Batrovci, vratilo u Srbiju iz Rima i da su na granici dobili pisana zdravstvena uputstva o ponašanju u sledećih 14 dana. Nisu dobili rešenja granične sanitarne inspekcije da se stavljaju pod zdravstveni nadzor.


    Istina je da se 15 članova porodice, 12/03/2020., preko prelaza Bajakovo-Batrovci, vratilo u Srbiju iz grada Pavia (okolina Milana). Na graničnom prelazu su dobili rešenja granične sanitarne inspekcije da se stavljaju pod zdravstveni nadzor. U rešenju koji su dobili stoji da se jave nadležnom zavodu – „Gradski“ zavod za javno zdralje Zaječar, ali se oni, do danas, nisu ni javili našem Zavodu, a Zavod u Zaječaru nije dobio obaveštenje (rešenja) da su navedena lica stavljena pod zdravstveni nadzor.

    https://www.glas-zajecara.com/sladjana-ristic-ovo-je-prava-istina-o-stanju-u-zajecaru/
    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sun Mar 15, 2020 6:21 pm

    Ma mislim da ce ipak zatvoriti skole - ludak ippak kapira da je to žilet, a da se izbori ne odlažu beskonačno. Kad se prvo dete razboli, izbrojis 14 dana unazad a mozda je prvi dan sutrasnji

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:32 am